Een sarcastische titel van deze OP dus maar wanneer raakt Nederland eindelijk verlost van de overlast die veel Marokkanen veroorzaken. Meki zal dit topic wel weer verzieken met zijn gelul over joden, homo's en de 'hypocriete' Westerse pers.quote:Terreur nekte Delta College
http://www.ad.nl/groeneha(...)e_Delta_College.html
GOUDA - Hakenkruizen en davidsterren, gekalkt op het huis van de schooldirecteur. Leerlingen die op de route naar school geld en goederen moesten afgeven aan leeftijdsgenoten. Drugshandel in de schoolpauzes - en niemand die wat deed.
Het is het verhaal van Aad de Jong. Niet zijn echte naam, want uit angst voor repressailles houdt hij die graag uit de krant. Drie decennia lang gaf hij les op het Goudse Delta College, een lbo aan de Graaf Florisweg.
De problematiek in Gouda met Marokkaanse jongeren, die de laatste maanden ook landelijk veel aandacht krijgt, bestaat al veel langer, stelt hij. ,,De school is er uiteindelijk in 2000 aan kapot gegaan. En iedereen hield zijn mond, uit angst voor een slechte naam of wraakacties vanuit de groep.''
Midden jaren zeventig kreeg De Jong een baan op de school. ,,We hadden enkele Marokkaanse leerlingen en er was een gezonde nieuwsgierigheid naar elkaar toe. We proefden letterlijk van elkaars keuken, gingen bijvoorbeeld samen couscous eten.
Op eigen initiatief ben ik tot drie keer toe naar Marokko op vakantie gegaan, puur om me te verdiepen in de achtergrond van mijn scholieren.''
Geleidelijk deden zich steeds vaker incidenten voor op school. ,,Portemonnees werden gestolen, leerlingen kwamen na de pauze terug met goederen uit de winkel waarvan ik vermoedde dat ze niet betaald waren. Verontrustender was dat wanneer ik iemand daar op aansprak, er direct heel hoog van de toren werd geblazen. De sfeer kortom, begon om te slaan.''
De winkeliers op de Willem en Marialaan gaven aan geen leerlingen van de school meer binnen te willen hebben. ,,Maar het bleek haast onmogelijk dit alles bespreekbaar te maken. Sterker nog: de hulpverlening nam het steevast op voor de jongeren in kwestie en bedekte alles met de mantel der liefde.''
In de klas kon De Jong zijn leerlingen prima aan, daar buiten voelde hij zich steeds minder prettig. ,,Winkelen in de binnenstad? Heb ik jarenlang niet gedaan. Er was altijd wel een groepje van vijf, zes man dat achter me aan ging en me vervelende dingen toewenste. Veel collega's - soms geboren en getogen Gouwenaars - zijn na hun pensionering de stad uitgevlucht.''
Het schrijnendste voorbeeld is dat van oud-directeur Den Blijker. ,,Hij woonde in Oosterwei, was getrouwd met een joodse vrouw en is een aantal malen opgeschrikt doordat er nazi- tekens op zijn huis opdoken. In de jaren negentig verhuisde hij naar een adres in Bloemendaal, wat zelfs voor collega's geheim moest blijven. Toen de school ophield te bestaan, is hij naar het oosten van het land vertrokken.''
En ook medeleerlingen werden niet gespaard. ,,Veel jongens uit bijvoorbeeld Reeuwijk, Waddinxveen of de Krimpenerwaard werden afgeperst. Soms op school zelf, soms op de fietsroute ernaar toe. Niet gek, dat steeds meer van die jongeren na hun basisschooltijd kozen voor een school buiten Gouda.''
De criminaliteit waarmee een groep leerlingen zich bezighield, werd steeds beter zichtbaar. ,,Het gebeurde weleens dat een leerling zijn fietssleuteltje kwijt was, dan maakte een docent metaaltechniek het slot open. Maar steeds vaker kwamen er tieners met een prachtige, nieuwe Gazelle damesfiets met kinderzitje en de vraag of het slot kon worden opengebroken. Als de politie dan werd gebeld, bleek het natuurlijk om een gestolen rijwiel te gaan. Maar de leerling kwam er altijd mee weg.''
In de pauzes stonden er dikke BMW's voor de deur. ,,Daar werd schaamteloos gedeald. Maar wel zodanig slim, dat wanneer er politie langskwam er nooit drugs te vinden was.''
De Jong past ervoor àlle Marokkaanse leerlingen te beschuldigen van deze praktijken. ,,Natuurlijk zaten er ook goede tussen. Maar achteraf gezien kun je wel stellen dat er veel harder opgetreden had moeten worden tegen de jongens die alles verziekten en de boel - op school en op hun stageplek - terroriseerden.''
De gemeente hielp ook niet mee, stelt hij. ,,Net als vandaag de dag. Het is toch onbegrijpelijk dat goedlopende initiatieven, zoals het voetbalproject voor hangjongeren van Mimoun Talbi in Oosterwei, om zeep worden geholpen omdat de gemeente niet bereid is er geld voor vrij te maken.''
Hij hoopt dat scholen en instellingen van nu eerlijker worden over wat er bij hun speelt. ,,Pas dan wordt het probleem echt inzichtelijk. Maar zij zijn net zo goed bang voor een slechte naam en hangen de vuile was niet buiten. De volle omvang van dit probleem is daardoor nog steeds niet écht duidelijk.''
quote:Op dinsdag 2 juni 2009 08:58 schreef appelsjap het volgende:
Gast wnr leer je nou eens dat elke religie niet spoort excessen heeft en niet alleen de Islam. Het christendom net zo, mensen die abortusklinieken opblazen, nee dat is pracht!
Citaat uit AIVD-rapport: ‘Radicale dawa in verandering, de opkomst van islamitisch neoradicalisme in Nederland’quote:De hedendaagse radicale islam uit zich echter niet alleen op een gewelddadige wijze, hoewel dit beeld soms nadrukkelijk naar voren komt. Er zijn thans in Nederland en in enkele ons omringende landen diverse islamitische bewegingen actief die op een activistische wijze een strikte toepassing van islamitische wet- en regelgeving nastreven. Juist deze bewegingen bevinden zich om allerlei redenen in een groeifase. Zij hebben hun oorsprong in de islamitische wereld, acteren vanuit een sterk religieuze agenda, nemen op diverse terreinen onverbloemd stelling tegen de waarden van de westerse rechtsstaat en wijzen integratie in deze samenlevingen af. Maar ze verkondigen in geen geval het gebruik van geweld om hun doelstellingen te verwezenlijken.
Hun boodschap blijkt voor een belangrijk deel aan te sluiten bij het identiteitsvraagstuk dat nu actueel is
onder groepen jonge moslims in Nederland en delen van West-Europa. Hierdoor is een ontwikkeling in gang gezet die er, gelet op de groei die deze bewegingen doormaken, in de toekomst misschien toe kan leiden dat een groeiend deel van de Nederlandse of Europese moslimgemeenschappen zich fysiek en mentaal van de hen omringende samenleving afkeert. Er is hierbij echter geen sprake van een geweldsdreiging of acute aantasting van de democratische rechtsorde. Het is eerder een sluipend proces dat op den duur de cohesie en onderlinge solidariteit in de samenleving en de vrije uitoefening van (klassieke) grondrechten kan aantasten. Hier kan onder meer gedacht worden aan tendensen van extreem isolationisme die gepaard gaan met onverdraagzaamheid en in sommige gevallen zelfs het streven een eigen religieus rechtssysteem boven de Nederlandse wet te stellen.
Maar waarom hebben we in Nederland dan zoveel overlast van mensen die afkomstig zijn uit islamitische landen? Waarom is Turkije nog steeds zo'n ontzettend eng land als je vrouw, homo, Koerd, armenier, journalist of christen bent? Je zou verwachten dat als de Islam zo'n prachtig geloof is, er geen problemen zijn. Toch?quote:Op dinsdag 2 juni 2009 13:53 schreef thloreg het volgende:
Voor eens en voor altijd de Islam is een mooi geloof die alleen misbruikt wordt door een paar extremisten!
Het schijnt dat wanneer je een moslim bent je nog steeds een mens blijft. Dat wil zeggen dat je als moslim nog steeds kwetsbaar bent voor externe invloeden die je kunnen laten afdwalen naar een fout pad. Ook schijnt het dat wanneer Islam diefstal verbiedt dat je eigenlijk niet schuld bij de islam moet gaan zoeken wanneer moslims stelen. Ook schijnt het volgens vele rapporten dat positie van de minderheden in Turkije het onder de Islamitische AKP aanzielijk beter hebben.quote:Op dinsdag 2 juni 2009 14:41 schreef ES57 het volgende:
[..]
Maar waarom hebben we in Nederland dan zoveel overlast van mensen die afkomstig zijn uit islamitische landen? Waarom is Turkije nog steeds zo'n ontzettend eng land als je vrouw, homo, Koerd, armenier, journalist of christen bent? Je zou verwachten dat als de Islam zo'n prachtig geloof is, er geen problemen zijn. Toch?
Moslims zijn goed. Alleen door EXterne invloeden (de westerse maatschappij bijvoorbeeld) kunnen ze echter afdwalen naar het foute pad (gematigder worden).quote:Op dinsdag 2 juni 2009 14:48 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Het schijnt dat wanneer je een moslim bent je nog steeds een mens blijft. Dat wil zeggen dat je als moslim nog steeds kwetsbaar bent voor externe invloeden die je kunnen laten afdwalen naar een fout pad.
En in de gevallen dat de islam diefstal niet verbied?quote:Ook schijnt het dat wanneer Islam diefstal verbiedt dat je eigenlijk niet schuld bij de islam moet gaan zoeken wanneer moslims stelen.
Minder slecht is iets anders dan goed. Tweederangsburger is beter dan derderangsburger.quote:Ook schijnt het volgens vele rapporten dat positie van de minderheden in Turkije het onder de Islamitische AKP aanzielijk beter hebben.
De enige invloeden die in de meeste Islamitische landen leeft is de kruistochten, kolonialisme, in stand houden van dictators, VS in Irak, Iran en Afghanistan heeft daar niet veel verandering in gehad.quote:Op dinsdag 2 juni 2009 15:42 schreef Py het volgende:
[..]
Moslims zijn goed. Alleen door EXterne invloeden (de westerse maatschappij bijvoorbeeld) kunnen ze echter afdwalen naar het foute pad (gematigder worden).
De straatcriminelen van Nederland verkeren niet in de situatie van oorlog, wel? Sterker nog, ze hebben nog minder met de Islam dan Wilders.quote:En in de gevallen dat de islam diefstal niet verbied?
Ja, wanneer je het hebt over een land waarin 90 jaar religieus invloed is geweerd van de politiek en wanneer de moslims aan de macht komen de 3e rangsburgers ineens 2e rangsburgers worden in minder dan 4 jaar tijd, iets wat de seculieren in 90 jaar niet hebben bereikt is het best wel een vooruitgang ja.quote:Minder slecht is iets anders dan goed. Tweederangsburger is beter dan derderangsburger.
Mooie 'schijn'-post.
Volgens mij hebben we in Nederland beduidend meer last van Marokkanen dan van Turken. Aan Turkije als land mankeert echt wel het nodige, maar qua cultuur en qua gedrag passen Turken zich in Nederland beter aan dan Marokkanen. Turken verdienen het niet om in één adem genoemd te worden met Marokkanen. Je gaat toch ook geen Portugezen en Polen in één adem noemen?quote:Op dinsdag 2 juni 2009 14:41 schreef ES57 het volgende:
Maar waarom hebben we in Nederland dan zoveel overlast van mensen die afkomstig zijn uit islamitische landen? Waarom is Turkije nog steeds zo'n ontzettend eng land als je vrouw, homo, Koerd, armenier, journalist of christen bent? Je zou verwachten dat als de Islam zo'n prachtig geloof is, er geen problemen zijn. Toch?
Jammer.quote:Moslims zijn goed. Alleen door EXterne invloeden (de westerse maatschappij bijvoorbeeld) kunnen ze echter afdwalen naar het foute pad (gematigder worden).
Als dat het enige is wat leeft dan snap ik het vijandbeeld wel.quote:Op dinsdag 2 juni 2009 16:05 schreef Triggershot het volgende:
[..]
De enige invloeden die in de meeste Islamitische landen leeft is de kruistochten, kolonialisme, in stand houden van dictators, VS in Irak, Iran en Afghanistan heeft daar niet veel verandering in gehad.
[..]
DE straatcrimineel niet nee. Bepaalde groepjes straatcriminelen zijn gewoon bezig met shariaregels aan hun omgeving op te leggen. Zoalng we daar niet met de ME tegen optreden, verkeren we niet in staat van oorlog.quote:De straatcriminelen van Nederland verkeren niet in de situatie van oorlog, wel? Sterker nog, ze hebben nog minder met de Islam dan Wilders.
[..]
Dat is wel een heul simpele voorstelling van de situatie.quote:Ja, wanneer je het hebt over een land waarin 90 jaar religieus invloed is geweerd van de politiek en wanneer de moslims aan de macht komen de 3e rangsburgers ineens 2e rangsburgers worden in minder dan 4 jaar tijd, iets wat de seculieren in 90 jaar niet hebben bereikt is het best wel een vooruitgang ja.
10 miljoen terwijl er volgens de burgemeester en de korpschef niets aan de hand is in Gouda,moet je nagaan hoeveel ze binnen kunnen harken als er wél iets aan de hand zou zijn..quote:Op dinsdag 2 juni 2009 17:50 schreef waterkip het volgende:
Niet zeiken die boys harken zometeen mooi 10 miljoen voor burgemeester Cornelis binnen.
Waarna hij met een gouden handdruk zijn marrokaanse opvolger kan verwelkomen
Je zegt het precies goed. De 5 zuilen:quote:Op dinsdag 2 juni 2009 17:46 schreef Mwanatabu het volgende:
TT is niet alleen ongrammaticaal, hij is ook nog eens niet juist. Het gaat om kutjong van Marokkaanse afkomst die stelen, afpersen en vernielen, wat nou niet direct in de 5 zuilen van de islam terug te vinden is.
Nee ... Polen kunnen niet voetballen, maar zijn in korte tijd al een stuk rijker dan Portugal.quote:Op dinsdag 2 juni 2009 16:14 schreef isogram het volgende:
Je gaat toch ook geen Portugezen en Polen in één adem noemen?
quote:Op dinsdag 2 juni 2009 18:28 schreef Falco het volgende:
Echt lekker boeiend dit hé. Er spelen wel belangrijkere issues momenteel, zoals de kredietcrisis.
Met andere woorden: ook al houden ze zich aan geen enkel gebod en overtreden regels zoals stelen en bidden ze niet en drinken ze wel, dan nog steeds is de link met islam zodanig dat hun gedrag terug te voeren is hierop?quote:Op dinsdag 2 juni 2009 18:33 schreef Py het volgende:
[..]
Je zegt het precies goed. De 5 zuilen:
1. Sjahada of geloofsgetuigenis aan Allah.
2. Salaat of gebed.
3. Zakaat of Armenbelasting.
4. Saum of vasten.
5. Haddj of bedevaart naar Mekka.
Wie zich (in het algemeen) aan bovenstaande basisregels houdt, wordt moslim beschouwd. Een moslima die bijvoorbeeld niet de hoofddoek wil/kan/mag dragen (wat volgens de islam verplicht is) maar zich wel aan de 5 zuilen houdt, is 'officieel' nog steeds moslim en geen afvallige, alhoewel sommigen in haar omgeving haar zo wel zullen beschouwen.
In de 5 zuilen is niets terug te vinden over het mogen ontwrichten van de westerse maatschappij of wat er met de spullen van ongelovigen mag gebeuren. Dat komt op andere plekken in de koran en hadith aan bod. Die kutmarokkanen zijn géén afvalligen in ieder geval. Het zijn nog gewoon moslims.
Ik word moe van dit soort geneuzel. Alsof de hele wereld moet stilstaan omdat het economisch wat minder gaat.quote:Op dinsdag 2 juni 2009 18:28 schreef Falco het volgende:
Echt lekker boeiend dit hé. Er spelen wel belangrijkere issues momenteel, zoals de kredietcrisis.
Maar die lijken in Marokkaanse kringen in de minderheid te zijn:quote:Op dinsdag 2 juni 2009 10:13 schreef Michelle_2 het volgende:
Iemand rondom 10 gezien afgelopen week?
Het komt omdat de boefjes geen stageplek krijgen en voor de rest ligt het aan de puberteit..
Gelukkig zaten er ook nog een aantal verstandige Marokkanen die wél iets van hun leven gemaakt hadden en het gerel van die gastjes ook meer dan zat zijn..
Klopt dit beeld? Of zijn die reacties op marokko.nl gewoon trollers zoals er hier op Fok! ook genoeg rondlopen?quote:Nadia moet een nekschot krijgen
Door CEES GRIMBERGEN
Nadia Laiti woont in de buurt van Utrecht. En is van Marokkaanse herkomst. Ze is getrouwd met Robin, Surinamer. Nadia en Robin hebben twee kinderen. Afgelopen zaterdag was Nadia te gast in Rondom 10. Daarin ging het, niet voor het eerst, over ‘de Marokkaanse kwestie’ waar ons land en onze regio nog niet van af zijn. Wat is die kwestie? Dat een deel van Marokkaans Nederland er in de opvoeding een ongehoord zootje van maakt.
Het was een zeldzaam tumultueuze uitzending. Spannend, chaotisch, temperamentvol. Uitsluitend Marokkaanse Nederlanders te gast. Televisie waar je je als kijker zó aan kon ergeren dat je wegzapte. Of aan de buis gekluisterd bleef. Zo fascinerend was het. Nieuw in deze Rondom 10 was dat slachtofferredeneringen bij drie van de gasten achterwege bleven. Discriminatie en racisme werden niet genoemd als verklarend excuus voor misdrijven.
Nadia was een van de drie. Een verademing. Ook voor een journalist als ik die vorige week met verbazing eigen reportages van zestien jaar geleden bekeek. Wat horen de Riffijns-Berberse Marokkanen al heel lang hardnekkig niet bij Nederland. En wat zijn we weinig vooruitgegaan.
Nadia geeft weerbaarheidstrainingen -mentaal en fysiek- aan conducteurs, slachtoffers van loverboys en kinderen. En vaak hoort zij mensen zeggen: ik voel me belaagd, vernederd en agressief bejegend door jonge Marokkanen. Nadia’s hoofdboodschap is: de daders hard aanpakken. Maar ze kent ook de nuance. Ziet dat openbaarvervoerpersoneel soms al bij voorbaat uitgaat van de slechte intentie van jongens met een Marokkaans uiterlijk.
Nadia is een moedige vrouw. Op wie de Marokkaanse gemeenschap trots zou moeten zijn. Maar ze werd door een groot deel van het Rondom 10-publiek verguisd. Mede omdat ze een Surinaamse man heeft? En op de website marokko.nl las ik na de uitzending dat zij een rotkop heeft. En een kutstem. En dat zij gevloerd moet worden. Om daarna een nekschot te krijgen. Nadia deed gisteren aangifte op Bureau Paardenveld.
Ik wil Nadia zeggen dat ik haar een held vind.
Het faillissement van GM, de misstanden in de banksector, oplopende werkloosheid, dát zijn pas wezenlijke problemen, niet een stel irritante kut-Marokkanen.quote:Op woensdag 3 juni 2009 12:34 schreef isogram het volgende:
[..]
Ik word moe van dit soort geneuzel. Alsof de hele wereld moet stilstaan omdat het economisch wat minder gaat.
Als scholen hun leerlingen (ongeacht afkomst) niet meer de baas kunnen, is dat een heel wezenlijk probleem.
Echt niet. Het uitsterven van bijen, de CO2-uitstoot, het drankgebruik van Amy Winehouse en het liefdesverdriet van Jan Smit, dát zijn pas wezenlijke problemen, niet een omvallend Amerikaans bedrijfje...quote:Op woensdag 3 juni 2009 13:35 schreef Falco het volgende:
Het faillissement van GM, de misstanden in de banksector, oplopende werkloosheid, dát zijn pas wezenlijke problemen, niet een stel irritante kut-Marokkanen.
Wat denk jij dan dat er leeft in die landen?quote:Op dinsdag 2 juni 2009 16:36 schreef Py het volgende:
[..]
Als dat het enige is wat leeft dan snap ik het vijandbeeld wel.
Welke straatcrimineel is ooit op het nieuws gekomen / opgepakt wegens het bezorgen van overlast op grond van shariaregels dan? heb je concrete voorbeelden?quote:DE straatcrimineel niet nee. Bepaalde groepjes straatcriminelen zijn gewoon bezig met shariaregels aan hun omgeving op te leggen. Zoalng we daar niet met de ME tegen optreden, verkeren we niet in staat van oorlog.
Ik acht mij tot één van degenen op FOK! die de Turkse historie als één van de besten kent op FOK!, wellicht arrogant, maar dat terzijde, misschien dat je interessante insights hebt.quote:Dat is wel een heul simpele voorstelling van de situatie.
Wat had het dan moeten zijn? Het is allemaal relatief.quote:Op woensdag 3 juni 2009 13:53 schreef HeatWave het volgende:
Wederom, de "kleine groep" on tour 2009, niets aan de hand, slaap zacht Nederland.
Ik sprak je hierin niet tegen.quote:Op woensdag 3 juni 2009 13:57 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Wat denk jij dan dat er leeft in die landen?
[..]
Eentje dan:quote:Welke straatcrimineel is ooit op het nieuws gekomen / opgepakt wegens het bezorgen van overlast op grond van shariaregels dan? heb je concrete voorbeelden?
[..]
Je stelde dat 4 jaar een islamitische regeringspartij meer voor de rechten van minderheden heeft gedaan dan 90 jaar seculiere regering. Dat vond ik iets te simplistisch gesteld. Alsof de Koerden, Alavieten, christenen e.d. het nu beter hebben dan 10 jaar geleden. Hooguit de fundamentalistische moslims zijn er op vooruit gegaan. Misschien is Turkije op papier een seculiere staat. Dat is dan nog te danken aan Atatürk, die de boel constitutioneel volledig heeft dichtgetimmerd en het Turkse leger als waakhond van de democratie heeft aangesteld. Maar als het aan de moslims lag, was die situatie allang veranderd. Was de democratie al opgeheven. Je ziet ook steeds meer anticampagnes tegen Atatürk om hem in discrediet te brengen. 10 Jaar geleden moest je niet proberen een verkeerd woord over Atatürk te zeggen.quote:Ik acht mij tot één van degenen op FOK! die de Turkse historie als één van de besten kent op FOK!, wellicht arrogant, maar dat terzijde, misschien dat je interessante insights hebt.
Alsjeblieft zeg, geen conjuncturele voorbeelden, heb je geen voorbeelden zoals dat van Mohammed B die dat wel toegeeft. Herhaaldelijk heeft B het gezegd dat hij het uit religieuze overtuiging heeft gedaan en niet zoals Islamitische gematigden wouden doen overkomen omdat hij beledigd was, waar hebben die jongeren gezegd het gedaan te hebben op grond van de Sharia?quote:Op woensdag 3 juni 2009 14:25 schreef Py het volgende:
Eentje dan:
Wegpesten transsexueel Zuilen. Celstraf uitgedeeld
Het staat niet ter discussie of de minderheden het in Turkije het beter hebben dan 10 jaar gelezen, want dat is welzeker het geval. Onder Erdogan heeft Turkije sterkere banden met de EU, VS en Israel gekregen, tegelijkertijd zich ingezet voor vrede in het Midden Oosten. Zijn vele Armeense kerken gerestaureerd en heropend, hebben Koerden een eigen zender gekregen, de Cemhuizen van de Alevieten ontvangen nu officieel subsidies. De partij's oprichter heeft misschien wel een Islamitische achtergrond, maar het heeft zich weinig met de islam bezig gehouden en meer met het moderniseren van Turkije op seculier-humanistisch niveau. Meeste van Erdogans ministers komen dan ook van MHP, DYP en ANAP, de meerderheid van zijn achterban is dan ook niet eens fundamentalistisch.quote:Je stelde dat 4 jaar een islamitische regeringspartij meer voor de rechten van minderheden heeft gedaan dan 90 jaar seculiere regering. Dat vond ik iets te simplistisch gesteld. Alsof de Koerden, Alavieten, christenen e.d. het nu beter hebben dan 10 jaar geleden. Hooguit de fundamentalistische moslims zijn er op vooruit gegaan. Misschien is Turkije op papier een seculiere staat. Dat is dan nog te danken aan Atatürk, die de boel constitutioneel volledig heeft dichtgetimmerd en het Turkse leger als waakhond van de democratie heeft aangesteld. Maar als het aan de moslims lag, was die situatie allang veranderd. Was de democratie al opgeheven. Je ziet ook steeds meer anticampagnes tegen Atatürk om hem in discrediet te brengen. 10 Jaar geleden moest je niet proberen een verkeerd woord over Atatürk te zeggen.
Dat is dan jouw nietes tegen mijn welles.quote:Op woensdag 3 juni 2009 14:58 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Alsjeblieft zeg, geen conjuncturele voorbeelden, heb je geen voorbeelden zoals dat van Mohammed B die dat wel toegeeft. Herhaaldelijk heeft B het gezegd dat hij het uit religieuze overtuiging heeft gedaan en niet zoals Islamitische gematigden wouden doen overkomen omdat hij beledigd was, waar hebben die jongeren gezegd het gedaan te hebben op grond van de Sharia?
[..]
Op papier zijn er dit soort voorbeelden ja, die de argeloze buitenstaander het idee geven dat Turkije de goede kant opgaat. De werkelijke situatie in Turkije is anders. Er is steeds meer spanning tussen de moslims die de islam in de politiek willen brengen en het leger wat anti-islam is en de seculariteit van de republiek bewaakt.quote:Het staat niet ter discussie of de minderheden het in Turkije het beter hebben dan 10 jaar gelezen, want dat is welzeker het geval. Onder Erdogan heeft Turkije sterkere banden met de EU, VS en Israel gekregen, tegelijkertijd zich ingezet voor vrede in het Midden Oosten. Zijn vele Armeense kerken gerestaureerd en heropend, hebben Koerden een eigen zender gekregen, de Cemhuizen van de Alevieten ontvangen nu officieel subsidies. De partij's oprichter heeft misschien wel een Islamitische achtergrond, maar het heeft zich weinig met de islam bezig gehouden en meer met het moderniseren van Turkije op seculier-humanistisch niveau. Meeste van Erdogans ministers komen dan ook van MHP, DYP en ANAP, de meerderheid van zijn achterban is dan ook niet eens fundamentalistisch.
Het mag bij wet officieel verboden zijn, maar er zijn genoeg geluiden dat Atatürk een alcoholist was die niet meer toerekeningsvatbaar was toen hij de republiek stichtte. Atatürk was geen liefhebber van de islam, hij schafte het kalifaat af, stichtte de republiek en was de vijand van de islam. Zijn status als Vader der Turken zit de islam in de weg.quote:Wat betreft Ataturk, daar kan en mag je nog steeds niets slechts over zeggen.
Je hoeft niets van mij aan te nemen, zeker niet om het op te nemen tegen jouw eigen reacties, maar wanneer een individu iets doet en niet aangeeft het namens de islam te doen, claimen dat het wel is is niets meer dan conjunctureel gissen.quote:Op woensdag 3 juni 2009 15:46 schreef Py het volgende:
[..]
Dat is dan jouw nietes tegen mijn welles.
Het is niet zo dat als een moslim het niet zegt dat het niet zo is. Het is ook niet zo dat de jihad alleen met bomgordels wordt uitgevoerd.
Wees maar niet ongerust, de spanning tussen moslim en seculier is ook op papier te zetten en dit wordt dan ook gedaan. Ik zie niet hoe de spanning tussen deze twee groepen van macht uberhaupt iets zegt over hoe het in Turkije met de minderheden is gesteld na de opkomst van Erdogan en zijn partij.quote:Op papier zijn er dit soort voorbeelden ja, die de argeloze buitenstaander het idee geven dat Turkije de goede kant opgaat. De werkelijke situatie in Turkije is anders. Er is steeds meer spanning tussen de moslims die de islam in de politiek willen brengen en het leger wat anti-islam is en de seculariteit van de republiek bewaakt.
De voorzitter van de chefs van staven [van het Turkse leger] had nog meer klachten over de regering en een deel van de media. Hij zei dat er onder het mom van democratie oppositie wordt gevoerd tegen de seculiere beginselen van de moderne republiek van Atatürk en dat er sprake is van een propagandacampagne om de reputatie van de strijdkrachten te ondermijnen.
De generaal sprak met klem tegen dat de strijdkrachten tegen de islam en de democratie zijn. Maar hij zei dat het leger pal blijft staan tegen pogingen om de religie te misbruiken voor politieke doeleinden.
“Onze samenleving minacht deze campagne en vertrouwt en houdt van zijn strijdkrachten”, aldus de generaal.
[..]
Het mag bij wet officieel verboden zijn, maar er zijn genoeg geluiden dat Atatürk een alcoholist was die niet meer toerekeningsvatbaar was toen hij de republiek stichtte. Atatürk was geen liefhebber van de islam, hij schafte het kalifaat af, stichtte de republiek en was de vijand van de islam. Zijn status als Vader der Turken zit de islam in de weg.
Zonder dat iemand het zelf verklaard kun je best 1+1 optellen, de puntjes verbinden en je conclusies trekken.quote:Op woensdag 3 juni 2009 17:11 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Je hoeft niets van mij aan te nemen, zeker niet om het op te nemen tegen jouw eigen reacties, maar wanneer een individu iets doet en niet aangeeft het namens de islam te doen, claimen dat het wel is is niets meer dan conjunctureel gissen.
[..]
[..]
Hoe meer islam, hoe minder tolerantie.quote:Wees maar niet ongerust, de spanning tussen moslim en seculier is ook op papier te zetten en dit wordt dan ook gedaan. Ik zie niet hoe de spanning tussen deze twee groepen van macht uberhaupt iets zegt over hoe het in Turkije met de minderheden is gesteld na de opkomst van Erdogan en zijn partij.
Het Turkse leger is niet gek. Die zien dondersgoed wat er gebeurd onder Erdogan en zijn alert ja. Die regeert niet seculier, maar neemt zijn islam mee naar kantoor. Terwijl er wettelijk is vastgelegd dat er geen hoofddoeken mogen gedragen worden in openbare functies, moet mw. Erdogan wel met hoofddoek op van meneer Erdogan als ze hem officieel vergezelt. Dat in een piepklein voorbeeldje van zaken die de legerleiding met argusogen bekijkt.quote:Met name na de coupe van '97 van het leger waar Erbakan werd afgezet en er een verbod kwam op zijn carriere is Ecevit groot geworden door het opsluiten van Ocalan, daarna kwam hij aan de macht tot 2002 in een strikt seculier coalitie. Die achteraf zo corrupt bleek te zijn als het maar kan. De overwinning van de gematigde Erdogan was dan ook meer omdat iedereen een proteststem uitbracht, hij kreeg een monsterzege en plaatste alle partijen behalve de republikeinse CHP buitenspel.
Hij bleek beter te regeren dan verwacht, gaf Koerden en Armenen meer rechten, beweegvrijheid en zelfs officieel erkenning. Hij heeft dan ook weer een groot deel van zijn herverkiezing te danken aan deze minderheden en de diensten die hij heeft geleverd. Dat intussen het leger nog altijd sceptisch kijkt naar Erdogan neemt daar niets vanaf, noch dat ze Kemalisme willen beschermen.
Turkije is nog slechts op papier een seculiere staat idd. Het land en het dagelijks leven is (weer) volledig doordrenkt met islam. Vraag maar aan bijv. de Alavieten wat dat voor hun betekent tussen de steeds meer intolerant wordende soennieten.quote:Turkije is dan ook geen seculier staat, Ataturk heeft niet het Kalifaat afgeschaft, maar hij heeft het uitgeschakeld, is een wezenlijk verschil in. De machten van het Kalifaat zijn letterlijk getransfered naar het parlement, daarnaast heeft hij de ministerie van Religieuze zaken opgericht, wat in a sense betekent dat de predikers en imams in Turkije ambtenaren zijn van de staat, dat kan je dus geen seculier staat noemen. Zeker niet zolang de staat zich actief bemoeit met religie.
Agreed, maar dan gaat het alleen om de quote in de OP. Niet om al het gezeik over Marokkanen in Nederland eromheen.quote:Op woensdag 3 juni 2009 15:03 schreef Diederik_Duck het volgende:
Wat een dom gelul. Dit geeft eens te meer het falen van de rechtsstaat aan. Waar was de politie immers? Kopjes thee aan het drinken waarschijnlijk, al dan niet in opdracht.
Het is terecht dat er gezeik is over die Marokkanen, maar het werkelijke probleem is de sociologenkliek/Linkse Kerk.quote:Op woensdag 3 juni 2009 20:06 schreef Suusje-V het volgende:
[..]
Agreed, maar dan gaat het alleen om de quote in de OP. Niet om al het gezeik over Marokkanen in Nederland eromheen.
Inderdaad want die willen geen echte oplossingen zoals Wilders die wel heeft.quote:Op woensdag 3 juni 2009 23:05 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Het is terecht dat er gezeik is over die Marokkanen, maar het werkelijke probleem is de sociologenkliek/Linkse Kerk.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |