De eerste van Deep Purple in 1968 alquote:Op woensdag 6 mei 2009 23:15 schreef brother52 het volgende:
[..]
![]()
Het eerste album van Black Sabbath kwam toch echt al in 1970 uit.
En verdiep je eerst eens ergens in voordat je met een mening komt die kant nog wal raakt.
Met genoeg drank op wel.quote:
Ik heb nu zoveel tijd dat ik daar zowaar aan zou kunnen beginnen jaquote:Op woensdag 6 mei 2009 23:20 schreef The_Dean het volgende:
Maar Cynic, hoe komt het met je lesgeven??
Net als tonen. Vroeger toen de oude Grieken ze gingen benoemen was het misschien nog wel relevant, maar inmiddels als snel 2300 jaar achterhaald. Ik bedoel maar!quote:Op woensdag 6 mei 2009 23:18 schreef Cynic het volgende:
Ohja, en klassiek ook, want dat was vroeger toen ze het in de middeleeuwen uitvonden misschien nog relevant, maar tegenwoordig is dat toch alleen maar voor bejaarden.
Maar dat is dan weer geen metalquote:Op woensdag 6 mei 2009 23:18 schreef Witchfynder het volgende:
De eerste van Deep Purple in 1968 al.
Volgens mij is de gitaar sowieso op zijn retour, ik zag gisteren op het bevrijdingsfestivals dat DJ's steeds populairder worden. Ik snap daar nog steeds helemaal niks van...quote:Op woensdag 6 mei 2009 23:22 schreef Witchfynder het volgende:
[..]
Net als tonen. Vroeger toen de oude Grieken ze gingen benoemen was het misschien nog wel relevant, maar inmiddels als snel 2300 jaar achterhaald. Ik bedoel maar!
Jeugdsentiment.quote:Op woensdag 6 mei 2009 23:10 schreef Cynic het volgende:
[..]
En toen stopte ik met lezen. Wat doe jij in vredesnaam met een Metallica plaatje?
quote:Op woensdag 6 mei 2009 23:26 schreef Farenji het volgende:
Metallica (als een van de weinige metalbands die de tand des tijds enigszins heeft doorstaan)
Ik zou bijna wat zeggen, maar je hebt inderdaad nog wat in te halenquote:
Ik zit net naar hun versie van Hey Joe te luisteren en het valt me nu pas op hoe vals dat orgel eigenlijk wel niet is.quote:Op woensdag 6 mei 2009 23:24 schreef Witchfynder het volgende:
Deep Purple is de voorvader van alle melodieuze metal.
Geloof het of niet, maar Jon Lord was erg van het experimenteren met dissonante akkoorden, vaak tot wanhoop van bijvoorbeeld Ritchie Blackmore. Luister hiervoor ook eens naar de hammondsolo in 'Hard Lovin' Man'.quote:Op woensdag 6 mei 2009 23:30 schreef brother52 het volgende:
[..]
Ik zit net naar hun versie van Hey Joe te luisteren en het valt me nu pas op hoe vals dat orgel eigenlijk wel niet is.
Ja, wel een beetje maar niet zo erg als dat.quote:
Ik vind een introductie eigenlijk wel op zijn plaats, dan kunnen we dit soort uitspraken een beetje in perspectief zetten.quote:Op woensdag 6 mei 2009 23:26 schreef Farenji het volgende:
[..]
Jeugdsentiment.
Metallica (als een van de weinige metalbands die de tand des tijds enigszins heeft doorstaan) heeft me ooit (15 jaar geleden) aangezet om mijn trompet aan de wilgen te hangen en over te stappen op gitaar. Metal kan best lollig zijn net als dat een goedkope vette frituurhap ook best kan smaken als je honger hebt.
Dat zijn gewoon dissonante akkoorden en daar is op zich niets mis mee maar bij Hey Joe is het gewoon vals.quote:Op woensdag 6 mei 2009 23:32 schreef Witchfynder het volgende:
Geloof het of niet, maar Jon Lord was erg van het experimenteren met dissonante akkoorden, vaak tot wanhoop van bijvoorbeeld Ritchie Blackmore. Luister hiervoor ook eens naar de hammondsolo in 'Hard Lovin' Man'.
Dan ga ik toch voor de versie van Tool.quote:Overigens is de DP versie van "Hush" nog steeds de beste ooit.
Maar vals is wel wat anders dan dissonant natuurlijk.quote:Op woensdag 6 mei 2009 23:32 schreef Witchfynder het volgende:
[..]
Geloof het of niet, maar Jon Lord was erg van het experimenteren met dissonante akkoorden, vaak tot wanhoop van bijvoorbeeld Ritchie Blackmore. Luister hiervoor ook eens naar de hammondsolo in 'Hard Lovin' Man'.
Overigens is de DP versie van "Hush" nog steeds de beste ooit.
Meer in de zin van: wat is de motivatie erachter? Anders krijg je van de kansloze giswerk.quote:Op woensdag 6 mei 2009 23:38 schreef The_Dean het volgende:
Het beloofd heel wat, maar veranderd binnen een paar seconden in een volslagen mislukking?
De eerste 4 albums dan he, daarna ging het met alle metal gewoon downhill. Want toen was het genre al compleet uitgemolken. En dan zijn er 20 jaar later nog steeds mensen die cool denken te zijn met hun afgekauwde powerchords en verminderde kwintjes en gaye 130-noten-per-seconde flutsolo's over hun boss metalzone pedaaltjes en hun vliegende veetjes. "Metal up your ass, man!!!" (pink en wijsvinger uitstekend)quote:
Maar jij speelt toch punk? Hoe weet je dat of iets vals is of niet?quote:Op woensdag 6 mei 2009 23:32 schreef brother52 het volgende:
[..]
Ja, wel een beetje maar niet zo erg als dat.
Hehe, touché.quote:Op woensdag 6 mei 2009 23:41 schreef Witchfynder het volgende:
[..]
Maar jij speelt toch punk? Hoe weet je dat of iets vals is of niet?.
Maar dat is toch simpel?quote:Op woensdag 6 mei 2009 23:41 schreef Witchfynder het volgende:
Maar jij speelt toch punk? Hoe weet je dat of iets vals is of niet?.
Ja vreselijk al die gitaristen zonder verder enige muzikale kennis, zoals Marty Friedman, Alex Skolnick, Chris Broderick enzo... bah!quote:Op woensdag 6 mei 2009 23:41 schreef Farenji het volgende:
[..]
De eerste 4 albums dan he, daarna ging het met alle metal gewoon downhill. Want toen was het genre al compleet uitgemolken. En dan zijn er 20 jaar later nog steeds mensen die cool denken te zijn met hun afgekauwde powerchords en verminderde kwintjes en gaye 130-noten-per-seconde flutsolo's over hun boss metalzone pedaaltjes en hun vliegende veetjes. "Metal up your ass, man!!!" (pink en wijsvinger uitstekend)
Beetje dit gevoel inderdaadquote:Op woensdag 6 mei 2009 23:41 schreef Cynic het volgende:
[..]
Meer in de zin van: wat is de motivatie erachter? Anders krijg je van de kansloze giswerk.
Volgens mij is er gewoon ooit een grote boze metalhead met zijn vriendinnetje vandoor gegaan.
Maarja, dat zeg ik alleen maar omdat ik geen context heb.
Hé jongens, kijk! Een heuse internetheld!!quote:Op woensdag 6 mei 2009 23:41 schreef Farenji het volgende:
[..]
De eerste 4 albums dan he, daarna ging het met alle metal gewoon downhill. Want toen was het genre al compleet uitgemolken. En dan zijn er 20 jaar later nog steeds mensen die cool denken te zijn met hun afgekauwde powerchords en verminderde kwintjes en gaye 130-noten-per-seconde flutsolo's over hun boss metalzone pedaaltjes en hun vliegende veetjes. "Metal up your ass, man!!!" (pink en wijsvinger uitstekend)
GFS heeft volgens mij ook hele leuke nekelementenquote:Op woensdag 6 mei 2009 23:47 schreef Cynic het volgende:
Wat is trouwens een beetje een fatsoenlijk type element voor in de halspositie van een tele? Ik heb zo'n GFS hotrails achtig brugelement erin en het nackelement blijft zo ver achter qua output dat die eigenlijk niet te gebruiken is. Ik heb bij gebrek aan andere gitaren even mijn goedkope imitatie-tele weer in handen en hij speelt wel erg lekker.
Moet hem dan ook qua geluid even wat beter maken eigenlijk.
GFS Hotrailsachtig nekelement?quote:Op woensdag 6 mei 2009 23:47 schreef Cynic het volgende:
Wat is trouwens een beetje een fatsoenlijk type element voor in de halspositie van een tele? Ik heb zo'n GFS hotrails achtig brugelement erin en het nackelement blijft zo ver achter qua output dat die eigenlijk niet te gebruiken is. Ik heb bij gebrek aan andere gitaren even mijn goedkope imitatie-tele weer in handen en hij speelt wel erg lekker.
Moet hem dan ook qua geluid even wat beter maken eigenlijk.
En dat zonder strijd. Hoe is het mogelijk.quote:
Precies je verwacht het gewoon nietquote:Op woensdag 6 mei 2009 23:49 schreef The_Dean het volgende:
[..]
En dat zonder strijd. Hoe is het mogelijk.
quote:
Zonde dat hij nooit met Nevermore heeft opgenomen, dan had Jeff Loomis ook een redelijke match gehadquote:
Ben benieuwd hoe hij het op de nieuwe Megadeth CD gaat doen. Dave is nog steeds in de gloria en live vond ik Chris het erg leuk doen. Hij heeft het wel naar zijn zin zo te zien/lezenquote:Op woensdag 6 mei 2009 23:54 schreef Cynic het volgende:
[..]
Zonde dat hij nooit met Nevermore heeft opgenomen, dan had Jeff Loomis ook een redelijke match gehad
Fair enough.quote:Op woensdag 6 mei 2009 23:37 schreef Cynic het volgende:
[..]
Ik vind een introductie eigenlijk wel op zijn plaats, dan kunnen we dit soort uitspraken een beetje in perspectief zetten.
Nu blijf je toch een beetje met dat koninginnedag-gevoel zitten.
Qua dat punt sta ik helemaal achter jequote:En die vind je in extreme mate bij metalgitaristen, met hun ontegenzeggelijke muzikale intolerantie (ik weet dat ik generaliseer maar dat is okay!)
Komop man, ik verveelde me, had zin om beetje te trollen, daar is fok toch voor. Ben je nieuw hier ofzo?quote:Op donderdag 7 mei 2009 00:06 schreef Dribbel_ het volgende:
[..]
Qua dat punt sta ik helemaal achter je
Maar hoe je opeens het topic binnenvalt en allemaal dingen naar beneden probeert te halen hoeft natuurlijk ook weer niet, leuk dat jij je punt wil maken maar niemand zit daar hier verder op te wachten op zo'n manier.
Ja ik zit hier net nieuw, en zit jij in een ballon dat je zo leuk uit de hoogte kan doen ?quote:Op donderdag 7 mei 2009 00:10 schreef Farenji het volgende:
[..]
Komop man, ik verveelde me, had zin om beetje te trollen, daar is fok toch voor. Ben je nieuw hier ofzo?
quote:Op donderdag 7 mei 2009 00:10 schreef Farenji het volgende:
[..]
Komop man, ik verveelde me, had zin om beetje te trollen, daar is fok toch voor. Ben je nieuw hier ofzo?
Recentelijk met jazzmuzikanten gesproken? Daar vind je een stel muzikale fascisten tussen waarbij de ergste metalgitarist die jij kan bedenken een lieflijke bloemetjesplukekr bij is. Damn.quote:Op donderdag 7 mei 2009 00:00 schreef Farenji het volgende:
En die vind je in extreme mate bij metalgitaristen, met hun ontegenzeggelijke muzikale intolerantie (
Ook alleen omdat je die het meeste spreektquote:Op donderdag 7 mei 2009 00:25 schreef Dribbel_ het volgende:
Qua muziek heb je in elke stijl die mensen met oogkleppen op zittennet als dat je dat óveral hebt ook met niet muziek gerelateerde dingen
Maar bij metal mensen valt het gewoon heel erg op
Dribbel nieuw? Man, hij is zowat jubilerend eigenaar van ONZ inmiddelsquote:Op donderdag 7 mei 2009 00:10 schreef Farenji het volgende:
[..]
Komop man, ik verveelde me, had zin om beetje te trollen, daar is fok toch voor. Ben je nieuw hier ofzo?
Nou moet ik zeggen dat ik in mijn vrienden kring geen metalmensen hebquote:Op donderdag 7 mei 2009 00:28 schreef Witchfynder het volgende:
[..]
Ook alleen omdat je die het meeste spreekt.
GAST!!! Ik zit je te fokken hoor. Komop. Loosen up! Je lijkt wel een metalgitarist!!quote:Op donderdag 7 mei 2009 00:15 schreef Dribbel_ het volgende:
[..]
Ja ik zit hier net nieuw, en zit jij in een ballon dat je zo leuk uit de hoogte kan doen ?
Je hebt gelijk hoor. Jazzpuristen zijn nog erger. Op het conservatorium heb ik ooit tijdens de jazzles de grote fout gemaakt om een snaar op te drukken tijdens een improvisatie. De geitewollen sok die mijn leraar was ontplofte zowat. "Dit is geen deel van de jazztraditie!!! Dit hoort niet!!! BIJ MIJ DRUK JE GEEN SNAREN OP JA!!!" En toen ik voorzichtig inbracht dat ik op bijv Bitches brew van Miles Davis toch ook wel gitaristen snaren hoorde opdrukken, en dat was toch wel jazz? Toen was het hek helemaal van de dam. Zijn bloedserieuze antwoord: "Bitches brew is geen jazz. Het hoort niet bij de jazztraditie. Miles Davis is daar de verkeerde weg ingeslagen. Daarom heb ik dat album ook nooit beluisterd!!"quote:Op donderdag 7 mei 2009 00:23 schreef Witchfynder het volgende:
[..]
Recentelijk met jazzmuzikanten gesproken? Daar vind je een stel muzikale fascisten tussen waarbij de ergste metalgitarist die jij kan bedenken een lieflijke bloemetjesplukekr bij is. Damn.
Whehe, dat heb ik ook jaquote:Op donderdag 7 mei 2009 00:30 schreef Dribbel_ het volgende:
[..]
Nou moet ik zeggen dat ik in mijn vrienden kring geen metalmensen hebDat is meer het type David Guetta en Sidney Samson
en die andere die wel rock doen zijn ook totaal neit metal dus qua dat
![]()
Ik zal binnenkort eens iets proberen!quote:
Jij bent zeker een handlanger van de groove factory <_____<quote:
De man die de graphic moest maken kostte 100,- per uurquote:Op donderdag 7 mei 2009 13:13 schreef metallicattim het volgende:
Zeggeh, zullen we het weer over gitaren hebben??
Kan iemand mij uitleggen waar het immense grote prijsverschil in gitaren precies inzit??
http://www.musicstore.de/(...)e/art-GIT0015311-000
5699 euro
http://www.musicstore.de/(...)k/art-GIT0004970-000
1095 euro
Waar zit die 4500 euro verschil nou in? Vorm, hout, elementen, finnish?
M.a.w. waarom kost de ene gitaar 5000 euro en de andere maar 1000?
Krijg daardoor een beetje het gevoel dat ik met mn ESP LTD EX250 ( 1800 gulden toendertijd ) en achteraf ingebouwde EMG81 een "minderwaardige" gitaar heb
Ik vind het niet zo raar. De NS heeft ook altijd moeite om in Woerden te gerakenquote:Op donderdag 7 mei 2009 13:17 schreef GoodGawd het volgende:
[..]
Jij bent zeker een handlanger van de groove factory <_____<
Wacht nu al 15 werkdagen en ik heb die gitaar nog niet! Afgelopen vrijdag mailde ze na het weekend, het is inimddels alweer donderdag![]()
Drachten --> Woerden is ook best ver
De ene is LTD en de andere ESP.quote:Op donderdag 7 mei 2009 13:13 schreef metallicattim het volgende:
Zeggeh, zullen we het weer over gitaren hebben??
Kan iemand mij uitleggen waar het immense grote prijsverschil in gitaren precies inzit??
http://www.musicstore.de/(...)e/art-GIT0015311-000
5699 euro
http://www.musicstore.de/(...)k/art-GIT0004970-000
1095 euro
Waar zit die 4500 euro verschil nou in? Vorm, hout, elementen, finnish?
M.a.w. waarom kost de ene gitaar 5000 euro en de andere maar 1000?
Krijg daardoor een beetje het gevoel dat ik met mn ESP LTD EX250 ( 1800 gulden toendertijd ) en achteraf ingebouwde EMG81 een "minderwaardige" gitaar heb
lol @ al die conservatorium verhalen die altijd hoor. Die docenten schijnen soms helemaal de weg kwijt te zijn.quote:Op donderdag 7 mei 2009 01:12 schreef Farenji het volgende:
[..]
Je hebt gelijk hoor. Jazzpuristen zijn nog erger. Op het conservatorium heb ik ooit tijdens de jazzles de grote fout gemaakt om een snaar op te drukken tijdens een improvisatie. De geitewollen sok die mijn leraar was ontplofte zowat. "Dit is geen deel van de jazztraditie!!! Dit hoort niet!!! BIJ MIJ DRUK JE GEEN SNAREN OP JA!!!" En toen ik voorzichtig inbracht dat ik op bijv Bitches brew van Miles Davis toch ook wel gitaristen snaren hoorde opdrukken, en dat was toch wel jazz? Toen was het hek helemaal van de dam. Zijn bloedserieuze antwoord: "Bitches brew is geen jazz. Het hoort niet bij de jazztraditie. Miles Davis is daar de verkeerde weg ingeslagen. Daarom heb ik dat album ook nooit beluisterd!!"
Ik ben daarna nooit meer bij die les verschenen.
ESP per stuk hand gemaakt door een meester bouwer en LTD aan de lopende band in elkaar geknutseld denk ik.quote:Op donderdag 7 mei 2009 13:55 schreef metallicattim het volgende:
Oke dat is duidelijk, maar wát maakt de ESP duurder dan de LTD?
Ik heb me nooit verdiept in verschillende soorten hout e.d. maar zit daar het grote verschil in?
Haha nee, wel een aanhangerquote:Op donderdag 7 mei 2009 13:17 schreef GoodGawd het volgende:
[..]
Jij bent zeker een handlanger van de groove factory <_____<
Wacht nu al 15 werkdagen en ik heb die gitaar nog niet! Afgelopen vrijdag mailde ze na het weekend, het is inimddels alweer donderdag![]()
Drachten --> Woerden is ook best ver
Nope, beide lopende bandwerk, alleen is ene made in USA, de ander Azië. Prijsverschil is vooral loonkosten, en om het een beetje geloofwaardig te houden gebruiken ze in Amerika premium materialen, mooiere nerf etc. Maar met een LTD doe je zeker geen slechte koop.quote:Op donderdag 7 mei 2009 14:35 schreef -Menn0- het volgende:
[..]
ESP per stuk hand gemaakt door een meester bouwer en LTD aan de lopende band in elkaar geknutseld denk ik.
En Amerikanen betalen voor een '[Handmade in] USA' natuurlijk gerust 2000 euro teveel.quote:Op donderdag 7 mei 2009 15:44 schreef Svyatagor het volgende:
[..]
Nope, beide lopende bandwerk, alleen is ene made in USA, de ander Azië. Prijsverschil is vooral loonkosten, en om het een beetje geloofwaardig te houden gebruiken ze in Amerika premium materialen, mooiere nerf etc. Maar met een LTD doe je zeker geen slechte koop.
Niet, ESP is handgemaakt in Japan, LTD in fabrieken gebouwd in bijv China en Indonesie etc.quote:Op donderdag 7 mei 2009 15:44 schreef Svyatagor het volgende:
[..]
Nope, beide lopende bandwerk, alleen is ene made in USA, de ander Azië. Prijsverschil is vooral loonkosten, en om het een beetje geloofwaardig te houden gebruiken ze in Amerika premium materialen, mooiere nerf etc. Maar met een LTD doe je zeker geen slechte koop.
Waar is achter? Wat voor brug? Foto?quote:Op donderdag 7 mei 2009 15:55 schreef Andyy het volgende:
Ik heb altijd een beetje vet achter de 2e en 3e snaar![]()
is dat normaal?
zelfs net nieuwe snaren hebben er last van
Beter je handen wassenquote:Op donderdag 7 mei 2009 15:55 schreef Andyy het volgende:
Ik heb altijd een beetje vet achter de 2e en 3e snaar![]()
is dat normaal?
zelfs net nieuwe snaren hebben er last van
"richting de frets"quote:Op donderdag 7 mei 2009 15:59 schreef The_Dean het volgende:
[..]
Waar is achter? Wat voor brug? Foto?
Als je het genoeg tegenkomt wendt het vanzelf hoorquote:
Dat lijkt me niet handig, een wendbare halsquote:Op donderdag 7 mei 2009 16:16 schreef The_Dean het volgende:
[..]
Als je het genoeg tegenkomt wendt het vanzelf hoor
Ach ja, tussen handgemaakt en 'fabriekswerk' zit ook niet zoveel verschil meer. Het heeft vooral met de schaal van productie te maken, en hoeveel aandacht (en werktijd) elk exemplaar krijgt.quote:Op donderdag 7 mei 2009 15:58 schreef Andyy het volgende:
[..]
Niet, ESP is handgemaakt in Japan, LTD in fabrieken gebouwd in bijv China en Indonesie etc.
en het verschil zit inderdaad ook in het houtkwaliteit
althans, dat was eerst zo, of het nu ook nog steeds zo is weet ik niet
Tsja wat denk je dat het in feite kost om een design stoel van duizenden euro's te makenquote:Op donderdag 7 mei 2009 16:51 schreef metallicattim het volgende:
m.a.w. er wordt belachelijk veel marge gerekend/verdiend op een gitaar
Heb je weer bij IO zitten buurten?quote:Op donderdag 7 mei 2009 16:58 schreef Dribbel_ het volgende:
[..]
Tsja wat denk je dat het in feite kost om een design stoel van duizenden euro's te maken
Hoge prijs maakt het exclusiever en dat telt voor veel mensenVraag en aanbod
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |