abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_70895613
Studenten met 'dyslexie' en 'dyscalculie'.
Debielen toelaten op universiteiten.
pi_70895699
quote:
Op zondag 12 juli 2009 11:07 schreef Gia het volgende:

[..]

Misschien ben je niet 80-100 afgekeurd?
Ik krijg zeg maar wel de volledige Wajong , maar 75% netto van het minimum loon kom je toch echt rond de 900 euro netto te zitten...
Dat is het nadeel van geen werkverleden hebben kunnen opbouwen.

Ook Wajongers betalen belasting en loonheffing :p
Those who forget their past , are condemned to re-live it...
pi_70896122
quote:
Op zondag 12 juli 2009 11:14 schreef 16meter het volgende:
Studenten met 'dyslexie' en 'dyscalculie'.
Debielen toelaten op universiteiten.
De grootste debiel ben jij toch.Blijkbaar ben jij ondanks een stoornis ook toegelaten. En ja, die termen worden enorm misbruikt door (ouders van) mensen die wat moeite met wiskunde of taal hebben maar dat wil niet zeggen dat het niet bestaat.
-
  Moderator zondag 12 juli 2009 @ 12:28:40 #124
236264 crew  capricia
pi_70897161
De hoogte van de Wajong uitkering is o.a. afhankelijk van wat je zou verdienen als je arbeidsgeschikt zou zijn.
Dus afhankelijk van de (deeltijd)baan die je toen der tijd had voor je ziek werd. Als dat goed verdiende dan is je Wajong uitkering ook een stuk hoger.
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_70897596
Al deze speculatie is onzinnig.
Het gaat je gewoon niks aan.

De brief lag open dus heb je hem gelezen. Prima.
Als je een beetje fatsoen hebt doe je gewoon hetzelfde als wanneer je hem niet gelezen hebt.
Het feit dat die informatie per ongeluk bij jou kwam geeft je nog niet het recht om je neus in andermans zaken te steken en te speculeren over de (on)rechtmatigheid van de uitkering. Je hebt onterecht één brief gelezen, je kent de situatie niet. Gedraag je dus.
pi_70897619
In 2010 gaat een nieuwe Wajong-regeling in. Studenten ontvangen dan nog 25% van het minimumjeugdloon met behoud van studiebeurs. Wie gaat werken, krijgt een aanvulling naar 75 tot 100% van het minimumloon (afhankelijk van het aantal gewerkte uren). Veel lonender is om in een iets aangepaste functie aan de slag te gaan met een CAO-loon.

Het minimumjeugdloon in Nederland behoort trouwens tot de laagste van West-Europa (4,46 euro per uur voor een 19-jarige, in Frankrijk gewoon 8,83 euro: dat is het dubbele).
pi_70899423
quote:
Op zondag 12 juli 2009 12:46 schreef sempron2400 het volgende:
In 2010 gaat een nieuwe Wajong-regeling in. Studenten ontvangen dan nog 25% van het minimumjeugdloon met behoud van studiebeurs.
Vanwege bezuiniging, neem ik aan?
Er blijft niet veel over en minder dan het sociaal minimum, geloof ik. Voor zover ik weet kan men toeslag aanvragen wanneer het inkomen onder het sociaal minimum ligt. Vervalt met die regeling dan ook het recht op toeslag voor die specifieke groep? Want als dat niet het geval is, kan men simpelweg toeslag aanvragen en wordt er weinig bezuinigd.
pi_72934780
Even een kleine update:

Hij loopt nu van maandag t/m vrijdag stage van 9 tot 5, maar krijgt nog wel z'n WAJONG uitgekeerd van zo'n 600e per maand
Huisgenoot:: "Ja, als je er toch recht op hebt, zou het zonde zijn om het niet aan te vragen, toch?"
pi_72934963
quote:
Op zondag 20 september 2009 15:29 schreef Starman89 het volgende:
Even een kleine update:

Hij loopt nu van maandag t/m vrijdag stage van 9 tot 5, maar krijgt nog wel z'n WAJONG uitgekeerd van zo'n 600e per maand
Huisgenoot:: "Ja, als je er toch recht op hebt, zou het zonde zijn om het niet aan te vragen, toch?"
Dat krijg je als je andermans post doorleest

De Wajong-keuringen zijn de laatste tijd strenger geworden. Als je huisgenoot langere tijd goed blijkt te functioneren, kan hij opgeroepen worden voor een herbeoordeling. Met (bijvoorbeeld) 300 euro inkomen uit stage houdt hij inderdaad recht op een aanvullende, gekorte Wajong-uitkering.
pi_72935058
quote:
Op zondag 12 juli 2009 11:41 schreef Ritmo het volgende:

[..]

De grootste debiel ben jij toch.Blijkbaar ben jij ondanks een stoornis ook toegelaten. En ja, die termen worden enorm misbruikt door (ouders van) mensen die wat moeite met wiskunde of taal hebben maar dat wil niet zeggen dat het niet bestaat.
Dat eerste zal ik achterwege laten.

Het hele probleem is inderdaad dat die termen te pas en te onpas erbij gehaald worden door ouders (zelfs kinderen tegenwoordig) om hun beperkte verstandelijke vermogens goed te praten. Ik ben ook altijd zeer zwak geweest in wiskunde, maar het is nooit in mij (of m'n ouders) opgekomen om daar het label 'dyscalculie' op te plakken. Schijnbaar is dat nu de trend.
pi_72935650
quote:
Op donderdag 28 mei 2009 20:22 schreef stoepkrijtje het volgende:
O en jij kunt lichamelijk naast je studie werken. Als ik dat doe lukt mijn studie me niet meer.
Ik ga waarschijnlijk 1 a 2 jaar langer over de studie doen. Dit kan ivm een speciale regeling en ook de IB groep werkt mee.
Vraag uit interesse. Waarom kan je naast het studeren niet meer werken, maar zal een baan op niveau wel gaan? Met name het laatstgenoemde zal doorgaans JUIIST voor stress en hoge werkdruk zorgen.
quote:
Op zaterdag 11 juli 2009 17:53 schreef Lange_Lex het volgende:
Wajonger hier.
26 lentes jong.
Ik krijg net ietsje boven de 900 euro netto per maand.
Stufi word van mijn uitkering afgetrokken (wat dus eigenlijk inhoud dat een studie je veelal onmogelijk gemaakt word , als je op jezelf woont...)

Is niet zo een vetpot
Geen vetpot... moet dat dan? Waarom worden ouders hier ineens uit de vergelijking gehaald? Is er bij arbeidsongeschikte jongeren ineens geen verantwoordelijkheid meer voor ouders? Er zijn tal van studenten die het zonder extra geld van hun ouders moet stellen, en die 900 euro lijkt me dan echt zo slecht nog niet.
pi_72935874
quote:
Op zondag 20 september 2009 15:34 schreef sempron2400 het volgende:

[..]

Dat krijg je als je andermans post doorleest

De Wajong-keuringen zijn de laatste tijd strenger geworden. Als je huisgenoot langere tijd goed blijkt te functioneren, kan hij opgeroepen worden voor een herbeoordeling. Met (bijvoorbeeld) 300 euro inkomen uit stage houdt hij inderdaad recht op een aanvullende, gekorte Wajong-uitkering.
Even voor de duidelijkheid:
Bovenstaande quote kwam naar voren nadat ik het er met hem over heb gehad. Hij bracht het zelf naar voren namelijk. Allereerste post in dit topic was idd naar aanleiding van een brief van het CWI die hij uitgevouwen BOVENOP de stapel oud papier had gelegd. Viel wel op dus toen ik de oud papier bak leegde... Ik wil het absoluut niet goed praten, maar er bestaat ook nog zoiets als zorgvuldig met je post omgaan....
pi_72936181
Zover ik weet (ik ken iemand met wajong) is het bij 100% arbeidsongeschiktheid 1000 nog iets p/m BRUTO. Dus die 1200 is met aanvulling erbij, en dan moet je nog aan wat voorwaarden voldoen. Bij 100% arbeidsongeschiktheid krijg je namelijk 75% van bijstand en dat kan je aanvullen onder bepaalde voorwaarden.
1 van die voorwaarden is het niet hebben van partner (cq. huisgenoten) die gewoon kunnen werken.

Als je geld verdiend (uiteraard wit) dan kan je tot bijstandnivo bijverdienen (als je geen aanvulling krijgt) en wat je meer verdiend wordt gekort. Je moet dit wel zelf aangeven, anders pleeg je fraude en als je dan gepakt wordt dan krijg je dikke problemen.

Wajong is onafhankelijk van het inkomen van partners (cq huisgenoten). Ook al verdient je partner miljoenen, die wajong hou je gewoon.

Aangezien stuffi vaak niet geteld wordt als inkomen, weet ik niet of de wajong daarop gekort wordt.

Daarnaast is 1200 euro echt een schijntje hoor. Jullie doen alsof het veel is, maar daar kan je amper van rondkomen zonder extra toeslagen.

Herkeuringen vinden af en toe plaats, maar echt niet vaak. Meestal 1x in de zoveel jaren. Daarnaast kan je flinke aftrekposten invullen als je wajong krijgt. Helaas is het nu wat minder geworden

Er was een tijd dat adhders, dyslexie, etc. gezien werd als rechtvaardiging voor wajong. En als je het eenmaal hebt, kan het moeilijk afgenomen worden. Of je nu nog voor deze "aandoeningen" wajong krijgt weet ik niet.

[ Bericht 18% gewijzigd door sjorsie1982 op 20-09-2009 16:12:48 ]
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
pi_72942093
Ik dacht dat Wajong wordt gezien als bijverdienste naast de studiefinanciering.

Met ADHD en autisme kun je recht op Wajong hebben. Een Wajong-recht kan ook ontstaan als iemand begeleiding (jobcoaching) nodig heeft om werk te vinden of te behouden. Als een uitkering wordt toegekend, volgt er vrijwel altijd een traject naar passend werk. Dat kan een reguliere vacature zijn, maar in sommige gevallen ook een iets aangepaste functie.

Ik heb nog niet zo lang Wajong (vanwege een vorm van autisme), en via bemiddeling passend werk gevonden. Dan blijft het recht op Wajong (maximaal vijf jaar) bestaan, maar is er sprake van een nuluitkering. En als je eenmaal autisme hebt, kan het inderdaad moeilijk afgenomen worden...

Een volledige Wajong-uitkering is 959 euro netto.
pi_72942992
Of 1200 euro een schijntje is... ik maak behoorlijke kosten aan lenzen, de tandarts en stookkosten. Iemand die deze kosten niet heeft, heeft bij hetzelfde inkomen al een stuk meer vrij te besteden.

Anderen maken weer hoge kosten met hun auto, maar die kun je nog van de hand doen (of op een zuinigere auto overstappen).
pi_72959832
Lenzen kun je wellicht vervangen door een bril, is weliswaar eenmalig een grotere investering maar op termijn al snel veel goedkoper.
Stookkosten zijn vaak ook nog wel een beetje te beinvloeden (Trui aan? Sloffen aan? Gordijnen dichtdoen? Bij het koken deksels op de pannen? Geen opladers in stopcontacten laten zitten als er geen telefoon aan hangt? TV uit ipv standby? etc.)
Maar goed, iedereen heeft wel wat...
Geluk is een richting,
geen punt
---Loesje---
pi_73195510
Ik was op zoek naar mensen met een lage wajong uitkering die studeren en proberen te werken en ik wilde weten hoe ze dit doen. Toen kwam ik op dit forum en wilde toch even mijn verhaal kwijt...

Allereerst zeggen mensen dat het geen nut heeft om mensen met een handicap een studie te laten volgen. Dit snap ik dus echt niet... Voordat mijn handicap begon heb ik met succes het atheneum gehaald en ben ik begonnen aan de universiteit. Daar begonnen toen mijn (lichamelijke en geestelijke) problemen, waarvoor ik nu uiteindelijk een uitkering krijg. Je moet je dus voorstellen, dat je het brein hebt op universitair niveau, maar helaas wil je lichaam niet mee werken, dus mag je niet een (dure) studie volgen zodat je later (al is het misschien maar 2 dagen per week) toch iets kunt toevoegen aan de samenleving? Nee daarin tegen zeggen jullie dat je dan maar achter de kassa moet gaan zitten. A. daar wordt ik niet gelukkig van en B. met mijn handicap kan ik dat niet eens...

Daarnaast zeggen mensen hier dat we een vette hap krijgen... Nou ik kan zeggen dat dit makkelijk gezegd is. Het zit op dit moment zo, dat ik moeilijk rond kan komen met datgene wat ik krijg. Ik kan daarnaast niet mijn stages lopen EN niet werken. En al zou ik willen werken, dan wordt dat weer ingekort op mijn uitkering. Ik kan dus ook niet zorgen dat ik beter rond kan komen, al zou ik het willen....

Jullie mogen doen met deze info wat jullie willen, maar ik zou niet denken dat wij uitbuiters e.d. zijn. Want zoals laatst een "vriend" zei: "Ow, ik zou ook wel een handicap willen! Dan krijg ik gewoon elke maand geld" is erg gemakkelijk... Tot je weet dat je daar de 6 keer per week sporten en je studie met goede vooruitzichten voor moet opgeven en iedere dag heel veel pijn hebt....
pi_73197062
quote:
Op zondag 20 september 2009 15:54 schreef TheSilverSpoon het volgende:

[..]

Vraag uit interesse. Waarom kan je naast het studeren niet meer werken, maar zal een baan op niveau wel gaan? Met name het laatstgenoemde zal doorgaans JUIIST voor stress en hoge werkdruk zorgen.
[..]

Geen vetpot... moet dat dan? Waarom worden ouders hier ineens uit de vergelijking gehaald? Is er bij arbeidsongeschikte jongeren ineens geen verantwoordelijkheid meer voor ouders? Er zijn tal van studenten die het zonder extra geld van hun ouders moet stellen, en die 900 euro lijkt me dan echt zo slecht nog niet.
Ik hoop dat ik een baan op niveau aan kan. Nu is mijn doel mijzelf te ontwikkelen en ik hoop dat ik het allemaal ga redden. Ik zit nu in week 5 van mijn studie en het is allemaal ontzettend zwaar. Als ik straks klaar ben hoop ik parttime te kunnen werken. 100% gaat waarschijnlijk niet lukken.
Maar zeg nooit nooit. Ik heb een onvoorspelbare ziekte. Ik heb een kans dat ik redelijk klachtenvrij word. Daar hoop ik ook op.
Ik ga hier niet lopen te pleiten voor een hogere wajong. Ik ben blij dat de regeling bestaat en dat ik daar gebruik van MAG maken. Ik hoop dat ik het over een tijd niet meer nodig zal hebben. Maar het is geen vetpot. Ik betaal mijn studie zelf en dankzij de stufi is dat mogelijk. En dat red ik allemaal net. Dat is niet erg ik ben dankbaar dat er voor mij een regeling is die het mogelijk maakt te studeren.
Het enige verschil tussen mij en een gek is dat ik niet gek ben.
pi_73197176
O en misschien ben ik een uitzondering hoor maar ik ben toch zeker wel een uur of 65 met mijn studie bezig. Daar tel ik dan ook de college uren bij.
Het enige verschil tussen mij en een gek is dat ik niet gek ben.
pi_73197584
Ik heb volgende week een gesprek met een arbeidsdeskundige (vorige week heb ik de arts gesproken)... Wanneer krijg ik mijn eerste geld?
Ikverdomme.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')