De echte klappen vallen trouwens in de nieuwbouw. Wel groei t.o.v. november, maar t.o.v. december een jaar geleden -32%, en op jaarbasis (dus heel 2008 in vergelijking met heel 2007) -58%. En dat zijn ook de berichten die we de laatste maanden lezen: dat de nieuwbouw volledig stil is komen te liggen.quote:Op donderdag 22 januari 2009 19:36 schreef capricia het volgende:
Ik heb me verdiept in de onderliggende cijfers van het nieuwsbericht van het kadaster, dat de prijzen weer omhoog gaan... Hier kun je onderbouwing nalezen van het kadaster.
Ik wil graag weten wat de verhouding in aantallen en bedragen is per marktsegement. Want dat zegt mij meer dan alleen het bericht dat er weer een stijging is...waar vindt die stijging plaats?
Aantallen 2007/2008:
2/1kap -19% in 1 jaar.
rijtjeshuis -10%
Mijn conclusie: Goedkopere woningen worden minder slecht verkocht dan duurdere woningen.
Bedragen dec/nov 2008
2/1kap -3,37%
rijtjeshuis + 1,7%
Het lijkt er dus op dat er voornamelijk goedkopere woningen verkocht worden en dat die wat in prijs gestegen zijn. Duurdere woningen worden niet goed verkocht en dalen in prijs.
Als dat maar lang genoeg gaat duren, dan krijgen we meer verouderde woningen...ik weet niet of we daar blij mee moeten zijn.quote:Op donderdag 22 januari 2009 20:10 schreef Wombcat het volgende:
[..]
De echte klappen vallen trouwens in de nieuwbouw. Wel groei t.o.v. november, maar t.o.v. december een jaar geleden -32%, en op jaarbasis (dus heel 2008 in vergelijking met heel 2007) -58%. En dat zijn ook de berichten die we de laatste maanden lezen: dat de nieuwbouw volledig stil is komen te liggen.
Er komt een recessie aan. Dat betekent dat er toch weer mensen in de betalingsproblemen gaan komen de komende tijd. Als dat er genoeg zijn, heeft dat ook invloed op de huizenmarkt.quote:Op woensdag 21 januari 2009 22:12 schreef Prutzenberg het volgende:
[..]
Dat gaat nog leuk worden als de volgende cijfers bekend worden.
De cijfers van de afgelopen twee maanden zeggen natuurlijk helemaal niets over de toekomst.
Het enige wat nu duidelijk is dat de huizenmarkt stagneert, maar dat wisten we al.
Persoonlijk zie ik toch wel donkere wolken aan de horizon.
Daar was ik dus al bang voor. Weer een extra zetje verder naar beneden.quote:Op donderdag 22 januari 2009 22:23 schreef Halcon het volgende:
http://www.funda.nl/WoningAanbod/Koop/Detail/Fotos/?id=7f0dfb0c-488f-46cb-9797-702dffd16b3e&objecttype=
Leuk vakantiehuisje.
Trouwens Capricia, banken beginnen al met het verlangen van extra aflossingen bij hoge verstrekkingen na hertaxatie. Kan nog gezellig worden!
hoerwoningen worden er genoeg gebouwd anders hoor.quote:Op donderdag 22 januari 2009 20:10 schreef Wombcat het volgende:
[..]
De echte klappen vallen trouwens in de nieuwbouw. Wel groei t.o.v. november, maar t.o.v. december een jaar geleden -32%, en op jaarbasis (dus heel 2008 in vergelijking met heel 2007) -58%. En dat zijn ook de berichten die we de laatste maanden lezen: dat de nieuwbouw volledig stil is komen te liggen.
Hoerwoningen?quote:Op vrijdag 23 januari 2009 12:24 schreef henkway het volgende:
[..]
hoerwoningen worden er genoeg gebouwd anders hoor.
Veel projekten zijn omgezet van koop naar huur
Waar haal je dat precies vandaan? En daarnaast, voor hoeveel mensen geldt dit nu eigenlijk precies? Ik weet dat het inderdaad kan voorkomen, maar in m'n eigen hypotheekakte staat een dergelijke clausule niet. En dat terwijl het een vrij normale hypotheek is, en dit niet iets is dat ik er bijvoorbeeld uitonderhandeld heb.quote:Op donderdag 22 januari 2009 22:23 schreef Halcon het volgende:
Trouwens Capricia, banken beginnen al met het verlangen van extra aflossingen bij hoge verstrekkingen na hertaxatie. Kan nog gezellig worden!
Ik kan je wel een voorbeeldje geven van zo'n clausule:quote:Op vrijdag 23 januari 2009 14:52 schreef MouseOver het volgende:
[..]
Waar haal je dat precies vandaan? En daarnaast, voor hoeveel mensen geldt dit nu eigenlijk precies? Ik weet dat het inderdaad kan voorkomen, maar in m'n eigen hypotheekakte staat een dergelijke clausule niet. En dat terwijl het een vrij normale hypotheek is, en dit niet iets is dat ik er bijvoorbeeld uitonderhandeld heb.
Die aanvullende voorwaarden zullen wel inhouden dat je risicotoeslag krijgt op je rentepercentage.quote:TOETSING WAARDE ONDERPAND BIJ AFLOSSINGSVRIJE LENING
Elke tien jaar kan een vergelijking worden gemaakt tussen het (resterende) leningbedrag en de executiewaarde van uw tot onderpand voor de lening dienende woning. Deze executiewaarde zal in dat geval worden bepaald door een door ons aan te wijzen taxateur. U ontvangt hieromtrent tijdig bericht. De kosten van de taxatie komen voor uw rekening.
Als uit de vergelijking tussen het (resterende) leningbedrag en de getaxeerde executiewaarde blijkt, dat
dit (resterende) leningbedrag van uw aflossingsvrije lening meer bedraagt dan honderd procent van de executiewaarde, zullen aanvullende voorwaarden worden gesteld.
Komen uit een normale hypotheekakte van een vriend van me.quote:Als uit de vergelijking tussen het (resterende) leningbedrag en de getaxeerde executiewaarde blijkt, dat dit (resterende) leningbedrag van uw lening meer bedraagt dan de maximale verstrekking op basis van de executiewaarde, dient u direct het alles boven de maximale verstrekking af te lossen.
Eerlijk gezegd acht ik minder nieuwbouw alleen maar gunstig voor de huizenprijzen.quote:Op donderdag 22 januari 2009 20:10 schreef Wombcat het volgende:
[..]
De echte klappen vallen trouwens in de nieuwbouw. Wel groei t.o.v. november, maar t.o.v. december een jaar geleden -32%, en op jaarbasis (dus heel 2008 in vergelijking met heel 2007) -58%. En dat zijn ook de berichten die we de laatste maanden lezen: dat de nieuwbouw volledig stil is komen te liggen.
Den Bosch daalt landelijk wel het sterkste, maar nog steeds zijn de huizenprijzen daar (Op Amsterdam na) voor een provinciestadje het hoogste. Dan kan er ook het meeste vanaf, zullen we maar zeggen.quote:Op vrijdag 23 januari 2009 22:15 schreef fokuserdetiende het volgende:
wat ik wel grappig vind is dat de woonplaats wel erg uitslaggevend is:
[ afbeelding ]
Klopt. Als jan met de pet op denkt dat hij maar even niet moet kopen (geld ook voor TV's auto's ed) omdat er credietcrisis is terwijl hij in kooptkracht zelf erop voorruit gaat op het moment. Dat mensen geen idee hebben waar het nu mis is gegaan en wat de oorzaak geweest is. Dan hoef je geen econoom te zijn om die cijfer ste lezen.quote:Op vrijdag 23 januari 2009 22:48 schreef fokuserdetiende het volgende:
woon zelf in Tilburg en heb eind 2007 gekocht. Hou de prijzen voor soortgelijke woningen binnen de ringbanen sinds het begin van de crisis best goed in de gaten en moet zeggen dat het hier tot op heden best mee valt.
Heb de indruk dat deze prijsklasse(150 tot 200k), met name de oudere huizen met "charme" nauwelijks geraakt worden. Sterker nog heb ik de indruk dat deze huizen meer moeten kosten als eind 2007.
Opvallend is wel dat huizen welke in slechte staat zijn, of nog compleet gerenoveerd moeten worden helemaal niet aan de man komen en dus ook al sterk gezakt zijn.
Nieuwbouw is ook in Tilburg grotendeels stop gezet. Mooie projecten, zelfs op toplocaties gaan niet door.
Ik ben geen econoom...lees dus cijfers niet die velen van jullie lezen(en als ik ze lees zal ik ze niet kunnen interpreteren als sommigen van jullie). MAAR ik heb sterk de indruk dat het geheel erg negatief beinvloed wordt door slechte publiciteit/media. Men heeft alleen nog maar oren voor slechte dingen. Daar moet ik van kotsen.
En wat vind je ervan? Want als ik staatjes wil zien kan ik ze ook opzoeken maar het leuke aan een forum is dat je je mening erbij kan geven.quote:
http://money.cnn.com/2009(...)postversion=20090123quote:Op zondag 25 januari 2009 07:54 schreef Sjabba het volgende:
[..]
En wat vind je ervan? Want als ik staatjes wil zien kan ik ze ook opzoeken maar het leuke aan een forum is dat je je mening erbij kan geven.
En op welke manier is dit relevant voor de huizenmarkt in Nederland?quote:Op zondag 25 januari 2009 07:56 schreef henkway het volgende:
[..]
http://money.cnn.com/2009(...)postversion=20090123
jij zit ook op de titanicquote:Op zondag 25 januari 2009 08:05 schreef Wombcat het volgende:
[..]
En op welke manier is dit relevant voor de huizenmarkt in Nederland?
Nee, ik vroeg je iets.quote:
Ga eens in de UK kijkenquote:Op zondag 25 januari 2009 08:16 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Nee, ik vroeg je iets.
Het artikel gaat namelijk over huizen die door de banken zijn overgenomen, maar nog niet op de markt gezet.
Op welke manier is dat relevant voor de nederlandse huizenmarkt? Want voor zover ik weet, neemt een bank in NL het huis niet over als de hypotheeknemer de hypotheek niet meer kan betalen.
eh...., executie verkoop?quote:Op zondag 25 januari 2009 08:16 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Nee, ik vroeg je iets.
Het artikel gaat namelijk over huizen die door de banken zijn overgenomen, maar nog niet op de markt gezet.
Op welke manier is dat relevant voor de nederlandse huizenmarkt? Want voor zover ik weet, neemt een bank in NL het huis niet over als de hypotheeknemer de hypotheek niet meer kan betalen.
Ja, maar dan komen ze direct op de markt. Het artikel van Henkway gaat erover dat de situatie in de VS nog erger zou zijn dan men aanneemt, omdat de banken nog een hoop huizen hebben in hun bezit hebben, die nog niet op de markt zijn gebracht.quote:
Dat is een situatie die in NL volgens mij niet voorkomt.quote:Many foreclosed homes and other distressed properties that are now owned by banks have yet to be listed for sale.
Nee dat klopt. Sowieso is de situatie in de US natuurlijk heel anders omdat je daar direct schuldenloos bent als je afstand neemt van je huis. Terwijl je hier in Nederland gewoon met een restschuld blijft zitten.quote:Op zondag 25 januari 2009 08:34 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Ja, maar dan komen ze direct op de markt. Het artikel van Henkway gaat erover dat de situatie in de VS nog erger zou zijn dan men aanneemt, omdat de banken nog een hoop huizen hebben in hun bezit hebben, die nog niet op de markt zijn gebracht. Dat is een situatie die in NL volgens mij niet voorkomt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |