Zijn enkels zijn rood hoorquote:
quote:Wielaert: "Soms riep ik nog 'ingooi FC Twente'"
19 januari 2009
De kop is er af voor Robbie Wielaert. Uitgerekend op bezoek bij zijn oude club NEC, waar hij in het verleden twee keer verkozen werd tot beste speler van het seizoen, maakte de verdediger zondag zijn debuut voor Ajax. En hoewel het soms nog even wennen was, stapte hij na de 2-4 zege op de Nijmegenaren dik tevreden het veld af. "Want ik denk niet dat veel teams hier dit seizoen drie punten pakken."
Het ging deze week snel met Wielaert. Op maandag bereikten Twente en Ajax een akkoord over de transfersom, een dag later tekende hij zijn contract en amper een etmaal daarna trainde hij al voor het eerst mee met zijn nieuwe teamgenoten. Dat ging blijkbaar zo goed, dat coach Marco van Basten voor de lastige uitwedstrijd tegen NEC direct een basisplaats voor Wielaert inruimde. De oud-PSV'er vormde met de Belg Jan Vertonghen het hart van de Amsterdamse defensie.
"Iedereen heeft me enorm goed opgevangen, ik voelde me eigenlijk meteen thuis bij Ajax", zegt Wielaert over zijn eerste week als Ajacied. Dat Ajax qua niveau een stapje hoger is dan FC Twente, heeft de verdediger niet als een probleem ervaren. "Eerlijk gezegd denk ik daar zo min mogelijk over na. Natuurlijk merk ik aan alles dat Ajax een enorme grote club is. Neem bijvoorbeeld het spelershome. Bij negen van de tien clubs uit de Eredivisie werkt daar één vrouw, maar bij Ajax lopen er wel zeven of acht medewerkers rond. Het is voor mij een enorme eer om voor zo'n grote club te spelen, maar op het trainingsveld en tijdens de wedstrijd denk ik daar niet over na."
Toch is het even wennen om nu Ajacied te zijn, na 2,5 jaar FC Twente. "Haha, ja tegen NEC betrapte ik mezelf er op dat ik soms nog 'FC Twente' riep. Als de bal over de zijlijn ging, riep ik bijvoorbeeld 'ingooi FC Twente' naar de scheidsrechter."
Ook het samenspel met zijn teamgenoten moet nog verbeteren, weet Wielaert. "Bij Twente wist ik precies wie wat ging doen en welke looplijnen er waren. Bij Ajax is dat nog niet zo. Dat heeft wat tijd nodig, je hebt trainingen nodig om automatismen te creëren. Misschien is het daarom wel goed dat we komende week geen bekerwedstrijd hebben en de hele week kunnen trainen. Op die manier kan ik het spel van mijn teamgenoten weer een stukje beter leren kennen."
Wielaert weet niet hoe lang het ongeveer zal duren voordat het vernieuwde Ajax een ingespeeld team is. "Dat is een proces, het hangt van een heleboel dingen af. Neem bijvoorbeeld dit seizoen bij FC Twente. In het begin ging alles wat moeizaam, maar na die 6-0 overwinning op SC Heerenveen half november ging het ineens lopen. Er komt dan ook een stukje vertrouwen in de ploeg en dat versnelt het hele proces."
"Daarom is het ook zo belangrijk dat wij nu met Ajax deze zware uitwedstrijd tegen NEC gewonnen hebben", vervolgt hij. "Er zullen hier dit seizoen namelijk niet veel teams winnen, denk ik. Natuurlijk had ons veldspel nog beter gekund, maar deze drie punten zijn heel belangrijk. We zijn blijven knokken, zeker toen we met tien man kwamen te staan na de rode kaart voor Dario Cvitanich. We wilden deze wedstrijd per se winnen, de manier waarop was even minder belangrijk."
En dat komt zeker niet door hem, jorientje!quote:Op zondag 8 februari 2009 13:37 schreef jorienvdherik het volgende:
Sinds hij bij ajax speelt hebben ze slechts 1x gewonnen
hoe kan jij dat beoordelen?quote:Op zondag 8 februari 2009 13:41 schreef peaceman het volgende:
[..]
En dat komt zeker niet door hem, jorientje!
O nee?quote:Op zondag 8 februari 2009 13:41 schreef peaceman het volgende:
[..]
En dat komt zeker niet door hem, jorientje!
Omdat de goals tegen over het algemeen niet gemaakt worden door iemand waar Robbie de boel dekt. Dat kan zelfs een blinde zien.quote:
Sommige mensen (vooral ajax-haters!) vallen wel meer dingen op die er niet zijn.quote:Op zondag 8 februari 2009 13:48 schreef jorienvdherik het volgende:
Het val toch wel op
Iemand die de wedstrijden gezien heeft, kan toch met zijn eigen ogen zien dat de doelpunten niet door hem vallen?quote:Op zondag 8 februari 2009 13:53 schreef RayMania het volgende:
Gewoon negen doelpunten tegen in vier wedstrijden sinds Wielaert. Wel opvallend ja.
Sinds de terugkeer van Stekelenburg.quote:Op zondag 8 februari 2009 13:53 schreef RayMania het volgende:
Gewoon negen doelpunten tegen in vier wedstrijden sinds Wielaert. Wel opvallend ja.
quote:Op maandag 19 januari 2009 15:09 schreef BB-boy het volgende:
Kappen met roepen dat de bal voor FC Twente is! je speelt nu in Amsterdam!
HE INGOOI VOOR TWENTE!
ZEG TOCH DAT IE VOOR TWENTE IS?!
Daar heb je een heeeeel sterk punt.quote:Op zondag 8 februari 2009 14:07 schreef sjimz het volgende:
[..]
Sinds de terugkeer van Stekelenburg.
Achteraf wel ja. Maar aan hem ligt het toch echt niet. Het middenveld stond vandaag te schutteren en de rest van de verdediging - op Wielart na - ook.quote:Op zondag 8 februari 2009 14:21 schreef Erosjuhhh het volgende:
Had een hele mooie stap kunnen zijn.. maar hij had dit seizoen misschien beter bij FC Twente gebleven.
De vraag is of hij de garantie had gehad dat Ajax in de zomer voor de derde (!) keer voor hem zou aankloppen bij Twente. De manier waarop hij vertrok blijft niet chic, hoewel dat ook een fout van Munsterman was. Ik gun hem best zijn succes bij Ajax.quote:Op zondag 8 februari 2009 14:21 schreef Erosjuhhh het volgende:
Had een hele mooie stap kunnen zijn.. maar hij had dit seizoen misschien beter bij FC Twente gebleven.
Dat gevoel heb ik ook. De spitsen van Heerenveen, Groningen, NEC etc. konden steeds hun gang gaan en de bal in de ploeg houden omdat Wielaert en Vertonghen steeds op afstand aan het dekken waren.quote:Op zondag 8 februari 2009 16:52 schreef methodmich het volgende:
Volgens mij kan hij beter met Oleguer samen gaan spelen, met een echte mandekker. Vertonghen dan op het middenveld of linksback.
quote:Wielaert: 'Ik heb veel aan Neeskens te danken'
Afgelopen winter kreeg Robbie Wielaert eindelijk de door hem zo gewenste transfer van FC Twente naar Ajax. Na een hectische periode lijkt de verdediger eindelijk rust te hebben gevonden, zowel bij Ajax als bij Nederland B. KNVB-coach Johan Neeskens, zijn voormalig trainer bij NEC, speelt een belangrijke rol in zijn carrière.
"Het was af en toe behoorlijk hectisch", blikt Wielaert op de website van de KNVB terug op de eerste maanden van het seizoen. "Eerst zou ik met het Olympisch elftal meegaan naar Peking. We plaatsten ons met FC Twente echter voor de voorronde van de Champions League, waardoor ik niet mee kon. Ik heb de wedstrijden daarom met gemengde gevoelens thuis vanaf de bank gekeken. Ik had er dolgraag bij geweest."
"Daarna kwamen zowel tijdens de zomer als de winter de transfergeruchten op gang", vervolgt Wielaert zijn verhaal. "Uiteindelijk heb ik tijdens het seizoen alsnog de stap naar Ajax gemaakt. Helaas bleef het op het begin onrustig. Ajax zat in een moeilijke periode. Omdat ik alleen in een hotel zat, kon ik dit moeilijk van me afzetten."
De tweede plaats in de competitie is voor Wielaert en Ajax het hoogst haalbare. Hij strijdt hiervoor tegen een club die hem aan het hart ligt: oud-werkgever FC Twente. "Dat is raar. Ik gun de club alles, maar in dit geval hoop ik toch dat wij met Ajax de tweede plaats behalen", benadrukt hij. "Laat FC Twente de beker maar winnen."
Wielaert is trots dat hij voor Nederland B mag uitkomen. "Nederland B heeft een leuke, spontane groep", legt de mandekker uit Emmeloord uit. "Het niveau ligt erg hoog. Ook ik kan daar veel van leren. Mijn uitverkiezing geeft aan dat ik in beeld ben bij de A-selectie. Ik probeer me daar niet te veel op te focussen, maar het is mooi dat de kans aanwezig is dat ik er binnenkort een keertje bijzit."
De aanwezigheid van Johan Neeskens vindt Wielaert een bijkomend voordeel. "Ik heb veel aan Neeskens te danken. Hij zette mij bij NEC direct op mijn favoriete positie in het centrum van de verdediging. Vanaf dat moment is mijn carrière goed op gang gekomen. Hij verdedigt altijd het belang van de spelers en gaat voor je door het vuur. Daarbij geeft hij veel vertrouwen. Zijn aanwezigheid heeft mij enorm geholpen."
Negen in de laatste negen.quote:Op maandag 13 april 2009 12:15 schreef RayMania het volgende:
Drie tegengoals in de laatste acht wedstrijden.
quote:
Twente hoeft hem niet terug denk ik.quote:Op zondag 3 mei 2009 16:03 schreef Radegast het volgende:
Hebben we het bonnetje nog?
Helaas niet!quote:Op zondag 3 mei 2009 16:03 schreef Radegast het volgende:
Hebben we het bonnetje nog?
quote:Op zondag 3 mei 2009 16:03 schreef Radegast het volgende:
Hebben we het bonnetje nog?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |