abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 8 april 2009 @ 13:49:29 #1
177053 Klopkoek
Woke Warrior
pi_67827446
quote:
PvdA denkt aan sancties Israël
Gepubliceerd: vandaag 07:49
Update: vandaag 09:22

Nederland moet Israël economische sancties opleggen als de nieuwe Israëlische regering het vredesproces met de Palestijnen frustreert. De PvdA in de Tweede Kamer gaat daarop aandringen bij minister van Buitenlandse Zaken Maxime Verhagen (CDA). De regeringspartij wil dat Verhagen en de EU concrete acties eisen van Israël en vindt daarnaast dat de Palestijnse Hamas als gesprekspartner moet worden geaccepteerd. Dat zei PvdA-Kamerlid Martijn van Dam woensdagochtend op Radio 1.

Van Dam zegt zich 'grote zorgen' te maken over het vredesproces in het Midden-Oosten. Hij wijst erop dat de nieuwe Israëlische premier Benjamin Netanyahu zich nooit een voorstander heeft getoond van een zelfstandige Palestijnse staat en noemt de Israëlische minister van buitenlandse zaken Avigdor Lieberman 'extremistisch, bijna op het racistische af'. "Dit is geen regering die veel perspectief biedt op vrede", meent de sociaaldemocraat.

Dat de radicale Hamas door Nederland en de EU niet als gesprekspartner wordt aanvaard, vindt de PvdA 'onhoudbaar' sinds de beëdiging van de nieuwe Israëlische regering, waarin ultranationalisten en ultra-orthodoxen zitting hebben genomen. Van Dam ziet zowel aan Palestijnse als aan Israëlische zijde 'democratisch gekozen extremisten'.

De PvdA wil dat Nederland en de EU druk uitoefenen op de nieuwe Israëlische regering door handelsvoordelen van Israël ter discussie te stellen als het vredesproces wordt gefrustreerd. Van Dam verwijt Verhagen een 'buitenbeentje' te zijn in Europa door zich op de vlakte te houden. De enige die vindt dat de houding van de Israëlische regering geen consequenties hoeft te hebben, is Verhagen, meent Van Dam.

De Tweede Kamer debatteert woensdag met Verhagen over de Nederlandse positie ten opzichte van de nieuwe regering in Israël.
http://www.depers.nl/binn(...)sancties-Israel.html

Heb zowel het debat gekeken als het gesprek met Martijn van Dam gehoord bij Stand.nl.

Van Dam zei dat je tegen beide partijen flink moet zijn, dat Nederland tegen Israel én Hamas sancties moet overwegen. Van Dam onderbouwde zijn stelling dat Israel nu geleidt wordt door extremisten door middel van twee uitspraken van Lieberman (minister van buitenlandse zaken). Lieberman schijnt gezegd te hebben dat je alle Palestijnen in een busje moet stoppen en de zee in moet rijden en je op Gaza een atoombom moet gooien.
Van Dam denkt dat sancties weldegelijk zouden kunnen helpen gezien de importantie van bepaalde voordelen die Israel geniet. Zo hoeft Israel voor agrarische producten geen importheffingen te betalen en kan Israel makkelijk electronica naar de EU verschepen. Van Dam beweerde tot slot dat Verhagen, die tegen het overwegen sancties is, alleen staat in Europa.

In het debat zei de PvdA precies hetzelfde. Interessant was dat CDA en VVD de formulering gebruikten om 'op dit moment' geen sancties te overwegen en de PVV vindt dat je dat nooit moet doen. De PVV blaasde het tot immense proporties op waar complete beschavingen en de westerse mensheid op het spel staan. Volgens de PVV wordt de superieure Westerse beschaving bedreigd en zouden we alleen daarom al Israel moeten steunen.
(ik vraag me steeds meer af hoe Wilders met droge ogen kan blijven beweren dat hij helemaal niks tegen moslims heeft)

Ikzelf vind het een bijzonder dom standpunt van de PvdA. De PvdA heeft altijd terecht beweerd dat de sancties tegen Cuba ook niet helpen. Sancties werken meestal niet. Je straft er een bevolking mee en niet de leiders van een land. Sterker nog: de bevolking gaat daardoor wrs. een hekel krijgen aan Europa en achter haar leiders staan.
Als de PvdA echt verstand van zaken had dan zouden ze de economische sancties laten liggen voor wat het is en in plaats daarvan de wapenexport naar Israel opschorten. Maarja, dat raakt dan ook de Nederlandse economie he?

Enfin, het is niet door de Kamer gekomen omdat de drie linkse partijen alleen stonden en D'66 geen standpunt in nam.

  • Martijn van Dam in gesprek met de NOS

    [ Bericht 1% gewijzigd door Klopkoek op 08-04-2009 13:56:07 ]
  • Deuger, Woke & Gutmensch
    "Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
      woensdag 8 april 2009 @ 13:52:52 #2
    177053 Klopkoek
    Woke Warrior
    pi_67827565
    Ander bericht met ook standpunten van andere partijen.
    quote:
    PvdA: Straf Israël via handel
    08-04-2009 12:03 | Redactie politiek

    DEN HAAG – De Europese Unie moet de handelsvoordelen die Israël krijgt, opschorten als de nieuwe Israëlische regering van premier Netanyahu zich niet onverkort achter het vredesproces schaart en daar voluit aan meewerkt.

    Dat zei PvdA-Kamerlid Van Dam woensdag in een Kamerdebat over het Midden-Oosten.

    De Israëlische regering „trekt zich weinig aan van het vredesproces”, lichtte Van Dam toe. Zo nam het kabinet afstand van de slotverklaring van de vredesconferentie eind 2007 in het Amerikaanse Annapolis. In die verklaring staat onder meer dat Israël en de Palestijnen een tweestatenoplossing nastreven.

    Minister Verhagen van Buitenlandse Zaken „moet Israël niet langer belonen voor het schenden van het internationale recht”, vervolgde Van Dam.

    De PvdA’er vreest dat Israël geen serieuze stappen zal zetten in het vredesproces zonder druk van de internationale gemeenschap. Mocht het land inderdaad niet meer meewerken aan vredesbesprekingen met de Palestijnen, dan moet Verhagen binnen de EU pleiten voor het opschorten van de handelsvoordelen die de EU aan Israël heeft gegund.

    Van Dam wordt hierin gesteund door de oppositiepartijen SP en GroenLinks. Ook D66 voelt ervoor.

    De coalitiepartijen CDA en ChristenUnie zijn net als de oppositiepartijen VVD, PVV en SGP tegen het dreigen met sancties. VVD’er Boekestijn betwijfelt bovendien of economische sancties het door de PvdA gewenste effect zullen hebben.

    ChristenUnie-Kamerlid Voordewind wil wel duidelijk van de Israëlische regering horen of ze verder wil in de lijn van het Annapolisproces. SGP’er Van der Staaij betoogde dat „de internationale gemeenschap, daarin gesteund door Nederland, alle spelers in de regio betrokken moet houden bij het vredesproces.”


    CDA, ChristenUnie en SGP drongen er bij het kabinet op aan alles in het werk te stellen om de toevoer van wapens naar de radicale beweging Hamas in de Gazastrook te stoppen. Voordewind stelde in dat kader voor om een Nederlands fregat naar de Rode Zee te sturen om de wapeninvoer vanuit Iran via de Sinaïwoestijn naar de Gazastrook tegen te gaan.

    SP-Kamerlid Van Bommel bepleitte juist regels voor de wapendoorvoer naar Israël. Diverse woordvoerders betoogden dat Israël de grens moet openen voor hulpgoederen voor de Gazastrook. PVV, CU en SGP vroegen Verhagen de sancties tegen Iran aan te scherpen. „Als Iran de uitgestoken hand van de Amerikaanse president Obama niet aangrijpt, volgen er onmiddellijk vergaande sancties”, zo stelde SGP’er Van der Staaij voor.
    Deuger, Woke & Gutmensch
    "Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
      woensdag 8 april 2009 @ 13:56:24 #3
    54997 Posdnous
    Moslima-knuffelaar
    pi_67827712
    , ik weet niet wat ik lees.

    Kolonistenvriendenlandje Nederland zegt 'foei' tegen israel??

    Dat ik dat nog mag meemaken, ik dacht dat er dan eerst een 200.000 Palestijnen voor uitgehongerd moesten worden.

    Hulde aan de PvdA. Nu kijken

    hoe Verhagen zich in onmogelijke bochten gaat wringen om te zeggen dat Israel toch echt geen kwaads in de zin heeft en we hopen op positieve verhoudingen met de extreem-rechtse haviken. . .
    When it comes to being Plug 1, it's just me, myself and I
      woensdag 8 april 2009 @ 13:57:29 #4
    54997 Posdnous
    Moslima-knuffelaar
    pi_67827747
    quote:
    PVV, CU en SGP vroegen Verhagen de sancties tegen Iran aan te scherpen. „Als Iran de uitgestoken hand van de Amerikaanse president Obama niet aangrijpt, volgen er onmiddellijk vergaande sancties”, zo stelde SGP’er Van der Staaij voor.
    .
    When it comes to being Plug 1, it's just me, myself and I
      woensdag 8 april 2009 @ 13:57:47 #5
    6253 HeatWave
    Apex Predator
    pi_67827756
    De dag dat de PVDA met een plan komt waar ik niet tegen ben zal de hel ook wel weer bevriezen, wat een kutidee.
    A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
    Get woke, go broke!
      woensdag 8 april 2009 @ 14:00:16 #6
    54997 Posdnous
    Moslima-knuffelaar
    pi_67827862
    quote:
    Op woensdag 8 april 2009 13:57 schreef HeatWave het volgende:
    De dag dat de PVDA met een plan komt waar ik niet tegen ben zal de hel ook wel weer bevriezen, wat een kutidee.
    Is toch gewoon symbolisch. Dacht je dat ze een embargo tegen Israel gaan beginnen. . Gewoon een signaal.
    When it comes to being Plug 1, it's just me, myself and I
    pi_67827886
    Alles voor de allochtonen achterban van de PvdA die zich sterk identificeert met de Palestijnen. Lachwekkend voorstel .
      woensdag 8 april 2009 @ 14:04:28 #8
    54997 Posdnous
    Moslima-knuffelaar
    pi_67828000
    Kijk, daar worden de allochtonen er alweer bijgehaald. .

    * Posdnous wacht op dieren-activisten die er wel iets mee te maken zullen hebben*.
    When it comes to being Plug 1, it's just me, myself and I
    pi_67828134
    quote:
    Op woensdag 8 april 2009 13:49 schreef Klopkoek het volgende:

    Ikzelf vind het een bijzonder dom standpunt van de PvdA. De PvdA heeft altijd terecht beweerd dat de sancties tegen Cuba ook niet helpen. Sancties werken meestal niet. Je straft er een bevolking mee en niet de leiders van een land. Sterker nog: de bevolking gaat daardoor wrs. een hekel krijgen aan Europa en achter haar leiders staan.
    Als de PvdA echt verstand van zaken had dan zouden ze de economische sancties laten liggen voor wat het is en in plaats daarvan de wapenexport naar Israel opschorten. Maarja, dat raakt dan ook de Nederlandse economie he?
    Sancties helpen wel degelijk. Bij die andere racistische staat, Zuid-Afrika, heeft het ook geholpen. Bij Israël zal het nog vele malen effectiever zijn. Gewoon de bijzondere positie van Israel afschaffen, te beginnen op Schiphol. Dan hebben ze al meteen een probleem om de witte fosfor naar Israel te krijgen.

    Bovendien moet de bevolking juist getroffen worden, die zijn hier verantwoordelijk voor. Die kunnen een beetje oorlogvoeren en Palestijnen laten doodschieten zonder dat hen dat belemmert in hun luxe leventje. Dat maakt dat het doorgaat, laat ze maar eens voelen dat vriendschap niet vanzelfsprekend is en dat oorlog niet zonder offers gaat en dat vrede zijn bekoringen heeft. Het is juist al zo lang oorlog om dat het Israelische volk er nauwelijks last van heeft.
    Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
    pi_67828138
    Dus toch geen PVV-PvdA regering.

    Figuren die verdelen op grond van religie moeten ze eens beginnen op te knopen.
      woensdag 8 april 2009 @ 14:09:37 #11
    177053 Klopkoek
    Woke Warrior
    pi_67828197
    quote:
    Op woensdag 8 april 2009 14:07 schreef Weltschmerz het volgende:

    [..]

    Sancties helpen wel degelijk. Bij die andere racistische staat, Zuid-Afrika, heeft het ook geholpen. Bij Israël zal het nog vele malen effectiever zijn. Gewoon de bijzondere positie van Israel afschaffen, te beginnen op Schiphol. Dan hebben ze al meteen een probleem om de witte fosfor naar Israel te krijgen.
    Wapenrestricties helpen wel, economische sancties niet. Daar straf je alleen de bevolking mee.

    Als je het wapentuig tegengaat, dat voelen enkel de machthebbers. De gewone burger zal ontstemd zijn maar er persoonlijk weinig van merken.
    Deuger, Woke & Gutmensch
    "Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
      woensdag 8 april 2009 @ 14:15:48 #12
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_67828389
    Waarom staat dit niet in POL? Met nieuws heeft het weinig te maken, het is vooralsnog een puur politieke discussie.
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
    pi_67828660
    Leuk, weer een boehoe-Israël-is-het-kwaad-van-de-wereld-discussie.
    The problem is not the occupation, but how people deal with it.
    pi_67828698
    Ten eerste doet het wel verdriet dat bij de PvdA, en eigenlijk heel links nederland, anti-israelische gedachten leven. Ik begrijp daar persoonlijk niks van. De palestijnen zullen het vast niet al te best hebben maar met een beetje initiatief is er genoeg wenkend perspectief voor ze in de omliggende 30 Islamitische staten. Dat wenkend perspectief geldt niet voor de israeliers, althans niet voor het niet-islamitisch deel daarvan.

    Daarnaast lijkt het me dat Nederland economisch nog geen deuk in een pakje boter kan slaan wat israel betreft. Ik ken een aantal mensen die zaken doen met israel. Als die elders beter of goedkoper terecht kunnen dan zijn ze direct vertrokken al is het maar voor een euro-dubbeltje. De israelisch kunnen gewoon goede en goedkope productenen leveren al moet je er wel 100% zeker van zijn dat je alles goed zwart op wit hebt staan.
    pi_67828872
    quote:
    Op woensdag 8 april 2009 14:09 schreef Klopkoek het volgende:
    Wapenrestricties helpen wel, economische sancties niet. Daar straf je alleen de bevolking mee.
    Die verdient ook straf, als ze telkens maar beloond worden voor het kiezen van racistische en oorlogszuchtige mensenrechtenschenders en genocideplegers met onbekommerde economische voorspoed gaan ze daarmee door.
    Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
      woensdag 8 april 2009 @ 14:31:53 #16
    6253 HeatWave
    Apex Predator
    pi_67828963
    quote:
    Op woensdag 8 april 2009 14:29 schreef Weltschmerz het volgende:

    [..]

    Die verdient ook straf, als ze telkens maar beloond worden voor het kiezen van racistische en oorlogszuchtige mensenrechtenschenders en genocideplegers met onbekommerde economische voorspoed gaan ze daarmee door.
    . Doe mij maar israel ipv onze fijne PVDA....
    A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
    Get woke, go broke!
    pi_67828980
    quote:
    Op woensdag 8 april 2009 13:56 schreef Posdnous het volgende:

    Dat ik dat nog mag meemaken, ik dacht dat er dan eerst een 200.000 Palestijnen voor uitgehongerd moesten worden.

    Ja, hoe gaat het eigenlijk met die uitgehongerde palestijnen? Israel wil Palestijnen dood laten verhongeren

    Zijn ze nou al dood?? je hoort er zo weinig meer over
    pi_67829569
    quote:
    Op woensdag 8 april 2009 13:49 schreef Klopkoek het volgende:

    [..]
    (ik vraag me steeds meer af hoe Wilders met droge ogen kan blijven beweren dat hij helemaal niks tegen moslims heeft)
    Als ie al niets tegen moslims zou hebben dan kun je in ieder geval nog wél stellen dat hij sterke banden met Israël heeft.
    pi_67829574
    quote:
    Op woensdag 8 april 2009 14:24 schreef buachaille het volgende:
    Ten eerste doet het wel verdriet dat bij de PvdA, en eigenlijk heel links nederland, anti-israelische gedachten leven. Ik begrijp daar persoonlijk niks van.
    Niet? Vreemd .

    The BBC News Website looks at case studies of some of the weapons and tactics used in the recent Gaza conflict that human rights groups are concerned may have been violations of international law.

    http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/middle_east/7905320.stm

    Norwegian medics told Press TV correspondent Akram al-Sattari that some of the victims who have been wounded since Israel began its attacks on the Gaza Strip on December 27 have traces of depleted uranium in their bodies.

    http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=80443§ionid=351020202



    pi_67829871
    Goed standpunt van PvdA
    Jehovah=Power of God Lucifer=Light of God Satan=Love of God Jesus=Unity of God
    pi_67829929
    De PvdA krijgt ballen.
      woensdag 8 april 2009 @ 15:05:59 #22
    54997 Posdnous
    Moslima-knuffelaar
    pi_67830112
    quote:
    Op woensdag 8 april 2009 14:31 schreef HeatWave het volgende:

    [..]

    . Doe mij maar israel ipv onze fijne PVDA....
    . te erg.
    When it comes to being Plug 1, it's just me, myself and I
      woensdag 8 april 2009 @ 15:07:10 #23
    54997 Posdnous
    Moslima-knuffelaar
    pi_67830152
    quote:
    Op woensdag 8 april 2009 14:32 schreef buachaille het volgende:

    je hoort er zo weinig meer over
    Jij niet. het beschaafde en redelijk geïnformeerde deel van de wereld wel.
    When it comes to being Plug 1, it's just me, myself and I
      woensdag 8 april 2009 @ 15:08:40 #24
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_67830200
    quote:
    Op woensdag 8 april 2009 14:32 schreef buachaille het volgende:

    [..]

    Ja, hoe gaat het eigenlijk met die uitgehongerde palestijnen? Israel wil Palestijnen dood laten verhongeren

    Zijn ze nou al dood?? je hoort er zo weinig meer over
    Zelfs Anja Meulenbelt lijkt er een beetje klaar mee te zijn, zie ik op haar censuurblog.
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
    pi_67830212
    quote:
    Op woensdag 8 april 2009 14:48 schreef Salvad0R het volgende:

    Niet? Vreemd .

    The BBC News Website looks at case studies of some of the weapons and tactics used in the recent Gaza conflict that human rights groups are concerned may have been violations of international law.

    http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/middle_east/7905320.stm

    Norwegian medics told Press TV correspondent Akram al-Sattari that some of the victims who have been wounded since Israel began its attacks on the Gaza Strip on December 27 have traces of depleted uranium in their bodies.

    http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=80443§ionid=351020202

    [ afbeelding ]
    [ afbeelding ]
    [ afbeelding ]
    Die plaatjes zeggen alles over de gevolgen maar weinig over de oorzaak:

    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')