Ja, dat inderdaad. Niet op het dak geweest. Geiger meter had trouwens ook geen "rood scherm", maar geeft enkel het stralings niveau weer. We waren met enkel ingenieurs, dus er zat wat nucleaire kennis tussen om ons gerust te stellen...quote:Op maandag 23 maart 2009 16:54 schreef student_van_het_leven het volgende:
Hadden jullie daarna ook nog een lunch in Tsjernobyl stad en moest je daarbij je handen ook laten scannen?
Andere reisgenoot van me was met zijn gids op het dak van een flat geweest (waar dus veel straling zit) en kreeg bij die scanner een rood scherm. Paar tikjes ertegen en het was ineens groen.....
tvpquote:Op vrijdag 20 maart 2009 11:58 schreef fransloon het volgende:
Ik ben 3 weken geleden ook in Tjernobyl geweest. Wij hebben 100 dollar p.p. betaald enw e waren met zijn vijven. Gewoon via het Hostel geregeld. Het is op zich wel indrukwekkend maar aan de andere kant valt het wel op dat je echt alleen de dingen te zien krijgt die je ook overal op Internet vindt: School, zwembad, kindergarten, etc.
Een vriend van mij heeft foto's gemaakt:
Foto's tjernobyl.
Nou, brrr.quote:Op maandag 23 maart 2009 18:13 schreef RealZeus het volgende:
Indrukwekkend.
Het enge is ook, je ziet de straling niet.
Haha ik ben de verslagen van Afrika en M-Amerika van dit jaar nog niet eens fatsoenlijk begonnen.quote:Op maandag 14 juni 2010 16:57 schreef Veersesmurf het volgende:
*verwacht een gedetailleerd verslag op atomisch niveau!
Wij waren ook enigzins aangeschoten. Maar goed, wat wil je met vodka tegen die prijzen? Was wel een erg mooie excursie, beetje surrealistisch.quote:Op maandag 21 juni 2010 11:23 schreef Individual het volgende:
Het is een paradijs voor fotografen idd en bijna iedereen had wel een SLR bij zich.
Er werd trouwens uitdrukkelijk verzocht om niet dronken te zijn voor de excursie.Veel Russische (alle voormalige Soviet) toeristen beginnen al met drinken in de bus ernaartoe. Tja, vakantie he?
Bij ons was er wat meer "peer pressure". Tevens hield onze gids er ook wel van.quote:Op maandag 21 juni 2010 11:33 schreef Individual het volgende:
Vodka voor 2 euro per fles is idd erg goedkoop, maar ik kon me wel inhouden tot na de excursie iig.
Volgens mij is het verhaal toch juist dat de alarmen in Noorwegen of Zweden begonnen te rinkelen? Voor zo ver ik weet is het niet bewust allemaal verzwegen. In Rusland was er in die tijd gewoon te weinig kennis van kern energie om goed te handelen. Ze beseften bijvoorbeeld pas dat er iets mis was toen een van de brandweermannen die recht voor de kern stond te blussen gewoon om viel.. En niet veel later dood was. Ze hebben toen de hele stad ontruimd, eerst voor slechts drie dagen, daarna bleek pas dat het veel langer zou duren. Helaas kostte dit de inwoners veel meubels, bezittingen en huisdieren.quote:Op zondag 15 maart 2009 01:27 schreef FictionalFenna het volgende:
[..]
Een Belgische weerman had ook alles moeten verzwijgen:
[..]
Dit zegt die weerman er over:
[..]
quote:Op maandag 23 maart 2009 16:54 schreef student_van_het_leven het volgende:
Hadden jullie daarna ook nog een lunch in Tsjernobyl stad .....
Dat is de richtprijs. Het is duur om de bezoekersaantallen laag te houden.quote:Op vrijdag 6 augustus 2010 13:29 schreef EddyAlbena het volgende:
Wat mag dit nou kosten? Zie nu een site die een dagtour aanbiedt, transfer van/naar Kiev incluis, voor zo'n 250 pp als je met z'n tweeen gaat. Is dit ongeveer de richtprijs of zijn dat uitbuitprijzen?
Nee niet gezond. Het was niet te vreten en heb het laten staan..quote:Op vrijdag 6 augustus 2010 14:11 schreef rubje het volgende:
[..]
![]()
je meent het? en je leeft nog? gezond?
![]()
Ach, lekker boeiend. Beetje basis voer met vodka ging er prima in die dag...quote:Op vrijdag 6 augustus 2010 14:14 schreef Individual het volgende:
[..]
Nee niet gezond. Het was niet te vreten en heb het laten staan..
Ik heb de exact reading niet echt gevolgd, maar we hadden er inderdaad eentje bij ons. De straling varieerde enorm in het gebied. Op de meestal plekken valt het alles mee (een dagje Tsjernobyl wordt vaak vergeleken met een rontgen foto). Echter, de gids liet ons ook even zien waar ze ergens nog wat oud materiaal waren vergeten te begraven. Lag een stalen grijper (zo'n ding dat aan een kraan hangt) in een bos, die volgens hem nog gebruikt was tijdens de ramp. Geigerteller ging compleet door het lint toen hij erheen liep - wij bleven lekker (schijnheilig) op afstand...quote:Op dinsdag 10 augustus 2010 10:35 schreef SeLang het volgende:
Had er iemand een Geigerteller bij zich? Wat voor niveaus meet je daar nog?
Ik kan me die ramp nog goed herinneren, was vlak na m'n eindexamen. Heel veel paniek om niks (in Nederland). Melkpoeder die niet meer in NL mocht worden verkocht hebben ze geexporteerd naar Egypte weet ik nog
Op de dag dat de radioactieve neerslag in NL neer zou komen werkte ik buiten (vakantiebaantje). Ondanks dat die straling niks voorstelde vond ik het toch wel een apart idee, zo van ik word hier even radioactief bestraald...
...en 1 van de eerste dingen die we zagen had die radioactiviteit bordjes.quote:The levels of radiation on guided tours are relatively small; radiation levels in most places are less than those of being in an aircraft flying at 30,000 feet. The main danger is not in the radiation itself, but in particles of radioactive materials that may remain on your clothes or items.
A lethal dose of radiation is in the range of 300 to 500 roentgens when administered within an hour. Levels on the tour reportedly range from 15 to several hundred microroentgens an hour. A microroentgen is one-millionth of a roentgen.
Example: On a six-hour trip arranged in October 2008 the total dose was 4 microsieverts according to the meter (400 microroentgens). This was less than the total dose of the connecting two-hour flight, which was 6 microsieverts (600 microroentgens). Radiation levels by the power plant were 1.7 microsieverts per hour (170 microroentgens per hour) and they varied between 0.4 and 9.5 microsieverts per hour (40-950 microroentgens per hour) in the Pripyat amusement park. Thus, risks are pretty much non-existent as long as you don't get yourself contaminated.
Stay on roads, the radiation levels on areas covered by vegetation are significantly higher. Even more important, the risk for contamination when walking amongst vegetation is higher because it is more difficult to avoid touching or inhaling anything. Radiation ends when you leave the place, but you don't want radioactive elements inside your body. Follow common sense if you are on your own; if you see an area marked with a radiation sign, the meaning is clear: DON'T GO THERE.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |