Nee die zijn vast van plan om een paar dikke vrienden erg blij te maken met die 300 miljard aan vastgoed, dat willen ze niet in de schatkist zien verdwijnenquote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:59 schreef Dinosaur_Sr het volgende:Maar kom niet aan de favoriete speeltuin voor politici (woningbouwcorporaties)
			
			
			
			Als je hoort dat de CU vindt dat er goed gesproken is, dan weet je al welke maatregelen er op het lijstje komen te vervallen...quote:Coalitie ziet voortgang in crisisoverleg Uitgegeven: 7 maart 2009 18:05
Laatst gewijzigd: 7 maart 2009 18:05
DEN HAAG - De regeringspartijen CDA, PvdA en ChristenUnie hebben op de derde dag van het crisisberaad voortgang geboekt.
Dat zei fractievoorzitter Pieter van Geel van het CDA zaterdag na afloop van het coalitieoverleg over maatregelen om de economische crisis het hoofd te bieden.
Ook fractievoorzitter Arie Slob van de ChristenUnie kwam positief uit het overleg. Volgens hem is er goed gesproken en is de tijd goed gebruikt. ''Er is nu voldoende basis om verder te praten'', aldus Slob.
			
			
			
			
			
			
			
			quote:Op zaterdag 7 maart 2009 18:20 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
http://www.nu.nl/economie(...)n-crisisoverleg.html
Zondag is een rustdag. begrijpt die crisis dat niet?
Tip: als u een aanslag wil plegen, doe dat op zondag. Zondag is immers een rustdag.
Geweldig dat committment. Hoezo is Nederland vertrut?
			
			
			
			
			
			
			
			Gewoon oplsluiten en we zien wel wie er met het 'sterkste' plan naar buiten komt! De crisis wacht niet...quote:Op zaterdag 7 maart 2009 19:59 schreef Goverman het volgende:
^^ ik denk dat het heel verstandig is dat die zeven mensen (Bos en Hamer voor de PvdA, Slob en Rouvoet voor de CU en Donner en Van Geel voor het CDA, allen onder leiding van Balkenende) elkaar een dagje niet zien...
Ik schat zo in dat ze elkaar nog (net) niet uit de tent vechten. Ze zien elkaar de komende week al vier dagen aan een stuk door en hebben dat de afgelopen drie dagen ook al gedaan... Even een dagje wat anders doen kan dan wel eens heel verfrissend werken i.p.v. (weer...) tegen al die chagrijnige blikken aan te kijken: daar is nog gelegenheid genoeg voor.
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			De letter K: Kerk en kapitaal.quote:
			
			
			
			Haha, er staat niets over internetsurfen tijdens werktijd.quote:Op zondag 8 maart 2009 01:19 schreef capricia het volgende:
Geweldig om te lezen!
8. Gedurende de kantoortijd is spreken verboden.
			
			
			
			Omdat ze volgens de wet niet in dienstverband zijnquote:Op zaterdag 7 maart 2009 16:56 schreef capricia het volgende:
[..]
Belachelijk dat oud politici niet gewoon in de WW komen met solliciatieplicht. Dat zou zoveel geld schelen!
			
			
			
			quote:Wouter Bos: Nieuwe afspraken zullen schuren aan coalitieakkoord
"De gesprekken die de coalitie nu voert zijn goed, maar niet eenvoudig." Dat heeft Wouter Bos gezegd in zijn wekelijks gesprek op RTLZ. De depositogarantieregeling wordt doorgetrokken tot eind 2010, de klanten van ING zijn vol vertrouwen en ook kijkt Bos naar het spaargeld van de provincies.
Problemen
Wouter Bos: "we hebben twee problemen: hoe beperken we de sociale gevolgen van de huidige crisis en hoe betalen we de rekening die dat oplevert?" "De garantie dat we er vrijdag uit zijn hebben we niet, het zou mooi zijn."
Schuren
Bos wilde dinsdagmiddag nog niet zeggen welke kant de gesprekken opgaan, hij heeft wel al een idee. "Nieuwe afspraken zullen waarschijnlijk schuren aan coalitieakkoord."
Provincies
Bos heeft een project lopen om te kijken naar de enorme vermogens van de provincies. Er blijkt daar veel geldo p de plank te liggen. Bos wil een deel van het geld misschien naar Den Haag halen of aan de belastingbetalers teruggeven.
Over ING:
"De bank doet het buitengewoon goed: spaarders, ondernemer en klanten hebben vol vetrouwen in ING. Er komt meer spaargeld binnen dan er weggaat". "Dat heeft niets te maken met de beurskoers."
Garanties
De depositogarantieregeling van 100.000 euro per spaarder wordt in ieder geval doorgetrokken tot eind 2010"
			
			
			
			Belastingverlaging.quote:Bos heeft een project lopen om te kijken naar de enorme vermogens van de provincies. Er blijkt daar veel geld op de plank te liggen. Bos wil een deel van het geld misschien naar Den Haag halen of aan de belastingbetalers teruggeven.
			
			
			
			Tja, het is natuurlijk eigenlijk ons geld. Maar liever dat hij het bij de provincie haalt dan weer onder dwang komt collecteren bij de burger.quote:Op dinsdag 10 maart 2009 16:05 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Belastingverlaging.Maar het zal wel naar Den Haag gaan.
			
			
			
			Bronquote:Vijf vragen over het crisisberaad
Gepubliceerd: 13 maart 2009 18:05 | Gewijzigd: 13 maart 2009 18:05
Het kabinet stelt oplossing van de crisis even uit. Het voor vandaag beloofde aanvalsplan is niet rond, door onenigheid tussen CDA en PvdA. Vijf vragen over het crisisberaad.
Door onze redacteuren Derk Stokmans en Jeroen Wester
Den Haag, 13 maart. Een half uur na aanvang van de ministerraad stuurde de Rijksvoorlichtingsdienst vanmorgen al een bericht uit. Strekking: de media moeten er rekening mee houden dat de bijeenkomst in de Trêveszaal al rond het middaguur is afgelopen – een uitzonderlijk korte vergadering. Het had D-Day moeten worden voor de coalitie, met een vernieuwd regeerakkoord en een plan vol saneringen, stimuleringen en hervormingen om de crisis aan te pakken. Maar CDA, PvdA en ChristenUnie zijn er niet in geslaagd met een gezamenlijk aanvalsplan te komen. Maandag vergaderen ze verder.
Waarom zijn ze er nog niet uit?
De partijen zijn het er over eens dat de crisis eendracht vereist, maar de besluiten die moeten worden genomen zijn ingrijpend en pijnlijk. Hamvraag: in hoeverre gaat het kabinet de economie extra stimuleren, in hoeverre moet er worden bezuinigd en welke hervormingen op lange termijn zijn nodig om de overheidsfinanciën op orde te houden? Gezien de omvang van de problemen zijn er geen keuzes zonder grote financiële en maatschappelijke risico’s. Het probleem opknippen kan ook niet. Alles hangt met alles samen. Meer investeren vergt meer hervormingen op lange termijn, meer bezuinigen nu vergt minder hervormingen later. Juist over deze verdeling bestaat onenigheid.
Waarover verschillen de meningen?
Het CDA wil eerder en meer bezuinigen dan PvdA en ChristenUnie. Volgens de laatste twee wordt de economie anders onnodig veel schade toegebracht, waardoor nog meer tegenvallers voor de overheid dreigen. Maar volgens de christen-democraten krijgt de overheid zonder stevig bezuinigen te veel schulden. De lasten daarvan worden doorgeschoven naar volgende generaties. Het schisma geldt ook de vraag wie de rekening van vandaag moet betalen. PvdA en ChristenUnie willen de lagere inkomens bij pijnlijke maatregelen meer ontzien dan het CDA. Dat wil de lasten gelijk verdelen.
Welke tactiek volgt het CDA?
Het CDA gaf de voorbije week weinig toe. De PvdA heeft morgen een partijcongres. Dus dacht het CDA dat het voor de PvdA belangrijker was vandaag al een akkoord te hebben dan voor het CDA zelf. Het PvdA-congres gedraagt zich traditioneel eigenwijs en heeft veel macht, en zou partijleider Bos en fractievoorzitter Hamer kunnen opzadelen met allerlei onmogelijke eisen.
Het CDA maakt ook graag gebruik van de dubbelrol van Bos. Als minister van Financiën moet hij eigenlijk zorgen voor een plan om het begrotingstekort aan te pakken. Maar voor een PvdA-leider is bezuinigen niet fijn.
Minister Donner (Sociale Zaken, CDA) kampt met de grootste kostenoverschrijdingen op zijn departement: bijna 4 miljard euro. Toch zegt Donner niet tegen Bos dat daarop bezuinigen onmogelijk is. Hij weet dat de PvdA-leider het erger vindt om te snijden in sociale zekerheden dan hij.
Wat doen PvdA en ChristenUnie?
De PvdA probeert het CDA af te schilderen als een partij die de omvang van de crisis niet begrijpt en zich daarom alleen bezighoudt met bezuinigingen. De PvdA wijst dan naar economen die zeggen dat een crisis geen goed moment is voor grootschalige bezuinigingen. De sociaal-democraten houden Donner verantwoordelijk voor de moeizame voortgang van de onderhandelingen: hij is eigenwijs, star en komt terug op toezeggingen, zeggen PvdA’ers. Ook Balkenende zou zich aan Donner ergeren, wat een enkele CDA’er wel wil toegeven. Tegelijkertijd wijzen christen-democraten erop dat het niet meer dan functioneel is dat Donner de bad guy speelt. De ChristenUnie probeert zich als bemiddelaar op te stellen: de traditionele rol voor de kleinste coalitiepartij.
Hoe gaat het nu verder?
De PvdA houdt zaterdag zijn congres, de CDA-top gaat zich dit weekeinde op de hei bezinnen. De ChristenUnie heeft op zaterdag een kleinschaliger beraad. Maandag wordt het overleg hervat. Werkgevers en vakbonden moeten ook op één lijn worden gebracht. Een FNV-demonstratie vandaag was wellicht een voorbode van breder maatschappelijk protest.
De coalitiepartijen zouden het wel eens zijn over de analyse van de problemen. Een compromis tendeert naar stimuleren in de huidige kabinetsperiode en pas aan het eind ervan, in 2011, beginnen met hervormingen en bezuinigen. De bezuinigingen beginnen dan in het verkiezingsjaar 2011. Veel van de maatregelen die deze coalitie bedenkt, moeten door een volgend kabinet worden uitgevoerd. De opgave is om tot geloofwaardige afspraken te komen die toekomstbestendig zijn. Want hoe hard zijn zulke toezeggingen? Een volgend kabinet gaat met een nieuw kiezersmandaat en een eigen agenda aan de slag.
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			Het laatste wat je wilt hebben is dat politici over de geldhoeveelheid en de rente gaan!quote:Op dinsdag 17 maart 2009 11:14 schreef irencus het volgende:
Misschien een idee om de ECB en de DNB buitenspel te zetten net zoals Kennedy dit wilde doen.
http://www.john-f-kennedy.net/executiveorder11110.htm
Zeer interessant, jammergenoeg zal dit nooit gebeuren. Waarschijnlijk zullen alle maatregelen toch op lange termijn desastreus gaan uitpakken. Vraag me af hoe de financiering van ING en Fortis is geregeld, iemand inzicht waar dit geld is geleend en tegen welke percentages?
			
			
			
			Nee, het laatste wat je wil is dat een commerciële instelling de rentes en regels voor haar eigen markt gaat bepalen. Het verleden heeft keer op keer bewezen dat dat fout gaat.quote:Op dinsdag 17 maart 2009 11:29 schreef Xtreem het volgende:
[..]
Het laatste wat je wilt hebben is dat politici over de geldhoeveelheid en de rente gaan!
Het is niet voor niets dat de ECB en DNB op afstand staan!
			
			
			
			
			
			
			
			Denk dat het komt door de principiële tegenstellingen tussen de partijen. Het CDA is voornamelijk geënt op de ondernemers en christenen (die volgorde). Het CU is geënt op de christenen en de mens. Het PvdA wil vooral niet bezuinigen zodat hun kiezers niet bij hen weglopen.quote:Op dinsdag 17 maart 2009 11:55 schreef capricia het volgende:
Pffff. Dat crisisberaad duurt nu al weken.
Wanneer komen ze nu eens met wat concreets naar buiten.
Duurt veel en veel te lang, dit.
			
			
			
			Of omdat er misschien geen oplossing is, ik snap ook niet waarom ze zo focussen op dit economische dal, dit is toch bekend terrein voor elke econoom? Je kunt toch niet proberen om voorgoed op die piek te blijven dat is gewoon onmogelijk.quote:Op dinsdag 17 maart 2009 12:00 schreef rvlaak_werk2 het volgende:
[..]
Denk dat het komt door de principiële tegenstellingen tussen de partijen. Het CDA is voornamelijk geënt op de ondernemers en christenen (die volgorde). Het CU is geënt op de christenen en de mens. Het PvdA wil vooral niet bezuinigen zodat hun kiezers niet bij hen weglopen.
Succes om daar synergie tussen te vinden. Het beste zou zijn als het kabinet zou vallen en er binnen een week een nieuw kabinet zou zijn. Maar da's dagdromen
| 
 | 
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |