Die vraag is in het vorige topic ook al een stuk of 10x gesteld en het antwoord is ja.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 10:39 schreef Stranttent het volgende:
[..]
Ik denk dus precies hetzelfde.
Hebben mensen hier goeie ervaringen met Moneyou?
Dat is lager dan de normale MoneYou spaarrekening?quote:Sparen Vast bij MoneYou
* MoneYou Sparen 1 Jaar Vast
Je spaargeld 1 jaar vast; al mogelijk vanaf ¤ 500,-.
2,50%
* MoneYou Sparen 2 Jaar Vast
Je spaargeld 2 jaar vast; al mogelijk vanaf ¤ 500,-.
2,75%
Dat is teken dat banken denken dat de rente de komende tijd nog flink gaat dalen.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 12:22 schreef tralalala het volgende:
[..]
Dat is lager dan de normale MoneYou spaarrekening?
quote:Op zaterdag 16 mei 2009 17:25 schreef darktower het volgende:
Ben nu zo ver dat ik voor 10 jaar geld vast ga zetten bij Credit Europe, daar zij nog de hoogste rente hebben: 5,5% als je het dus 10 jaar vastzet. Verder zijn alle depositorentes nu 5% of (veel) minder, en ik verwacht dat het de komende maanden -en wellicht jaren- heel veel lager wordt.
Het handige van de 5,5% bij CE voor die 10 jaar, is dat je wel elk jaar je rente uitbetaald krijgt.
En ik weet het: 10 jaar is wel heeeeel erg lang, maar why not? Heb het geld nu niet nodig, en 5,5% is gewoon uitzonderlijk hoog. Niet alleen nu nog, maar zelfs in de hoogtijdagen van de rentes vorig jaar was het ook hoog.
Toch...?
Kan, maar kost 0,25% per kwartaal (of deel van een kwartaal). Stel dat je hem al na 2 jaar open wil breken, dan betekend het dat je een boete van 8% (8*4*0,25%) moet betalen. Uitzonderingen zijn:quote:Op zaterdag 16 mei 2009 17:43 schreef Mr.Talisker het volgende:
Dan zou je het geld toch alsnog tegen wat verlies (boete) op kunnen nemen?
quote:binnen 180 kalenderdagen nadat zich tijdens de Contractuele looptijd één van de onderstaande gevallen heeft voorgedaan:bij huwelijk / geregistreerd partnerschap van (één van) de Rekeninghouder(s); bij aankoop ‘eigen woning’ door (één van) de Rekeninghouder(s). Onder een ‘eigen woning’ wordt een woning verstaan die eigendom is van de Rekeninghouder en die de Rekeninghouder als hoofdverblijf gaat gebruiken; bij overlijden van (één van) de Rekeninghouders; in geval van arbeidsongeschiktheid (conform de Wet Werk en Inkomen naar Arbeidsvermogen, WIA) van (één van) de Rekeninghouder(s); in geval van werkloosheid (conform de Werkloosheidswet, WW) van (één van) de Rekeninghouder(s)
.
Amerikaanse cijfers hoe dat er ongeveer uitziet:quote:Op zaterdag 16 mei 2009 18:20 schreef darktower het volgende:
Stel dat er inderdaad hoge inflatie komt, wat gaat er dan met de spaarrente gebeuren? Ook keihard omhoog, net als in IJsland...? :/
Sparen/ beleggen in een inflatoire periode heb ik onlangs nog een topic over gemaakt:quote:Op zaterdag 16 mei 2009 18:20 schreef darktower het volgende:
Tis tegenwoordig 1 grote tombola, of je nu spaart of belegt maakt nauwelijks meer uit, je geld raak je toch wel kwijt. :/
Je leest het goed: inflatie betekent dat het geld minder waarde krijgt, dus goedkoper wordt. Veel rente is duur of hoge waarde voor het geld, weinig rente is voor goedkoop geld of een lage waarde.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 23:47 schreef darktower het volgende:
Lijkt alsof de rente omlaag gaat als de inflatie stijgt? Of lees ik die grafiek nou verkeerd?
enquote:Op zaterdag 16 mei 2009 12:22 schreef tralalala het volgende:
[..]
Dat is lager dan de normale MoneYou spaarrekening?
Dat betekent dus eigenlijk dat het geld ons geld nog minder waard gaat worden (tot de bom echt barst wat dan dus nog moet gebeuren)?quote:Op zaterdag 16 mei 2009 12:25 schreef Dennis101 het volgende:
[..]
Dat is teken dat banken denken dat de rente de komende tijd nog flink gaat dalen.
Normaal gesproken stijgt de nominale rente als de inflatie stijgt (in de grafiek is de 10yr yield getekend (blauw), dus zeg maar de effectieve rente op 10-jarige staatsobligaties). Het belangrijkste is echter de reele rente (gele grafiek) wat dus de nominale rente is min inflatie. Dit is wat je 'echt' rijker wordt.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 23:47 schreef darktower het volgende:
Lijkt alsof de rente omlaag gaat als de inflatie stijgt? Of lees ik die grafiek nou verkeerd?
En banken houden dat maar al te graag zo! Zolang mensen denken dat banken alleen spaargeld uitlenen, houdt dat een veilig gevoel. Zodra mensen er achter komen dat hun spaargeld wel 10 keer is uitgeleend, neemt het vertrouwen terecht af, en dat willen banken niet, want (misplaatst) vertrouwen is de basis van hun bestaan.quote:Op woensdag 13 mei 2009 22:32 schreef Dennis101 het volgende:
[..]
Goed er zal vast nog wel wat anders achter zitten wat wij niet weten.
ik krijg daar echt hoofdpijn van.quote:Op zondag 17 mei 2009 09:42 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
En banken houden dat maar al te graag zo! Zolang mensen denken dat banken alleen spaargeld uitlenen, houdt dat een veilig gevoel. Zodra mensen er achter komen dat hun spaargeld wel 10 keer is uitgeleend, neemt het vertrouwen terecht af, en dat willen banken niet, want (misplaatst) vertrouwen is de basis van hun bestaan.
Bekijk de documentaire uit het vorige topic eens. Of denk je nou echt dat de vele honderden miljarden die banken aan hypotheken hebben uitstaan daadwerkelijk in de vorm van bankbiljetten in de kluis van die banken liggen? Ben je nou zo naief, of heb je belangen bij het stil houden van deze mythe?quote:
laten we het er maar op houden dat ik belang bij het stil houden van deze 'mythe'quote:Op zondag 17 mei 2009 10:42 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Bekijk de documentaire uit het vorige topic eens. Of denk je nou echt dat de vele honderden miljarden die banken aan hypotheken hebben uitstaan daadwerkelijk in de vorm van bankbiljetten in de kluis van die banken liggen? Ben je nou zo naief, of heb je belangen bij het stil houden van deze mythe?
Ik vind 10 jaar veel te lang en dus per definitie niet interessant.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 17:25 schreef darktower het volgende:
Ben nu zo ver dat ik voor 10 jaar geld vast ga zetten bij Credit Europe, daar zij nog de hoogste rente hebben: 5,5% als je het dus 10 jaar vastzet.
quote:Actuele rente Top-Interest rekening per 19 mei 2009
Met ingang van 19 mei 2009 zal de actuele rente op uw dagelijks opvraagbare Top-Interest rekening 2,85%* per jaar bedragen. Nieuwe klanten bieden wij 2,5% per jaar.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |