Het artikel van kpmg is een stuk uitgebreiderquote:'Beloningsbeleid oorzaak kredietcrisis'
Uitgegeven: 7 januari 2009 12:16
Laatst gewijzigd: 7 januari 2009 12:16
AMSTERDAM - Het belonings- en bonussenbeleid is de belangrijkste oorzaak van de kredietcrisis. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerd internationaal onderzoek van KPMG onder vijfhonderd bestuurders bij banken.
Ruim de helft legt hier de vinger op de zere plek.
Gebrek aan 'fatsoenlijk bestuur' op het gebied van risicomanagement is volgens de bankiers een andere belangrijke oorzaak van de malaise op de financiële markten.
Banken hebben te veel risico's genomen bij het nemen van strategische beslissingen. Bijna drie kwart van de ondervraagden is voor strengere regelgeving op de financiële markten.
Die 50% die het wijt aan falend risicomamagment hadden voor die hoge salarissen dat niet eerder kunnen bedenken.quote:Op woensdag 7 januari 2009 13:03 schreef Echo99 het volgende:
En uit het stuk van KPMG blijkt dat slechts 50% die mening deelt en dat de andere 50% het inderdaad wijt aan een falend riskmanagement.
Beetje kansloos van nu.nl om dit zo te plaatsen. Maar goed, ik ben dan ook geen journalist
Behalve dat laatste: ja.quote:Op woensdag 7 januari 2009 13:24 schreef Llotyhy het volgende:
Zou het beloningsbeleid ook de belangrijkste oorzaak zijn van de problemen in het Midden Oosten, het verdwijnen van het tropisch regenwoud en het slechte presteren van Feyenoord? Wat een onzin...
Dankje dat je dat zei .. daar ben ik het volledig mee eens, je bent de 1e die het zegt.quote:Op woensdag 7 januari 2009 14:31 schreef Bolkesteijn het volgende:
Ah wacht, een onderzoek onder bestuurders zelf.Dat lijkt mij nou niet echt een betrouwbare bron om aan waarheidsvinding te doen. Het probleem is veel fundamenteler, de waarde van geld is niet meer gekoppeld aan een reële onderliggende waarde. De bonusstructuur heeft enkel tot een efficiënte uitbuiting van de gevolgen van fiat-geld bewerkstelligd.
Onzin. Zonder bonusstructuur was die uitbuiting net zo efficiënt geweest.quote:Op woensdag 7 januari 2009 14:31 schreef Bolkesteijn het volgende:
De bonusstructuur heeft enkel tot een efficiënte uitbuiting van de gevolgen van fiat-geld bewerkstelligd.
quote:Op woensdag 7 januari 2009 14:34 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Onzin. Zonder bonusstructuur was die uitbuiting net zo efficiënt geweest.
Waarom zou ik. Dat doet hij ook niet.quote:
Het is een oorzaak maar of het ook de belangrijkste oorzaak is betwijfel ik. Omdat het een rapport van KPMG is maakt dat de bewering niet meteen waar.quote:Het belonings- en bonussenbeleid is de belangrijkste oorzaak van de kredietcrisis. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerd internationaal onderzoek van KPMG onder vijfhonderd bestuurders bij banken.
of aan een te grote geldgroei, of aan het feit dat mensen door de overheid in slaap gesusd zijn en er op vertrouwen dat de overheid hun altijd red.quote:Op woensdag 7 januari 2009 13:03 schreef Echo99 het volgende:
En uit het stuk van KPMG blijkt dat slechts 50% die mening deelt en dat de andere 50% het inderdaad wijt aan een falend riskmanagement.
Beetje kansloos van nu.nl om dit zo te plaatsen. Maar goed, ik ben dan ook geen journalist
Waarom zou het geen betrouwbare bron zijn? Bestuurskundigen maken juist cruciale beslissingen binnen een bedrijf. Als zij merken dat het beloningsbeleid niet deugt dan ben ik de eerste die juist deze groep als betrouwbaar zou bestempelen. Deze openbaringen zijn zelfs onwenselijk voor mensen in welk bestuur dan ook.quote:Op woensdag 7 januari 2009 14:31 schreef Bolkesteijn het volgende:
Ah wacht, een onderzoek onder bestuurders zelf.Dat lijkt mij nou niet echt een betrouwbare bron om aan waarheidsvinding te doen.
Volgens mij keerden internet bedrijven nooit dividend uit.quote:Op woensdag 7 januari 2009 14:10 schreef Mendeljev het volgende:
Het beloningsbeleid is natuurlijk wel een directe oorzaak van wat de beleggers willen. Rendement. Niet over 10 jaar maar nu!
We hebben het gezien met de .COM bubble. Alle bedrijven die snel veel divend of rente uitkeerden lagen binnen enkele jaren op hun gat. De grote spelers die een lange termijn visie hadden hebben nu de markt overgenomen.
Het is voor een bedrijf niet van cruciaal belang om ieder jaar winst te maken. Magere jaren kunnen soms gezond zijn voor een bedrijf.
Gaat het hier om interne regelgeving of externe regelgeving (van de overheid)quote:Bijna 75% van de banken vindt dat de kredietcrisis bewijst dat bankensector strengere regelgeving nodig heeft. Toch vindt slechts 36% dat de regelgever zich meer moet inspannen om de sector te compenseren
Behalve de bonussen van de bestuurders zelf zekerquote:Op woensdag 7 januari 2009 15:36 schreef Drive-r het volgende:
Ach, bestuurders van banken moeten ook een schuldige aanwijzen en het zal dus wel het bonus systeem zijn. Altijd makkelijker om gewoon het volk na te praten dan andere lastige discussies te voeren. Daarbij wordt het betalen van het personeel weer een stuk makkelijker, bonussen hoeven ze in ieder geval niet meer te verwachten.
Dat ondermijnt het vertrouwen in de bank.quote:Waarom durven ze niet toe te geven dat ze hun credit management en interne controle simpelweg niet goed op orde hadden? Dat een bankier met het vooruitzicht op een bonus zin krijgt om veel commitments aan te nemen lijkt me logisch. Vervolgens is daar de interne controle om hem in bedwang te houden, te zorgen dat de risico's aanvaardbaar zijn, etc...
quote:Als een autoverkoper commissie krijgt op elke auto die verkocht wordt, zal hij ooks steeds meer korting willen geven. Zijn baas zorgt dat hij daarbij wel binnen de grensen blijft, zo simpel is dat. Bestuurders waren dit even vergeten. Blijkbaar. Nu is de autoverkoper de lul.
Waarschijnlijk zullen ook die omlaag gaan, maar ze houden tenminste hun baan en over een paar jaar lopen ze weer binnen. Trouwens, er zijn genoeg banken waar bepaalde bankiers onder management meer verdienden aan bonussen dan de CEO. Je hoeft dat tenslotte niet publiek te maken als het geen manager is, maar gewoon een omzet-genererende bankier.quote:Op woensdag 7 januari 2009 15:42 schreef DiRadical het volgende:
[..]
Behalve de bonussen van de bestuurders zelf zeker![]()
[..]
Dat ondermijnt het vertrouwen in de bank.
Als het nog meer ondermijnt kan worden.
De bestuurders worden ook beloont wanneer de korte termijn resultaten beter zijn. Ik kan me voorstellen dat het hoger management de interne controle ook flink onder druk zal zetten als de interne controle strenger gaat controleren.
[..]
Natuurlijk, iedereen walgt daarvan. Jammer enkel dat nu iedereen met een goeie bonus door de meerderheid als een graaier of schraper wordt neergezet. Als mijn werk en inzet een hoop oplevert voor mijn baas en hij beloont mij ook zo, ben ik dan echt zo'n lul? Ik voel me niet schuldig.quote:Op woensdag 7 januari 2009 15:53 schreef Pappie_Culo het volgende:
Lijkt me meer een combinatie van samenwerkende factoren, hoezeer ik ook walg van graaiers en schrapers.
Het ligt ook aan de context. Zolang jij die beloning zelf niet bepaalt vind ik het al alleszins meevallen.quote:Op woensdag 7 januari 2009 15:58 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Natuurlijk, iedereen walgt daarvan. Jammer enkel dat nu iedereen met een goeie bonus door de meerderheid als een graaier of schraper wordt neergezet. Als mijn werk en inzet een hoop oplevert voor mijn baas en hij beloont mij ook zo, ben ik dan echt zo'n lul? Ik voel me niet schuldig.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |