Ik doe het gewoon op school, en het wordt alleen op erkende "IB world schools" gegevenquote:Op maandag 13 april 2009 20:49 schreef kamikaze het volgende:
Ik doe het niet, maar ben wel benieuwd. Misschien wil ik er ook aan.
Dus bij welke organisatie doe je het? en bevalt het een beetje?
Aha, het is een pre-university opleiding. En volgens internet voor de leeftijd 16-19. Dan kom ik niet meer in aanmerkingquote:Op maandag 13 april 2009 20:59 schreef wikwakka2 het volgende:
[..]
Ik doe het gewoon op school, en het wordt alleen op erkende "IB world schools" gegevenVerder is het wel erg veel werk, zie o.a. de diverse IB fora op het internet, maar het is erg handig als je naar een univerisiteit in het buitenland wil gaan. Ik ga volgends jaar wel gewoon weer terug naar NL, maar het heeft me wel een hoop geholpen bij een 100% decentrale toelating voor mijn opleiding naar keuze.
Ja, ik vind Engels dan ook een va mijn minste vakken. De hele tijd essays schrijven, gedichten vergelijken en analyserenquote:Op maandag 13 april 2009 22:14 schreef koolstrab het volgende:
Vanwege mijn tto-opleiding doe ik mee aan English A2 Higher Level, zie het meer als een extra'tje. Al dat uitgebreid analyseren van al die teksten is niet iets waar ik nou plezier aan beleef. Het is leuk als ik het haal en die kans is ook wel vrij groot, maar mijn gewone examen is veel belangrijker.
Ik dacht al zo ietsquote:Op dinsdag 14 april 2009 07:14 schreef kamikaze het volgende:
[..]
Aha, het is een pre-university opleiding. En volgens internet voor de leeftijd 16-19. Dan kom ik niet meer in aanmerking![]()
Ik dacht dat het minimaal om bachelor programma's ging en dat het erkende Informatie Beheer-groep instellingen waren. Hoe makkelijk kan je dingen fout lezen. In ieder geval veel sterkte met de opleiding en hoop dat je een goede opleiding kiest! succes.
Welke certificates doe je precies? Ik doe trouwens het volledige IB-programma.quote:Op zaterdag 18 april 2009 18:10 schreef Rookert het volgende:
Ik vroeg me net af of er nog meer mensen TTO deden![]()
Maar ik doe dus ook straks op 4 en 11 mei IB examenComparative Commentary gaat wel lukken, gewoon schema aanhouden en quotes verwerken in zinnen, vinden ze leuk. Essay ging wat minder bij mij, maar had daar achteraf ook aardig domme dingen opgeschreven
![]()
Het minste vind ik nog dat je alles met de hand moet doen, hebben we net dik 2 jaar alles uitgetypt, mag je tijdens je IB 1000-1200 woorden met de hand schrijven
Alleen English A2 dus, t/m de 3e hadden we de helft in Engels, dus Geography, Mathematics, Biology etc. Aan het eind van de 3e hadden we het FCE, First Certificate in English, maar dat was echt te makkelijk, had gewoon een Aquote:Op zaterdag 18 april 2009 18:21 schreef wikwakka2 het volgende:
[..]
Welke certificates doe je precies? Ik doe trouwens het volledige IB-programma.
Dus toen deed je het Middle Years Programme of zo? Of IGCSE's?quote:Op zaterdag 18 april 2009 19:00 schreef Rookert het volgende:
[..]
Alleen English A2 dus, t/m de 3e hadden we de helft in Engels, dus Geography, Mathematics, Biology etc. Aan het eind van de 3e hadden we het FCE, First Certificate in English, maar dat was echt te makkelijk, had gewoon een ANa de 3e bleef alleen English en Art & Culture (CKV) over in het Engels, de rest werd weer gedaan in het Nederlands...
Tsja, het niveau ligt wel een stuk hoger dan het VWO in Nederland (maar dat heeft wel als voordeel dat ik volgend jaar in principe naar elke universiteit in de wereld zou kunnen gaan), maar het ligt ook deels aan de vakken die je volgt.quote:Vond ik wel een gemiste kans, beetje lame om eerst alles in het Engels te leren en daarna vrolijk opnieuw te beginnen in het NederlandsMaar dan zouden we dus dat hele IB programma moeten volgen, is het een beetje te doen? Vergelijkbaar niveau met NL examen? Waar zit die school eigenlijk?
Ik heb geen idee hoe het heette, Middle Years Programme klinkt wel bekend... Maar ik doe dus alleen HL English A2, maar ook dat vinden universiteiten overal ter wereld wel leuk om te zien hoorquote:Op zaterdag 18 april 2009 19:04 schreef wikwakka2 het volgende:
[..]
Dus toen deed je het Middle Years Programme of zo? Of IGCSE's?
[..]
Tsja, het niveau ligt wel een stuk hoger dan het VWO in Nederland (maar dat heeft wel als voordeel dat ik volgend jaar in principe naar elke universiteit in de wereld zou kunnen gaan), maar het ligt ook deels aan de vakken die je volgt.
Ik woon overigens niet in Nederland en ga naar een internationale school in het midden oosten.
Volgens mijn docent maakte het aantal woorden niks uit, als je maar alle nodige zaken opschrijft. Vandaag gedeelte van CC van vorig jaar gemaakt, is niet zo heel moeilijk, ik geloof dat er bij ons op school ook nog nooit iemand is gezakt voor IB. Ik had het niveau hoger verwacht (A2 Higher Level)quote:Op zaterdag 18 april 2009 18:10 schreef Rookert het volgende:
Ik vroeg me net af of er nog meer mensen TTO deden![]()
Maar ik doe dus ook straks op 4 en 11 mei IB examenComparative Commentary gaat wel lukken, gewoon schema aanhouden en quotes verwerken in zinnen, vinden ze leuk. Essay ging wat minder bij mij, maar had daar achteraf ook aardig domme dingen opgeschreven
![]()
Het minste vind ik nog dat je alles met de hand moet doen, hebben we net dik 2 jaar alles uitgetypt, mag je tijdens je IB 1000-1200 woorden met de hand schrijven
Je begrijpt toch hopelijk dat A2 English gewoon English as a second language is? Als je wat meer uitdaging zoekt moet je A1 doen. En 1 vak als certificate is sowieso makkelijker dan het volledige IB-programma doenquote:Op maandag 20 april 2009 15:52 schreef MaatjeTho het volgende:
[..]
Volgens mijn docent maakte het aantal woorden niks uit, als je maar alle nodige zaken opschrijft. Vandaag gedeelte van CC van vorig jaar gemaakt, is niet zo heel moeilijk, ik geloof dat er bij ons op school ook nog nooit iemand is gezakt voor IB. Ik had het niveau hoger verwacht (A2 Higher Level)
A1 kan je bij ons op school niet doen, maar ik bedoel dat het niveau niet hoger ligt dan het gewone Engels wat ik in de eerste 4 jaar heb gehad voor mijn gevoel, ik heb niet de indruk dat ik beter Engels spreek dan iemand die normaal Engels heeft gevolgd ook al zijn mijn punten vrij hoog.quote:Op maandag 20 april 2009 16:10 schreef wikwakka2 het volgende:
[..]
Je begrijpt toch hopelijk dat A2 English gewoon English as a second language is? Als je wat meer uitdaging zoekt moet je A1 doen. En 1 vak als certificate is sowieso makkelijker dan het volledige IB-programma doenJe moet die twee dus niet verwarren.
In feite is dat dus ook gewoon logisch aangezien Engels op het VWO ook gewoon Engels als een tweede taal is, en dus niet als moedertaal. Heb je wel een native speaker of tenminste een goede docent?quote:Op maandag 20 april 2009 16:54 schreef MaatjeTho het volgende:
[..]
A1 kan je bij ons op school niet doen, maar ik bedoel dat het niveau niet hoger ligt dan het gewone Engels wat ik in de eerste 4 jaar heb gehad voor mijn gevoel, ik heb niet de indruk dat ik beter Engels spreek dan iemand die normaal Engels heeft gevolgd ook al zijn mijn punten vrij hoog.
Engels is ook onze 2e taalquote:Op maandag 20 april 2009 16:10 schreef wikwakka2 het volgende:
[..]
Je begrijpt toch hopelijk dat A2 English gewoon English as a second language is? Als je wat meer uitdaging zoekt moet je A1 doen. En 1 vak als certificate is sowieso makkelijker dan het volledige IB-programma doenJe moet die twee dus niet verwarren.
Houd je aan het schemaquote:Op vrijdag 30 april 2010 01:30 schreef Kardash het volgende:
Hey,
Heeft iemand tips bij het schrijven van een Comparative Commentary? De examen is dinsdag... Ik ben er zoooo slecht in!
Welk schema?quote:
Onze docente had een heel schema gemaakt met stappen waaraan je je moest houden zodat je niet zou verdrinkenquote:Op vrijdag 30 april 2010 20:16 schreef Kardash het volgende:
[..]
Welk schema?![]()
Essays vind ik wel makkelijk, maar commentaries.. die zijn zoooo kut. Moet ik alle stijlfiguren in m'n kop stampen denken jullie? En alle bijwoorden enzo?
Welke schema bedoel je eigenlijk?
Hierna werd er nog 2 maanden geschaafd ja, maar ik heb daar om de een of andere reden geen versie meer van op de computerquote:Op vrijdag 30 april 2010 21:34 schreef wikwakka2 het volgende:
Contractions gebruiken. Titels van boeken/literatuur in italic en aanhalingstekens
. Meteen met 'the common theme is' beginnen
. Text A en Text B in je commentary gebruiken
.
Ik vind het eerlijk gezegd een nogal simplistisch plan. Alleen maar tone en structure? Het plan wat ik heb meegekregen ziet er ongeveer zo uit:quote:Op vrijdag 30 april 2010 21:08 schreef Rookert het volgende:
[..]
Onze docente had een heel schema gemaakt met stappen waaraan je je moest houden zodat je niet zou verdrinken
Plan was ongeveer als volgt:
Introduction
Tone text A
Tone text B
Structure text A
Structure text B
Conclusion
Bij de Tone heb je het dus over de sfeer van de tekst, dus informeel/formeel en dan nog specifieker kan je het benoemen met een bijvoeglijk naamwoord dat bij je opkomt. Structuur gaat over transitions, dus over veranderingen in tijd in de tekst.
Ik kan mijn schrift nu even niet vinden, maar heb nog wel een comparative commentary liggen die best redelijk was, hoewel ik nu een paar foute zinsstructuren zieZal hem zo even uploaden
Dat vond ik ook, het bevatte ook veel meer dan dat, alleen dat had ze nooit op papier gezetquote:Op vrijdag 30 april 2010 23:04 schreef BlackSaint het volgende:
[..]
Ik vind het eerlijk gezegd een nogal simplistisch plan. Alleen maar tone en structure? Het plan wat ik heb meegekregen ziet er ongeveer zo uit:
Theme
Author and Text Type
Structure
Audience and Diction
Purpose and Tone
Imagery and figurative language
Conclusion
Bij ieder onderdeel vergelijk je de twee teksten gewoon met elkaar, dus niet eerst de ene beschrijven en dan de andere, maar daadwerkelijk de verschillen en overeenkomsten tussen de twee aangeven.
Wat had je? Heb geen idee hoe de beoordelingen zijn.quote:Op maandag 10 mei 2010 13:18 schreef Rookert het volgende:
Ik had het laagste vorig jaar voor mijn written tasks
Niet al te streng volgens mij. Bij ons op school is er nog nooit iemand gezakt, en wij zijn het 10e of 11e examenjaar (met zo'n 75 man).quote:Op maandag 10 mei 2010 14:24 schreef DSL het volgende:
[..]
Wat had je? Heb geen idee hoe de beoordelingen zijn.
Ik bedoel van mijn stukken dan hè, niet van de klas. Ik had daar 2x een 5 voor, een 6 voor mijn essay en een 7 voor mijn CCquote:Op maandag 10 mei 2010 14:24 schreef DSL het volgende:
[..]
Wat had je? Heb geen idee hoe de beoordelingen zijn.
Yes, hetzelfde hieroquote:Op woensdag 4 mei 2011 12:29 schreef t0mmyb0y199 het volgende:
Ik doe net als iemand eerder in dit topic English A2 Higher Level..
Gisteren de/het/een(?) commentary gehad, tekst over de Juices vond ik vrij makkelijk, dus die ook maar gekozen. 10 Mei het tweede deel en dan ben ik weer klaar met de IB :-)
Hm, wij schrijven het al jaren, dus daar geen last van.quote:Op woensdag 4 mei 2011 21:31 schreef Mr.DD het volgende:
[..]
Yes, hetzelfde hieroVond het wel beetje irritant dat je het moest schrijven, weinig overzicht zo en veel pijltjes werk bij het verbeteren het laatste half uurtje.
Moeten jullie ook Essay doen over literatuur? (dat wordt ons aangeraden door onze lerares, en slagingspercentage is al 10 jaar 100%, dus we volgen dat advies maar). Zo ja, welke boeken?
Lol! Wij hebben echt alles KAPOT geoefend. Maar onze lerares heeft vroeger ook poëzie-les gegeven aan gevangenen (geen grapquote:Op donderdag 5 mei 2011 11:50 schreef t0mmyb0y199 het volgende:
[..]
Hm, wij schrijven het al jaren, dus daar geen last van.
Ik heb geen idee waar ons Essay over moet gaan, ik zal eens navragen bij wat klasgenoten want ik dacht dat je een onderwerp van het IB kreeg
Als het literatuur is ben ik de sjaak, was al blij dat ik goed door m'n literatuur-mondeling heen kwam!
Update:
Klasgenoten van mij zeggen/denken/hopen dat het essay een vraag is waar je op moet antwoorden, dat wordt voor mij dus nog spannend :-P
Persoonlijk vind ik maatschappelijke stukken schrijven veel leuker en makkelijker, maar bij ons op school hebben we alleen maar literaire stukken geoefend. Ook al zegt onze lerares dat je bronnen moeten kloppen, lijkt me dit ook erg sterk aangezien je vooraf niet weet wat voor bronnen je moet kennen ja :pquote:Op donderdag 5 mei 2011 19:25 schreef tim. het volgende:
Comparative commentary ging matig. Knap dat je een halfuur de tijd had om te verbeteren (hoewel pijltjes e.d. wat zeggen over je werkwijze), Mr.DD, hoeveel kantjes had je?
Ik zat eraan te denken om bronnen te verzinnen volgende week, jij raad dat af? Ik heb wel gelezen dat er meer mensen falen met de vragen over media en maatschappelijke zaken dan met vragen over literatuur.
"To conclude" kan ook hè.quote:Op vrijdag 6 mei 2011 16:41 schreef GemaskerdeMuchacho het volgende:
Ik zelf doe English A2 SL.
Literary questions ga ik me op voorbereiden voor de Essay. Comparative ging wel, maar natuurlijk vergeten in conclusion bij me laatste paragraph te schrijven
Hm, als de laatste paragraph wel duidelijk de conclusie was hoef je er niet letterlijk de woorden in conclusion bij te schrijven.quote:Op vrijdag 6 mei 2011 16:41 schreef GemaskerdeMuchacho het volgende:
Ik zelf doe English A2 SL.
Literary questions ga ik me op voorbereiden voor de Essay. Comparative ging wel, maar natuurlijk vergeten in conclusion bij me laatste paragraph te schrijven
quote:Op zondag 8 mei 2011 12:59 schreef t0mmyb0y199 het volgende:
Ze zijn inderdaad wel een beetje geil op die woordjes, dat klopt.
Ik had 4 kantjes en niks doorgekrast (H) Ben ik nog steeds trots op :-P
Ik schrok al, had zelf 4.5 kantjesquote:Op zaterdag 7 mei 2011 21:14 schreef GemaskerdeMuchacho het volgende:
Hmm... soms heb ik echt ruimte tussen woorden zodat er bijna niets tussen zit en soms maar 4 woorden op z'n blad, dus ik heb geen idee. Ik had nu 4 kantjes, en de ruimte tussen woorden flink verminderdNatuurlijk was het een puinhoop met woorden doorgekrast en shit.
Never Let Me Go, 1984, Brave New World, The White Tiger, Equus (toneelstuk), Macbeth (toneelstuk).quote:Op zondag 8 mei 2011 20:33 schreef GemaskerdeMuchacho het volgende:
Welke boeken hadden jullie? Wij 1984, Brave New World, Extremely Loud & Incredibly Close en Catcher in the Rye.
Nog nog Nederlands, "gezeik"quote:Op zondag 15 mei 2011 12:10 schreef Markachuuu het volgende:
Er waren bij die essay van 10 mei echt veel vragen.. Ik had vraag 5 (volgensmij...) genomen over dat Journanalism tends to focus on negativity a lot. Consider why this is and whether it is justified. Fijne essay geschreven, 7 kantjes (wel groot handschrift) vol. Wel blij dat het nu eindelijk over is met dat gezijk. Essays vallen nog wel mee maar die cc's begonnen me een beetje de keel uit te hangen
Oei.. Dat krijg je van al dat Engels.quote:
7 kantjes?quote:Op zondag 15 mei 2011 12:10 schreef Markachuuu het volgende:
Er waren bij die essay van 10 mei echt veel vragen.. Ik had vraag 5 (volgensmij...) genomen over dat Journanalism tends to focus on negativity a lot. Consider why this is and whether it is justified. Fijne essay geschreven, 7 kantjes (wel groot handschrift) vol. Wel blij dat het nu eindelijk over is met dat gezeik*. Essays vallen nog wel mee maar die cc's begonnen me een beetje de keel uit te hangen
Ook gefeliciteerdquote:Op woensdag 6 juli 2011 16:10 schreef tim. het volgende:
[..]
Inderdaad![]()
! Benieuwd naar de uitslagen per onderdeel.
Ja, gefeliciteerdquote:Op woensdag 6 juli 2011 16:23 schreef Mr.DD het volgende:
[..]
Ook gefeliciteerdEn wat een kutsite, stond niet eens bij of je nou geslaagd was, en die supportsite was suspended..?
Same, had ook niet hoger verwacht, ging gewoon best rukquote:Op vrijdag 8 juli 2011 17:05 schreef t0mmyb0y199 het volgende:
Ik ben ook geslaagd voor m'n A2 English Higher Level, met level 5 :-D
Dankje, jij ook gefeliciteerd :-) Nu wachten op het papiertje eind September.quote:Op vrijdag 8 juli 2011 17:11 schreef Mr.DD het volgende:
[..]
Same, had ook niet hoger verwacht, ging gewoon best rukGefeliciteerd
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |