http://f1.gpupdate.net/nl(...)rt-diffusers-legaal/quote:Hof van Beroep verklaart diffusers legaal
15 april 2009
De diffusers van Brawn GP, Williams en Toyota zijn legaal. Zo luidt de uitspraak van het Hof van Beroep van de internationale autosportbond FIA. Dit betekent dat de andere teams als de wiedeweerga vergelijkbare diffusers moeten ontwikkelen, om de achterstand die zij inmiddels hebben opgelopen, weer goed te maken.
Renault, Ferrari, Red Bull en BMW hadden een protest ingediend tegen de legaliteit van de wagens van Brawn GP, Williams en Toyota, omdat zij vinden dat deze teams een diffuser op de auto hebben gezet die niet conform de regels is. Volgens de technische regels moet de bodem van de wagen geheel gesloten zijn, maar Brawn GP, Williams en Toyota hebben hun auto zo ontworpen dat de diffuser naar hun mening geen deel uitmaakt van de onderkant van de bolide. Volgens hen is het daarom wel toegestaan om openingen bij de diffuser te hebben. Deze openingen zou deze auto's meer neerwaartse druk opleveren, waardoor zij volgens experts per ronde wel drie tienden tot een halve seconde sneller zouden zijn.
Het team van BMW was reeds begonnen aan de ontwikkeling van een nieuwe diffuser, voor het geval het Hof van Beroep tot deze beslissing zou komen.
http://www.autosport.com/news/report.php/id/74475quote:Op woensdag 15 april 2009 11:21 schreef Aresdreams het volgende:
http://www.rtl.nl/(/sport(...)/090415_diffuser.xml
zijn nu dus 2 sites die melden dat ze legaal zijn.
De nadere teams zullen nu ook een defuser krijgen, dus hij mag zijn borst nat maken. Halverwege het seizoen deze uitspraak nog maar eens nader bekijkenquote:
Ferrari zal daar niet bij zitten, zij kunnen dit soort diffusers niet op deze auto bouwen omdat de versnellingsbak in de weg zit. Zal nog een paar races duren voor zij een oplossing hebben.quote:Op woensdag 15 april 2009 11:45 schreef ArcticBlizzard het volgende:
Eens zien welke teams in China met soortgelijke diffusers aan de start komen. Als ferrari daar niet bij zit dan is er echt iets goed mis.
hehe, bij hun beste adviseurs was toch "geen enkele twijfel" dat de designs illegaal waren...quote:Op woensdag 15 april 2009 11:45 schreef ArcticBlizzard het volgende:
Eens zien welke teams in China met soortgelijke diffusers aan de start komen. Als ferrari daar niet bij zit dan is er echt iets goed mis.
Dat is toch het probleem van McLaren!? Brawn GP heeft alleen de motor van McLaren omdat de bak in de weg zou zitten voor een diffuser.quote:Op woensdag 15 april 2009 11:57 schreef Tarado het volgende:
[..]
Ferrari zal daar niet bij zitten, zij kunnen dit soort diffusers niet op deze auto bouwen omdat de versnellingsbak in de weg zit. Zal nog een paar races duren voor zij een oplossing hebben.
McLaren is nu ook al niet het snelste team zonder diffuser. Als iemand er voordeel bij gaat hebben, verwacht ik dat het vooral BMW is. Die kunnen het tempo vooraan nu al bijna volgen, en zover ik weet hebben zij geen grote design problemen bij het implementeren van de nieuwe diffuser.quote:Op woensdag 15 april 2009 12:04 schreef ShaoliN het volgende:
Ben echt benieuwd hoe snel de andere auto's zijn met de nieuwe diffusors. Ik vind het sowieso al mooi om te zien dat de Brawn sneller is dan de Williams en de Toyota. Het is niet zomaar gezegd dat de McLaren en Ferrari hier makkelijk aan voorbij gaan straks.
quote:Op woensdag 15 april 2009 11:57 schreef Tarado het volgende:
[..]
Ferrari zal daar niet bij zitten, zij kunnen dit soort diffusers niet op deze auto bouwen omdat de versnellingsbak in de weg zit. Zal nog een paar races duren voor zij een oplossing hebben.
Dat was het idee van de schoenmaker.quote:Op woensdag 15 april 2009 12:15 schreef Dr.Daggla het volgende:
[..]
Gezien het budget van Ferrari mag je wel aannemen dat zij al sinds race 1 bezig zijn om ook een auto te ontwikkelen met zulke diffusers. Omdat het duidelijk was dat het legaal verklaard zou worden.
Als ze daar geen rekening mee hebben gehouden is dat nog een grotere fail dan de pitstactiek van Raikkonen tijdens de afgelopen race.
Wie het ook was, het liep iig op een epic uit.quote:Op woensdag 15 april 2009 12:17 schreef ColtZ40 het volgende:
[..]
Dat was het idee van de schoenmaker.
Maar voordat die echt goed werkt op de bolide is een ander verhaal. En Brawn zit ondertussen ook niet stil denk ikquote:Op woensdag 15 april 2009 11:31 schreef Tarabass het volgende:
[..]
De nadere teams zullen nu ook een defuser krijgen, dus hij mag zijn borst nat maken. Halverwege het seizoen deze uitspraak nog maar eens nader bekijken
McLarenquote:Op woensdag 15 april 2009 12:12 schreef ColtZ40 het volgende:
[..]
Dat is toch het probleem van McLaren!? Brawn GP heeft alleen de motor van McLaren omdat de bak in de weg zou zitten voor een diffuser.
"The critics aimed at Schumacher are totally idiotic. His contract with Ferrari is to expire at the end of the season and I don't know if it's going to be extended. The attack on Schumacher doesn't make any sense. He knows everyone and he was only at Sepang by accident. The decisions from the pit wall were taken by the team, not by him,” revealed Webber for Italian newspaper Gazzetta dello Sport.quote:Op woensdag 15 april 2009 12:17 schreef ColtZ40 het volgende:
[..]
Dat was het idee van de schoenmaker.
Het zou zomaar kunnen ik immers de info van Mol gekregen.quote:Op woensdag 15 april 2009 13:25 schreef Tarado het volgende:
[..]
"The critics aimed at Schumacher are totally idiotic. His contract with Ferrari is to expire at the end of the season and I don't know if it's going to be extended. The attack on Schumacher doesn't make any sense. He knows everyone and he was only at Sepang by accident. The decisions from the pit wall were taken by the team, not by him,” revealed Webber for Italian newspaper Gazzetta dello Sport.
En de zilveren, blauwe en wit/blauwe.quote:Op woensdag 15 april 2009 14:01 schreef TJDoornbos het volgende:
Legaaloverwinning der F1 en een dikke vette vinger voor die rode rukkers
Ik denk dat McLaren er allang 1 heeft, alleen nog niet in heeft durven zetten (als je ziet hoe de FIA ze onder een loep houdt):quote:Op woensdag 15 april 2009 12:12 schreef ColtZ40 het volgende:
[..]
Dat is toch het probleem van McLaren!? Brawn GP heeft alleen de motor van McLaren omdat de bak in de weg zou zitten voor een diffuser.
nee, over twee weken staat eerst de zaak tegen McLaren nog op het programma.quote:Op woensdag 15 april 2009 15:00 schreef David Letterman het volgende:
De diffusers zijn goed bevonden en dus legaal...kunnen we nu dan gewoon gaan racen zonder al het gezeik?
oh ja, dat speelt ook nog...idd maar hopen op wat mooie gp'squote:Op woensdag 15 april 2009 15:15 schreef Ared het volgende:
[..]
nee, over twee weken staat eerst de zaak tegen McLaren nog op het programma.
Niet voor Ferrariquote:Op woensdag 15 april 2009 15:28 schreef Jezza het volgende:
Als het een beetje mee zit hebben we weer wat regen in Chinaen als het regent is het over het algemeen altijd wel een mooie GP
Maak je dan maar op voor het volgende spionageschandaal. McLaren heeft namelijk (net als bij Force India) gewoon personeel uitgehuurd samen met de levering van de motoren. Mocht McLaren het dan weten zonder dat Brawn dat aan hun heeft verteld (wat ik me niet kan indenken eerlijk gezegd) dan kan dat alleen zijn door een werknemer die het heeft doorgebriefd.quote:Op woensdag 15 april 2009 15:01 schreef nils7 het volgende:
wie gelooft er nu dat ze alleen die motoren op de post hebben gedaan ipv even daar gekeken of het allemaal wel kan en past?
Het is geen personeel van Mclaren maar personeel van Mercedes (ex Ilmor) dat de motoren doet.quote:Op woensdag 15 april 2009 15:55 schreef sanger het volgende:
[..]
Maak je dan maar op voor het volgende spionageschandaal. McLaren heeft namelijk (net als bij Force India) gewoon personeel uitgehuurd samen met de levering van de motoren. Mocht McLaren het dan weten zonder dat Brawn dat aan hun heeft verteld (wat ik me niet kan indenken eerlijk gezegd) dan kan dat alleen zijn door een werknemer die het heeft doorgebriefd.
Misschien niet de tekeningen, maar toch zeker wel de bolide tijden sbv. testsessies.quote:Op woensdag 15 april 2009 16:13 schreef Atreidez het volgende:
Die uitgehuurde mannetjes zitten toch alleen maar naar telemetry van de motor te koekeloeren.. Kan me niet voorstellen dat ze de bouwtekeneningen van de diffuser en aangemeten onderdelen onder ogen krijgen of toegang toe hebben?
Een combinatie van wellichtquote:Op woensdag 15 april 2009 16:26 schreef Jezza het volgende:
Domenicali:
"Dit zal natuurlijk tijd en geld kosten. We zullen dan ook onze krachten dubbelen om het team weer op het hoogste niveau van competitiviteit terug te krijgen." GPupdate
Bedoelt hij nou dat ze 2x zo hard gaan werken of dat ze 2x zoveel personeel nemen![]()
?
Wat dacht je van Red Bull? Die volgen het tempo ook behoorlijk zonder al die poespasquote:Op woensdag 15 april 2009 12:14 schreef Ared het volgende:
[..]
McLaren is nu ook al niet het snelste team zonder diffuser. Als iemand er voordeel bij gaat hebben, verwacht ik dat het vooral BMW is. Die kunnen het tempo vooraan nu al bijna volgen, en zover ik weet hebben zij geen grote design problemen bij het implementeren van de nieuwe diffuser.
Die hebben ze ook al tijdens de laatste testsessies gezien waar ze zelf bij waren. En op basis van wat ik op Internet heb gezien de afgelopen maand, weet ik ook wel hoe zo'n diffuser in elkaar steekt. Even een ontwerpje maken en in de windtunnel uittesten en je weet of het werkt.quote:Op woensdag 15 april 2009 16:52 schreef sanger het volgende:
[..]
Misschien niet de tekeningen, maar toch zeker wel de bolide tijden sbv. testsessies.
Ik kan me in deze theorie wel in vindenquote:Op woensdag 15 april 2009 15:01 schreef nils7 het volgende:
[..]
Ik denk dat McLaren er allang 1 heeft, alleen nog niet in heeft durven zetten (als je ziet hoe de FIA ze onder een loep houdt):
- Ze hebben geen protest ingediend
- Ze houden zich angstvallig stil, andere teams heb ik er toch over gehoord!
- Ze reden in de wintertest met de 2008-vleugel om zo downforce te simuleren (wel apart als je dat doet terwijl je weet dat het een stuk minder zal zijn in 2009 tenzij.... jaaa tenzij je iets hebt waarmee het nadeel van de 2009 vleugel een stuk minder wordt wat in de eerste races niet het geval was)
- Bij Brawn GP betrokken... wie gelooft er nu dat ze alleen die motoren op de post hebben gedaan ipv even daar gekeken of het allemaal wel kan en past?
Maar die hebben al aangegeven dat ze de diffuser niet zonder meer kunnen toepassen vanwege de versnellingsbak.quote:Op woensdag 15 april 2009 19:42 schreef vosss het volgende:
[..]
Wat dacht je van Red Bull? Die volgen het tempo ook behoorlijk zonder al die poespas
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |