quote:Op vrijdag 3 april 2009 00:17 schreef Steeven het volgende:
Pfffffffff. Net thuis van het tentamen. Het tentamen was goed te doen, maar door omstandigheden heb ik er niet het maximale uitgehaald.
Allereerst had die fucking kut NS weer eens problemen waardoor er vanaf Amsterdam geen treinen reden naar Utrecht. Na een uur en een kwartier wachten, toen ik net de trein naar huis in wilde springen, omdat ik anders dusdanig laat zou aankomen en het tentamen sowieso niet meer zou redden, kwam de aankondiging dat er weer een trein zou rijden, om 18:20, terwijl m'n tentamen om 19:00 zou beginnen. Nou, je kunt je voorstellen dat het net veevervoer was, hoewel ik nog een plaatsje wist te bemachtigen had ik medelijden met mijn medepassagiers.
Ik kwam om 19:40 de zaal binnen wandelen. Nog twee uur de tijd, en dat was prima te doen, ware het niet... Toen ik binnen kwam was ik zo gehaast en ijverig dat ik zonder te kijken direct de vragen begon te beantwoorden. Toen ik alles in moest leveren bleek dat elke vraag op een apart blaadje moest... en dat was om 21:15. Gezien de vlammende betogen waarvan het papier nog smeulde niet in 30 kleine minuten overgeschreven konden worden, heb ik wat stukjes weg moeten laten.
Desondanks ga ik in het slechtste geval uit van een 5, met maximaal een 7. Ik ging voor de 8-9, maar fuck deze shit, ik ben er klaar mee. Als ik moet herkansen weet ik in ieder geval dat het meer dan goed te doen is.
Ja ik was echt woedend op de NSquote:Op vrijdag 3 april 2009 09:11 schreef Dunckie het volgende:
@ Steeven: Wat ontzettend kloten voor je. Enorm frustrerend dat gekloot met die treinen, ik heb het ook al een paar keer gehad met tentamens dat het net wel/net niet goed ging. Mocht je niet vanwege de omstandigheden de vragen toch inleveren zoals je ze eerst had opgeschreven? Nouja, als je dacht een 8 of 9 gehaald te hebben dan zul je het alsnog wel voldoende hebben gemaakt.
Moderne tijdquote:
Altijd leuk...quote:Op vrijdag 3 april 2009 12:07 schreef Ewelina het volgende:
GroepspresentatiesEén is er al afgevallen, en van de ander moet ik nog maar zien of ie zijn werk doet
![]()
![]()
Was inderdaad goed te doen. Had me alleen vergist bij vraag 3b. (Beschrijf welke rol Duitsland had in het veroveringsproces in Afrika en Azië tussen 1880-1914 en de consequenties van die rol.) In plaats van de Weltpolitik van Wilhelm II te noemen was ik verward met de bemiddelende rol van Bismarck in de periode daarvoor. Achteraf gezien best wel een blunder.quote:
Aiquote:Op vrijdag 3 april 2009 14:02 schreef Knevelt het volgende:
[..]
Was inderdaad goed te doen. Had me alleen vergist bij vraag 3b. (Beschrijf welke rol Duitsland had in het veroveringsproces in Afrika en Azië tussen 1880-1914 en de consequenties van die rol.) In plaats van de Weltpolitik van Wilhelm II te noemen was ik verward met de bemiddelende rol van Bismarck in de periode daarvoor. Achteraf gezien best wel een blunder.
Dan heb je nog gelukt dat het meeteltquote:Op maandag 6 april 2009 14:09 schreef Steeven het volgende:
Hoor net dat ik een 8 voor m'n ingeleverde huiswerk heb, scheelt weer. Toch 20% van je eindcijfer waar je redelijk makkelijk op kan scoren. Zie toch een hoop mensen een 1 scoren(krijg je als je een week niet inlevert).
Enige manier om die vieze kapitalistische zwijnen buiten de deur van prachtig Moeder Rusland te houden.quote:Op dinsdag 14 april 2009 17:52 schreef Majora het volgende:
Meh, kan iemand uitleggen waarom de Berlijnse Muur hét symbool voor de Koude Oorlog was?
quote:Op vrijdag 1 mei 2009 22:53 schreef Scaurus het volgende:
Hoeveel woorden krijg je voor je (bachelor?) thesis?
je moeder!quote:Op vrijdag 1 mei 2009 23:33 schreef Scaurus het volgende:
Sjaars heet dat! 'vo!
* krabbelt nog wat corporale leuzen op de muren van de Letterenbieb
Hey Steeven!quote:Op zaterdag 2 mei 2009 11:46 schreef Steeven het volgende:
Tentamen gehaald Knevelt?
En ik wil die jaartallen e.d. wel in de OP zetten, maar ik kan de OP niet meer wijzigen (kan niet meer na 48 uur). Even op letten bij de volgende reeks.
Dank je. Naar mijn weten was vooral Vroegmodern een slachting, en dan met name het eerste tentamen (Late Middeleeuwen, Renaissance, 'Ontdekkingsreizen' en Reformatie). Daar werd zelfs de norm bij verlaagd, aangezien iedereen 10% van zijn cijfer erbij kreeg.quote:Op zaterdag 2 mei 2009 14:04 schreef Scaurus het volgende:
Netjes! Was zeker weer een slachting bij vroegmodern en modern.
Netjes!quote:Op zaterdag 2 mei 2009 14:00 schreef Knevelt het volgende:
[..]
Hey Steeven!
Modern had ik uiteindelijk gehaald met 6,6 voor tentamen en 7,1 als eindcijfer.
Vroegmodern had ik uiteindelijk gehaald met 7,0 voor het tweede tentamen en 7,5 als eindcijfer.
How about you? BSA al binnen?
Nu nog Eigentijds en Wereld. Wat vind jij tot nu toe van die vakken?
Jazeker. Als ik me niet vergis was het eindcijfer gemiddeld rond de 5,0. Deeltijd lag hoger binnen de voldoende (is toch een andere mentaliteit bij die club).quote:Netjes! Was zeker weer een slachting bij vroegmodern en modern.
Wist niet dat jij deeltijd deed. Hoe anders is die mentaliteit daar dan?quote:Op zaterdag 2 mei 2009 14:47 schreef Steeven het volgende:
Enne BSA. Ik heb net m'n eerste 7,5 ECTS binnen gehaald, nog een lange weg te gaan
.
(is toch een andere mentaliteit bij die club).
Mijn eerste indruk zegt me dat het vak, ondanks ernstige gebreken, potentie heeft. Allereerst is er ons handboek dat uitsluitend uit deel 1 bestaat en pas in het jaar 1000 begint. Inhoudelijk komt dit handboek (Worlds Together, World Apart) een beetje over als een politiek-correcte en onoverzichtelijke bijeenraping van historische gebeurtenissen die vooral buiten Europa plaatsvonden maar wel invloed op Europa uitoefenden.quote:Op zaterdag 2 mei 2009 15:09 schreef Scaurus het volgende:
En Knevelt, is Wereldgeschiedenis nog steeds om te janken? Spengleriaanse geschiedfilosofie en Chinese bestuursgeschiedenis in één cursus gepropt?
De meeste denkers voegen dan ook niks toe. Theorie wordt te snel gebruikt omdat het hoort, niet omdat het enige waarde heeft. De meeste professoren die ik heb meegemaakt hebben zelfs niks met theorie en vinden dat maar onzinnig gewauwel in de ruimte.quote:Op zaterdag 2 mei 2009 16:47 schreef Scaurus het volgende:
Ging zeker over het oriëntalistisch discours zoals beschreven door Edward Said?
Sowieso moet je bij geschiedenisstudenten uitkijken met theorie. Één denker en ze beginnen al te klagen. Luie varkens zijn het soms.
Onzin. Niet alleen geeft reflectie je meer inzicht in de werking van geschiedenis, ook wapent het tegen idioten als Eric Hobsbawm.quote:Op zaterdag 2 mei 2009 16:56 schreef ethiraseth het volgende:
De meeste denkers voegen dan ook niks toe. Theorie wordt te snel gebruikt omdat het hoort, niet omdat het enige waarde heeft. De meeste professoren die ik heb meegemaakt hebben zelfs niks met theorie en vinden dat maar onzinnig gewauwel in de ruimte.
Hmm, ok, die houding ben ik eigenlijk niet tegengekomen.quote:Op zaterdag 2 mei 2009 17:08 schreef Scaurus het volgende:
Ja, maar 'theorie' is niet alleen het denken over de geschiedenis. Het is ook het denken in de geschiedenis, van filosofen en profeten.
Wie de geschiedenis wil verklaren, komt vaak bij ideeën uit. Geschiedenisstudenten mogen best wat minder krampachtig zijn als het gaat om het eigen maken van die ideeën.
In mijn geval gaat het over studenten die geilen op het vertonen van hun abstracte denkvermogen. Zij lullen abstract waar het ook concreet kan. En waar je concreet kan zijn, moet je in mijn ogen dan ook niet abstract lullen, vooral niet wanneer dat voorbij gaat aan de realiteit. Bovendien, als je even doorvraagt, blijkt het slechts oppervlakkig gewauwel van horen zeggen te zijn. Blijf dan thuis of hou je bek...Hm, 't zit wel diep.quote:Op zaterdag 2 mei 2009 16:58 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Onzin. Niet alleen geeft reflectie je meer inzicht in de werking van geschiedenis, ook wapent het tegen idioten als Eric Hobsbawm.
Zitten toch mensen die naast hun baan meestal nog een relatief intensieve studie volgen, de motivatie zal wat hoger liggen denk ik.quote:Op zaterdag 2 mei 2009 16:28 schreef Knevelt het volgende:
[..]
Wist niet dat jij deeltijd deed. Hoe anders is die mentaliteit daar dan?
Je kan doorstromen naar een master.quote:Op zondag 24 mei 2009 13:33 schreef W2O het volgende:
Wat voor carrière mogelijkheden heb je eigenlijk met een bachelor geschiedenis?
Politiek Den Haag in die periode is nog best interessant vind ik. Wij zijn bezig met Eigentijdse Geschiedenis. Het meeste hiervan heb ik al gehad, maar een opfriscursus kan nooit geen kwaad.quote:Op donderdag 28 mei 2009 16:09 schreef Ewelina het volgende:
Momenteel ben ik bezig met het schrijven van een onderzoeksopzet over Spinoza. Verder moet er nog een werkstuk ingeleverd worden over politiek Den Haag 1848-1919. Waar zijn jullie allemaal mee bezig?
Mijn werkstuk gaat nu precies niet over die lui. Bovendien zijn Kuyper en Thorbecke redelijk uitgekauwde onderwerpen. Interessant ja, maar je zult hoogstwaarschijnlijk niks nieuws vinden.quote:Op vrijdag 29 mei 2009 11:33 schreef Scaurus het volgende:
Groen, Savornin, Thorbecke, Kuyper, Goeman, Cort, love them!
In dat geval zou ik het maar laten.quote:Op donderdag 28 mei 2009 23:25 schreef Steeven het volgende:
[..]
maar een opfriscursus kan nooit geen kwaad.
Kan niet, ik ben eerstejaars en dit is verplicht.quote:
Ik snap ineens wat je bedoeltquote:
Staat dat op je CU2?quote:Op vrijdag 29 mei 2009 11:33 schreef Scaurus het volgende:
Groen, Savornin, Thorbecke, Kuyper, Goeman, Cort, love them!
Hehe 6,5 is het minimale danquote:Op vrijdag 12 juni 2009 10:26 schreef Lennox het volgende:
Terwijl een 6,5 en 7,4 hetzelfde op je eindlijst staan.
Nog twee weken om mn thesis af te ronden overigens
Dit dus.quote:Op zondag 24 mei 2009 13:33 schreef W2O het volgende:
Wat voor carrière mogelijkheden heb je eigenlijk met een bachelor geschiedenis?
Ongeveer een derde komt gewoon terecht in het bedrijfsleven, zoals projectmanagement enzoquote:Op vrijdag 12 juni 2009 12:48 schreef BluesRebel het volgende:
[..]
Dit dus.
Ik overweeg het ook om in september te doen maar..... [zie quote]
Wil niet in het onderwijs en journalistiek. Blijft er dan wel wat over waar ik een serieuze kans op heb?
Studiewebquote:Op maandag 15 juni 2009 16:29 schreef Ewelina het volgende:UvA
Inschrijvingssysteem
Veranderd programma
Extra vakken
Studievertraging
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Ook al een dag zitten F5'en?quote:
Echt te triest voor woorden. Fijn ook dat One Issue twee zetels heeft gekregen in de studentenraad. Er zal echt wat veranderen...quote:
Welke partij had dat NIET op het programma staan? Ik heb overigens niet op die lui gestemd, dat meneer Korver me de hele tijd mailtjes stuurde met het verzoek om op zijn partij te stemmen zinde me niet zo.quote:Op maandag 15 juni 2009 18:44 schreef NY_Giant het volgende:
[..]
Echt te triest voor woorden. Fijn ook dat One Issue twee zetels heeft gekregen in de studentenraad. Er zal echt wat veranderen...
Haha, dat is inderdaad vrijwel onmogelijk.quote:Op maandag 15 juni 2009 19:01 schreef Ewelina het volgende:
[..]
Welke partij had dat NIET op het programma staan? Ik heb overigens niet op die lui gestemd, dat meneer Korver me de hele tijd mailtjes stuurde met het verzoek om op zijn partij te stemmen zinde me niet zo.
Een docent had het plan om een partij op te richten met als doel: "Verslechter het inschrijfsysteem!".
Mijn reactie: "Is dat uberhaupt mogelijk?"
Wtf!? Dat had ik niet nodig in A'dam.quote:Op dinsdag 16 juni 2009 21:41 schreef dekloonvanzuen het volgende:
begin in september in nijmegen. heb al een kamert gevonden. Ik heb wel twijfels gehad tussen politicologie en geschiedenis. maar het is toch geschiedenis geworden omdat je VWO wisA1 nodig hebt voor politicologie en dat hebk nooit gehadmaarja geschiedenis ook prima.
Ja jouw keuze is begrijpelijk. Maar hun eis totaal niet.. je hoeft niet eens te rekenen bij die studie, laat staan iets ingewikkelds waarbij A1 niet genoeg isquote:Op dinsdag 16 juni 2009 22:29 schreef dekloonvanzuen het volgende:
Nee, maar in Nijmegen wel. Zie er ook helemaal geen logica achter, maarja heb nu al een kamer daar dus 't is niet anders.
Klootzak! Ik had 7,0 als eindcijfer, haha. Maar inderdaad, ik vreesde ook nog een hertentamen. Nu gelukkig officieel vakantie.quote:Op vrijdag 19 juni 2009 11:35 schreef Steeven het volgende:
Pffff tentamen gehaald, wat een opluchting. Ik had mezelf een totaal ongegronde angst aangepraat dat ik het niet had gehaald, ik was zo bang dat ik het niet zou halen ondanks alle tijd/energie/moeite die ik erin heb gestoken. Eindcijfer 7.1
Haha, gefeliciteerd kerelquote:Op vrijdag 19 juni 2009 19:09 schreef Knevelt het volgende:
[..]
Klootzak! Ik had 7,0 als eindcijfer, haha. Maar inderdaad, ik vreesde ook nog een hertentamen. Nu gelukkig officieel vakantie.
In de studie? Goed bezig.quote:
Het is dik pauper dat statistiek uit het programma gehaald is... Het hoort bij logisch nadenken op academisch niveau imo.quote:Op dinsdag 16 juni 2009 23:11 schreef Lennox het volgende:
Ik heb wel statistiek gehad, en dat was bij geschiedenis. Bleef een groot struikelblok voor velen. Gebruik het in mn thesis nu ook, omdat het kwantitatief onderzoek is.
Ik heb mijn studie serieus uitgezocht op het feit dat er geen statistiek in het programma zitquote:Op donderdag 25 juni 2009 19:45 schreef .txt het volgende:
[..]
Het is dik pauper dat statistiek uit het programma gehaald is... Het hoort bij logisch nadenken op academisch niveau imo.
Me too, hoewel ik er een haat-liefdeverhouding mee heb.quote:Op donderdag 2 juli 2009 16:41 schreef Ewelina het volgende:
Sorry, ik ben meer van het wazige culturele dan wel filosofische geneuzel.
Bij ons (UU 1e jaars) wordt het wel belangrijk gevonden dat je de chronologie goed op orde hebt en dat je enkele belangrijke jaartallen wel weet te noemen, maar er wordt geen nadruk op gelegd. Echter, om het gehele plaatje goed te kunnen begrijpen, moet je de informatie goed kunnen ordenen, dus je gaat je er sowieso mee bezig houden.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 13:52 schreef Valid het volgende:
Zoals gezegd ga ik volgend jaar geschiedenis studeren in Groningen. Nu vraag ik me af in hoeverre de nadruk ligt op het aanleren van triviale feitjes (zoals jaartallen). Naar mijn idee voegen dit soort 'weetjes' niet zoveel toe en ik hoop dan ook dat het meer gaat om het leren zien van verbanden en oorzaak/gevolg redenaties (logisch en analytisch vermogen?). Daarnaast ben ik erg geïnteresseerd in de media, dus ik hoop de huidige gebeurtenissen te kunnen analyseren aan de hand van de (eigentijdse) geschiedenis.
Hoe denken jullie hierover, en waar ligt in jullie ervaring de nadruk tijdens de studie op?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |