En andersom zijn de mensen die het meest opkomen voor rechten van immigranten in Nederland vaak degenen die het felst de Joodse immigratie in Palestina veroordelen.quote:Op woensdag 4 maart 2009 21:09 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Om on topic te blijven: ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat juist degenen die hier vinden dat de Palestijnen niet moeten zeuren en zich gewoon moeten laten verjagen, dezelfden zijn die ernstig bezwaar zouden maken als Nederlanders op vergelijkbare manier onder de voet gelopen zouden worden.
Immigratie is toch even iets anders dan een heel gebied overnemen en daar je eigen staat op gaan stichten, absurde vergelijking die jij daar maaktquote:Op woensdag 4 maart 2009 22:37 schreef Viajero het volgende:
[..]
En andersom zijn de mensen die het meest opkomen voor rechten van immigranten in Nederland vaak degenen die het felst de Joodse immigratie in Palestina veroordelen.
Inderdaad heel opmerkelijk, ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat het te maken heeft met al bestaande sympathie voor bepaalde groepen (bv Moslims of Joden, Europeanen of Arabieren).
Je ziet niet waar ik op reageer? Het is nou eenmaal zo, aan beide kanten.quote:Op donderdag 5 maart 2009 00:17 schreef moussie het volgende:
[..]
Immigratie is toch even iets anders dan een heel gebied overnemen en daar je eigen staat op gaan stichten, absurde vergelijking die jij daar maakt
Je noemt het allebei immigratie, en dat klopt dus niet imho, die term is niet toepasselijk voor wat daar in Israël gebeurd, dat is geen immigratie maar overname ..quote:Op donderdag 5 maart 2009 00:25 schreef Viajero het volgende:
[..]
Je ziet niet waar ik op reageer? Het is nou eenmaal zo, aan beide kanten.
Ik zeg nergens dat het hetzelfde is, maar het is wel opvallend dat mensen idd vaak tegen immigratie in NL en voor Joodse immigratie in Palestina zijn, of voor immigratie in NL en tegen Joodse immigratie in Palestina.
Let er maar eens op.
hoho moussie, jij bent een paar posts geleden met die vergelijking begonnen, en daar wordt nu op doorgefilosofeerd.quote:Op donderdag 5 maart 2009 01:07 schreef moussie het volgende:
[..]
Je noemt het allebei immigratie, en dat klopt dus niet imho, die term is niet toepasselijk voor wat daar in Israël gebeurd, dat is geen immigratie maar overname ..
Ik had het anders niet over immigratie, ik had het over de angst dat 'de vreemdeling' je land over neemt ..quote:Op donderdag 5 maart 2009 07:17 schreef PhysicsRules het volgende:
[..]
hoho moussie, jij bent een paar posts geleden met die vergelijking begonnen, en daar wordt nu op doorgefilosofeerd.
Ik ben het trouwens wel met de constatering van viajero eens. Het komt volgens mij vanuit de sociale sympathie voor de zwakkeren in de samenleving, of dit nu immigranten of palestijnen zijn. Diezelfde socialisten stonden zeer sympathiek tegenover Israel toen het nog het kleine, bedreigde landje was met socialistische modeldorpen (lees, kiboetsiem).
Het bevestigt wel wat Verluste laatst zei: je hebt in politiek geen vrienden, alleen partijen met gelijke belangen.
Je hebt een punt. Ik zal er over nadenken.quote:Op woensdag 4 maart 2009 22:37 schreef Viajero het volgende:
[..]
En andersom zijn de mensen die het meest opkomen voor rechten van immigranten in Nederland vaak degenen die het felst de Joodse immigratie in Palestina veroordelen.
Inderdaad heel opmerkelijk, ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat het te maken heeft met al bestaande sympathie voor bepaalde groepen (bv Moslims of Joden, Europeanen of Arabieren).
Blijkbaar loont het dus om gewelddadig in opstand te komen en kinderen in te zetten in de strijd.quote:Op donderdag 5 maart 2009 11:58 schreef moussie het volgende:
[..]
Wat de veranderde sociale sympathie aangaat, dat zal gedeeltelijk misschien wel kloppen, maar ik denk dat de hoofdmoot toch komt door het beschikbaar komen van meer gegevens, voor de eerste intifada was bij het brede publiek weinig bekend over de 'andere kant', wat wij zagen waren vliegtuigkapingen, München ed ..
en nu zag men ineens kinderen die stenen gooien naar tanks, men begon een beetje inzicht te krijgen in hoe de machtsverhoudingen echt liggen ..
Neen, dat loont niet, het is wanhoop. De wanhoop die Israël ze brengt.quote:Op vrijdag 6 maart 2009 06:22 schreef PhysicsRules het volgende:
[..]
Blijkbaar loont het dus om gewelddadig in opstand te komen en kinderen in te zetten in de strijd.
Beetje kort door de bocht wat je hier doet .. de eerste intifada was, zover mij bekend, in het begin geweldloos, burgerlijke ongehoorzaamheid in de vorm van stakingen, geen belasting betalen ed .. daar is verandering in gekomen na het doodrijden van een paar protesterende Palestijnen in een vluchtelingenkamp. En tja, de 'break the bones' strategie van Rabin toen was nou ook niet bepaald bevorderend voor een vreedzame oplossing ..quote:Op vrijdag 6 maart 2009 06:22 schreef PhysicsRules het volgende:
[..]
Blijkbaar loont het dus om gewelddadig in opstand te komen en kinderen in te zetten in de strijd.
Wat is daar opmerkelijk aan ? Hoe wil je vooruitgang kunnen boeken als je aan alle kanten te maken krijgt met allerhande restricties en een vergunningenstelsel waarbij de Palestijn stelselmatig wordt overgeslagen, waar de huizen die uit pure wanhoop zonder vergunning zijn gebouwd (want met 4 families in 1 klein huis is niet je van het) weer worden gesloopt ..quote:Het opmerkelijke is dat twintig jaar strijd de Palestijnen uiteindelijk sympathie heeft opgeleverd, maar geen sociale in economische vooruitgang, integendeel.
mag blijkbaar toch niet volledig de grens overquote:EL-ARISH, Egypt (AFP) - A British convoy led by MP George Galloway with medical relief for Gaza was pelted with stones and vandalised in the Egyptian town El-Arish on Sunday, an organiser said.
The convoy, which set out from London last month carrying relief supplies valued at one million pounds (1.4 million dollars), arrived in El-Arish, about 45 kilometres (28 miles) from the Rafah passage to Gaza, on Saturday.
"It's an absolute disgrace," convoy organiser Yvonne Ridley told AFP. "The power was cut. During cover of darkness members of our convoy were attacked with stones.
"Vandals also wrote dirty words and anti-Hamas slogans," she said. "Several people in the convoy were injured in the attack."
A security official told AFP that during a power cut, which is a frequent occurrence in the town, children had pelted the convoy with stones.
The convoy is expected to head to Rafah on Monday after a dispute arose between organisers and Egyptian officials, who had welcomed the activists, over the inclusion of non-medical aid in the convoy.
Egyptian officials have said they would allow medical relief through the Rafah passage but non-medical goods such as food would have to pass through Israel's crossings with the Palestinian enclave.
"George Galloway is still in negotiations," Ridley said. "What we have agreed to do is to separate the medical aid from the non-medical aid. The non-medical will go into Gaza via the Egyptian Red Crescent."
Ten Libyan trucks carrying medicine were allowed to transfer their aid to Gaza on Sunday, a border official said.
Egypt opened the Rafah crossing to aid and Palestinian wounded during Israel's 22-day war in Gaza in December and January, which killed 1,300 Palestinians and 13 Israelis, but has since closed it to aid.
http://ca.news.yahoo.com/(...)ypt_britain_gaza_aid
Aan de hand van 1 aflevering kan je gelijk al conclusies trekkenquote:Op maandag 9 maart 2009 00:23 schreef Kees22 het volgende:
Ik zag zondagavond de documentaire van Zembla over de Gaza-strook, kennelijk drie weken na de aanvallen gemaakt.
Al is maar de helft waar, of al is zelfs maar een kwart waar, dan nog is de conclusie duidelijk.
En al die mensen die durven te zeggen dat Israel geeft of gunt of toestaat: krompraat!
Ik vind het kwalitatief genoeg om daar conclusies op te baseren, ja. Wij doen het toch ook massaal aan de hand van véél minder informatie in een krantenberichtje?quote:Op maandag 9 maart 2009 20:54 schreef Slappy het volgende:
[..]
Aan de hand van 1 aflevering kan je gelijk al conclusies trekken
Nee, ik schreef:aan de hand van een halve of zelfs een kwart van een aflevering kan ik al een conclusie trekken.quote:Op maandag 9 maart 2009 20:54 schreef Slappy het volgende:
[..]
Aan de hand van 1 aflevering kan je gelijk al conclusies trekken
Ik eerlijk moet toegeven dat die Hamas baas perfect in slachtoffer rol kan spellenquote:Op dinsdag 10 maart 2009 00:52 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Nee, ik schreef:aan de hand van een halve of zelfs een kwart van een aflevering kan ik al een conclusie trekken.
Heb jij voldoende weerwoord dan? Laat dat dan eens horen. Dan komen we verder.
Interne machtstrijdquote:Op maandag 9 maart 2009 11:43 schreef NewsVan het volgende:
Islamic Jihad: Hamas arrested 10 of our men
Senior group member says detainees include Jihad field commander in Gaza Strip, nine men forced to sign statements pledging to cease rocket fire on Israel prior to being released. 'We have a right to retaliate against enemy's aggression,' he adds
http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3683385,00.html
wow hamas doet voor het eerst iets goeds![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |