Op het smaak- en textuurverlies na, ja.quote:Op woensdag 27 mei 2009 15:39 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Nou.... ingeblikt en potvoer is vaak wat aan de zoute kant. Daarnaast worden er soms ook andere zaken aan toegevoegd. Onbewerkte diepvriesgroente en normale groente zoals je die bij de (super)markt koopt zijn inderdaad vergelijkbaar.
je kan 5 kilo aardappelen kopen voor 1,50. Daar kan friet niet tegen op.quote:Op woensdag 27 mei 2009 10:10 schreef xpompompomx het volgende:
interessant ja, een kilo diepvries friet is ook goedkoper dan een kilo verse aardappelen... Als je ECHT langdurig weinig te besteden hebt kan ik me voorstellen dat je dan voor het goedkope alternatief gaat.
ach als je weet dat een paprikaboer voor een kilo 69 cent krijgt (uit kas, zijn dus gemiddeld 4/5 paprika's) en die worden in de winkel verkocht voor een euro, dan is het geen luxeprobleem maar een winstmaker voor de supermarkten.....quote:Op woensdag 27 mei 2009 10:29 schreef LXIV het volgende:
Mensen klagen wel eens dat bijv. de paprika's zo duur zijn (1,49 per stuk). Dat is natuurlijk ook veel geld voor één paprika, maar men ziet over het hoofd dat het eigenlijk niet normaal is dat die groenten het hele jaar door verkrijgbaar zijn. Het (koel)ttransport en de invoer maakt het duur. In het seizoen kost het allemaal niks. Vroeger waren paprika's eenvoudigweg niet verkrijgbaar in december. Het is dus pure luxe.
Is idd pure gewenning. Supermarkten prijzen hun groenten al zo lang veel te duur waardoor half Nederland het nu normaal vind 1 euro te betalen voor een paprika. Ik heb een tijdlang bij een Jumbo gewerkt, heb daar geleerd dat op de kruidenierswaren gewoon verlies wordt gedraaid. De winst zit hem puur in de versproducten, moet je dus nagaan wat voor marges daar soms op zitten.quote:Op donderdag 28 mei 2009 13:16 schreef The_Hives het volgende:
[..]
ach als je weet dat een paprikaboer voor een kilo 69 cent krijgt (uit kas, zijn dus gemiddeld 4/5 paprika's) en die worden in de winkel verkocht voor een euro, dan is het geen luxeprobleem maar een winstmaker voor de supermarkten.....
Dat hou ik voor een gerucht.quote:Op woensdag 27 mei 2009 10:10 schreef xpompompomx het volgende:
interessant ja, een kilo diepvries friet is ook goedkoper dan een kilo verse aardappelen... .
En ranzig.quote:Op maandag 1 juni 2009 12:33 schreef NEC-Nijmegen het volgende:
mja 1,5 liter AH cola is ook maar 60 cent, scheelt toch flink met coca cola.
Hoe kom ej daaraan, vraag ik me af.quote:Op woensdag 27 mei 2009 13:11 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Kaas in plaats van vlees zal alleen in kosten besparen als je je biefstuk er mee vervangteen kilo kaas kost je ook minstens 5 euro.
Voor de rest het hier wel mee eens. Eet seizoensgebonden, koop op de markt, vermijd de blauwe supermarkt, en maak dingen zelf. Een kilo tomaten kost op het moment iets meer dan een euro, een kilo uien ook zoiets. Komkommer heb je ook voor 12 cent. Daar kan je toch voor 2 personen 4 dagen salade van maken (en dan nog heb je ui over).
Eet nu aardbeien voor een a twee euro de kilo, en in november mandarijnen. Kan best, met wat gezond verstand
Dit verhaal kan ik ook bevestigen voor C1000. Bijvoorbeeld Nederlandse aardbeien worden bewust duurder verkocht dan Spaanse, ongeacht of ze dezelfde inkoopprijs hebben. Denk dan aan inkoop 1,25 en verkoop Spaanse aardbeien 1,99 en Hollandse aardbeien 3,99 (meegemaakt).quote:Op donderdag 28 mei 2009 13:23 schreef vaagsel het volgende:
[..]
Is idd pure gewenning. Supermarkten prijzen hun groenten al zo lang veel te duur waardoor half Nederland het nu normaal vind 1 euro te betalen voor een paprika. Ik heb een tijdlang bij een Jumbo gewerkt, heb daar geleerd dat op de kruidenierswaren gewoon verlies wordt gedraaid. De winst zit hem puur in de versproducten, moet je dus nagaan wat voor marges daar soms op zitten.
Ik zit nu denk ik rond de 5 euro per dag en zou eigenlijk terugmoeten naar 3 (en dat lukt niet erg). Ik denk dat daartussen inderdaad wel de grens ligt van of je nog normaal boodschappen kan doen en gezond kan eten, of dat je echt moet gaan bezuinigen. Bijvoorbeeld fruit is duur en als ik echt onbeperkt fruit wil kunnen eten, dan red ik dat niet meer voor dat bedrag. Ik moet afvallen, dus wil geen goedkope troep, eet dan liever fruit als tussendoortje - bezuinigen op fruit vind ik dus echt heel vervelend.quote:Op woensdag 27 mei 2009 13:49 schreef LXIV het volgende:
Ja, voor een inkomen onder de 5 euro wordt het denk ik wel moeilijk. Zeker fruit en vruchtensappen worden dan te duur. Dan zit ik echt te denken aan fabrieksbrood met euroshopper hagelslag en een kopje thee.
Als het over gezond eten gaat, waarom denk je zelfs überhaupt over frisdrank na? Geen frisdrank drinken is niet zo moeilijk.quote:Op maandag 1 juni 2009 12:33 schreef NEC-Nijmegen het volgende:
mja 1,5 liter AH cola is ook maar 60 cent, scheelt toch flink met coca cola.
Toch de markt, ben ik bang. Of de turk. Gister voor 7,50 euro fruit gehaald: halve kilo appels, iets meer dan een kilo bananen, halve kilo gele kiwi, een komkommer, en 2 kg meloen. Hier niet de goedkoopste gekozen, maar wat er het beste uitzag.quote:Op maandag 1 juni 2009 19:02 schreef Maeghan het volgende:
[..]
Hoe kom ej daaraan, vraag ik me af.
"Ga naar de markt" is een leuk advies, maar ik werk en kan dus niet altijd naar de markt (meestal niet zelfs). En zelfs bij Lidl of Bas kom ik niet aan komkommers van 12 cent, toevallig hadden ze idd wel een kilo tomaten voor een euro, maar goed. Aardbeien heb ik tot nu toe het goedkoopst gezien voor 2,29 per pond.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |