Is dat niet de verkeerde volgorde.. Eerst lees/doe je een onderzoek, daarna beweer je op basis van zo'n onderzoek dat het virus bepaalde kenmerken heeft. Ik kan ook zeggen dat geelzucht eerder Aziaten treft, maar als ik die bewering niet op feitelijk onderzoek baseer, roep ik maar wat uit-mijn-duimzuigsel.quote:Op vrijdag 8 mei 2009 11:18 schreef simmu het volgende:
hallo allemaal![]()
even een vraagje. mijn schoonvader beweert dat latino's extra vatbaar zijn voor mexicaanse griep. is daar enig wetenschappelijk bewijs voor?
zie ook: alleen mexicanen krijgen vogelgriep
quote:Op vrijdag 8 mei 2009 11:18 schreef simmu het volgende:
hallo allemaal![]()
even een vraagje. mijn schoonvader beweert dat latino's extra vatbaar zijn voor mexicaanse griep. is daar enig wetenschappelijk bewijs voor?
zie ook: alleen mexicanen krijgen vogelgriep
Zo onwaarschijnlijk is dat niet hoor. Het kan wel degelijk zo zijn dat bepaalde bevolkingsgroepen meer vatbaar zijn voor een ziekte dan anderen.quote:Op vrijdag 8 mei 2009 11:28 schreef byah het volgende:
[..]Het houdt je wel bezig he? Er zijn toch ook besmettingen in Europa, en dat zijn geen latino's maar Europeanen die naar Mexico zijn geweest. Het komt er gewoon op neer dat daar het virus is gemuteerd zodat het van mens op mens overdraagbaar is, en heeft er niets mee te maken welke bevolkingsgroep meer vatbaar is
oh jazeker houdt het me bezigquote:Op vrijdag 8 mei 2009 11:28 schreef byah het volgende:
[..]Het houdt je wel bezig he? Er zijn toch ook besmettingen in Europa, en dat zijn geen latino's maar Europeanen die naar Mexico zijn geweest. Het komt er gewoon op neer dat daar het virus is gemuteerd zodat het van mens op mens overdraagbaar is, en heeft er niets mee te maken welke bevolkingsgroep meer vatbaar is
Vergeet niet dat het een vrij 'nieuw' virus is, waarvan alle eigenschappen nog lang niet bekend zijn. Veel onderzoeken zijn op zijn best pas net begonnen en ook de gegevens over het ziekteverloop wereldwijd zullen nog veel zeggen over de eigenschappen van dit virus..quote:Op vrijdag 8 mei 2009 11:55 schreef simmu het volgende:
[..]
oh jazeker houdt het me bezigzoals in het topic staat: ik kan schoonpapa niet uitstaan. maar eerlijk gezegd ben ik ook gewoon erg nieuwsgierig naar feiten, en tot nu toe mis ik die. ik heb geen enkel feitelijk bewijs one way or the other. ja, er zijn besmettingen in europa, maar ik kan nergens vinden of de besmette mensen een latino achtergrond hebben of niet. wel dat een varken via een mens besmet is, maar volgens schoonpapa (de hork) telt dat niet.
ik verwachtte eerlijk gezegd ook wel wat meer serieuze berichtgeving in die richting. stel nou dat het wel zo is dat latino's meer vatbaar zijn. dat is dan toch ook van belang voor het ontwikkelen van een geneesmiddel of vaccin lijkt me.
quote:Derde patiënt met Mexicaanse griep in Nederland 8 mei 2009
Bij een 52-jarige Nederlandse man is Mexicaanse griep vastgesteld. Hij wordt behandeld met virusremmers (productnaamTamiflu) en is aan de beterende hand. De man keerde op 6 mei met KLM vlucht KL 686 terug uit Mexico. Het RIVM verwacht de komende weken meer terugkerende reizigers met deze griepvariant.
Aangezien de man mogelijk besmettelijk was tijdens zijn terugvlucht worden medereizigers die in zijn nabijheid zaten (twee rijen ervoor en twee rijen erachter) door de GGD benaderd. Zij worden geïnformeerd over hoe zij moeten handelen bij klachten, ook worden virusremmers voorgeschreven. Ook de overige passagiers van deze vlucht zullen op de hoogte gebracht worden. Verdere maatregelen zijn voor hen niet nodig. Nauwe contacten in zijn directe thuisomgeving worden geïnventariseerd en indien nodig preventief behandeld.
Eerdere besmettingen in Nederland met dit griepvirus betroffen een 3-jarig kind en een 53-jarige vrouw die in Mexico waren geweest en na terugkomst in Nederland ziek werden. Zij zijn inmiddels weer hersteld. Tot nu toe is bij geen van hun contacten Mexicaanse griep vastgesteld. De drie Nederlandse patiënten hebben onderling geen contact gehad.
De economische impact zou groter zijn dan het nut. Ik heb het vermoeden dat ze verwachten dat de mexicaanse griep zich uiteindelijk toch wel gaat verspreiden. Dus dan heeft het nu ook geen zin om vluchten te annuleren.quote:Op vrijdag 8 mei 2009 13:09 schreef xminator het volgende:
Konden ze niet vanaf het begin mensen uit mexico weren?
Vluchten annuleren en of een weekje in quarantaine...
Voor een wat zich vooralsnog laat aanzien als een mild griepje?quote:Op vrijdag 8 mei 2009 13:09 schreef xminator het volgende:
Konden ze niet vanaf het begin mensen uit mexico weren?
Vluchten annuleren en of een weekje in quarantaine...
Probleem is hoe meer dragers hoe meer kans op MUTATIONS....PANIC @ the disco !quote:Op zaterdag 9 mei 2009 08:54 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Voor een wat zich vooralsnog laat aanzien als een mild griepje?
Dat was weer het leuke aan het griepje in The Stand, die muteerde heel snel, dus daar kon je geen antivirus tegen ontwikkelen en mensen konden geen antistoffen aanmaken.quote:Op zaterdag 9 mei 2009 09:00 schreef dramatiek het volgende:
[..]
Probleem is hoe meer dragers hoe meer kans op MUTATIONS....PANIC @ the disco !
Misschien komt het in de winter terug met 4 poten en 7 magen, you never know.
Dat zwarte ziet er spooky uit, maar het stelt niets voor: 1 dode in de VS en 1 dode in Canada. Associaties met de pest (zwarte dood) kunnen mij ook niet ontnomen worden, hetgeen mij steeds meer doet overtuigen van het feit hoe gehyped en paniekzaaierig deze hele uitbraak is.quote:Op zaterdag 9 mei 2009 06:45 schreef Espabilado het volgende:
Nu al 4000+ cases laboratory confirmed en een dode in Canada
http://en.wikipedia.org/wiki/File:H1N1_map.svg
Jij bent de koningin van de triviantvraagjes op Fok! hè. In welk jaar brak de zwarte dood uit?quote:Op zaterdag 9 mei 2009 10:19 schreef starla het volgende:
[..]
Dat zwarte ziet er spooky uit, maar het stelt niets voor: 1 dode in de VS en 1 dode in Canada. Associaties met de pest (zwarte dood) kunnen mij ook niet ontnomen worden, hetgeen mij steeds meer doet overtuigen van het feit hoe gehyped en paniekzaaierig deze hele uitbraak is.
Oh? Wiki zegt: It was reportedly first introduced to Europe at the trading city of Caffa in the Crimea in 1347.quote:Op zaterdag 9 mei 2009 10:29 schreef Ryan3 het volgende:
1348.
Ja, het was het seizoen eerder ontstaan wrs in de Aziatische steppen idd. Maar uiteraard bedoelde ik de pandemie in het Westen, beginnend ik dacht in Genua, in 1348 inmiddels.quote:Op zaterdag 9 mei 2009 10:32 schreef starla het volgende:
[..]
Oh? Wiki zegt: It was reportedly first introduced to Europe at the trading city of Caffa in the Crimea in 1347.
http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Death
Dan hebben we het over Europa, dus daarvoor was het ook al.
Meer bevestigde ja... kan meer zeggen over de ziekenhuizen in USAquote:Op zaterdag 9 mei 2009 10:36 schreef byah het volgende:
Apart trouwens dat er in de VS nu meer besmette gevallen zijn dan in Mexico.. Wereldwijd 4033 gevallen waarvan VS (2224), Mexico (1364.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |