Nee, doen we niet, de laatste keer Zwaluwhoeve is ons best tegengevallen. Dan gaan we liever nog een keer naar de Veluwse Bron van de zomerquote:Op vrijdag 12 juni 2009 17:31 schreef Isabeau het volgende:
Ik zou eerst die gratis entree pakken en me dan afmelden
Niet dat je gratis entree kon winnen.quote:Op vrijdag 12 juni 2009 13:00 schreef Sylvana het volgende:
Ik kreeg net een smsje van de Zwaluwhoeve dat ik een gratis entree kon winnen
WTF, op dat soort smsjes zit ik echt niet te wachten hoor
Zo dus maar ff bellen dat ik hier niet van gediend ben.
Ik heb een abonnement op de Stentor en daar stond een hele pagina vol met kortingsbonnen in. Wij hadden een gratis lunchbuffet en een gratis kop koffie+gebak. Ook bij de VeronicaGids zaten ik geloof vorige week kortingsbonnen. Verder weet ik niet wat voor acties er zijn.quote:Op maandag 29 juni 2009 13:41 schreef bigfoot1972 het volgende:
Veluwse Bron wil ik binnenkort ook weer eens naar toe, zijn er nog leuke aanbiedingen voor op dit moment?
Neee het is echt 70 graden en je ligt er ook met je handdoek op, zonder is dat idd niet te doenquote:Op maandag 29 juni 2009 14:12 schreef stbabylon het volgende:
Is dat Laconium niet 40 graden? Dat meen ik mij tenminste te herinneren. 70 graden steen lijkt me overigens ook niet echt prettig om op te liggen.
Ik ken het meer en weet iets af van het opwarmen van water, ik wil je niet teleurstellen, maar dat meer is nog echt koud. Niet meer dan 16 graden gok ik zo. Het is best lekker om in af te koelen, maar als je daar in zou zwemmen zonder eerst in een sauna te zijn geweest, zul je er wel onderkoeld raken. Kort is wel vol te houden.
Nee, dat is het tepidarium. Die is idd een stenen sauna van 40 graden om in op te warmen,quote:Op maandag 29 juni 2009 16:16 schreef stbabylon het volgende:
Is dat lacadinges niet tussen de trap en de panaroma sauna?
veel plezier alvastquote:Op maandag 29 juni 2009 18:58 schreef sander89 het volgende:
Nooit geweest, ken alleen het stoombad en de sauna van mijn sportschool.![]()
Maar binnenkort ga ik het voor het eerst proberen.![]()
quote:Eerste indruk Spa Zuiver Amsterdam
Geschreven door Oeroek op 24 June, 2009
Vanmiddag ben ik naar de proefdagen geweest van Spa Zuiver in Amsterdam. Hieronder laat ik kort mijn eerste indrukken weten.
Sommige punten vallen nog onder het kopje kinderziekten en die zal ik dan ook niet noemen in onderstaande verhaal.
Wil je meer zien van deze sauna, ga dan naar de website van Spa Zuiver Amsterdam.
Strakke en indrukwekkende inrichting
Als je vanaf de kleedkamers op de tweede verdieping naar beneden gaat, kijk je recht het zwembad in. Deze ruimte lijkt meer dan 10 meter hoog en bevat grote grijze pilaren rondom het zwembad.
Rondom het hele bad liggen grijze treden waarop je bij wijze van spreke ook zou kunnen zitten. Pas na een aantal treden kom je in het zwembad terecht.
Door het gebruik van andere kleuren tegels is het zwembad niet blauw maar meer groenig. Het ziet er fantastisch uit, vooral in combinatie met de grijze kleuren van de tegels en pilaren.
De tuin is vrij diep en ongeveer even groot als 5 tennisbanen die in de breedte tegen elkaar liggen. Het zou me trouwens niet verbazen als er vroeger ook echt 5 tennisbanen gelegen hebben.
Achter in de tuin gaat de tuin over in terrassen met water en planten. Als je dichterbij komt zie je dat je met een trap omlaag kan in een soort hoefijzer vormige gang. HIer liggen nog verschillende sauna’s.
Rust en relax ruimtes
Naast het zwembad liggen enkele trappen die leiden naar de eerste verdieping. Deze loopt rondom het zwembad en heeft een balustrade vanaf waar je omlaag naar het zwembad kan kijken.
Deze hele ruimte ligt vol met ligbedden en een groot aantal eenzits banken. Aan het einde ligt de relaxbar met een kleine kaart en heerlijke drankjes.
Een beetje verstopt achter de relaxbar liggen nog twee stilteruimtes. De eerste heet de dreamwave en de tweede heet de ballroom.
In de dreamwave staan ligbedden rondom een soort kleine vijver. Via een lamp en spiegels worden de golven in die vijver geprojecteerd op het plafond in een hypnotiserend waterspel.
De ballroom bevat een soort ballen waarop je kan zitten en hangen zoals bij ligzakken. De projector laat blaadjes of visjes op de vloer zien. Probeer met je voeten maar eens op een blaadje of visje te gaan staan. Je zal je verbazen.
Sauna, baden en hamam
Er is een uitgebreid aanbod waaronder meerdere sauna’s, 2 stoombaden, enkele aromabaden, caldarium, voetenbaden, een hot tub en whirlpools.
De temperatuur van de saunacabines begint bij 70 graden in de muzieksauna en loopt op tot 95 graden in de Finse buitensauna. Het geopende stoombad was 40 graden.
Ik heb nog een opgieting meegemaakt die voor de saunameester een van de eersten met publiek was. Dat was even flink zweten en erg leuk en gezellig.
Er is ook een massageruimte met allerlei mogelijkheden. Ik heb deze nog niet geprobeerd. Het zag er in elk geval goed uit.
In ieder geval genoeg om een heerlijk dagje te ontspannen en relaxen.
Eten en drinken
Je kan een drankje drinken in de relaxbar op de eerste verdieping. Daarnaast is er een netjes en luxe restaurant op de begane grond. Buiten is er nog een terras.
Ik was er tijdens de lunch en heb van de lunchkaart een broodje steak tartaar besteld. Het was moeilijk kiezen want alles zag er heerlijk uit.
Ik had wel het gevoel dat de prijs wat aan de hoge kant was. Bij een goed maal hoort een goede prijs. Tegelijkertijd kan het ook fijn zijn als je even een simpel broodje of een voordelig snackje kan bestellen.
De rookruimte was buiten aan de zijkant van het terras. Dit betekende dat er ook gerookt werd naast en op het terras. Persoonlijk vind ik dat je rokers moet mijden van plekken waar gegeten word, hier zit een minpuntje.
Viel er ook iets tegen?
Wat mij vooral opviel was de lastige entree in de baden. De eerder genoemde treden liepen door in het zwembad. De laatste trede is moeilijk te zien waardoor je ineens in het diepe zakt.
De dompelbaden hadden eenzelfde soort entree. Ik heb de eerste persoon al in een dompelbad zien struikelen toen de laatste tree ineens ophield.
Daarnaast zorgen al deze treden (en ook de trapjes in het complex) dat het minder vriendelijk is voor gehandicapten.
Je merkt hier toch dat een speelse indeling gecombineerd met een strakke inrichting nadelig kan werken op de flow van mensen door het complex.
Conclusie
Deze sauna is absoluut de moeite waard om te ontdekken. De inrichting is goed gelukt en gaf mij ook echt een uniek gevoel.
Er zijn voldoende faciliteiten en er is genoeg te doen voor de hardcore saunaganger en degenen die de sauna pas net ontdekken.
Ik ga zeker binnenkort nog eens terug om een review te schrijven als alles open is en de kinderziektes verholpen zijn. Pas als een sauna volledig draait kun je volledig reviewen.
Ik ben dus afgelopen zondag geweest toen het ook warm was. Ik kon idd merken dat ik minder lang dan normaal in de sauna kon blijven en afkoelen deed ik in het meer, dat was wel koud genoeg. En idd veel drinken tussendoor.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 19:23 schreef teigan het volgende:
wat ik mij afvroeg, hoe zijn jullie ervaringen met een saunabezoek bij warm weer?
Ik ga misschien volgende week naar de sauna, maar is dat nog lekker mocht het zo warm zijn als nu? Koel je dan nog wel af?
De sauna zelf zijn we al vaker geweest, bevalt goed en nu dus ook nog lekker een overnachting erbijquote:Bent u toe aan een paar dagen ontspanning? In de schitterende natuur van Drenthe komt u in een andere wereld terecht. Thermen Holiday Zuidwolde en de BuitenHerberg Ter Linde bieden u een weldadig wellnessarrangement met overnachting aan.
BuitenHerberg Ter Linde is gevestigd in een 17e eeuwse Drentse boerderij. Het hotel is landelijk gelegen op een steenworp afstand van Thermen Holiday Zuidwolde en van de Reest, het pittoreske grensriviertje tussen Drenthe en Overijssel. Het hotel beschikt over 14 ruime, mooi ingerichte hotelkamers voorzien van toilet, douche of bad, TV en telefoon.
Luxe & Wellness Zuidwolde
¤ 77,50 p.p.
* De gehele dag genieten van alle saunafaciliteiten bij Thermen Holiday Zuidwolde
* Gebruik van handdoeken, badjas en badslippers. De originele Thermen Holiday badslippers mag u na afloop meenemen
* Onbeperkt gebruik van heerlijk geurend scrubzout en showergel
* Mogelijkheid tot deelname aan diverse löyly-rituelen
* Overnachting in een 2-persoonskamer in BuitenHerberg Ter Linde
* Luxe ontbijtbuffet
"Vergeet et moar, ik giet vandaog met mien maoten viss'n"quote:Op dinsdag 21 juli 2009 12:24 schreef Sylvana het volgende:
Ik heb vanochtend stiekum een weekendje weg geboekt
[..]
De sauna zelf zijn we al vaker geweest, bevalt goed en nu dus ook nog lekker een overnachting erbijWe gaan van volgende week zaterdag op zondag. Vertel het pas tegen mn vriend als we zaterdagochtend weggaan, ben benieuwd hoe hij reageert
lol nee, dat doet hij niet hoor ( zn vader welquote:Op dinsdag 21 juli 2009 13:21 schreef stbabylon het volgende:
[..]
"Vergeet et moar, ik giet vandaog met mien maoten viss'n"
Ja, dat vind ik idd ook wel raar. Net alsof dat niet mag als je geen arrangement hebt. Dat van die badjas/handdoeken/slippers is wel logisch, die moet je normaal huren. Maar voor een opgieting of scrubgel hoef je normaal ook niet bij te betalen.quote:Op dinsdag 21 juli 2009 14:25 schreef Isabeau het volgende:
Ik vind advertenties van saunaarrangementen vaak zo raarDat ze dan adverteren met 'gehele dag gebruikmaking van alle sauna's' 'gratis scrubzout' 'deelname aan opgietingen' etc. Van die standaarddingen die èlke sauna biedt voor de entreeprijs. Net alsof je er neer gaat zetten 'gratis gebruik van douche en toilet'
Kan het thuis opzoeken in een saunaboek.quote:Op donderdag 30 juli 2009 23:05 schreef nielsgeode het volgende:
Gisteren in een hele kleine sauna bij een zwembad in Wierden geweest waar ik in gesprek kwam met twee mensen waar we het over de vochtigheid en opgietingen hadden.
Wat er beweerd werd was het volgende: bij een opgieting gaat de luchtvochtigheid omhoog en de absolute temperatuur omlaag. Daardoor gaat de gevoelstemperatuur enorm omhoog. Dat is logisch. Echter door die hoge luchtvochtigheid slaat het vocht op je lichaam (net als een bril die beslaat). Daardoor zou je juist afkoelen in plaats van opwarmen. Ik vind het vreemd en onlogisch. Weet iemand hoe zit dit nu precies zit?
Klopt. Ik begrijp de argumentatie ook niet, zelfs niet met een scheikundestudiequote:Op donderdag 30 juli 2009 23:12 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Kan het thuis opzoeken in een saunaboek.
Voor nu: als water verdampt tot stoom, moet er veel warmte toegevoegd worden. Als stoom condenseert tot water, komt die warmte vrij.
Oh wat een anticlimax als je zin hebt in een middagje sauna... 't Zou verboden moeten worden!quote:Op donderdag 30 juli 2009 23:31 schreef Mirjam het volgende:
wij zijn 1 keer zondagmiddag naar een sauna in eindhoven geweest
verrassing, kindermiddag![]()
die sauna op zich was al fail, die kindermiddag was hlelemáál fail.
vies, klein, neukende mensen in het zwembad, vies, klein, en veel drukke kindere.
bah
quote:Luxe & Wellness
Bent u toe aan een paar dagen ontspanning? In de schitterende natuur van Drenthe komt u in een andere wereld terecht. Thermen Holiday Zuidwolde en de BuitenHerberg Ter Linde bieden u een weldadig wellnessarrangement met overnachting aan.
BuitenHerberg Ter Linde is gevestigd in een 17e eeuwse Drentse boerderij. Het hotel is landelijk gelegen op een steenworp afstand van Thermen Holiday Zuidwolde en van de Reest, het pittoreske grensriviertje tussen Drenthe en Overijssel. Het hotel beschikt over 14 ruime, mooi ingerichte hotelkamers voorzien van toilet, douche of bad, TV en telefoon.
Luxe & Wellness Zuidwolde
¤ 77,50 p.p.
* De gehele dag genieten van alle saunafaciliteiten bij Thermen Holiday Zuidwolde
* Gebruik van handdoeken, badjas en badslippers. De originele Thermen Holiday badslippers mag u na afloop meenemen
* Onbeperkt gebruik van heerlijk geurend scrubzout en showergel
* Mogelijkheid tot deelname aan diverse löyly-rituelen
* Overnachting in een 2-persoonskamer in BuitenHerberg Ter Linde
* Luxe ontbijtbuffet
Dit arrangement had ik een paar weken geleden stiekum geboekt. Ik had dus niks tegen Peter verteld, behalve dat hij het weekend van 1 en 2 augustus vrij moest houden. Zaterdagochtend heb ik hem verteld dat we naar de sauna in Zuidwolde gingen en dat we ook bleven overnachten. We konden pas om 14 uur inchecken in het hotel, dus we gingen niet zo vroeg weg. We moesten eerst langs de sauna om een voucher voor het hotel op te halen en daarna konden we inchecken. Het hotel lag aan de overkant van de weg, dus nadat we ingecheckt hadden liepen we terug naar de sauna. Daar hebben we eerst gelunched. We namen allebei een heerlijk pistoletje gezond. Daarna gingen we douchen en in het stoombad.
Het was mooi weer, dus ik heb 's middags lekker in de tuin liggen lezen. Peter had daar geen zin in en is alleen in een paar sauna's gegaan. Aan het eind van de middag ben ik ook nog met hem samen in een sauna geweest. Rond een uur of 6 gingen we eten. We namen allebei 3 verschillende spiesen met lamsvlees, kipfilet en varkenshaas. Peter nam er patat bij en ik rijst. Ook zat er nog atjar, kroepoek en warme groenten bij. Het eten smaakte weer net zo goed als de vorige keren.
Na het eten even rustig gezeten en om 20 uur gingen we naar de opgieting. Het was dit keer een fruitopgieting. Voor de pauze werden de geuren banaan en cranberry opgegoten en na de pauze citroen en eucalyptus. De opgieting was niet echt heel heet, maar wel lekker. Na de opgieting zijn we nog in de zoutgrot geweest en nog in de houtgestookte sauna en we hebben nog een portie bitterballen gegeten. Om 23 uur gingen we naar het hotel toe. De volgende ochtend gingen we om half 9 eruit, want we moesten voor 10 uur hebben ontbeten. We hebben heerlijk ontbeten met lekkere broodjes, kwark en vers fruit. Na het eten hebben we utigecheckt. Als het mooi weer was geweest dan zouden we nog wel fietsen gehuurd hebben en een fietstocht door Drenthe gemaakt hebben, maar het was zulk slecht weer dat we maar gewoon direct naar huis zijn gegaan.
Shiit!quote:Op zondag 9 augustus 2009 11:40 schreef Twoflower het volgende:
[upd] Grote brand sauna Rosmalen
Gelukkig waren er geen mensen aanwezig.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |