Whehe.quote:Op vrijdag 15 mei 2009 12:04 schreef MaJo het volgende:
[..]
Gezien dit topic lijkt het me niet dat ze het voor de lol slikte
goed bezig Burdie
de opties zijn natuurlijk ook tegen paniek, dwang, depressie, enz.quote:Op vrijdag 15 mei 2009 12:04 schreef MaJo het volgende:
[..]
Gezien dit topic lijkt het me niet dat ze het voor de lol slikte
goed bezig Burdie
Hmmm maar dat versneld stoppen klinkt dus ook niet fijn? Enig idee hoe lang het duurt voordat je je weer een beetje de oude voelt?quote:Op vrijdag 15 mei 2009 15:02 schreef Knuffelzacht het volgende:
afkickupdate...
sinds een paar dagen helemaal gestopt met citalopram. Ben in overleg met psychiater versneld gestopt omdat ik veel bijwerkingen had met langzaam afbouwen...
Ben nu vet duizelig, heb veel hoofdpijn, lusteloos en continu moe... en ben dat heul erg zatmja moet nog maar ff doorbijten gok ik voordat ik weer normaal funcitoneer
Ja, stom is dat he... ik ken het gevoelquote:Op zaterdag 16 mei 2009 11:28 schreef MaJo het volgende:
het is altijd zo lastig, op dit moment voel ik me goed en denk ik dat ik wel zonder medicatie zou kunnen maar de realiteit is helaas een stuk anders
Ik slik het nu een tijdje, ik weet niet zo goed wat ik ervan moet vinden... zit nu op 150mg, en het lijkt wel alsof de kilo's eraan vliegen.. nu heb ik soieso al wat problemen met eten, en ik wordt hier dus niet vrolijk van zeg maarquote:Op vrijdag 8 mei 2009 18:50 schreef Doria het volgende:
Nu slik ik sinds gisteren Efexor. (75 mg) Voel me meteen een stuk energieker. Maar ben ook wel wat angstig want ik lees op internet veel negatieve ervaringen met dit medicijn.
Zijn er meer mensen die ervaring hebben met efexor (zowel positief als negatief). Zal ook even de vorige topics wat door gaan lezen.
het is beide niet fijn... mja liever kort en heftig dan laaaaaaaaangdraadig lang kut voelen...quote:Op zaterdag 16 mei 2009 11:28 schreef MaJo het volgende:
[..]
Hmmm maar dat versneld stoppen klinkt dus ook niet fijn? Enig idee hoe lang het duurt voordat je je weer een beetje de oude voelt?
bij mij is afbouwen helaas nog geen optiede psych zat er zelfs aan te denken om de dosering weer te verhogen
![]()
het is altijd zo lastig, op dit moment voel ik me goed en denk ik dat ik wel zonder medicatie zou kunnen maar de realiteit is helaas een stuk anders
quote:Op maandag 18 mei 2009 18:05 schreef MaJo het volgende:
Vandaag weer een ontzettende kutdag. Moet zoveel doen en het grijpt me aan, het lukt me gewoon niet. Klotezooi
Het besef dat ik nog zoveel moet doen en het gevoel dat me dat niet gaat lukkenquote:
prozac happiness!quote:Op maandag 18 mei 2009 23:27 schreef F04 het volgende:
Ik slik nu al een tijdje (ongeveer 2 weken) 'fluoxetine', maar ik merk nog geen reactie, en heb last van jeuk. Denk dat ik maar ga stoppen hoor, die jeuk is focking irritant.
das ong de enige bijwerking waar ik geen last van heb gehadquote:Op dinsdag 19 mei 2009 19:27 schreef Burdie het volgende:
Jeuk is een hele gewone bijwerking van AD, omdat het spul natuurlijk op je zenuwstelsel werkt. Ik merk het nu bij het afbouwen, krab mezelf soms (onbewust) helemaal open.
quote:A rash can be a sign of a serious medical condition. See your doctor
immediately if you develop a rash while taking PROZAC.
quote:Long QT syndrome/Torsades de pointes
Heb je naast de jeuk ook uitslag?quote:Op dinsdag 19 mei 2009 19:40 schreef F04 het volgende:
Ik ben helemaal bang dat ik misschien een allergische reactie heb, of een hartaanval ofzo ervan krijg.
[..]
[..]
Als je een allergische reactie krijgt van de prozac, merk je dat heus wel. En als je het niet vertrouwt, ga dan even langs je arts/behandelaar.quote:Op dinsdag 19 mei 2009 19:43 schreef F04 het volgende:
Dat is denk ik meer mijn bestaande eczeem. Maar hoe onscheid ik een allergische reactie van de prozac met een normale bijwerking. Want echt zwaar huisuitslag heb ik ook weer niet, enkel een beetje misselijk en jeuk. :S
heb je ook gekeken wat de kans is dat je daadwerkelijk zo'n zware reactie krijgt? dat is meestal minder dan 1%quote:Op dinsdag 19 mei 2009 19:43 schreef F04 het volgende:
Dat is denk ik meer mijn bestaande eczeem. Maar hoe onscheid ik een allergische reactie van de prozac met een normale bijwerking. Want echt zwaar huisuitslag heb ik ook weer niet, enkel een beetje misselijkheid en jeuk. :S Als ik die verhalen op internet lees word ik alleen maar sceptischer over dit middel, of de middel misschien niet erger is dan de kwaal. Want met een beetje pech zit je met ernstige bijwerkingen.![]()
Als het al een bijverschijnsel is, zal het vrij snel verdwijnen... de eerste weken zijn helaas nu eenmaal zwaar. Maar na een week of 6 moet je echt verschil merken qua angst en paniek enzo. Tevens moet je je dan wel wat opgewekter gaan voelen! Tis gewoon even die eerste paar weken uitzitten, is mijn ervaring...quote:Op dinsdag 19 mei 2009 19:43 schreef F04 het volgende:
Dat is denk ik meer mijn bestaande eczeem. Maar hoe onscheid ik een allergische reactie van de prozac met een normale bijwerking. Want echt zwaar huisuitslag heb ik ook weer niet, enkel een beetje misselijkheid en jeuk. :S Als ik die verhalen op internet lees word ik alleen maar sceptischer over dit middel, of de middel misschien niet erger is dan de kwaal. Want met een beetje pech zit je met ernstige bijwerkingen.![]()
Is dat 1 dag dat je dat hebt, of dagen achtereen?quote:Op dinsdag 19 mei 2009 23:27 schreef MaJo het volgende:
Vandaag weer een ontzettende bleh dag, kom er echt even niet uitzit met allemaal zware depri gedachten in mijn hoofd wat ik mezelf allemaal aan zou kunnen doen
gelukkig blijft het enkel bij gedachten maar word er niet bepaald vrolijk van
Dit is nu de tweede dag. Gaat bij mij altijd met perioden, paar weken goed en dan weer een week downquote:Op dinsdag 19 mei 2009 23:31 schreef capricia het volgende:
[..]
Is dat 1 dag dat je dat hebt, of dagen achtereen?
Wat slik je..en waar voor ben je onder behandeling (if any)?
Klinkt heel zwaar en kut. Maar mijn advies is: Slik minstens 2 maanden. Veel van die medicijnen werken pas na 6 weken. En veel van die medicijnen hebben als bijwerking dat het percentage zelfmoord omhoog gaat omdat je wel direct de bijwerkingen hebt (je kun echt los komen te staan van jezelf, en je compleet kut voelen), maar niet het goede effect van het betreffende medicijn.quote:Op dinsdag 19 mei 2009 23:58 schreef MaJo het volgende:
[..]
Dit is nu de tweede dag. Gaat bij mij altijd met perioden, paar weken goed en dan weer een week down
slik 40mg Citalopram en ben onder behandeling van depressie, eventueel manisch, ADD en angststoornissen
Ik slik het al 1,5 jaarquote:Op woensdag 20 mei 2009 00:02 schreef capricia het volgende:
[..]
Klinkt heel zwaar en kut. Maar mijn advies is: Slik minstens 2 maanden. Veel van die medicijnen werken pas na 6 weken. En veel van die medicijnen hebben als bijwerking dat het percentage zelfmoord omhoog gaat omdat je wel direct de bijwerkingen hebt (je kun echt los komen te staan van jezelf, en je compleet kut voelen), maar niet het goede effect van het betreffende medicijn.
Vanuit mezelf kan ik je alleen maar vertellen dat het leven er na 6 weken VEEL beter uit begon te zien. Maar dat, zeker de eerste 2 weken, gewoon klote waren.
dat valt gigantisch mee. er is een kleine stijging van zelfmoordpogingen in SOMMIGE onderzoeken, met name bij adolescenten die vooraf ook al zelfmoordneigingen hadden. Geslaagde suicides nemen volgens mij niet significant toe. het blijft al met al erg discutabel, maar juist middelen als oxazepam en lorazepam helpen die spanningstoename in de eerste weken (die heel reeel is, vooral bij mensen die al last hadden van angst en paniek) te dempen.quote:Op woensdag 20 mei 2009 00:02 schreef capricia het volgende:
[..]
Klinkt heel zwaar en kut. Maar mijn advies is: Slik minstens 2 maanden. Veel van die medicijnen werken pas na 6 weken. En veel van die medicijnen hebben als bijwerking dat het percentage zelfmoord omhoog gaat omdat je wel direct de bijwerkingen hebt (je kun echt los komen te staan van jezelf, en je compleet kut voelen), maar niet het goede effect van het betreffende medicijn.
Vanuit mezelf kan ik je alleen maar vertellen dat het leven er na 6 weken VEEL beter uit begon te zien. Maar dat, zeker de eerste 2 weken, gewoon klote waren.
Okay, ik was in de war met deze post van je:quote:
Dacht dus dat het de 2e dag was dat je het slikte...quote:Op dinsdag 19 mei 2009 23:58 schreef MaJo het volgende:
[..]
Dit is nu de tweede dag. Gaat bij mij altijd met perioden, paar weken goed en dan weer een week down
slik 40mg Citalopram en ben onder behandeling van depressie, eventueel manisch, ADD en angststoornissen
Je vroeg of het 1 dag was dat ik me down voelde dus daar reageerde ik opquote:Op woensdag 20 mei 2009 11:56 schreef capricia het volgende:
[..]
Okay, ik was in de war met deze post van je:
[..]
Dacht dus dat het de 2e dag was dat je het slikte...
Mijn vader ligt in het ziekenhuis en heeft de laatste dagen allemaal complicatiesquote:Op woensdag 20 mei 2009 16:08 schreef Burdie het volgende:MaJo. Waarom voel je je zo rottig these days? Any reason?
ah minder, sterkte!quote:Op woensdag 20 mei 2009 17:41 schreef MaJo het volgende:
[..]
Mijn vader ligt in het ziekenhuis en heeft de laatste dagen allemaal complicatiesgister hebben we te horen gekregen dat hij nog een paar weken in het ziekenhuis moet blijven
helpt dus niet echt mee aan mijn gemoedstoestand
Mooi om te horen dat het beter met je gaatquote:Op vrijdag 22 mei 2009 00:56 schreef MaJo het volgende:
Thanks voor de steun
het gaat vandaag weer wat beter, mijn vader heeft drie zakken bloed gekregen waardoor hij weer wat aansterkt
ook de studieadviseur gemaild of ik uitstel kan krijgen voor twee opdrachten en met mijn vader een planning gemaakt wat ik allemaal moet doen de komende weken.
zie het allemaal weer wat positiever in
hoe is het verder met iedereen?
he KZ goed nieuws dat het beter gaat!!! Volgende week weer een voorzichtige poging doen tot hardlopen? doen we een van de eerste trainingen gewoon weer overquote:Op vrijdag 22 mei 2009 10:23 schreef Knuffelzacht het volgende:
[..]
Mooi om te horen dat het beter met je gaat
Hier gaat ook alles steeds beter... gister heel de dag weg geweest van 12 tot 23 ofzo en voelde me prima... ben wat minder hyper dan dat ik aan de meds zat maar vind ik eigenlijk wel fijn
maandag weer een half dagj werken en dan zien we wel hoe het gaat
efexor is een SNRI, dus verhoogt een andere neurotransmitter in je brein (noradrenaline ipv serotonine), en zou via die werking zn nut hebben. in ieder geval is het een andere invalshoek dus de moeite waard te proberen als ssri's niet werkten. welke heb je gehad tot nu toe?quote:Op vrijdag 22 mei 2009 16:31 schreef Lamon het volgende:
Het antidepressivum Venlafaxine? Iemand ervaringen?
Je had eerst Prozac en dat soort crap, toen kreeg je SSRI's die al beter waren, nu moet ik vanaf vandaag dit gaan slikken.
Natuurlijk staat er vanalles in de bijsluiter, het helpt tegen alles en nog wat, en tegelijkertijd kan het juist ook de dingen die het moet verhelpen (Angst, depressie) versterken, bladiebla...
Maar is er iemand die het gebruikt heeft en er wat praktijkervaringen over kan vertellen?
Ik kan het altijd nog googlen, maar vond zo gauw geen forum, met gebruikers van het middel..
maar zoals altijd in overleg...quote:Op vrijdag 22 mei 2009 12:57 schreef MaJo het volgende:
Misschien kun je kijken of een verhoging van de dosering werkt? Is niet zo gek aangezien je lichaam ook moet wennen aan de medicijnen.
ik ben begonnen met 20mg wat verhoogd is naar 30mg en vervolgens 40mg
Efexor (Venlafaxine) slik ik al een aantal jaren. Daarvoor ook nog Seroxat geprobeerd, maar deze is heel veel beterquote:Op vrijdag 22 mei 2009 16:31 schreef Lamon het volgende:
Het antidepressivum Venlafaxine? Iemand ervaringen?
Je had eerst Prozac en dat soort crap, toen kreeg je SSRI's die al beter waren, nu moet ik vanaf vandaag dit gaan slikken.
Natuurlijk staat er vanalles in de bijsluiter, het helpt tegen alles en nog wat, en tegelijkertijd kan het juist ook de dingen die het moet verhelpen (Angst, depressie) versterken, bladiebla...
Maar is er iemand die het gebruikt heeft en er wat praktijkervaringen over kan vertellen?
Ik kan het altijd nog googlen, maar vond zo gauw geen forum, met gebruikers van het middel..
En geen bij-effecten? Ongewilde gewichtstoename ofzo? Want daar zit ik niet op te wachten..quote:Op vrijdag 22 mei 2009 22:08 schreef HeaRt_woRm het volgende:
Efexor (Venlafaxine) slik ik al een aantal jaren. Daarvoor ook nog Seroxat geprobeerd, maar deze is heel veel beter
Goed dat je je wat beter voelt inmiddelsquote:Op vrijdag 22 mei 2009 00:56 schreef MaJo het volgende:
hoe is het verder met iedereen?
een x in de week? Ik dacht dat je dat dagelijks moest slikken om een spiegel op te bouwen?quote:Op vrijdag 22 mei 2009 23:33 schreef mark2012 het volgende:
Ik ben ook weer begonnen met paroxetine. Beetje hetzelfde verhaal als F04. Ik wil liever geen medicatie maar ik heb gevoel dat er geen andere mogelijkheden meer zijn. Verder heb ik ook nog klonopin (clonazepam) maar dat gebruik ik liever niet te vaak. (verslavend middel). Ik gebruik nu 1 week paroxetine 20 mg.
verhoging van dosis wil ik echt niet, ik heb nu al teveel last van de bijwerkingen. heel de dag slaperig en moe en dus van die gestresste benen enzo, wat ik hierboven op heb geschreven. Ik ga denk ik eens andere vragen....quote:Op vrijdag 22 mei 2009 12:57 schreef MaJo het volgende:
Misschien kun je kijken of een verhoging van de dosering werkt? Is niet zo gek aangezien je lichaam ook moet wennen aan de medicijnen.
ik ben begonnen met 20mg wat verhoogd is naar 30mg en vervolgens 40mg
Volgens mij bedoeld hij dat hij het al sinds 1 week gebruikt.quote:Op zaterdag 23 mei 2009 00:49 schreef capricia het volgende:
[..]
een x in de week? Ik dacht dat je dat dagelijks moest slikken om een spiegel op te bouwen?
Misschien is Wellbutrin of Lexapro iets voor jouw.quote:Op zaterdag 23 mei 2009 00:53 schreef Murmeli het volgende:
[..]
verhoging van dosis wil ik echt niet, ik heb nu al teveel last van de bijwerkingen. heel de dag slaperig en moe en dus van die gestresste benen enzo, wat ik hierboven op heb geschreven. Ik ga denk ik eens andere vragen....
Ja wel een beetje bijwerkingen zoals zweten, dorst, misselijk. In het begin iets erger misschien. Ik ben er niet van aangekomen, maar dat kom ik eigenlijk nooit van medicatie ( slik daarnaast nog meer). Als je niet meer gaat eten, kom je ook niet aanquote:Op vrijdag 22 mei 2009 22:17 schreef Lamon het volgende:
[..]
En geen bij-effecten? Ongewilde gewichtstoename ofzo? Want daar zit ik niet op te wachten..
En hoelang duurde het voordat het effect begon te werken, er staat 2 tot 4 weken, maar ja, ze moeten toch wat opschrijven...
Wat hij zegt.quote:Op zaterdag 23 mei 2009 13:43 schreef Ron.Burgundy het volgende:
Onmogelijk om geen alcohol te drinken![]()
Als je geen alcohol wil/kan drinken dan doe je dat gewoonweg niet. Als ze dat niet accepteren en respecteren dan zou ik me daar niet op mijn plaats voelen.
Vraag ik me nog af of je überhaupt aan iets mee wil doen wanneer 'verplicht drinken' op de agenda staat.quote:Gebruik van Ritalin in combinatie met voedsel of drank
Alcohol kan het effect en de bijwerkingen van Ritalin versterken. Gedurende de behandeling met Ritalin wordt gebruik van alcohol afgeraden.
Zonder alcohol kun je het toch ook gezellig hebben neem ik aan?quote:Op zaterdag 23 mei 2009 13:46 schreef agentstarling het volgende:
Nee maar ik wil het juist doen het lijkt me heel erg leuk al die feestjes maar ik moet vantevoren weten hoe dit een beetje zal uitwerken dus vandaar dat ik wil weten hoe de combinatie alcohol medicatie werkt..
Ze gaat ja zeggen, maar ze bedoelt nee.quote:Op zaterdag 23 mei 2009 13:50 schreef Ron.Burgundy het volgende:
[..]
Zonder alcohol kun je het toch ook gezellig hebben neem ik aan?
Nou, euh, niet. Ik heb het eerste half jaar van mijn medicatie als een malle gezopen erbij, daarna ben ik mijn meds en ziekte pas serieus gaan nemen.quote:Op zaterdag 23 mei 2009 13:37 schreef agentstarling het volgende:
Daarom zou ik graag horen hoe alcohol bij jullie is bevallen in combi met!!!
Nu op mijn derde dag, is dat zweten idd wel duidelijk. De dorst maakt het eigenlijk wel handig, waardoor ik veel water drink, en dus niet teveel ga eten.quote:Op zaterdag 23 mei 2009 11:39 schreef HeaRt_woRm het volgende:
[..]
Ja wel een beetje bijwerkingen zoals zweten, dorst, misselijk. In het begin iets erger misschien. Ik ben er niet van aangekomen, maar dat kom ik eigenlijk nooit van medicatie ( slik daarnaast nog meer). Als je niet meer gaat eten, kom je ook niet aanMeer eetlust kreeg ik er niet van in ieder geval.
Nee, ook helemaal geen misselijkheid en mijn pupillen zijn ook weer iets kleiner inmiddels.quote:Op zondag 24 mei 2009 14:28 schreef F04 het volgende:
Helemaal geen last van jeuk of een kriebelig gevoel Lamon?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |