Een SPV'er doet een beetje het voorwerk. Hij/zij inventariseert wat er aan de hand is en wat hem/haar verstandig lijkt. SPV'er schrijft een verslag voor je psychiater, en de psychiater leest het. In het gesprek zal hij om verduidelijking vragen van bepaalde zaken, met name wat je denkt dat de oorzaak is, en wat een eventuele oplossing zou kunnen zijn. Klakkeloos medicijnen voorschrijven is er niet bij hoorquote:Op woensdag 18 februari 2009 11:11 schreef charleen het volgende:Mag ik er tussen komen met wat vraagjes?
Mijn svp-er heeft mij doorverwezen naar een psychiater om te kijken of ik medicijnen voorgeschreven kan krijgen (al maanden erg depressief). Wat gaat die psych allemaal vragen zoal, of leest hij eerst dossier door of schrijft ie gewoon klakkeloos wat medicijnen voor? En krijgt iedereen last van bijwerkingen? Want daar ben ik zo bang voor, he..
Nou, ben benieuwd naar de antwoorden.
Natuurlijkquote:Op woensdag 18 februari 2009 11:11 schreef charleen het volgende:Mag ik er tussen komen met wat vraagjes?
Een psychiater zal eerst wat medische voorgeschiedenis willen weten, en hij/zij zal vragen naar je klachten. Vaak stelt hij/zij een diagnose, en overlegt hij/zij met jou bij welke medicijnen je mogelijk baat zou hebben.quote:Wat gaat die psych allemaal vragen zoal,
Nee hoor, een psychiater zal je achtergrond willen weten, hij/zij kijkt alleen naar het medische plaatjequote:of leest hij eerst dossier door of schrijft ie gewoon klakkeloos wat medicijnen voor?
Dat is voor iedereen anders, maar over het algemeen denk ik dat iedereen wel wat merkt van bijwerkingen. De meeste bijwerkingen gaan echter na een paar weken écht wel weer over en met de rest leer je leven. Ze zijn in elk geval niet zo erg als de depressie zelfquote:En krijgt iedereen last van bijwerkingen? Want daar ben ik zo bang voor, he..
Ik hoop dat je er wat aan hebtquote:Nou, ben benieuwd naar de antwoorden.
Wat je sowieso moet doen is veel vragen stellen bij elke onduidelijkheid of onzekerheid, in een ideale wereld zou een psychiater uren tijd voor je uittrekken maar dat is helaas niet zo maar dat betekent niet dat je kritisch mag zijn als hij je medicijnen voorschrijft (wat ook icm therapie zou moeten). En of je medicatie nodig hebt zal moeten blijken, je zult eriig niet zomaar op worden gezetquote:Op woensdag 18 februari 2009 11:11 schreef charleen het volgende:Mag ik er tussen komen met wat vraagjes?
Mijn svp-er heeft mij doorverwezen naar een psychiater om te kijken of ik medicijnen voorgeschreven kan krijgen (al maanden erg depressief). Wat gaat die psych allemaal vragen zoal, of leest hij eerst dossier door of schrijft ie gewoon klakkeloos wat medicijnen voor? En krijgt iedereen last van bijwerkingen? Want daar ben ik zo bang voor, he..
Nou, ben benieuwd naar de antwoorden.
Gaat goed hier. Carnaval overleefd tot dusver, voel me niet rottig of niet down, alleen wat brakjesquote:Op zondag 22 februari 2009 15:09 schreef MaJo het volgende:
Hoe is het hier? Ik al het hele weekend down
Fijn dat het goed gaat Burdiequote:Op zondag 22 februari 2009 21:08 schreef Burdie het volgende:
[..]
Gaat goed hier. Carnaval overleefd tot dusver, voel me niet rottig of niet down, alleen wat brakjes.
voor jou!
Ik heb hier een mooie vergelijkingstabel.quote:Op woensdag 18 februari 2009 11:49 schreef Re het volgende:
[..]
Wat je sowieso moet doen is veel vragen stellen bij elke onduidelijkheid of onzekerheid, in een ideale wereld zou een psychiater uren tijd voor je uittrekken maar dat is helaas niet zo maar dat betekent niet dat je kritisch mag zijn als hij je medicijnen voorschrijft (wat ook icm therapie zou moeten). En of je medicatie nodig hebt zal moeten blijken, je zult eriig niet zomaar op worden gezet
Iedereen krijgt last van bijwerkingen, maar niet iedereen krijgt dezelfde bijwerkingen en niet alle bijwerkingen hoeven ernstig te zijn of constant aanwezig (veel bijwerkingen worden geleidelijk minder), wees er op beducht dat als je medicatie krijgt dit niet gelijk zal werken, je lichaam moet zich eerst aanpassen aan een nieuw evenwicht in je hersenen en dat kan wel 4-6 weken duren
Oww balen zeg!!! Blijf je nu bij je moeder tot het wat beter gaat met je? Ik hoop dat je je snel weer goed voelt. beetje rustig aan doen maar en je lekker laten vertroetelenquote:Op zondag 22 februari 2009 15:09 schreef MaJo het volgende:
Hoe is het hier? Ik al het hele weekend down
Vandaag naar college en dan vanavond weer terug naar mijn oudersquote:Op maandag 23 februari 2009 09:56 schreef Murmeli het volgende:
[..]
Oww balen zeg!!! Blijf je nu bij je moeder tot het wat beter gaat met je? Ik hoop dat je je snel weer goed voelt. beetje rustig aan doen maar en je lekker laten vertroetelen
sterkte meis! dikke knuffel van mij
hmmmz shit zeg!! Morgen maar even bellen inderdaad. wat raar dat ze pas na een maand kanquote:Op maandag 23 februari 2009 11:54 schreef MaJo het volgende:
[..]
Vandaag naar college en dan vanavond weer terug naar mijn ouders
heb echt een rotnacht achter de rug. Had alleen maar zwarte gedachten over de dood en heb daardoor heel lang wakker gelegenpsycholoog gebeld maar kan daar pas half maart terecht
ze heeft morgen wel telefonisch spreekuur dus zal dan wel even bellen.
ze is op vakantie dus bel morgen met de psychiater.quote:Op maandag 23 februari 2009 11:58 schreef Murmeli het volgende:
[..]
hmmmz shit zeg!! Morgen maar even bellen inderdaad. wat raar dat ze pas na een maand kanheb je niet regelmatig gewoon afspraken bij haar? Misschien toch wel aan te raden. Ik hoop dat ze je morgen een beetje vooruit kan helpen.
Die zwarte gedachten zijn echt niet coolik ken ze ook wel helaas en dat is gewoon kut.
Helpt het je om een beetje wat leuks te gaan doen? (of te komen gallen bij singles? ofzoiets, ik bedenk maar wat stompzinnigs....)
nog een paar dikke knuffels van mij
nja beter zwelgen in muziek dan onverstandige dingen doen he.quote:Op maandag 23 februari 2009 12:10 schreef MaJo het volgende:
[..]
ze is op vakantie dus bel morgen met de psychiater.
heb op dit moment echt nergens zin in, zelfs vaak niet in fok. Het enige wat ik doe is de hele dag Coldplay luisteren en daarin zwelgen
Uitrusten zit er niet echt in want ik heb zo een werkgroep die ik niet kan missen. En ik ben best trots dat ik nu onderweg benquote:Op maandag 23 februari 2009 12:26 schreef Murmeli het volgende:
[..]
nja beter zwelgen in muziek dan onverstandige dingen doen he.
goed, morgen bellen met de psychiater. anders wacht je dat gewoon even af en ga je verder coldplay luisteren en vooral uitrustenbeetje bijslapen lijkt me geen slechte voor jou
ja leuk, concert moet je doen!!!quote:Op maandag 23 februari 2009 12:50 schreef MaJo het volgende:
[..]
Uitrusten zit er niet echt in want ik heb zo een werkgroep die ik niet kan missen. En ik ben best trots dat ik nu onderweg ben
vanavond misschien naar een concert met mijn beste vriendinnetje. Ook wel goed om dingen te doen, anders lig ik alleen maar in bed zoals dit weekend
maar hoe is het met jou dan Murm?
Concert gaat toch niet door, blijkt pas om een uur of 12(!!!) te zijnquote:Op maandag 23 februari 2009 13:17 schreef Murmeli het volgende:
[..]
ja leuk, concert moet je doen!!!
idd knap dat je je naar je werkgroep kon slepen. als je maar alleen de dingen doet die echt moeten
met murm gaat het goed. ben een beetje in lovet is nog in de kennismakingsfase hoor maar t gaat heel goed
hij zorgt wel een beetje voor mij, goed luisteren en vragen stellen en niet hysterisch reageren als ik een beetje raar doe
ben er blij mee!
moet wel nog mn huis opruimen en discipline aanleren met slapen. dat is nog niet verbeterd nadat mn depressiebui over was. dus dat is nu mijn volgende plan
na de vakantie had ik wel een dip, maar ik geloof dat die bij aan het trekken is. (door mijn plannetjes dus om op te ruimen en meer te gaan slapen)
he nou, shit van dat concert zeg!! hoe voel je je vandaag? Vanmiddag bel je de psych he? laat je even weten hoe dat gaat?quote:Op maandag 23 februari 2009 19:15 schreef MaJo het volgende:
[..]
Concert gaat toch niet door, blijkt pas om een uur of 12(!!!) te zijnDus ga ik maar weer verder met Coldplay luisteren
Dat is het enige dat ik deze dagen leuk vind
En roken
Hey wat goed dat het zo goed gaat! En dat je helemaalbent, superfijn! En zo hoort het ook, dat een man je gewoon neemt als je bent
en goed dat je nu aan de andere dingen gaat werken. Maar alles stapje voor stapje he, het is al supergoed dat je je weer zo lekker voelt! De rest komt allemaal wel
Nog steedsquote:Op dinsdag 24 februari 2009 09:55 schreef Murmeli het volgende:
[..]
he nou, shit van dat concert zeg!! hoe voel je je vandaag? Vanmiddag bel je de psych he? laat je even weten hoe dat gaat?
Ja, ik doe het rustig aan hoor met mezelf. Date is wel lief enzo, en ik kom nu ook best goed voor mezelf op vind ik, dus daar ben ik ook wel trots op
tof dat je er maandag al heen kan!! nog even een weekje doorbuffelen. Denk ook dat het wel goed is om dingen te blijven doen. een beetje regelmaat kan geen kwaad. maar niet teveel doen danquote:Op dinsdag 24 februari 2009 10:08 schreef MaJo het volgende:
[..]
Nog steedsNet met de psych gebeld, kan maandag bij haar terecht. Ze is wel heel lief en heeft me een beetje opgebeurd. Wilde eigenlijk niet naar college gaan maar ze heeft me overtuigd om wel te gaan en gewoon dingen te gaan doen. Het liefst zou ik de hele dag in bed blijven liggen
sja... niet meer doen danquote:Op woensdag 25 februari 2009 13:27 schreef Grrrrrrrr het volgende:
Hm, na zaterdag en zondag te zijn wezen carnavallen was ik wel heel erg labiel afgelopen maandag. Al een tijdje niet meer mee gemaakt.
Ik moet het toch eens onder ogen gaan zien: ik kan niet meer dagenlang feesten zonder een labiel wrak te worden. Zolang ik dat niet doe gaat het gewoon goed
Zelfdisciplineprobleempje jaquote:Op woensdag 25 februari 2009 17:41 schreef Murmeli het volgende:
[..]
sja... niet meer doen dan
zelfdisciplineprobleempje?
(heel bekend..)
heb helaas geen tips, want als ik ze had had ik zelf ook geen probleem denk ikquote:
Ik heb hier te lang niet gepost denk ikquote:Op woensdag 25 februari 2009 21:44 schreef Murmeli het volgende:
[..]
heb helaas geen tips, want als ik ze had had ik zelf ook geen probleem denk ik
maar hoe kom je er zo bij om dit in het topic over medicatie te posten? heeft het daar iets mee te maken? of was dit het topic dat je het dichtstbij je verhaal vond komen?
Heel mooi!quote:Op donderdag 26 februari 2009 10:20 schreef Burdie het volgende:
Het gaat zo goed met me! Ik voel dat het steeds minder 'mistig' wordt in m'n hoofd naarmate ik begin te wennen aan de verminderde dosis. Nu kan ik goed de dingen toepassen die ik in therapie heb geleerd, en het gaat me echt prima af, heel natuurlijk gaat het
. Ik voel me helder en vrolijk en positief en ik heb ook wat meer libido (niet dat die nou zoveel was verdwenen, maar nog meer libido is nooit erg he
). Ik heb er zelfs echt zin in om straks weer de dosis te verminderen
. Maar dat mag pas over twee weken weer
.
Als tegenhanger van alle negatieve verhalen, wilde ik dit hier even melden. Woei.
Je gaat helemaal stoppen?quote:Op donderdag 26 februari 2009 10:20 schreef Burdie het volgende:
Het gaat zo goed met me! Ik voel dat het steeds minder 'mistig' wordt in m'n hoofd naarmate ik begin te wennen aan de verminderde dosis. Nu kan ik goed de dingen toepassen die ik in therapie heb geleerd, en het gaat me echt prima af, heel natuurlijk gaat het
. Ik voel me helder en vrolijk en positief en ik heb ook wat meer libido (niet dat die nou zoveel was verdwenen, maar nog meer libido is nooit erg he
). Ik heb er zelfs echt zin in om straks weer de dosis te verminderen
. Maar dat mag pas over twee weken weer
.
Als tegenhanger van alle negatieve verhalen, wilde ik dit hier even melden. Woei.
Ah, ok, dank je voor de uitleg.quote:Op woensdag 25 februari 2009 22:15 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Ik heb hier te lang niet gepost denk ik. Ik slik ook ad, al jaren, helaas. Met de AD gaat het altijd wel goed (of iig redelijk) maar zodra ik ervan af ga zak ik langzaam weer weg, kan wel een paar jaar duren maar het gaat altijd weer mis.
En als ik een paar dagen achter elkaar ga feesten dus.
Ben jij ook weer op de hoogte
Dat zal de tijd lerenquote:
Succes!quote:Op donderdag 26 februari 2009 12:15 schreef Burdie het volgende:
[..]
Dat zal de tijd leren. Het is wel de bedoeling om helemaal te stoppen, of als dat niet lukt af te bouwen tot een 'onderhoudsdosis'.
quote:Op donderdag 26 februari 2009 12:15 schreef Burdie het volgende:
[..]
Dat zal de tijd leren. Het is wel de bedoeling om helemaal te stoppen, of als dat niet lukt af te bouwen tot een 'onderhoudsdosis'.
klote voor je.. heb vandaag ook een kutdag, misschien hangt er iets in de lucht.quote:Op donderdag 26 februari 2009 13:06 schreef Murmeli het volgende:
[..]
ben zo blij voor je!
hier is het kut, heb vette megadip en kan alleen maar janken
Hmmm dat is ook lekker nieuws jaquote:Op donderdag 26 februari 2009 15:44 schreef myrkur het volgende:
[..]
klote voor je.. heb vandaag ook een kutdag, misschien hangt er iets in de lucht.![]()
ik heb deze week te horen gekregen dat ik waarschijnlijk een dysthyme stoornis heb ipv een depressie..
dus ik ben er voorlopig ook nog niet vanaf.
jawel hoor. was al bezig met therapie, en dat kunnen we nu dus wel wat gerichter doen, dus dat is wel weer positief.quote:Op donderdag 26 februari 2009 16:10 schreef Murmeli het volgende:
[..]
Hmmm dat is ook lekker nieuws jaIs er ook iets gezegd van mogelijke behandeling of medicatie? of was het vooral gewoon een slecht bericht en stopte het daarbij? sterkte iig
![]()
Ik weet niet wat ik heb, voel me gewoon depri en ellendig en heb nergens zin in. het ging zo goed voor mn vakantie en nu gaat het weer slecht. heb nergens genoeg zelfdiscipline voor. AD leken eerst goed te helpen maar de afgelopen week merk ik daar niks van dus dan ga ik daar weer aan twijfelen. en ik had gewoon de hoop dat na 34 jaar eindelijk mn leven een beetje makkelijk ging worden.
bah... en nu moet ik eigenlijk tot half 6 op iemand wachten maar ik ga liever naar huis ofzo. weet wel wat leuks wat ik kan gaan doen maar daar heb ik allemaal geen zin in.
fijn, effe klagen hier
Geef je helemaal gelijk, hoor, vind het ook maar erg snel uitgeschreven, dat recept. Maar dat idee heb ik ook wel, hoor, dat men al klaar staat met pen en papier om het uit te schrijven als je maar een piepje geeft. Ik heb hem eerlijk verteld dat ik de laatste week eigenlijk wel goed in mijn vel zit, met name omdat ik een leuke nieuwe baan heb gevonden enzo. Maar hij achtte een terugval niet onwaarschijnlijk.quote:Op vrijdag 27 februari 2009 10:30 schreef Re het volgende:
een glaasje zo op zijn tijd is geheel niet erg, het wordt pas problematisch als je veel drinkt omdat dan de medicijnen niet meer werken en dat in combinatie met dronkenschap kabn wel eens leiden tot problemen.
Ik vind je trouwens best snel op de medicatie gezet, maar goed dat zal dan wel, de werking van ADs zijn pas optimaal na 4-6 weken dus verwacht niet teveel op korte termijn, dat het even rust geeft komt misschien door het anxiolitische effect (tegen angst en onrust dus)
Je kan gewoon wel wat drinken hoor. Als jij al niet dronken werd maar gewoon afentoe een glaasje nam is dat geen probleem. Mijn psychiater had het over 1 a 2 glazen, dat er dan niks aan de hand is. (en ik neem zelf aan dat je dat sowieso nooit elke dag moet doen, en dus met de medicijnen ook niet, maar dat is mijn persoonlijke mening)quote:Op vrijdag 27 februari 2009 10:45 schreef charleen het volgende:
[..]
Geef je helemaal gelijk, hoor, vind het ook maar erg snel uitgeschreven, dat recept. Maar dat idee heb ik ook wel, hoor, dat men al klaar staat met pen en papier om het uit te schrijven als je maar een piepje geeft. Ik heb hem eerlijk verteld dat ik de laatste week eigenlijk wel goed in mijn vel zit, met name omdat ik een leuke nieuwe baan heb gevonden enzo. Maar hij achtte een terugval niet onwaarschijnlijk.
Zal inderdaad rustig aan doen met mijn wijntje, er is geen sprake van dronkenschap, maar er staat niet bij of je überhaupt wel iets mag, alleen dat je er voorzichtig mee moet zijn. Wat mij betreft zegt dat nog niet zoveel, je moet er altijd voorzichtig mee zijn.
Goed bezig MaJo, en lief van je ouders!! Fijn dat het nu weer goed gaat.quote:Op donderdag 26 februari 2009 16:39 schreef MaJo het volgende:
Even een updatemet mij gaat het weer goed gelukkig
mijn ouders willen me financieel steunen voor een studiereis naar ijsland in april
heb dus weer iets om naar uit te kijken
ook ben ik de mogelijkheden aan het bekijken om van de zomer een maandje Hebreeuws te studeren in jeruzalemben dus weer helemaal happy
Murm, wat kut zeg dat je je weer minder voeltbedenk dat dit slechts tijdelijk is en dat het waarschijnlijk snel weer over is
kan je
je niet opvrolijken?
Burdie, ik ben echt supertrots op je! Echt fijn dat het zo goed gaat meis
Wat de rest zegt, zolang je het niet te gek maakt zal het wel meevallen. Alleen als je je echt kut voelt raad ik je af om te drinken.quote:Op vrijdag 27 februari 2009 08:54 schreef charleen het volgende:
Hallo, hier ben ik weer even. Ik heb na enkele vragen meteen de diagnose "depressie" en een recept voor Lexapro 10mg gekregen. De lijst met mogelijke bijwerkingen is ook niet mis, zeg, maar de tijd zal uitwijzen wat op mij van toepassing zal zijn. Ik vroeg me alleen af, er staat met koeienletters "pas op met alcohol" op, wil dat dan zeggen dat je je helemaal niks meer van alcohol mag permiteren, of kan af en toe een glaasje wijn geen kwaad? Verder heb ik gister voor het eerst geslikt en ik voelde me later zo rustig, kan dit al zo snel dan? Ben ook benieuwd of er meer mensen zijn die dit slikken.
mja theoretisch gezien zal het vast verantwoorder zijn om met vriendjes te wachten.quote:Op vrijdag 27 februari 2009 12:11 schreef Murmeli het volgende:
[..]
Goed bezig MaJo, en lief van je ouders!! Fijn dat het nu weer goed gaat.
Ik hoop het maar, dat het een dipje is, maar ik zit er maar over te piekeren. Meteen te denken dat ik meteen maar weer met vriendje moet kappen omdat dat toen niet gaat werken als ik heel de tijd zo depressief ben. Ga overal aan twijfelen, werkt de medicatie nog wel dat soort dingen. vandaag is het niet veel beter dan gisteren. Wel ietsje misschien, ik weet het niet. Gisteravond wel gezellig gehad met vriendje, dus dat was fijn, hij heeft me wel beetje opgevrolijkt enzo. Maar ja t is ook lastig, we kennen elkaar pas een paar weken en dan wil je ook niet meteen met dit soort ellende komen. Bovendien vraag ik me af of ik niet beter single kan zijn nu ik met dit soort problemen aan de slag ben. Kan beter eerst een beetje "gezond" worden en dan pas aan vriendjes enzo beginnen denk ik.
Maar ja ik weet het dus niet.
bah!
Eenschquote:Op vrijdag 27 februari 2009 15:10 schreef myrkur het volgende:
[..]
mja theoretisch gezien zal het vast verantwoorder zijn om met vriendjes te wachten.
maar als de kans zich voordoet en je vindt iemand echt leuk en diegene jou ook, dan is het wel heel erg zonde als je dat laat schieten vind ik.
Vat dit aub niet op als een 'anti depressiva zuigen, neem ze dus maar niet' post maar als je zelf toch wel grote vraagtekens hebt bij waarom je ze überhaupt voorgeschreven hebt gekregen en of je misschien niet toch meer baat hebt bij 'mildere' behandelingen zoals therapie, tsja...uiteindelijk heb jij de eindverantwoordelijkheid over wat je neemt en wat niet.quote:Op vrijdag 27 februari 2009 10:45 schreef charleen het volgende:
[..]
Geef je helemaal gelijk, hoor, vind het ook maar erg snel uitgeschreven, dat recept. Maar dat idee heb ik ook wel, hoor, dat men al klaar staat met pen en papier om het uit te schrijven als je maar een piepje geeft. Ik heb hem eerlijk verteld dat ik de laatste week eigenlijk wel goed in mijn vel zit, met name omdat ik een leuke nieuwe baan heb gevonden enzo. Maar hij achtte een terugval niet onwaarschijnlijk.
Zal inderdaad rustig aan doen met mijn wijntje, er is geen sprake van dronkenschap, maar er staat niet bij of je überhaupt wel iets mag, alleen dat je er voorzichtig mee moet zijn. Wat mij betreft zegt dat nog niet zoveel, je moet er altijd voorzichtig mee zijn.
sja, ik kijk het nog wel ff aan. het is ook wel gezellig enzo.quote:Op vrijdag 27 februari 2009 15:10 schreef myrkur het volgende:
[..]
mja theoretisch gezien zal het vast verantwoorder zijn om met vriendjes te wachten.
maar als de kans zich voordoet en je vindt iemand echt leuk en diegene jou ook, dan is het wel heel erg zonde als je dat laat schieten vind ik.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |