Nou ja, als je zo gaat denken, kun je nooit een hond nemenquote:Op zondag 19 april 2009 18:53 schreef Qwea het volgende:
[..]
aaah, goede vraag!
En zeg niet "joah maar we hebben al 10 jaar een relatie, zijn getrouwd dus dat gebeurt niet!"
Een hond kan heel oud worden, en je weet nooit wat er kan gebeuren.
Ook dat is natuurlijk gewoon een kwestie van rekening met je hond houden. Wij gaan altijd met de auto op vakantie zodat de hond mee kan.quote:Op zondag 19 april 2009 18:21 schreef Qwea het volgende:
[..]
En als je met het vliegtuig naar de Middellandse zee gaat, dan kan je hond natuulk niet mee. Een hond in het vrachtruim, en hij mag bijna in geen hotel binnen.
Ik snap je ook wel.quote:Op zondag 19 april 2009 18:50 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ik heb een hele moeilijke hond. Ik hou ontzettend veel van hem, zonder enige twijfel. Maar het is gewoon een ontzettend moeilijk beest.
Kan niet met andere honden, niet met kinderen, sommige volwassenen moet hij niet, is ontzettend dominant, ontzettend koppig, heeft overal last van (artrose, voedselallergie, bloedoren, HD, gescheurde kruis/kniebanden, 3de ooglid, prostaat problemen, ontstoken oren om de haverklap, ect)
Het is prima als iemand een hond wil, maar een hond is niet alleen maar joy happy joy. Een hond is ook "Godverdomme nou alweer?!?!?!" Of "Tering luister toch eens!"
Just saying.
Nou hierbij gaat het specifiek even over de 2 huisjes.quote:Op zondag 19 april 2009 18:54 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Nou ja, als je zo gaat denken, kun je nooit een hond nemen. Dat geldt dan voor iedereen.
quote:Op zondag 19 april 2009 18:47 schreef ivetje het volgende:
[..]
TS heeft geen vaste camping, maar een caravan waarmee we jaarlijks naar frankrijk gaan. De hond van mijn schoonouders is ook altijd mee geweest naar frankrijk met de caravan en daar kies je de camping dus op uit. En ja, dat zullen we ook zeker doen. We zullen alleen moeten kijken dat we tegelijk met schoonouders op vakantie zijn, anders zit hij dus alleen. Maar goed, zoiets is met een hondenuitlaatservice ook wel weer te regelen of eventueel met buren die hem uitlaten. Ik zie de problemen dus niet zo. Alleen het opvoeden zal veel tijd kosten, maar dat gaat ons ook wel lukken. Aangezien mijn schoonouders al ervaring hebben met pups opvoeden.
Ik neem aan dat TS en schoonouders daar afspraken over maken. Zoals jij dat met je vriend hebt gedaan.quote:Op zondag 19 april 2009 18:56 schreef Qwea het volgende:
[..]
Nou hierbij gaat het specifiek even over de 2 huisjes.
Aangezien de hond bij haar schoonouders is, dus de ouders van haar vriend. Als vriendlief hem peert, wat dan?
Mijn hond is van mij. Als vriendlief hem peert gaat hij zonder hond.
tuurlijk. Ik heb heel veel happy joy happy joy momenten. En ik hoop dat TS die ook krijgt als ze besluit een hondje te nemen. Ik vind het alleen echt ontzettend belangrijk dat ze elk aspect afweegt en er niet te licht over denkt.quote:Op zondag 19 april 2009 18:56 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
Ik snap je ook wel.
Maar het klinkt allemaal zo zwart... Je hebt toch ook met een moeilijke hond joy happy joy momenten?
En zou TS naast de "Godverdomme nou alweer?!?!?!" of "Tering luister toch eens!" momenten geen joy happy joy momenten kunnen hebben?
Eerlijk, als ik niet beter zou weten, zou ik haast blij zijn dat ik geen hond, maar een konijn heb (wat overigens ook overal last van heeft, maar dat is weer een ander verhaal)
En ik wil ook helemaal geen hond, met ons appartement en beide met een 40 urige werkweek. Dat vind ik zielig.
Ik heb geen afspraken gemaakt. Baloe is al 9 jaar van mij, en mijn vriend is er "pas" 4 jaar.quote:Op zondag 19 april 2009 18:58 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
Ik neem aan dat TS en schoonouders daar afspraken over maken. Zoals jij dat met je vriend hebt gedaan.
Op die manier, dan snap ik hetquote:Op zondag 19 april 2009 18:56 schreef Qwea het volgende:
[..]
Nou hierbij gaat het specifiek even over de 2 huisjes.
Aangezien de hond bij haar schoonouders is, dus de ouders van haar vriend. Als vriendlief hem peert, wat dan?
Mijn hond is van mij. Als vriendlief hem peert gaat hij zonder hond.
Je zou ook kunnen besluiten om niet op vakantie te gaan in het welzijn van je hond als het niet te combineren valt met je schoonouders .quote:Op zondag 19 april 2009 18:47 schreef ivetje het volgende:
[..]
TS heeft geen vaste camping, maar een caravan waarmee we jaarlijks naar frankrijk gaan. De hond van mijn schoonouders is ook altijd mee geweest naar frankrijk met de caravan en daar kies je de camping dus op uit. En ja, dat zullen we ook zeker doen. We zullen alleen moeten kijken dat we tegelijk met schoonouders op vakantie zijn, anders zit hij dus alleen. Maar goed, zoiets is met een hondenuitlaatservice ook wel weer te regelen of eventueel met buren die hem uitlaten. Ik zie de problemen dus niet zo. Alleen het opvoeden zal veel tijd kosten, maar dat gaat ons ook wel lukken. Aangezien mijn schoonouders al ervaring hebben met pups opvoeden.
Dat sowiesoquote:Op zondag 19 april 2009 18:58 schreef Qwea het volgende:
[..]
tuurlijk. Ik heb heel veel happy joy happy joy momenten. En ik hoop dat TS die ook krijgt als ze besluit een hondje te nemen. Ik vind het alleen echt ontzettend belangrijk dat ze elk aspect afweegt en er niet te licht over denkt.
Niemand heeft er wat aan als blijkt dat het een dominante kut hond blijkt te zijn die alles sloopt en niet alleen kan zijn. Enkel omdat TS graag een hond wil delen met haar schoonouders.
Dat zou ik gewoon ontzettend zielig vinden. En mocht TS toch echt een hond nemen, dan raad ik TS aan om naar een Fokker te gaan. En geen broodfok.
Maar hij weet het dus wel. Dat is toch ook een afspraak? Of verstandhouding of zo. Hoe je het wil zeggen. Punt is dat het hem duidelijk isquote:Op zondag 19 april 2009 18:59 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ik heb geen afspraken gemaakt. Baloe is al 9 jaar van mij, en mijn vriend is er "pas" 4 jaar.
Opvoeding hond>schoonoudersquote:Op zondag 19 april 2009 18:57 schreef Guppyfriend het volgende:
Dat met die relatie slaat natuurlijk nergens op. Dan kan niemand aan een hond/kat/konijn/kind (!!) beginnen.
Nou precies. Wij gaan ook niet op vakantie. Mijn hond kan gewoon bij mijn ouders blijven omdat ik nog thuis woon... maar ik wil hem gewoon daar niet achter laten. Of we gaan ergens heen waar naar toe Baloe mee kan (belgische ardennen ofzo) of we gaan niet. Nou en de afgelopen 4 jaar zijn we niet geweest, omdat Baloe met zn gezondheid liep te kloten. Naja, helaas.quote:Op zondag 19 april 2009 18:59 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Op die manier, dan snap ik het. ZO bedoelde ik het ook toen ik zei dat een hond heel oud kan worden. Wij zaten na bijna 18 jaar ook al een beetje met de handen in het haar soms, want alle kids gingen fulltime aan het werk en/of het huis uit en m'n ouders waren juist minder gaan werken zodat ze leuke dingen konden doen, en dan konden ze nog niet op vakantie omdat ze dan met de hond zaten.
Nou, ik neem aan dat hij zo snugger is om hetzelf te bedenkenquote:Op zondag 19 april 2009 19:02 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
Maar hij weet het dus wel. Dat is toch ook een afspraak? Of verstandhouding of zo. Hoe je het wil zeggen. Punt is dat het hem duidelijk is
Ik ga niet zonder hond op vakantie, dat lees je verkeerd. Als mijn schoonouders zonder hond op vakantie zijn, dan zit hij tijdens ons werk alleen thuis. En dan kunnen de buren hem eventueel uitlaten etc. Wat denk je nou? Je probeert me volgens mij op elke reactie zwart te maken bij alle andere users en probeert me op elk ding af te zeiken. Zoek een andere hobby zeg!quote:Op zondag 19 april 2009 18:52 schreef Qwea het volgende:
[..]
Dus je wilt op vakantie eventueel, en dan eventueel je hond achterlaten in je huis. Zodat de buren hem uitlaten. Laten we ervan uit gaan dat je buren je hond 4x uit laten. gedurende een uur. Dan zit je hond 20!!! uur alleen thuis. Meerdere dagen achtereen.
nee, zal die tof vinden
Dan moet je het er fatsoenlijk neerzetten. Ik ben niet de enige die deze gedachten had. Neem een cursus correct schrijven.quote:Op zondag 19 april 2009 19:16 schreef ivetje het volgende:
[..]
Ik ga niet zonder hond op vakantie, dat lees je verkeerd. Als mijn schoonouders zonder hond op vakantie zijn, dan zit hij tijdens ons werk alleen thuis. En dan kunnen de buren hem eventueel uitlaten etc. Wat denk je nou? Je probeert me volgens mij op elke reactie zwart te maken bij alle andere users en probeert me op elk ding af te zeiken. Zoek een andere hobby zeg!
Mijn idee was dat een oudere hond er sneller problemen mee zal hebben om in het weekend bij ons te zijn en doordeweeks bij mijn schoonouders. Ik had het idee dat je een pup er heel snel aan kan laten wennen en het dus normaal is voor hem. Lijkt me dat hij er dan minder snel problemen mee heeft. Maar een wat oudere hond is altijd een optie, het liefst haal ik er 1 uit het asiel maar daar zitten zo weinig pups. En aangezien ons dat wat handiger leek ivm dat wennen hebben we daar nog niet over nagedacht eigenlijkquote:Op zondag 19 april 2009 18:54 schreef _Ophelia_ het volgende:
[..]
Ook dat is natuurlijk gewoon een kwestie van rekening met je hond houden. Wij gaan altijd met de auto op vakantie zodat de hond mee kan.
Ik denk dat TS zich vergist als ze denkt dat het ook "haar hond" zal zijn, maar voor de rest kun je overal problemen zoeken. De schoonouders en vreind van TS hebben meerdere honden gehad dus zij weten (neem ik aan) waar ze aan beginnen.
TS, ik vroeg al eerder of je ook nagedacht had over een volwassen hond?
Ivetjequote:Op zondag 19 april 2009 19:18 schreef ivetje het volgende:
[..]
Mijn idee was dat een oudere hond er sneller problemen mee zal hebben om in het weekend bij ons te zijn en doordeweeks bij mijn schoonouders. Ik had het idee dat je een pup er heel snel aan kan laten wennen en het dus normaal is voor hem. Lijkt me dat hij er dan minder snel problemen mee heeft. Maar een wat oudere hond is altijd een optie, het liefst haal ik er 1 uit het asiel maar daar zitten zo weinig pups. En aangezien ons dat wat handiger leek ivm dat wennen hebben we daar nog niet over nagedacht eigenlijk
Hij zal dan dus 4 dagen alleen zitten. Van ongeveer 9 tot 7. Heb zelf soms avonddienst en ga dan pas om 10 uur de deur uit. En eventueel zou mijn vriend eerder kunnen gaan werken zodat hij weer eerder thuis is. Dan zou het dus tussen 9 en half 6 zijn ofzo. En dan gedurende 3 weken waarschijnlijk. Daarom lijkt het me dus ook handiger om de zomervakantie af te stemmen op elkaar (met schoonouders). Dan hebben we het probleem van 3 weken moeten overbruggen dus al niet meer.quote:Op zondag 19 april 2009 19:17 schreef Qwea het volgende:
[..]
Dan moet je het er fatsoenlijk neerzetten. Ik ben niet de enige die deze gedachten had. Neem een cursus correct schrijven.
Anyway, hoeveel dagen zit die hond dan hoelang alleen?
Het punt is dat er best veel honden zijn die er moeite mee hebben om "uit logeren" te gaan. En aangezien de hond het grootste deel van de tijd bij jouw schoonouders woont zal hij de weekenden en vakanties bij jullie als logeren ervaren (in de zin van niet thuis bij de eigen baasjes). Er zijn een hoop honden die dat best leuk zullen vinden maar er zijn er net zoveel die er niet tegen kunnen. Bij een pup kun je nog niet voorspellen hoe dat gaat lopen. Neem je een volwassen hond dan is bekend hoe het karakter van de hond is en valt een stuk beter in te schatten of hij het leuk gaat vinden.quote:Op zondag 19 april 2009 19:18 schreef ivetje het volgende:
[..]
Mijn idee was dat een oudere hond er sneller problemen mee zal hebben om in het weekend bij ons te zijn en doordeweeks bij mijn schoonouders. Ik had het idee dat je een pup er heel snel aan kan laten wennen en het dus normaal is voor hem. Lijkt me dat hij er dan minder snel problemen mee heeft. Maar een wat oudere hond is altijd een optie, het liefst haal ik er 1 uit het asiel maar daar zitten zo weinig pups. En aangezien ons dat wat handiger leek ivm dat wennen hebben we daar nog niet over nagedacht eigenlijk
Uhm, hoe bedoel je doorbrengen? Hij zal zowiezo niet heel vaak alleen zijn, want in het weekend zijn we soms alleen op zaterdagavond weg en verder niet. Mochten we in het weekend bij mijn ouders in duitsland zijn dan blijft hij bij mijn schoonouders of hij gaat mee als mijn ouders het goed vinden. Daar kan hij ook lekker in een mega-grote tuin rondrennen en heerlijk wandelen enzo. En verder wonen wij straks net over de dijk met daarachter de uiterwaarden en een meer waar we omheen kunnen wandelen etc. en er is een bos om de hoek. Hij zal bij ons geen aandacht te kort komen iig en bij mijn schoonouders ook echt niet.quote:Op zondag 19 april 2009 19:22 schreef waterkip het volgende:
Wat is de schatting dat je gemiddeld per week,weekend met jou hond doorbrengt?
Dat is idd ook weer zo. Misschien daar toch over nadenkenquote:Op zondag 19 april 2009 19:28 schreef _Ophelia_ het volgende:
[..]
Het punt is dat er best veel honden zijn die er moeite mee hebben om "uit logeren" te gaan. En aangezien de hond het grootste deel van de tijd bij jouw schoonouders woont zal hij de weekenden en vakanties bij jullie als logeren ervaren (in de zin van niet thuis bij de eigen baasjes). Er zijn een hoop honden die dat best leuk zullen vinden maar er zijn er net zoveel die er niet tegen kunnen. Bij een pup kun je nog niet voorspellen hoe dat gaat lopen. Neem je een volwassen hond dan is bekend hoe het karakter van de hond is en valt een stuk beter in te schatten of hij het leuk gaat vinden.
Waar lees jij nou weer dat er iets niet mee mag op vakantiequote:Op zondag 19 april 2009 19:31 schreef Ynske het volgende:wat een topic
is dit serieus?
@TS, als je straks kinderen wilt, doe je die door de week ook naar je ouders, en in t weekend alleen thuis?
ow en niet mee op vakantie nemen he, stug naar je schoonouders brengen
quote:Op zondag 19 april 2009 19:33 schreef ivetje het volgende:
[..]
Waar lees jij nou weer dat er iets niet mee mag op vakantie![]()
quote:Op zondag 19 april 2009 19:29 schreef ivetje het volgende:
[..]
Uhm, hoe bedoel je doorbrengen? Hij zal zowiezo niet heel vaak alleen zijn, want in het weekend zijn we soms alleen op zaterdagavond weg en verder niet. Mochten we in het weekend bij mijn ouders in duitsland zijn dan blijft hij bij mijn schoonouders of hij gaat mee als mijn ouders het goed vinden. Daar kan hij ook lekker in een mega-grote tuin rondrennen en heerlijk wandelen enzo. En verder wonen wij straks net over de dijk met daarachter de uiterwaarden en een meer waar we omheen kunnen wandelen etc. en er is een bos om de hoek. Hij zal bij ons geen aandacht te kort komen iig en bij mijn schoonouders ook echt niet.
nee, kinderen moet je ook voor zorgen, voor een hond ook, en beide sleep je niet zo heen en weer als jij van plan bent met een hondquote:Als je je ergens mee wil bemoeien, lees dan ook alles even door. Kinderen vind ik toch wel weer iets heel anders dan een hond (waarschijnlijk gaat hier ook iedereen weer over vallen...prima).
t is een vergelijking om je in te laten zien wat voor achterlijke acties jullie willen gaan uithalen met een hondquote:Daarnaast willen mijn ouders niet eens voor mijn kids zorgen, dus dat zal ook niet gebeuren hoor. En wie weet wil ik wel helemaal geen kids...wat heeft dit met het topic te maken?
Dat is gewoon te lang. Zeker voor een pup. Want als je morgen een pup neemt, en je doet het op deze manier met de huidige zomervakantie, dan kunnen je buren elk uur langs komen. Ik wil zelfs weten elke 15 min. Anders knaagt hij/zij wel wat stuk.quote:Op zondag 19 april 2009 19:27 schreef ivetje het volgende:
[..]
Hij zal dan dus 4 dagen alleen zitten. Van ongeveer 9 tot 7. Heb zelf soms avonddienst en ga dan pas om 10 uur de deur uit. En eventueel zou mijn vriend eerder kunnen gaan werken zodat hij weer eerder thuis is. Dan zou het dus tussen 9 en half 6 zijn ofzo. En dan gedurende 3 weken waarschijnlijk. Daarom lijkt het me dus ook handiger om de zomervakantie af te stemmen op elkaar (met schoonouders). Dan hebben we het probleem van 3 weken moeten overbruggen dus al niet meer.
Ach, dus je bent eigenlijk zelf niet zo bedreven met honden, maar loopt wel even stoer te doen op een forum tegen een wildvreemd persoon.quote:Op zondag 19 april 2009 18:50 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ik heb een hele moeilijke hond. Ik hou ontzettend veel van hem, zonder enige twijfel. Maar het is gewoon een ontzettend moeilijk beest.
Waarom zijn kinderen anders dan een hond? Ze hebben evenveel aandacht nodig. Ik zie mijn hond toch wel als mijn kindje.quote:Op zondag 19 april 2009 19:33 schreef ivetje het volgende:
[..]
Waar lees jij nou weer dat er iets niet mee mag op vakantieAls je je ergens mee wil bemoeien, lees dan ook alles even door. Kinderen vind ik toch wel weer iets heel anders dan een hond (waarschijnlijk gaat hier ook iedereen weer over vallen...prima). Daarnaast willen mijn ouders niet eens voor mijn kids zorgen, dus dat zal ook niet gebeuren hoor. En wie weet wil ik wel helemaal geen kids...wat heeft dit met het topic te maken?
Ach, de kruisvaarders hier weten het toch altijd beter.quote:Op zondag 19 april 2009 18:54 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Nou ja, als je zo gaat denken, kun je nooit een hond nemen. Dat geldt dan voor iedereen.
98% van dit topic vindt het een achterlijke actie. Maar dat wil je dan weer niet lezen. En nogmaals ; enkel op ras kun je niet afgaan want je weet nooit hoe zn karakter uitvalt. Dus niks niet juiste hond kiezen. Dat weet je pas nadat je er 1 hebt.quote:Op zondag 19 april 2009 19:42 schreef ivetje het volgende:
JIJ vind het een achtelijke actie. Als je er de juiste hond voor kiest vind hij het geen enkel probleem en vind ie het waarschijnlijk zelfs leuk. Daarnaast vinden mijn ouders kinderen geen enkel probleem verder, dus die zouden gewoon meegaan. Maar goed, ik vind dat een heel ander geval dan een hond. Bovendien moet je blij zijn dat het hier over een hond gaat...er zijn genoeg mensen die echt op deze manier met hun kinderen om gaan. Daar zou ik me persoonlijk drukker om maken dan 2 mensen die met alle liefde een hond willen nemen en daar ook goed voor willen zorgen.
Wij hebben Ozzie niet alleen gelaten toen ie nog niet zindelijk was, maar we waren met drie mensen thuis (pa, ma en ik), dus dat was vrij gemakkelijk te regelen. Toen hij wel zindelijk was lieten we hem wel eens alleen, maar dat was maximaal een uur, dat hebben we nu uitgebouwd tot 4 uur. Als mijn ouders 's avonds weggaan laten ze hem eerst nog uit, als ik 's middags met mijn moeder wegga laat ze hem ook altijd nog uit vantevoren.quote:Op zondag 19 april 2009 19:25 schreef ivetje het volgende:
En dat over het beeïndigen van de relatie. Daar zullen we dan zeker wel afspraken over maken, maar daar ga ik me niet druk om maken. Op die manier kan je idd niks nemen. En ik weet inmiddels wel dat lang niet iedereen het hier eens is met de 2 huizen, dat hoeft niet in elke post weer terug te komen. Ik ben er zelf van overtuigd dat dat wel goed zal komen, wil alleen even wat info over het opvoeden van een pup. Weet dat mijn schoonouders hem in de badkamer hielden als ze hem toch even alleen lieten toen hij nog niet zindelijk was. Meer mensen die dit hebben gedaan?
quote:Op zondag 19 april 2009 19:22 schreef waterkip het volgende:
Wat is de schatting dat je gemiddeld per week,weekend met jou hond doorbrengt?
Inmiddels is het denk ik de 4e keer dat ik aan moet geven dat we een puppy zo lang niet alleen zullen laten. Daar ga ik het dus niet nog een keer over hebben. En vakanties hebben we nu ook vaak samen, dus dat zal geen probleem vormen. Verder vind ik een kind toch een stap verder dan een hond, maar goed. Daar zal iedereen een andere mening over hebben.quote:Op zondag 19 april 2009 19:46 schreef Qwea het volgende:
[..]
Dat is gewoon te lang. Zeker voor een pup. Want als je morgen een pup neemt, en je doet het op deze manier met de huidige zomervakantie, dan kunnen je buren elk uur langs komen. Ik wil zelfs weten elke 15 min. Anders knaagt hij/zij wel wat stuk.
En ook voor een volwassen hond vind ik dit zo lang niet te doen. Je zult er dus gewoon voor moeten zorgen dat de vakanties overeen komen.
Waarom zijn er dan hier mensen bij wie het wel werkt op deze manier? Als het bij 1 iemand kan, kan het bij ons ook vast wel.quote:Op zondag 19 april 2009 19:59 schreef TrailerTrash het volgende:
wow.. vol verbazing dit topic gelezen![]()
TS weet duidelijk niet wat de behoeftes van een hond zijn dus realiseer je aub op tijd dat dit niet gaat werken
Als je even verder leest zitten we ook aan een hond uit het asiel te denken waarvan wel bekent is dat hij "logeren" geen probleem vind. Dan is het dus wel de juiste hond kiezenquote:Op zondag 19 april 2009 19:50 schreef Qwea het volgende:
[..]
98% van dit topic vindt het een achterlijke actie. Maar dat wil je dan weer niet lezen. En nogmaals ; enkel op ras kun je niet afgaan want je weet nooit hoe zn karakter uitvalt. Dus niks niet juiste hond kiezen. Dat weet je pas nadat je er 1 hebt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |