Nee dat is dit jaar niet mogelijk.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 21:32 schreef Babbelzz het volgende:
en dan gelijk maar een vraag:
kan dit jaar de ingehouden inkomesnafhankelijke bijdrage aan de ZVW nog afgetrokken worden?
ja ben hierquote:Op zaterdag 7 maart 2009 21:47 schreef hierissieweer het volgende:
Ik heb een mannetje dat het invult, krijg binnenkort te horen wat ik terug kreeg. (vorig jaar was het 3000 duizend. In 2008 meer verdient, maar ook het 3 dubbele aan aftrekposten, dus ik denk dat ik het zelfde bedrag terug zal krijgen)
is Wexy al gesignaleerd?
waarschijnlijk zit je vriend op de grens met bv aftrekposten waardoor het dus inderdaad handiger is om het samen te doen zodat de grens veranderd door beide inkomens.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 21:59 schreef Babbelzz het volgende:
Hoe kan dit in godsnaam?
Ik heb mijn aangifte ingevuld en had al ca 1600.- teruggekregen via een VT en zou nog eens 1600 ontvangen.
Mijn vriend heeft al 1500 gedokt over 2008 en zou 259 terugkrijgen.
Als wij als fiscaal partners (eigen huis + EV) door t leven gaan krijgen we samen nog eens: ¤4821,- terug!
Kan dit wel?????
Alle aangiftes worden vastgehouden tot 1 april aangezien je voor 1 april ook nog een correctie kan doen.quote:Op zaterdag 7 maart 2009 23:17 schreef admiraal_anaal het volgende:
Iemand trouwens al uitbetaald gekregen of kan dat niet? Ik heb 3 januari me 2008 aangifte opgestuurd en vorige week me 2007 aangifte
aaah oke op die manierquote:Op zaterdag 7 maart 2009 23:19 schreef Nizno het volgende:
[..]
Alle aangiftes worden vastgehouden tot 1 april aangezien je voor 1 april ook nog een correctie kan doen.
Vanaf dan begint de verwerking en krijg je bericht voor 1 juli.
Dit geldt dan voor de IB2008.
Over die van 2007 kun je vanaf vorige week tot 3 (of 5) jaar na de datum van aangifte bericht krijgen.
tenk joe: donequote:Op zaterdag 7 maart 2009 22:51 schreef Nizno het volgende:
Babbelzz kun je de OP even aanpassen door deze pagina er in te plakken ipv alleen jouw tekst?
http://wiki.fok.nl/index.php/Belastingaangifte_2008
maar over welke grens hebben we t dan?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 22:53 schreef Nizno het volgende:
[..]
waarschijnlijk zit je vriend op de grens met bv aftrekposten waardoor het dus inderdaad handiger is om het samen te doen zodat de grens veranderd door beide inkomens.
quote:Op zaterdag 7 maart 2009 22:52 schreef Nizno het volgende:
[..]
ja ben hier
Enneuhm als jij 3000duizend euro terug hebt gekregen heb je 3miljoen gekregen??
Doe mij ook zo'n aangifte!!
ik heb hier ook al heel lang studie naar gedaan maar het blijkt toch ECHT NIET Bij de hulpmiddelen te horen. De BT heb ik hier 3 x over gebeld en 3x kreeg ik inderdaad te horen dat dit GEEN hulpmiddel is (je mag het natuurlijk wel bij de gewone medische kosten zetten maar je wilt natuurlijk die 821 euro extra aftrek...'quote:Op zaterdag 7 maart 2009 21:47 schreef KneiterS het volgende:
Ik heb ook een vraagje, eentje voor de experts van dit topic.
Is een kroon aan te melden als hulpmiddel? En zo ja, kan ik de kosten van de behandeling waarbij de kroon is geplaatst daar dan ook bij meenemen.
Ik weet dat hier wat jurisprudentie over verschenen is, maar ik weet niet zeker of ik helemaal up to date ben:
1- Eerst was er de uitspraak van de rechtbank die zei dat het wel aan te merken is als hulpmiddel en dat de kosten van het plaatsten daarbij ook meegenomen kunnen worden bij de specifieke ziektekosten.
2 - Het laatste wat ik kan vinden is de uitspraak van het Hof die het vorenstaande weer compleet van tafel veegt.
Nu is mijn vraag, kan ik hier nu nog wat mee doen. Wellicht volgt nog een cassatieberoep en een uitspraak van de Hoge Raad ooit.
Ik ben door de hofuitspraak niet van plan het op te nemen als specifieke uitgave. Maar misschien is het een idee om bezwaar te maken tegen mijn eigen aangifte en te kijken of er wat uitrolt? Wat zouden jullie doen?
http://belastingdienst.nl(...)9-15.html#P540_18544quote:Op zondag 8 maart 2009 16:30 schreef Babbelzz het volgende:
en hoe zit t met de dremepl van ziektekosten dit jaar? is die 12% of lager?
maak eens een printscreen van de onderkant van het totaaloverzicht... Misschien halen ze er toch een VT2008 af terwijl jij hem niet gehad hebt oidquote:Op zondag 8 maart 2009 17:22 schreef Funksoldier het volgende:
Ik heb iets vreemd dit jaar..
Programma gedownload, incl. gegevens, ik controleer alles en vul verder in, incl. eigen woning (levenhypo).
Ik krijg terug ¤ xx,xx ? Hm dus veuls te weinig, ik nieuw bestand geopend, handmatig invullen, Zelfde bedrag terug terwijl ik toch echt elk jaar¤ xxxx,xx krijg. Ik download een aanvraag voorlopige teruggaaf voor 2009, vul alles in en ik kan over 2009 ¤ xxxx,xx terugkrijgen. Ik wil geen voorlopige teruggaaf en heb dit over 2008 ook niet gehad, dus er klopt iets niet.
Programma verwijderd, opnieuw gedownload en geinstalleerd, alles ingevuld, en voila, weer ¤ xx,xx terug.
Ik haal vinkje weg bij eigen woning, haalt niets uit, ook dan krijg ik ¤ xx,xx terug. Naar mijn weten hebben ze de hypotheekrenteaftrek niet geschrapt...
Dus met of zonder woning, krijg ik ¤ xx,xx terug, terwijl ik jaarlijks ¤ xxxx,xx terug krijg en ook alvast over 2009 terug kan krijgen. Zit er een foutje in het programma of doe ik iets verkeerd? Alles in ingevuld, betaalde rente, restschuld woning enz....
Opvoeren onder inkomsten uit vroegere dienstbetrekking (pensioen e.d.). Daar kun je de ingehouden loonheffing wel kwijt.quote:Op zondag 8 maart 2009 20:47 schreef mikekiwi het volgende:
Ook een klein vraagje van deze kant:
Mijn vader heeft afgelopen jaar een eenmalige uitkering gekregen van BPF Bouw; is een zeer klein pensioenbestanddeel dat afgekocht is door BPF Bouw dmv een eenmalige uitkering (ca 2000 euro). Voer ik dit gewoon in als inkomsten of moet ik dit vermelden onder "Periodieke uitkeringen,<...>,of afkoopsommen van periodieke uitkeringen".
Ik zou zelf zeggen die laatste, maar dan heb ik niet de gelegenheid om de inkomstenbelasting die er vanaf is gehaald te vermelden...En dat maakt het een beetje verwarrend.
Iemand een idee?
Wel vreemd. Bij mij kloppen alle ingevulde aangiften gewoon.quote:Op zondag 8 maart 2009 20:33 schreef Funksoldier het volgende:
Nee ze halen hem er niet af. Maar als ik bij de totaaloverzichten kijk, zie ik bij "belastbaar inkomen uit werk en woning" alleen mijn loon staan, geen eigen woningforfait die erbij opgeteld is. Dit verklaard van ook het feit dat er niet veranderd als ik het vinkje eigen woning weghaal?
Net geprobeerd op ander pc, opnieuw gedownload en ingevoerd, en zelfde verhaal, geen inkomsten uit eigen woning, en ¤ xx,xx teruggaaf ipv ¤ xxxx,xx
Edit: Ik heb versie 1.30 van het programma.
Je kunt kiezen of je voor heel 2009 als fiscaal partner aangemerkt wilt worden of niet.quote:Op zondag 8 maart 2009 20:56 schreef Essebes het volgende:
Weet iemand hoe het zit met het fiscaal partnerschap.
Mijn broer gaat in september 2009 trouwen. Zijn hij en zijn a.s. vrouw dan geheel 2009 automatisch fiscaal parter, of heeft hij voor de maanden januari t/m augustus nog de keuze om dit wel of niet toe te passen?
Inderdaad, ik heb zo goed als dezelfde bedragen als vorig jaar wb loon en woning, en ga van iets meer dan 2 ruggen naar nog geen honderd euro....quote:Op zondag 8 maart 2009 20:54 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Wel vreemd. Bij mij kloppen alle ingevulde aangiften gewoon.
Ja wil ik ook wel wetenquote:Op zondag 8 maart 2009 16:18 schreef Uro het volgende:
Ik heb een vraagje over de aftrek van studiekosten: Ik heb een aantal van mijn studieboeken tweedehands gekocht (ik geef nou eenmaal om het milieu (en mijn portemonnee)) en ik heb daar dus geen bonnetjes voor ontvangen. Wel heb ik het via de bank gedaan, dus ik heb wel een bankafschrift als bewijs. Ik vraag me af of ik deze kosten mag opvoeren, gezien het feit dat ik er geen bonnetje voor heb.
Graag reacties met enige bewijslast, want ik heb al één en ander gelezen... maar het is allemaal speculatie naar mijn idee.
volgens Nizno, iets naar boven in deze treat...quote:Op zondag 8 maart 2009 22:12 schreef fespo het volgende:
ik heb op 1 januari aangifte gedaan. (voor het eerst)
weet iemand ongeveer wanneer je dan het geld kan ontvangen?
Aangezien in de wet niet expliciet staat dat je het met bonnetjes moet kunnen bewijzen (zoals bij bv. de "reisaftrek openbaar vervoer" waar je de daadwerkelijke treinkaartjes moet hebben) volgt daaruit dat je het aannemelijk moet maken dat die uitgaven zijn gedaan. Hoe je dat doet ben je vrij in, maar als je alleen een bankafschrift hebt met de omschrijving "Jantje te X, 30 euro" denk ik niet dat een inspecteur het aanneemt. Je wil bewijs? Tsja, als jij me vertelt hoe ik kan bewijzen dat iets niet in de wet staat, doe ik het met alle plezier voor je.quote:Op zondag 8 maart 2009 16:18 schreef Uro het volgende:
Ik heb een vraagje over de aftrek van studiekosten: Ik heb een aantal van mijn studieboeken tweedehands gekocht (ik geef nou eenmaal om het milieu (en mijn portemonnee)) en ik heb daar dus geen bonnetjes voor ontvangen. Wel heb ik het via de bank gedaan, dus ik heb wel een bankafschrift als bewijs. Ik vraag me af of ik deze kosten mag opvoeren, gezien het feit dat ik er geen bonnetje voor heb.
Graag reacties met enige bewijslast, want ik heb al één en ander gelezen... maar het is allemaal speculatie naar mijn idee.
Dus wanneer ik overschrijvingen heb gedaan naar persoon x, waar ik verder nog nooit een overschrijving naar heb gedaan en er staat bij om welk boek het gaat. Dan is het genoeg bewijstlast?quote:Op maandag 9 maart 2009 15:09 schreef DonJames het volgende:
[..]
Aangezien in de wet niet expliciet staat dat je het met bonnetjes moet kunnen bewijzen (zoals bij bv. de "reisaftrek openbaar vervoer" waar je de daadwerkelijke treinkaartjes moet hebben) volgt daaruit dat je het aannemelijk moet maken dat die uitgaven zijn gedaan. Hoe je dat doet ben je vrij in, maar als je alleen een bankafschrift hebt met de omschrijving "Jantje te X, 30 euro" denk ik niet dat een inspecteur het aanneemt. Je wil bewijs? Tsja, als jij me vertelt hoe ik kan bewijzen dat iets niet in de wet staat, doe ik het met alle plezier voor je.
Dus nee, bonnetjes zijn niet verplicht. Maar wel makkelijk.
Dat is aan de inspecteur (of de rechter) om dat te bepalen, maar ik denk het wel. Ik ga er gemakshalve even vanuit dat je niet voor 10.000 euro studieboeken hebt gekochtquote:Op maandag 9 maart 2009 15:55 schreef Uro het volgende:
[..]
Dus wanneer ik overschrijvingen heb gedaan naar persoon x, waar ik verder nog nooit een overschrijving naar heb gedaan en er staat bij om welk boek het gaat. Dan is het genoeg bewijstlast?
je recht vervalt.quote:Op maandag 9 maart 2009 18:54 schreef JumpingJacky het volgende:
Losse vraag, licht verbonden met de aangifte IB: Als je de zorgtoeslag 2008 te laat aanvraagt (dus na 1 april 2009), kan je er dan alsnog aanspraak op maken, of vervalt dan je recht?
Ik heb zojuist maar uitstel van aangifte IB aangevraagd, veel te weinig tijd om alles te regelen. En dat uitstel aanvragen gaat wel erg makkelijk.
Het gaat om pakweg 100 euro aan tweedehands boeken.quote:Op maandag 9 maart 2009 16:09 schreef DonJames het volgende:
[..]
Dat is aan de inspecteur (of de rechter) om dat te bepalen, maar ik denk het wel. Ik ga er gemakshalve even vanuit dat je niet voor 10.000 euro studieboeken hebt gekocht
Voor je VT2009 moet je zelf een correctie doen.quote:Op dinsdag 10 maart 2009 10:01 schreef ShaoliN het volgende:
Goedemorgen,
Ik heb over 2008 teveel terug gekregen voor mijn hypotheek rente aftrek. Dit resulteert dus in een bedrag terug te betalen over de aangifte 2008 inkomstenbelasting.
Hoe zorg ik dat het bedrag wat ik verspreid over 2009 wel klopt? Gaat deze correctie automagisch bij het invullen van de inkomstenbelastingen?
De site van de belastingdienst had je het antwoord ook gegeven.quote:Op dinsdag 10 maart 2009 11:29 schreef Lemmeb het volgende:
Kan ik bij het opvoeren van begrafeniskosten als aftrekpost ook de extra telefoonkosten over de maand van overlijden en eventueel over de maanden erna opvoeren? En mag ik die extra kosten dan gewoon bepalen door het gemiddelde te nemen van een 'normale telefoonrekening' en die ervan af te trekken, of is dat te simpel gedacht? En de extra (telefoon)kosten van anderen (bijvoorbeeld kinderen) i.v.m. het overlijden, mag ik die ook aftrekken op de aangifte van de langstlevende?
Voor de duidelijkheid: het gaat hier dus om een vrouw die vorig jaar haar man verloren is.
quote:De volgende uitgaven mag u meetellen:de begrafenis of crematie en de uitvaartdienst de premie of koopsom aan een begrafenis- of crematieverzekeraar die de uitvaart verzorgt. Er mag dan geen recht op restitutie bestaan van de premie of de koopsom advertenties, rouwkaarten, dankbetuigingen en portokosten reis-, verblijf- en telefoonkosten naar aanleiding van het overlijden bloemen of een krans koffie, thee of een eenvoudige maaltijd op de dag van de begrafenis of crematie voor diegenen die de plechtigheid bijwoonden grafrechten, tenzij er tijdens het leven van de verzekerde ook premierestitutie mogelijk is of de rechten overdraagbaar zijn de grafsteen en grafbedekking of -beplanting de reis- en verblijfkosten in verband met de terminale ziekte van uw fiscale partner of kind jonger dan 27 jaar die in het buitenland verblijft.
De volgende uitgaven mag u niet meetellen:grafonderhoud een herbegrafenis het verlengen van grafrechten de premie voor een uitkering in geld (een risicoverzekering of levensverzekering), ook niet als u dat geld gebruikt om de begrafenis of crematie te betalen successierecht, notariskosten en boedelkosten
Ja, dat had ik al gelezen. Maar ik bedoelde het dus wat specifieker, zoals ik hierboven specificeer.quote:Op dinsdag 10 maart 2009 19:41 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
De site van de belastingdienst had je het antwoord ook gegeven.![]()
[..]
Ja, kan ik dat een beetje met de natte vinger doen of moet dat helemaal gespecificeerd?quote:Op dinsdag 10 maart 2009 20:19 schreef ManAtWork het volgende:
Wat je eigenlijk dus vraagt is: hoe moet ik de telefoonkosten bepalen? Of niet?
Jij voert de post op dus jij moet het aannemelijk maken.quote:Op dinsdag 10 maart 2009 20:25 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Ja, kan ik dat een beetje met de natte vinger doen of moet dat helemaal gespecificeerd?
Nee, de kosten kunnen in aftrek worden gebracht bij degene op wie ze drukken. Dat is dus bij de kinderen. Alleen behoren die (waarschijnlijk) niet tot het huishouden van degene die is overleden. Dus zijn de kosten daar niet aftrekbaar.quote:En mogen de telefoonkosten gemaakt door de kinderen met betrekking tot het overlijden ook afgetrokken worden op de aangifte van de langstlevende? Ze mogen het zover ik weet namelijk niet aftrekken op hun eigen aangifte.
Huh?quote:Op dinsdag 10 maart 2009 22:31 schreef napalmpje het volgende:
Iemand enig idee hoe het zit met een nieuwbouwwoning? aangekocht in 2007, volgens de help functie blijft ie 2 jaar in box 1, alleen heeft het programma bij mij de woning zowel in box 1 als box 3 gezet (dus bij eigen woning en bij andere onroerende zaken). Volgens de help die daar bij staat moet je het kunnen weghalen, alleen gaat dat natuurlijk weer niet... zucht.
Als je aangeeft dat je vrouw aangifte doet, zul je ook haar gegevens moeten invullen.quote:Op dinsdag 10 maart 2009 22:55 schreef matthijst het volgende:
Domme vraag misschien, maar als mijn vrouw en ik beiden werken, klopt dit dan, qua keuzes::
- heeft uw vrouw bericht gehad om aangifte te doen: Nee
- doet uw vrouw over 2008 aanfigte: Nee
- had uw vrouw in 2008 inkomen: Ja
Dat ik dan alleen mijn eigen loon hoef in te vullen, WOZ_waarde, ypotheekbedrag + betaalde rente, voorlopige teruggaaf... aan het eind even verdelen en klaar?
Wil ff zeker weten dat het loon van mijn vrouw niet ingevuld hoeft te worden, al heeft het geen invloed op de uitkomst....
Ik zou het gewoon invullen. Mocht er teveel loonheffing ingehouden zijn, kan je het hier mee terugvragen. Als er te weinig loonheffing is ingehouden, ben je wel verplicht aangifte te doen maar kun je dit door middel van verdelen voorkomen.quote:Op dinsdag 10 maart 2009 23:04 schreef matthijst het volgende:
OK, maar zoals ik het lees in dat helpvenstertje "hoeft" ze geen aangifte te doen, als ze geen brief heeft gehad... Dus: Nee, geen bericht, Nee, geen aangifte, Ja, wel inkomen.... Moet dan wel wat gegevens invullen, maar krijg voor haar geen venster voor "loon"...
Als ik kies voor "Ja, aangifte doen" uiteraard wel, maar heeft dat nut, en is het wel of niet verplicht? Voor de uitkomst van teruggaaf maakt het niks uit, dus is Nee, Nee, Ja in dit geval de juiste keuze?
"Aannemelijk maken", wel erg vaag. Wat verwacht de belastingdienst dan precies van je?quote:Op dinsdag 10 maart 2009 20:42 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Jij voert de post op dus jij moet het aannemelijk maken.
En als die kosten nou achteraf vergoed werden door de moeder van die kinderen?quote:Nee, de kosten kunnen in aftrek worden gebracht bij degene op wie ze drukken. Dat is dus bij de kinderen. Alleen behoren die (waarschijnlijk) niet tot het huishouden van degene die is overleden. Dus zijn de kosten daar niet aftrekbaar.
Tsja, dat is niet anders. Voor dit soort zaken (voor de meeste eigenlijk) bestaat geen voorgeschreven vorm hoe je je bewijs moet leveren, je moet het aannemelijk kunnen maken (dus de inspecteur of rechter overtuigen). meer kan ik er niet van maken.quote:Op woensdag 11 maart 2009 08:15 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
"Aannemelijk maken", wel erg vaag. Wat verwacht de belastingdienst dan precies van je?
Ik denk het wel, maar wellicht heeft een inspecteur een andere mening. Ik zou het gewoon meenemen in de aftrekpost, als een inspecteur de aftrek daarvan weigert is dat ook niet zo'n probleem. Je krijgt geen boete als het een zgn. "verdedigbaar standpunt" betreft.quote:Ook de term "telefoonkosten naar aanleiding van het overlijden" vind ik vaag. Er moesten door dat overlijden bijvoorbeeld ook allerlei abonnementen worden afgezegd etc., met alle administratieve problemen van dien. Je belt je een ongeluk voordat alles correct is afgehandeld. Mag je dat allemaal meetellen?
Als er een direct verband is tussen de kosten van de kinderen en de vergoeding van de moeder vind ik dat je dat wel kan doen. Het moet echter niet zo zijn dat moeder 10.000 euro overmaakt zonder omschrijving, en dat je dan zegt "ja, maar in dat bedrag zit ook een vergoeding van 100 euro telefoonkosten". Aannemelijk maken is ook hier het toverwoord.quote:En als die kosten nou achteraf vergoed werden door de moeder van die kinderen?
Duidelijk. Bedankt!quote:Op woensdag 11 maart 2009 09:03 schreef DonJames het volgende:
[..]
Tsja, dat is niet anders. Voor dit soort zaken (voor de meeste eigenlijk) bestaat geen voorgeschreven vorm hoe je je bewijs moet leveren, je moet het aannemelijk kunnen maken (dus de inspecteur of rechter overtuigen). meer kan ik er niet van maken.
[..]
Ik denk het wel, maar wellicht heeft een inspecteur een andere mening. Ik zou het gewoon meenemen in de aftrekpost, als een inspecteur de aftrek daarvan weigert is dat ook niet zo'n probleem. Je krijgt geen boete als het een zgn. "verdedigbaar standpunt" betreft.
[..]
Als er een direct verband is tussen de kosten van de kinderen en de vergoeding van de moeder vind ik dat je dat wel kan doen. Het moet echter niet zo zijn dat moeder 10.000 euro overmaakt zonder omschrijving, en dat je dan zegt "ja, maar in dat bedrag zit ook een vergoeding van 100 euro telefoonkosten". Aannemelijk maken is ook hier het toverwoord.
Alleen als dit van het netto-loon wordt ingehouden, anders zeker niet! Deze procedure is mij overigens niet bekend, een linkje naar het arrest kon ik op de website niet vinden helaas (en het arrest zelf ook niet in mijn databases).quote:Op woensdag 11 maart 2009 12:43 schreef charmed_angel het volgende:
Dit staat op de site geld & Recht
7. Controleer de loonstrook op onterechte premie.
Wel eens gehoord van de ‘gedifferentieerde WGA-premie’? Dat is een premie voor de arbeidsongeschiktheidsverzekering, die de werkgever betaalt, maar die hij (voor maximaal de helft) op de werknemer mag verhalen. Zij doen dat vaak van het netto loon.
De rechter heeft echter begin 2008 bepaald dat deze premie aftrekbaar is. Ziet u dus nog ‘gedifferentieerde WGA-premie’ van uw netto loon afgetrokken worden, dan telt dit als aftrekpost.De hoogte van de premie kan varieren van 0,3 tot wel 2,6 procent over een (gemaximeerd deel) van uw salaris.Die post kan dus wel enkele honderden euro’s zijn.
In het aangifteprogramma onder ‘premies lijfrenten’ staat een post voor arbeidsongeschiktheidsverzekeringen waar de premie onder kan vallen. Er loopt nog wel een hoger beroep van de belastingdienst tegen de uitspraak, dus blijft er een kans dat de aftrekpost alsnog wordt geweigerd.
de belastingadviseur (van me pa) wist hier niks van af, en ging het uitzoeken. Bij ons staat er wel WGA-premie op ons loonstrookje, maar niet gedifferentieerde WGA-premie, kan ik het wel invullen? (ik vul hem zelf in
Dat zou mooi zijnquote:Op woensdag 11 maart 2009 13:37 schreef Stiemie het volgende:
Volgens mij staat dat helemaal los van je gewone belastingaangifte en regel je dat via toeslagen.nl
Nee,quote:Op woensdag 11 maart 2009 13:56 schreef sanger het volgende:
[..]
Dat zou mooi zijn
Moet ik de ontvangen toeslag dan wel nog ergens opnemen in mijn aangifte?
quote:Op woensdag 11 maart 2009 14:00 schreef Nizno het volgende:
[..]
Nee,
Het staat los van je aangifte. Enige dat er met de aangifte gecombineerd wordt is dat je verzamelinkomen de hoogte van de toeslag vaststelt.
Als dat alleen rente is wel, als daar ook aflossing of premiebetalingen in zitten niet.quote:Op woensdag 11 maart 2009 14:00 schreef sanger het volgende:
Ik doe het trouwens voor het eerst zelf en vraag me nu af of dit wel helemaal klopt.......Normaal moest ik altijd bijbetalen (toen de adviseur het deed) en nu krijgen we ineens 6k terug.....
Hoe bepaal ik de aftrekbare rente? Is dat gewoon het bedrag per maand aan rente betaald x 12?
Dat sowieso.quote:Of moet ik hiervan een overzicht krijgen van de hypotheekverstrekker?
http://www.geldenrecht.nl(...)oor_de_aangifte.htmlquote:Op woensdag 11 maart 2009 13:43 schreef DonJames het volgende:
[..]
Alleen als dit van het netto-loon wordt ingehouden, anders zeker niet! Deze procedure is mij overigens niet bekend, een linkje naar het arrest kon ik op de website niet vinden helaas (en het arrest zelf ook niet in mijn databases).
Aflossing op basis van een levenverzekering, dus maandelijkse betaling is een deel rente en een deel premie.quote:Op woensdag 11 maart 2009 14:11 schreef DonJames het volgende:
[..]
Als dat alleen rente is wel, als daar ook aflossing of premiebetalingen in zitten niet.
[..]
Dat sowieso.
Da's geen arrest hè!quote:Op woensdag 11 maart 2009 14:16 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
http://www.geldenrecht.nl(...)oor_de_aangifte.html
...
Bij welke bank loopt je Hypotheek?quote:Op woensdag 11 maart 2009 14:17 schreef sanger het volgende:
[..]
Aflossing op basis van een levenverzekering, dus maandelijkse betaling is een deel rente en een deel premie.
De uitspraak van de rechter waarover ze het in de volgende zin hebben:quote:
Maar als je niet weet wat een arrest is geen schande hoor! zal je hem waarschijnlijk niet voor je hebben liggen..quote:De rechter heeft echter begin 2008 bepaald dat deze premie aftrekbaar is.
Mijn vrouw heeft hem inmiddels al gevondenquote:Op woensdag 11 maart 2009 14:21 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
Bij welke bank loopt je Hypotheek?
Je krijgt in januari altijd een overzicht van je betaalde rente.
(bij de rabo heet dit bijvoorbeeld een Financieel Jaaroverzicht)
Misschien kan je niks vinden omdat ze in hoger beroep zijn gegaan??quote:Op woensdag 11 maart 2009 14:23 schreef DonJames het volgende:
[..]
De uitspraak van de rechter waarover ze het in de volgende zin hebben:
[..]
Maar als je niet weet wat een arrest is geen schande hoor! zal je hem waarschijnlijk niet voor je hebben liggen..
Anyone?quote:Op dinsdag 10 maart 2009 20:06 schreef TuuT het volgende:
Is er iemand die even wilt checken of ik mijn studiekosten goed invul op deze manier? Ik ben niet helemaal zeker van die normbedragen..
Situatie: studeer fulltime sinds september 2008 (4 maanden dus). Ik krijg geen prestatiebeurs oid meer, maar ik heb wel 2 maanden lang 500 euro geleend van de IB Groep (dus ik moet de normbedragen gewoon gebruiken?)
Totale studiekosten: 1262,79 euro (collegegeld, boeken, deel laptop,...)
Normbedrag p/m: 185,42 euro, 4 maanden: 741,68, dit maal 2 is 1483,36 euro.
Totaal: 1262,79 – 1483,36 = 0 euro???
Ik vul dus in:
Studiekosten en overige scholingsuitgaven: 0
Af: ontvangen vergoedingen en studiefinanciering: 0
Af: Drempel: 500
Aftrek studiekosten en andere scholingsuitgaven: 0
Never mindquote:Op woensdag 11 maart 2009 14:19 schreef sanger het volgende:
Is er iemand die hem kan narekenenIk geloof er weinig van
Ik dacht dat ze hier heel specifiek bedoelde dat je uitsluitend kinderen had die na 31 december 1980 geboren waren. Eigenlijk bedoelen ze of je met èen partner samenwoonde of dat je een alleenstaande ouder was. Door hier het verkeerde vinkje aan te zetten kregen we allebei alleenstaande ouderkorting en aanvullende alleenstaande ouderkortingquote:Had u meer dan 6 maanden een huishouden met uitsluitend kinderen geboren na 31 december 1980
quote:Op woensdag 11 maart 2009 14:00 schreef Nizno het volgende:
[..]
Nee,
Het staat los van je aangifte. Enige dat er met de aangifte gecombineerd wordt is dat je verzamelinkomen de hoogte van de toeslag vaststelt.
Je mag het zelf wijzigen, maar als het alleen om inkomen gaat doet de BD dat ook zelf met de toeslag.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:22 schreef sanger het volgende:
Hoe wordt een afrekening van de kinderopvangtoeslag eigenlijk gemaakt?
Ik kom net tot de conclusie dat we maandelijks eigenlijk iets te weinig kinderopvangtoeslag terug hebben ontvangen. Kan ik dit nog ergens corrigeren?
Het toetsingsinkomen heb ik indd te hoog ingeschat (had de aftrekpost van het huis er niet afgehaald). Dat is de enige wijziging.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:27 schreef Nizno het volgende:
[..]
[..]
Je mag het zelf wijzigen, maar als het alleen om inkomen gaat doet de BD dat ook zelf met de toeslag.
Als het ook gaat om uren e.d. moet je het zelf wijzigen.
yep. Zij leggen de IB2008 naast je toetsingsinkomen en dan krijg je de definitieve KOT2008 op papier en het restant aan toeslag op je rekening.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:39 schreef sanger het volgende:
[..]
Het toetsingsinkomen heb ik indd te hoog ingeschat (had de aftrekpost van het huis er niet afgehaald). Dat is de enige wijziging.
Dus de BD pakt nu mijn 2008 inkomen van mijn aangifte en corrigeert dit zelfstandig?
Oww, dan laat is het voor die 130 euro maar lekker aan hen overquote:Op woensdag 11 maart 2009 16:47 schreef Nizno het volgende:
[..]
yep. Zij leggen de IB2008 naast je toetsingsinkomen en dan krijg je de definitieve KOT2008 op papier en het restant aan toeslag op je rekening.
jij kan inderdaad invullen. Waarschijnlijk hoef je nog niet eens iets met de sutdiekosten te doen omdat je onder de grens blijft en sowieso al je maximale loonheffing terug krijgt.quote:Op woensdag 11 maart 2009 17:10 schreef Marloes het volgende:
Ik weet niet of het in dit topic thuishoort, maar ik vraag het toch maar even hier
Ik studeer en ontvang per maand uitwonende beurs van de ib-groep en zorgtoeslag. Ik heb een lening en betaal daarmee mijn studiekosten (1500 euro collegeld en iets van 700 aan boeken). Verder heb ik maandelijks eigenlijk geen vaste lasten, behalve dat ik mijn vriend, bij wie ik inwoon, kosten betaal ivm de gemeentelijke heffingen die hoger zijn geworden omdat hij van een eenpersoons naar een tweepersoons huishouden is gegaan. Nouja goed, nu zegt net iemand tegen mij dat ik ook aangifte zou moeten doen en dat ik dan mijn studiekosten op moet geven en dat ik dan geld terug kan krijgenDaar snap ik dus werkelijk niks van! Lijkt me toch sterk dat ik iets kan terugkrijgen? Behalve dan de ingehouden loonbelasting van mijn bijbaantje van de zomer (verder heb ik niet gewerkt). Misschien hele domme vraag maar misschien dat iemand me kan vertellen of het inderdaad mogelijk is!
- oh, misschien nog van belang; we zijn (nog) geen fiscaal partners.
Ja, heb inderdaad een vooraf ingevulde gedownload.quote:Op dinsdag 10 maart 2009 23:00 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Huh?
Het programma vult de woning echt niet op twee plaatsen in.
Heb je misschien een vooraf ingevulde aangifte gedownload?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |