Gheghe!quote:Op woensdag 17 juni 2009 23:40 schreef poemojn het volgende:
* poemojn vraagt zich nu wel af waarom Loena-tik zo heet
je doet net of er maar 2 opties zijn (en dat is precies een van de misverstanden vanaf 't begin van dit topic heb ik 't idee): slaan, of een uitgebreide vergadering beleggen met je kind.quote:Op woensdag 17 juni 2009 23:26 schreef Five_Horizons het volgende:
Jullie moeten eens af van het idee dat kinderen kleine volwassenen zijn en dat er altijd met rede te praten is met een kind van 4. Dat is gewoon niet altijd zo.
wie zrgt dat er vroeger minder knokpartijen en hangjeugd waren? het kan zijn dat ouderen er destijds anders mee omigingen enz. 1000 verklaringenquote:Op woensdag 17 juni 2009 23:40 schreef Koosje het volgende:
[..]
Hoe verklaren die wetenschappers dit?
quote:Op woensdag 17 juni 2009 23:40 schreef poemojn het volgende:
* poemojn vraagt zich nu wel af waarom Loena-tik zo heet
Ja, ik weet dat het wettelijk niet mag, maar het wordt in de dagelijkse praktijk niet als zodanig herkend! Ik had het laatst over dat ik het keihard uitlachen van een kind vreselijk vond (in een OUD-topic) en de meesten leken niet eens te snappen wat ik bedoelde...quote:Op woensdag 17 juni 2009 23:35 schreef Michielos het volgende:
[..]
jawel , geestelijke mishandeling. staat ook in het wetboek.
Inderdaad diep triest..
nja, dat komt dan eigenlijk op hetzelfde neer, vernedering van het kindquote:Op woensdag 17 juni 2009 23:45 schreef Grijs het volgende:
[..]
Ja, ik weet dat het wettelijk niet mag, maar het wordt in de dagelijkse praktijk niet als zodanig herkend! Ik had het laatst over dat ik het keihard uitlachen van een kind vreselijk vond (in een OUD-topic) en de meesten leken niet eens te snappen wat ik bedoelde...
Ik ben bang dat degenen die weten dat een tik geven niet mag, maar zelf geen alternatief weten, van dat soort middelen gebruik gaat maken.
Al die ophef over zo'n tik kan ertoe leiden dat men andere machtsmiddelen gaat gebruiken, die voor een kind niet altijd beter uitpakken.
Ja jezus zeg..quote:Op woensdag 17 juni 2009 23:42 schreef Michielos het volgende:
(lees .prof. dr.de winter voor een verklaring omtrent dit. of mail hem: universiteit utrecht geeft hij les als hoogleraar in de pedagogische wetenschappen).
Dat was mijn punt.quote:Op woensdag 17 juni 2009 23:47 schreef Michielos het volgende:
[..]
nja, dat komt dan eigenlijk op hetzelfde neer, (..)
en elke ouder daarvoor zegt hetzelfde over de jeugd van die generatie, dat is geen enkel argument.quote:Op woensdag 17 juni 2009 23:51 schreef Koosje het volgende:
[..]
Ja jezus zeg..
Waar komt die uitspraak 'die jeugd van tegenwoordig' dan vandaan? "wie zrgt dat er vroeger minder knokpartijen.." Ik denk dat iedere ouder van ons wel kan beamen dat er vroeger hele andere normen en waarden waren! En ook dat de handjes wat losser zaten bij de meeste ouders. Ik vraag me af of daar een verband tussen zit. Denk het wel.
Ben ik geheel met je eens. De link is snel gelegdquote:Op woensdag 17 juni 2009 23:54 schreef Grijs het volgende:
[..]
Dat was mijn punt.
En dan krijg ik de vraag wat het belachelijk maken van een kind te maken heeft met het slaan van kinderen...
En aangezien Moonah echt niet een van de domsten is, vraag ik me af hoeveel mensen die link niet zien.
toch schijnt 'de jeugd van tegenwoordig' juist een uitdrukking & gevoel van álle tijden te zijn.quote:Op woensdag 17 juni 2009 23:51 schreef Koosje het volgende:
[..]
Ja jezus zeg..
Waar komt die uitspraak 'die jeugd van tegenwoordig' dan vandaan? "wie zrgt dat er vroeger minder knokpartijen.." Ik denk dat iedere ouder van ons wel kan beamen dat er vroeger hele andere normen en waarden waren! En ook dat de handjes wat losser zaten bij de meeste ouders. Ik vraag me af of daar een verband tussen zit. Denk het wel.
nog vreemder is er om dat HELE verschijnsel aan het laken van een pedagogische tik uitdelen te linken..quote:Op donderdag 18 juni 2009 00:00 schreef bixister het volgende:
[..]
toch schijnt 'de jeugd van tegenwoordig' juist een uitdrukking & gevoel van álle tijden te zijn.
en natuurlijk hebben er sinds -pak 'm beet 60 jaar- bepaalde sociale / culturele veranderingen en verschuivingen plaatsgevonden, maar ik vind het vrij gezocht om die direct aan de norm over slaan binnen het gezin toe te schrijven.
Wat ik daarom dus wil zeggen, is dat de verandering in mentaliteit van de jeugd niet per definitie aan de opvoeding ligt. Ik geloof er niet in dat wanneer kinderen een tik krijgen, zij daarom maar aannemen dat het normaal is en anderen ook makkelijker een tik verkopen. (Wat eerder in dit topic werd gezegd.)quote:Op donderdag 18 juni 2009 00:00 schreef bixister het volgende:
en natuurlijk hebben er sinds -pak 'm beet 60 jaar- bepaalde sociale / culturele veranderingen en verschuivingen plaatsgevonden, maar ik vind het vrij gezocht om die direct aan de norm over slaan binnen het gezin toe te schrijven.
het is geen argumentatie. Wie zegt dit? welke bron vermeld dit volgens jou? Nogmaals. Als uit onderzoek blijkt dat kinderen die geslagen worden een hogere kans hebben om zelf ook te gaan slaan is dit een wetenschappelijk feit. Knappe koppen hebben hier het hoofd over gebogen.quote:Op donderdag 18 juni 2009 00:06 schreef Koosje het volgende:
Die vergelijking haal ik uit dit topic, waar geschreven werd dat kinderen die een tik krijgen gaan denken dat dat de normale wijze is waarop je een conflict oplost. Ik zuig het niet uit mijn duim.
En ja, vroeger was alles beter, dat zal al generaties lang een uitspraak zijn geweest.
Waar zie ik een verband tussen, want ik ben het even kwijt.
Ik zeg dat de kinderen vroeger tikken kregen en die minder snel op straat weer uitdeelden. Terwijl hier in dit topic gezegd wordt dat kinderen die tikken krijgen, die op straat ook makkelijker uitdelen omdat ze dat als voorbeeld in de opvoeding mee krijgen.
Waren die tikken vroeger anders? Of wat is het verschil?
Om nu de discussie weer af te doen met "... klaar!" zou ik een beetje kinderachtig vinden.
ah ik dacht dat je 't andersom bedoelde: omdat er vroeger nog eens een tik werd uitgedeeld ging het er toen allemaal veel fatsoenlijker aan toe.quote:Op donderdag 18 juni 2009 00:09 schreef Koosje het volgende:
[..]
Wat ik daarom dus wil zeggen, is dat de verandering in mentaliteit van de jeugd niet per definitie aan de opvoeding ligt. Ik geloof er niet in dat wanneer kinderen een tik krijgen, zij daarom maar aannemen dat het normaal is en anderen ook makkelijker een tik verkopen. (Wat eerder in dit topic werd gezegd.)
komt helaas voor inderdaad. Kinderen die over ouders heenwalsenquote:Op donderdag 18 juni 2009 08:47 schreef Adfundum het volgende:
Pas op, als ze ouder zijn nemen ze wraak.
http://www.nu.nl/algemeen(...)rs-steeds-vaker.html
quote:Op woensdag 17 juni 2009 23:54 schreef Grijs het volgende:
[..]
Dat was mijn punt.
En dan krijg ik de vraag wat het belachelijk maken van een kind te maken heeft met het slaan van kinderen...
En aangezien Moonah echt niet een van de domsten is, vraag ik me af hoeveel mensen die link niet zien.
Eens. Bij mij (bouwjaar 83) kreeg ik ook gewoon een corrigerende tik. En geloof me, ik heb ze allemaal zwaar verdiend, achteraf gezien.quote:Op donderdag 18 juni 2009 08:04 schreef Renesite het volgende:
Och, even een venijnig knijpje in de arm door mijn moeder. Ik werd wel eens naar boven gestuurd en dat deerde mij niets, dat zei ik dan ook. Dan stond mijn moeder achter mij en tikte nog eens op mijn broek, of achterhoofd, omdat ik niet bepaald aanstalten maakte!
Dat kan bést hoor
Ik ben overigens van 1989 en verder
---
Wat een soft topic is dit trouwens. 'neeeeh kindertrauma noooh noooh' ..
Waarom moet het het één of het ander zijn?quote:Op donderdag 18 juni 2009 08:35 schreef Michielos het volgende:
4 typeringen opvoedingsstijl:
De Autoritaire - Permissieve - Verwaarlozende en de Autoritieve Opvoedingsstijl
Autoritaire opvoedingsstijl - ouders stellen veel grenzen en verwachten strikte gehoorzaamheid zonder uit te leggen waarom. Rust, regelmaat en orde in de opvoeding staan voorop. Indien het kind niet luistert, volgt er straf. Effecten later: kinderen zijn prikkelbaar, zijn vaak in conflicten betrokken en presteren niet echt goed
nogmaals. waarom zou je DIT willen?
Autoritieve opvoedingsstijl - ouders geven grenzen, geven uitleg en warmte, overleggen veel met de kinderen; er is ruimte voor de eigen inbreng van het kind. De ouders voeden op met liefde en gezag en moedigen het zelfstandige gedrag van hun kind aan. Effecten later: kinderen zijn coöperatief, hebben zelfvertrouwen, zijn levendig, vriendelijk en prestatiegericht
Als je ook DIT kunt hebben?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |