Bron: 'Nederlander ziet politiek niet meer zitten'quote:'Nederlander ziet politiek niet meer zitten'
Nederland heeft het vertrouwen in politici verloren, zo lijkt het. Uit een onderzoek van uitgeverij Reader's Digest blijkt dat het vertrouwen in de politiek de afgelopen vijf jaar tot een dieptepunt is gedaald. Zelfs autoverkopers worden betrouwbaarder beoordeeld door de ondervraagden.
Slechts 12% van de Nederlandse bevolking ziet het nog zitten met de politici van vandaag. Trendwatcher Adjiedj Bakas weet dit dieptepunt wel te verklaren: "We kampen met structurele problemen, maar er komen geen structurele oplossingen. Niet vanuit Nederland en niet vanuit Europa. Dat leidt tot ergernis en wantrouwen in het Nederlands kabinet en in de EU. Er zal een nieuwe generatie politici aan te pas moeten komen om het vertrouwen te herstellen."
Zo slecht als het vertrouwen in politici is, zo goed is dat bij artsen, brandweermannen en piloten. Van alle ondervraagden zegt 90% vertrouwen te hebben in deze beroepsgroepen. Volgens Bakas is dat simpel te verklaren: we kunnen simpelweg niet zonder. "Niet voor niets willen alle jongetjes op de basisschool brandweerman of piloot worden. Er hangt een hoop geheimzinnigheid omheen. We zien brandweermannen en piloten zelden in actie. Zo wordt het sprookje in stand gehouden.", aldus de trendwatcher.
Het zou ook kunnen komen door een nogal beroerd uitgevoerd onderzoekje. Dit is wel heel erg veel minder dan er normaal gesproken uit dergelijke onderzoekjes komt.quote:Op donderdag 14 mei 2009 13:41 schreef isogram het volgende:
Onderzoek van Reader's Digest:
[..]
Bron: 'Nederlander ziet politiek niet meer zitten'
Zou het alleen door het gebrek aan oplossingen komen, of ook omdat Nederlanders weinig hebben om voor op te komen? Anders gezegd: we kunnen best zonder politici (zoals we NIET zonder brandweermannen of artsen kunnen)
Inderdaad is dat minder, en ik ben het ook wel eens met de dingen die je zegt. Maar ik zie ook positieve dingen (bijvoorbeeld Obama). Ik hoop dat de nieuwe president ook wat optimisme kan laten overwaaien naar Europa.quote:Op donderdag 14 mei 2009 14:09 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Referendum over de EU, nutteloze Amerika-inlik-oorlogen, rookverbod in de horeca.... Is er iets positiefs te melden over de politiek dan?
Ooh jezus, hou die politiek correcte bullshit toch voor je joh.quote:Op donderdag 14 mei 2009 14:26 schreef 0100 het volgende:
[..]
Inderdaad is dat minder, en ik ben het ook wel eens met de dingen die je zegt. Maar ik zie ook positieve dingen (bijvoorbeeld Obama). Ik hoop dat de nieuwe president ook wat optimisme kan laten overwaaien naar Europa.
Hier in Europa wordt de burger in angst gehouden, o.a. door personen zoals Wilders. De problemen die hij aan het licht brengt zijn waar, maar is dat de reden om als een bezetene alle allochtonen aan te vallen. Hij weet te lullen ja, maar de uitvoering? Zorg gewoon voor een goed recht- en politiesysteem (inderdaad makkelijker gezegd dan gedaan). Maar de rest van de (progressieve) oppositiepartijen kunnen hopelijk de huidige mentaliteit veranderen. Wilders zegt het beste voor ons land over te hebben, maar drijft ons wel in een golf van pessimisme (in plaats van optimisme). En er zijn zeker oppositiepartijen die de mentaliteit wel kunnen veranderen. Ik verlang naar een liberaal kabinet... (hopelijk dat de VVD ook weer liberaal wordt, want er zitten daar echt wel een paar slimmerds hoor. Men speelt alleen helaas het spelletje mee wat Wilders juist wil).
Gek genoeg wordt er wel elk termijn op dezelfde 4 grote poltitieke partijen gestemd, dus dit is blijkbaar watquote:Op donderdag 14 mei 2009 15:57 schreef Picchia het volgende:
Er is weinig vertrouwen in de Nederlandse politici omdat zij niet het reddende middel zijn, maar de hoofdoorzaak van de meeste problemen in Nederland. De economische crisis daargelaten.
Precies!quote:Op donderdag 14 mei 2009 16:24 schreef huhggh het volgende:
[..]
Gek genoeg wordt er wel elk termijn op dezelfde 4 grote poltitieke partijen gestemd, dus dit is blijkbaar wat
men toch wil.
De problemen die hij aankaart zijn ook wel waar en ik ben blij dat iemand dat durft te zeggen. Zijn manier van politiek bedrijven bevalt me echter gewoon totaal niet, wat ook de reden is waarom hij nooit mijn stem zal krijgen. Het is mij te one-issue en hij zegt alleen de dingen die mensen willen horen. Dat is wel een erg makkelijke manier politiek bedrijven.....quote:Op donderdag 14 mei 2009 16:22 schreef huhggh het volgende:
[..]
Ooh jezus, hou die politiek correcte bullshit toch voor je joh.
Je kan Wilder er wel bij betrekken, maar wat je hem ook verwijt, dat verwijt gaat nog altijd vele malen meer op voor al die andere slappe PC-partijtjes.
Of is er een gebrek aan alternatieven?quote:Op donderdag 14 mei 2009 16:24 schreef huhggh het volgende:
[..]
Gek genoeg wordt er wel elk termijn op dezelfde 4 grote poltitieke partijen gestemd, dus dit is blijkbaar wat
men toch wil.
Nou nee, men gaat stemmen op hele andere punten als dat de partijen uiteindelijk uitvoeren.quote:Op donderdag 14 mei 2009 16:24 schreef huhggh het volgende:
Gek genoeg wordt er wel elk termijn op dezelfde 4 grote poltitieke partijen gestemd, dus dit is blijkbaar wat
men toch wil.
OK, maar dan is dit toch wat het goedgelovige volk wil?quote:Op donderdag 14 mei 2009 17:23 schreef Colnago het volgende:
[..]
Nou nee, men gaat stemmen op hele andere punten als dat de partijen uiteindelijk uitvoeren.
Het enige wat je de stemmer kunt verwijten is dat ze elke keer weer in die leugens trappen.
En dus stemmen we maar Wilders!quote:Op donderdag 14 mei 2009 13:41 schreef isogram het volgende:
Zou het alleen door het gebrek aan oplossingen komen, of ook omdat Nederlanders weinig hebben om voor op te komen? Anders gezegd: we kunnen best zonder politici (zoals we NIET zonder brandweermannen of artsen kunnen)
Mensen kiezen een partij die het beste bij ze past, er blijven altijd zaken waarover ze van mening verschillen.quote:Op donderdag 14 mei 2009 16:24 schreef huhggh het volgende:
[..]
Gek genoeg wordt er wel elk termijn op dezelfde 4 grote poltitieke partijen gestemd, dus dit is blijkbaar wat
men toch wil.
Het goedgelovige volk stemt op een partij vanwege de keurige scheiding van Balkie, vanwege de HRA of vanwege wat populistisch geblaat en de ellende van nutteloze slechte wetgeving en machtsspelletjes krijgen ze er gratis bij.quote:Op donderdag 14 mei 2009 17:38 schreef huhggh het volgende:
[..]
OK, maar dan is dit toch wat het goedgelovige volk wil?
Als je het beleid bedoeld dan ben ik het niet met je eens.quote:Op donderdag 14 mei 2009 17:38 schreef huhggh het volgende:
OK, maar dan is dit toch wat het goedgelovige volk wil?
Politieapparaat, ov-pas, patiëntendossier, JSF, wachtgeld politici??quote:Op donderdag 14 mei 2009 14:09 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Referendum over de EU, nutteloze Amerika-inlik-oorlogen, rookverbod in de horeca.... Is er iets positiefs te melden over de politiek dan?
Je vergeet het slappe (algemene) beleid en gebrek aan ruggengraat wat Balkende een tot en met ik weet niet hoeveel hebben laten zienquote:Op donderdag 14 mei 2009 14:09 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Referendum over de EU, nutteloze Amerika-inlik-oorlogen, rookverbod in de horeca.... Is er iets positiefs te melden over de politiek dan?
Slap beleid? Hij heeft ondertussen van Nederland een halve politiestaat gemaakt en jij noemt dat nog steeds slap? Wat versta jij onder hard aanpakken? Een dagelijkse inspectie van je achterwerk met een M-16 geweer?quote:Op donderdag 14 mei 2009 20:33 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Je vergeet het slappe (algemene) beleid en gebrek aan ruggengraat wat Balkende een tot en met ik weet niet hoeveel hebben laten zien
dit plus de politiek stelt altijd teleur hoe dan ookquote:Op donderdag 14 mei 2009 14:19 schreef Monolith het volgende:
[..]
Het zou ook kunnen komen door een nogal beroerd uitgevoerd onderzoekje. Dit is wel heel erg veel minder dan er normaal gesproken uit dergelijke onderzoekjes komt.
Het is slap en laf om de hardwerkende burger continu op de huid te zitten, zolang je maar niet de echte boeven hoeft op te pakken en het veel geld op blijft leveren. Je kan wel voor iedere normale burger de touwtjes strakker aan willen trekken, maar heb blijft laf de echte problemen daardoor uit de weg te gaan natuurlijk.quote:Op donderdag 14 mei 2009 20:40 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Slap beleid? Hij heeft ondertussen van Nederland een halve politiestaat gemaakt en jij noemt dat nog steeds slap? Wat versta jij onder hard aanpakken? Een dagelijkse inspectie van je achterwerk met een M-16 geweer?
Maar het CDA, PVDA en CU bestaan al decennia, dus je weet wat je kan verwachten van die partijen. (draaikonterij, huichelarij en kiezersbedrog)quote:Op donderdag 14 mei 2009 20:08 schreef Colnago het volgende:
[..]
Als je het beleid bedoeld dan ben ik het niet met je eens.
Oh, ja, want Holleeder loopt natuurlijk vrij rond.quote:Op donderdag 14 mei 2009 20:56 schreef Tarabass het volgende:
[..]
Het is slap en laf om de hardwerkende burger continu op de huid te zitten, zolang je maar niet de echte boeven hoeft op te pakken en het veel geld op blijft leveren. Je kan wel voor iedere normale burger de touwtjes strakker aan willen trekken, maar heb blijft laf de echte problemen daardoor uit de weg te gaan natuurlijk.
Idd kijk maar eens wat er in Gouda enzo gebeurd. Over Amsterdam en Rotterdam enzo dan maar te zwijgenquote:Op donderdag 14 mei 2009 20:56 schreef Tarabass het volgende:
[..]
Het is slap en laf om de hardwerkende burger continu op de huid te zitten, zolang je maar niet de echte boeven hoeft op te pakken en het veel geld op blijft leveren. Je kan wel voor iedere normale burger de touwtjes strakker aan willen trekken, maar heb blijft laf de echte problemen daardoor uit de weg te gaan natuurlijk.
Nou, vertel eens, wat gebeurd er dan in Gouda. Worden de criminelen niet aangepakt c.q. gearresteerd?quote:Op donderdag 14 mei 2009 21:29 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Idd kijk maar eens wat er in Gouda enzo gebeurd. Over Amsterdam en Rotterdam enzo dan maar te zwijgen
Nee, diegene die opgepakt worden is bijv. een journalist die een hoorspel deed op de radio. Terwijl er al meer dan tien jaar zeer veel overlast is van bepaalde groepen, die niet worden gepakt maar als zielig worden bestempeld etc. etc. Maar duidelijk nooit last mee of van gehad, want die machteloosheid vergeet je niet snelquote:Op donderdag 14 mei 2009 21:32 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Nou, vertel eens, wat gebeurd er dan in Gouda. Worden de criminelen niet aangepakt c.q. gearresteerd?
Uhm, sorry!? Wat weet jij nou over mij, en waarom denk je iets te moeten suggereren terwijl ik mijn mening geef? Oh wacht, jij hebt ALTIJD GELIJKquote:Op donderdag 14 mei 2009 21:27 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Oh, ja, want Holleeder loopt natuurlijk vrij rond.
Loop je altijd achter de hardste roepers aan?
Nee, de politie accepteerd het zelfs dat ze stenen naar hun gooien......quote:Op donderdag 14 mei 2009 21:32 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Nou, vertel eens, wat gebeurd er dan in Gouda. Worden de criminelen niet aangepakt c.q. gearresteerd?
quote:Op donderdag 14 mei 2009 22:38 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Nee, de politie accepteerd het zelfs dat ze stenen naar hun gooien......
Ik heb altijd gelijk, Calimero.quote:Op donderdag 14 mei 2009 22:35 schreef Tarabass het volgende:
[..]
Uhm, sorry!? Wat weet jij nou over mij, en waarom denk je iets te moeten suggereren terwijl ik mijn mening geef? Oh wacht, jij hebt ALTIJD GELIJK
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |