willen ze religie verbieden?quote:Op donderdag 26 maart 2009 07:35 schreef CasB het volgende:
Ik ben er voor om de kerk en staat te scheiden, maar hoe willen ze ooit religie gaan verbieden? Religie is een keuze, en ik ben er dan eerder voor om het te verbieden mensen te proberen te bekeren.
Wel religieuze activiteiten omwille van het feit dat het religieuze activiteiten zijn. Wat dat betreft is dit gewoon de atheïstische variant van de SGP of fundamentalistische moslimorganisaties.quote:Op donderdag 26 maart 2009 08:06 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
willen ze religie verbieden?
1. Eens, Omdat ik vind dat je iemand die niet geloofd in de bijbel/ koran niet kunt dwingen volgens die regels te leven. Als je vind dat zondag een rustdag is neem dan zelf die rust maar verwacht niet van je ongelovige buurman dat hij hetzelfde doet. Alleen is er wel 1 klein probleem: als de meerderheid van het volk dat kerk en staat 1 zijn, dan zal dat moeten gebeuren, dat is democratie.quote:1. Een volledige scheiding van kerk en staat
2.Alleen openbaar onderwijs
3. Nergens in de openbare ruimte mag welke godsdienst dan ook geafficheerd worden
4. Geen nieuwbouw van kerken, moskeeen, synagoges e.d. (bestaande worden gerespecteerd )
5. Afschaffing van artikel 23 van de grondwet
6. Religieuze bijeenkomsten verbieden voor minderjarigen
7. De overheid dient min of meer dezelfde houding aan te nemen tegenover religie als tegen roken: Niet verbieden, want het is de individuele verantwoordelijkheid van de burger,....maar wel zo veel mogelijk ontmoedigen en zo veel mogelijk op de gevaren ervan wijzen.
Er zijn gewoon teveel mensen met de ziekelijke neiging om anderen te moeten vertellen wat ze moeten doen en laten.quote:Op donderdag 26 maart 2009 00:22 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Het zijn vooral religieuze partijen die anderen zaken willen verbieden.
Maar er is wel naar te streven!quote:Op donderdag 26 maart 2009 09:52 schreef ethiraseth het volgende:
Zorgen dat religie geen invloed heeft op beleid is als stellen dat economie geen invloed mag hebben op beleid: compleet onmogelijk.
Je vraagt je af of het niet te ver gaat?quote:Op donderdag 26 maart 2009 07:33 schreef Viking84 het volgende:
tvp. Ook ik dacht bij de TT, maar vraag me af of het niet te ver gaat om mensen te verbieden hun kinderen mee te nemen naar kerk / synagoge / moskee.
Normale mensen worden kotsmisselijk van al die religieuzen die hun religie opdringen met hun winkelsluitingstijden wet, sex, dood en drugsverboden. Dat is er aan de hand.quote:
Er bestaan geen normale mensen.quote:Op donderdag 26 maart 2009 11:02 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Normale mensen worden kotsmisselijk van al die religieuzen die hun religie opdringen met hun winkelsluitingstijden wet, sex, dood en drugsverboden. Dat is er aan de hand.
Dat zal best maar religie is ook maar een drug.quote:Op donderdag 26 maart 2009 11:02 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Normale mensen worden kotsmisselijk van al die religieuzen die hun religie opdringen met hun winkelsluitingstijden wet, sex, dood en drugsverboden. Dat is er aan de hand.
quote:
Klopt.quote:
Religieuze symbolen, gebouwen of bijeenkomsten verbieden is heeft niets met een scheiding van kerk en staat te maken, integendeel, de scheiding tussen kerk en staat betekent ook dat de overheid zich niet bemoeit met de kerk en zijn die plannen om religie tegen te werken juist een schending daarvan.quote:1. Een volledige scheiding van kerk en staat
Helaas grijpen te veel gelovigen dat recht aan om anderen vrijheden te ontnemen.quote:Op donderdag 26 maart 2009 11:20 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Klopt.
Maar ik wil wel de vrijheid hebben om in een God, een kabouter en een eenhoorn te geloven.
Nee, mensen grijpen van alles aan om anderen rechten te ontnemen. Geloven komen daaruit voort en zijn daar dus heel handig in, maar deze meneer de atheïst gebruikt het atheïsme op dezelfde manier als gelovigen het geloof gebruiken.quote:Op donderdag 26 maart 2009 12:04 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Helaas grijpen te veel gelovigen dat recht aan om anderen vrijheden te ontnemen.
Ik vind het prima. Als dat de manier is waarop mensen met elkaar om willen gaan....quote:Op donderdag 26 maart 2009 12:33 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nee, mensen grijpen van alles aan om anderen rechten te ontnemen. Geloven komen daaruit voort en zijn daar dus heel handig in, maar deze meneer de atheïst gebruikt het atheïsme op dezelfde manier als gelovigen het geloof gebruiken.
Precies. Het jammere is dat zelfs een atheistenclub religie als zeer bijzonder behandeld, terwijl het een levensovertuiging is zoals alle anderen. Net zoals de ophef over een folder tegen evolutie, waar mensen normaal gesproken geen probleem hebben met opdringerige overtuigingen waar bedrijven achter zitten, maar zodra een club gelovigen het doen is het schandalig.quote:Op donderdag 26 maart 2009 12:00 schreef I.R.Baboon het volgende:
Dan mag je je kinderen onder de 18 ook niet mee naar het pretpark nemen, daar kunnen ze immers nog niet zelf onafhankelijk over beslissen.
- Reclames gericht op kinderenquote:Op donderdag 26 maart 2009 13:15 schreef eleusis het volgende:
De stelselmatige indoctrinatie van kinderen is een van mijn bezwaren tegen religie.
Volwassenen mogen van mij lid worden van clubjes als ze op die manier hun leven willen vormgeven. Maar kinderen kunnen geen weerstand bieden.
En als je een gelovige bent die dat niet doet? Dan heb je gewoon pech?quote:Op donderdag 26 maart 2009 12:04 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Helaas grijpen te veel gelovigen dat recht aan om anderen vrijheden te ontnemen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |