Als een moslim-immigrant in Denemarken de staat 300.000 euri per persoon heeft gekost, dan vraag je je dat toch echt af. Statistiek is erg leuk, maar het jammerlijke ervan is dat het voor vele interpretaties vatbaar is.quote:Op vrijdag 29 mei 2009 11:30 schreef beeer het volgende:
Nogmaals L. de wereld waarin jij bent opgegroeid is niet te betalen zonder immigratie. Dus hoe graag je ook wilt, je zult moeten kiezen.
quote:Op vrijdag 29 mei 2009 11:35 schreef Hamilcar het volgende:
Als een moslim-immigrant in Denemarken de staat 300.000 euri per persoon heeft gekost, dan vraag je je dat toch echt af. Statistiek is erg leuk, maar het jammerlijke ervan is dat het voor vele interpretaties vatbaar is.
De sociale zekerheid is heel aardig natuurlijk, maar uiteindelijk moet het wel door iemand betaald worden.quote:Op vrijdag 29 mei 2009 11:09 schreef beeer het volgende:
de cultuur van de sociale zekerheid die alleen betaald kan worden door immigranten aan te trekken, welke op hun beurt ook weer aanspraak kunnen maken op deze zekerheid en dus moeten er weer nieuwe goedkope arbeiders aangetrokken worden enzovoorts.
Tja. Dat is maar net de vraag. In China kan het ook. Eigen bevolkingsgroei is ook mogelijk. En minder nadruk op enkel materiele welvaart, maar bijvoorbeeld terug naar het niveau van 1995 is ook nog een optie. Ik durf het wel aan zonder massa-immigratie (voor zover die werkelijk bijdraagt aan onze welvaart).quote:Op vrijdag 29 mei 2009 11:30 schreef beeer het volgende:
Nogmaals L. de wereld waarin jij bent opgegroeid is niet te betalen zonder immigratie. Dus hoe graag je ook wilt, je zult moeten kiezen.
Ik geloof daar niet in. Outsourcing, hoge grondprijs, dure huizen, verdwijnen van veel sociale huurbouw, de wens om een kenniseconomie te worden. Dat strookt niet met elkaar.quote:Op vrijdag 29 mei 2009 11:45 schreef beeer het volgende:
[..]
[..]
De sociale zekerheid is heel aardig natuurlijk, maar uiteindelijk moet het wel door iemand betaald worden.
Onze welvaart is sinds de tweede wereldoorlog alleen toch maar gegroeid? Ik geloof niet dat mensen hiervan nu gefrustreerd raken en dit dan afschuiven op de allochtonen. Volgens mij is er wel degelijk een angst dat de enorme omwenteling van de bevolkingssamenstelling de omgeving en leefomstandigheden van mensen ingrijpend verandert. Dat hierdoor onze identiteit teloor gaat en wij ons ontheemd in eigen land raken.quote:Op vrijdag 29 mei 2009 12:07 schreef ASroma het volgende:
plaatje uit paramaribo om je argumenten kracht bij te zetten![]()
anyhow waar het volgens mij helemaal omdraait is dat veel mensen gefrustreerd zijn en zich 40 uur uit de naad werken maar niet die mooie auto kunnen veroorloven die de buurman wel kan betalen. En die frustraties uit zich in bepaalde vormen, het wordt bijvoorbeeld afgeschoven op allochtonen. De maatschappij wordt juist oppervlakkiger en mensen kunnen daar niet mee dealen.
Het gaat dan ook niet om enkel verandering. Het gaat om het tempo waarin dit plaatsvind en de richting waarin deze verandering zich ontwikkelt. Mensen die zich totaal niet meer thuisvoelen in de wijk waar ze geboren en getogen zijn. Dat zou zonder massa-immigratie toch echt heel anders zijn geweest.quote:Op vrijdag 29 mei 2009 12:17 schreef beeer het volgende:
Tja tegen het argument dat het straatbeeld veranderd is kan ik niet op. Als dat argument enigszins redelijk was dan zou Amsterdam nu nog een vissersdorp zijn.
Die grachten en herenpanden zijn dan ook gebouwd tijdens een periode waarin Nederland hét immigratieland bij uitstek wasmet als verschil dat er toen nog geen sociale zekerheid bestond
jah maar noem nou eens een paar praktische voorbeelden uit het dagelijks leven, waarin je aangeeft waar jij daar last van ondervindt? Ik vindt het eerlijk gezegd maar een hoop gezwetst in de ruimte, daarom probeer ik naar andere oorzaken te zoeken die wellicht ter grondslag liggen.quote:Op vrijdag 29 mei 2009 12:56 schreef LXIV het volgende:
[..]
Onze welvaart is sinds de tweede wereldoorlog alleen toch maar gegroeid? Ik geloof niet dat mensen hiervan nu gefrustreerd raken en dit dan afschuiven op de allochtonen. Volgens mij is er wel degelijk een angst dat de enorme omwenteling van de bevolkingssamenstelling de omgeving en leefomstandigheden van mensen ingrijpend verandert. Dat hierdoor onze identiteit teloor gaat en wij ons ontheemd in eigen land raken.
Wilders voelt dit sentiment feilloos aan. Als je door de Telegraaf-retoriek in zijn toespraken heenleest is dit ook duidelijk te herkennen. Ook het anti-Europastandpunt van de PVV sluit hier naadloos bij aan. Hij verwoordt het echter juist zo dat het voor de 'getroffenen' herkenbaar is. Hij bezigt hun taalgebruik om het herkenbaar te maken.
Ik vind opkomen voor de eigen identiteit en cultuur geen racisme. Ieder volk wat dat niet doet vervaagt al snel. Als Nederlanders zijn we daar al niet zo goed in. Daarom zijn we ook altijd van die succesvolle emigranten, de eigen identiteit wordt heel snel verruild voor die van het emigratieland. Maar in Nederland zelf is er verzet tegen.
Overigens geloof ik niet dat het tij nog te keren valt. In ieder geval niet binnen de rechtsorde en zonder individuele vrijheden ernstig aan te tasten. Internationale verdragen, de EU en de demografische omstandigheden maken dat anno 2009 niet meer mogelijk. Wat dat betreft sluit ik me bij Frollo aan, om alles op alles te zetten om dan nog maar het beste uit de huidige omstandigheden te maken.
quote:Op vrijdag 29 mei 2009 13:01 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het gaat dan ook niet om enkel verandering. Het gaat om het tempo waarin dit plaatsvind en de richting waarin deze verandering zich ontwikkelt. Mensen die zich totaal niet meer thuisvoelen in de wijk waar ze geboren en getogen zijn. Dat zou zonder massa-immigratie toch echt heel anders zijn geweest.
In de periode waarin de grachtenpanden gebouwd zijn was de immigratie minder massaal als tegenwoordig en was de culturele afstand tussen de immigranten en de autochtone bevolking veel kleiner dan nu het geval is. Een paar duizend protestante Hugenoten die voor die tijd goed opgeleid waren kun je niet vergelijken met een miljoen analfabete moslims uit de derde wereld.
De problemen met de tweede generatie zijn veel groter dan met de eerste. Zoals ik al gezegd heb: je moet een bepaalde kritische massa aan Nederlanders behouden wil je de instromers succesvol laten integreren. Als de instroom te massaal en snel is boeren we achteruit. Dat zie je nu dus ook gebeuren in die gebieden waarin de mmeerderheid niet meer Nederlands is.quote:Op vrijdag 29 mei 2009 13:06 schreef ASroma het volgende:
[..]
jah maar noem nou eens een paar praktische voorbeelden uit het dagelijks leven, waarin je aangeeft waar jij daar last van ondervindt? Ik vindt het eerlijk gezegd maar een hoop gezwetst in de ruimte, daarom probeer ik naar andere oorzaken te zoeken die wellicht ter grondslag liggen.
Je zult altijd allochtonen hebben die zich wellicht minder naar onze maatschappelijke maatstaven profileren. En de 1e generatie allochtonen zijn bijvoorbeeld die onopgeleide marokkanen die uit de bergen hier naartoe kwamen, allemaal eng enzo je kent het wel, logisch dus dat ze in hun eigen comfortzone en habits blijven. De laatste generatie 3-4 generatie is al helemaal opgegaan in de samenleving. Ondanks die paar straatjochies die het stoer (bling-bling mtv cultuur) vinden om irritant en kut te zijn en dat wordt voor hun alleen maar versterkt door mensen zoals Wilders die welvaren bij het gegeven om bevolkingsgroepen tegenover elkaar op te zetten.
Het hoort nu eenmaal bij Nederland dat er veel gekleurde mensen rondlopen en zeker in de Randstad, daarbuiten zie je het nauwelijks. Jammer dat mensen zou kortzichtig denken en in hokjes denken, zo wordt het een cyclus die steeds maar sterker wordt. Zonde...
Nederland is een welvaartsland, China niet.quote:Op vrijdag 29 mei 2009 10:30 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat ze in Den Haag of Brussel doelbewust bezig zijn om een immigratie-catastrofe te bewerkstelligen is enkel retoriek, touché. Maar er wordt wel heel gemakkelijk over de problemen heengestapt die de massa-emigratie met zich meebrengt. Een EU-denktank pleitte onlangs nog voor een vergroting van de toestroom van Marokkanen. Dat doet mij dan wel afvragen: Waarom dan? Waarom schijnt het zo nodig allemaal te moeten? Het argument vergrijzing is niet valide. China kent nu al 30 jaar de één-kind politiek, heeft nauwelijks immigratie en groeit economisch als kool. Waarom is die vergrijzing daar dan, zonder immigratie, wel te betalen? Wat is het achterliggende motief om de samenstelling van de Europese bevolking zo ingrijpend te veranderen in zo een korte tijd?
Mijn mening is dat wij een uitstekend niveau van welvaart (wellicht niet het huidige, maar goed) kunnen aanhouden zonder dat we door massa-immigratie de eigen identiteit kwijtraken. En voor een Nederland met 10 miljoen inwoners zou ik zo tekenen. De huidige bevolkingsdichtheid kost ook veel geld.quote:Op vrijdag 29 mei 2009 13:16 schreef hans3000 het volgende:
[..]
Nederland is een welvaartsland, China niet.
Als je wilt dat Nederland over 50 jaar nog steeds een welvaartsland is dan heb je immigranten nodig.
Roemenië heeft op dit moment 21.496.700 inwoners, in 2050 nog maar 16 miljoen inwoners. En in het Oost-Blok krijgt men zgn. meer kinderen dan in West-Europa.
Denk aan de VS. Ze zijn toch zo anti-Mexicanen, er wordt verwacht dat over enkele jaren de Amerikanen de Mexicanen zullen smeken om naar de VS te emigreren. Geloof het of niet, maar landen zullen in de toekomst vechten om de steeds schaarster wordende groep immigranten.
noem die problemen nou eens..........for crying out loud. Wat zijn voor jou zowel de maatschappelijk als de persoonlijke de praktische problemen die je ondervindt als autochtoone nederlander?quote:Op vrijdag 29 mei 2009 13:15 schreef LXIV het volgende:
[..]
De problemen met de tweede generatie zijn veel groter dan met de eerste. Zoals ik al gezegd heb: je moet een bepaalde kritische massa aan Nederlanders behouden wil je de instromers succesvol laten integreren. Als de instroom te massaal en snel is boeren we achteruit. Dat zie je nu dus ook gebeuren in die gebieden waarin de mmeerderheid niet meer Nederlands is.
Het feit dat wij die mensen naar Nederland hebben gehaald en hun mede hebben bijgedragen aan de welvaart die we nu kennen. Het feit dat wij in tijden van het VOC lekker gekolonialiseerd hebben en we daarom nu een redelijke groep surinamers,antiliaanen en indonesiers in Nederland kennen. Die geschiedenis kan je niet veranderen en daarom is het een deel van Nederland. Capice? brrrrrquote:Verder weet ik niet waar je het vandaan haalt dat "het nu eenmaal bij Nederland hoort dat er veel gekleurde mensen rondlopen'" Wie heeft bepaald dat dit er nu eenmaal bij hoort? Jij? Onze politiek? Dat dit de realiteit is geworden wil niet zeggen dat dit een authentieke eigenschap van Nederland is. Ik zou eerder zeggen van niet. Voor een traditioneel immigratieland als de VS is dit wellicht anders.
Het probleem is het niet meer thuisvoelen in de wijk.quote:Op vrijdag 29 mei 2009 13:26 schreef ASroma het volgende:
noem die problemen nou eens..........for crying out loud. Wat zijn voor jou zowel de maatschappelijk als de persoonlijke de praktische problemen die je ondervindt als autochtoone nederlander?
Een miljoen analfabeten...quote:Op vrijdag 29 mei 2009 13:01 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het gaat dan ook niet om enkel verandering. Het gaat om het tempo waarin dit plaatsvind en de richting waarin deze verandering zich ontwikkelt. Mensen die zich totaal niet meer thuisvoelen in de wijk waar ze geboren en getogen zijn. Dat zou zonder massa-immigratie toch echt heel anders zijn geweest.
In de periode waarin de grachtenpanden gebouwd zijn was de immigratie minder massaal als tegenwoordig en was de culturele afstand tussen de immigranten en de autochtone bevolking veel kleiner dan nu het geval is. Een paar duizend protestante Hugenoten die voor die tijd goed opgeleid waren kun je niet vergelijken met een miljoen analfabete moslims uit de derde wereld.
Wat ik juist probeerde duidelijk te maken is dat de primaire drijfveer van de PVV-stemmer geen vreemdelingenhaat is, maar de angst om de maatschappij waarin ze opgegroeid zijn te zien veranderen in iets dat niet bij hun eigen (Nederlandse) identiteit past. Als jij dit als xenofobe prietpraat interpreteert dan heb je verkeerd gelezen. Dat er een grote valkuil is dat deze angst omslaat in haat jegens die vreemdelingen is zeker waar. Maar dat is dan een gevolg en geen oorzaak.quote:Op vrijdag 29 mei 2009 13:56 schreef FloydP het volgende:
[..]
Een miljoen analfabeten...misschien een paar duizend van de analfabeten die in de jaren 60/70 naar Nederland zijn gekomen maar de meerderheid van de moslims zijn echt niet analfabeet. Vooral de politieke vluchtelingen zijn zeer hoogopgeleid.
Ik heb gisteren Wilders zijn speech zien geven, jouw reacties zijn een herhaling van zijn xenofobe prietpraat. O, wat hebben de xenofoben het toch ook moeilijk dat hun omgeving veranderd. Fucking deal with it, denk je dat dit alleen in het Westen gebeurt? I don't fucking think so. Zelfs een dictatuur als de Verenigde Arabische Emiraten doet mee, de autochtonen daar zijn al flink in de minderheid.
Al is 95% van de Nederlanders allochtoon, Nederland zal gewoon Nederland blijven en niet veranderen in Nederlandistan.
quote:Op vrijdag 29 mei 2009 13:35 schreef beeer het volgende:
[..]
Het probleem is het niet meer thuisvoelen in de wijk.
Neem eens de metro in Rotterdam, ga 's avonds eens wandelen door het centrum of ga met je blanke kop eens door Spangen lopen en let op hoe de kinderen je aldaar aankijken. Het feit dat je het ergens mee oneens bent betekend nog niet dat je het met oneerlijke praktijken tot de grond toe mag/moet affakkelen.quote:Op vrijdag 29 mei 2009 14:40 schreef ASroma het volgende:
[..]
idd een hoop gelul in de lucht en reageren op vragen en inhoud is er nauwelijks bij, typisch wilders gevalletje. Maar goed geen probleem verder, ook dit hoort bij de maatschappij
![]()
mensen die maar half op de inhoud ingaan en de bepaalde discussie mijden, kraak ik gewoon af, vandaar dus.quote:Op vrijdag 29 mei 2009 14:47 schreef Hamilcar het volgende:
[..]
Neem eens de metro in Rotterdam, ga 's avonds eens wandelen door het centrum of ga met je blanke kop eens door Spangen lopen en let op hoe de kinderen je aldaar aankijken. Het feit dat je het ergens mee oneens bent betekend nog niet dat je het met oneerlijke praktijken tot de grond toe mag/moet affakkelen.
Ik begin ook maar niet de beheersing van de Nederlandse taal en wat deze inmenging van nieuwe mensen heeft gedaan met de kwaliteit van menig onderwijsinstelling.
de beheersing van de nederlandse taal is een algemeen probleem en dat komt mede door de achteruitgang van het onderwijssysteem. En dat is dus politiek die niet goed uitgevoerd is, onderwijssystemen die hervormd zijn etc etc. Das een probleem wat ook totaal niks met allochtonen te maken heeeft.......quote:Ik begin ook maar niet de beheersing van de Nederlandse taal en wat deze inmenging van nieuwe mensen heeft gedaan met de kwaliteit van menig onderwijsinstelling.
Nederland heeft geen identiteit volgens jou?quote:Op vrijdag 29 mei 2009 14:56 schreef beeer het volgende:
Nederlandse identiteit. Koekhappen en zwaaien naar de koningin zeker
Je zou kunnen zeggen dat Nederland een identiteit heeft, maar die wordt bepaald door de gezamelijke bewoners van dit land. Niet andersom, dat iemand volkomen subjectief voor alle Nederlanders gaat bepalen wat hun identiteit is en daar dan door middel van protectionisme krampachtig aan vast houden.quote:Op vrijdag 29 mei 2009 15:13 schreef Mdk het volgende:
Nederland heeft geen identiteit volgens jou?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |