Handig stukjequote:Op maandag 15 december 2008 21:21 schreef DaFan het volgende:
Np. Ik vergeet trouwens ook altijd Ctrl-Shift-Enter te doen
Als je trouwens nog wat achtergrond wil qua array-formules:
http://www.mrexcel.com/tip011.shtml
Kan je mooie dingen mee doen hoor
Interessant!quote:Op maandag 15 december 2008 21:21 schreef DaFan het volgende:
Np. Ik vergeet trouwens ook altijd Ctrl-Shift-Enter te doen
Als je trouwens nog wat achtergrond wil qua array-formules:
http://www.mrexcel.com/tip011.shtml
Kan je mooie dingen mee doen hoor
1 |
1 2 3 4 5 | Shapes("Pic1").Delete End Sub |
Met als resultaat:quote:If Verzekering.Value = True Then
ActiveDocument.bookmarks("Verzekering").Range.InsertAfter Chr(13) & "Klant behoort het voertuig deugdelijk (All-Risk) te verzekeren en een kopie polis ter inzage aan te bieden."
End If
Nu moet als resultaat het volgende naar voren komen:quote:Klant behoort het voertuig deugdelijk (All-Risk) te verzekeren en een kopie polis ter inzage aan te bieden.
De regel moet dus worden opgeknipt en worden voorzien van bold. Maar met welke code zorg ik ervoor dat alleen deugdelijk en kopie vet worden weergegeven?quote:Klant behoort het voertuig deugdelijk (All-Risk) te verzekeren en een kopie polis ter inzage aan te bieden.
nee, dan moet ik alles een voor een kopieren en het zijn zo'n 30.000 gegevens. als ik op het + druk herhaalt hij alleen de reeds gekopieerde waarden.quote:
Alle cellen kopiëren en dan kiezen voor "(rechtermuisknop) plakken speciaal" en dan formules?quote:Op vrijdag 19 december 2008 23:13 schreef Fortitudo het volgende:
[..]
nee, dan moet ik alles een voor een kopieren en het zijn zo'n 30.000 gegevens. als ik op het + druk herhaalt hij alleen de reeds gekopieerde waarden.
nee ook al geprobeerd dan kopieert hij alleen bijv: =AVERAGE(B4:B135). het tabblad staat echter niet in de formule.quote:Op vrijdag 19 december 2008 23:19 schreef qu63 het volgende:
[..]
Alle cellen kopiëren en dan kiezen voor "(rechtermuisknop) plakken speciaal" en dan formules?
Dat zul je met een macro moeten oplossen. Door middel van een formule gaat dat (volgens mij) niet werken.quote:Op maandag 22 december 2008 15:23 schreef SimonVennekens het volgende:
[Excel 2007 - Nederlands]
Is het mogelijk om door middel van een formule cellen te verbergen/te laten zien?
Ik wil dus dat als uit de formule blijkt dat er het antwoord 0 is dat dan de hele rij verborgen wordt...
Volgens mij gaat dit niet lukken. Immers, je vermeld een formule in een cel die je kunt overschrijven waarmee de formule niet meer actief is.quote:Op maandag 22 december 2008 16:50 schreef Wouser het volgende:
Ik zit met het volgende probleem. Ik heb twee cellen A1 en A2. A1 heeft de waarde 5 en A2 heeft de waarde 2.
A1 = 5
A2 = 2
Wanneer ik nu de waarde van A1 verander in bijvoorbeeld 2. Dan veranderd de waarde van A2 in 4 (A1*A2 = 2*2 = 4)
A1 = 2
A2 = 4
Wanneer ik nu de waarde van A2 verander in bijvoorbeeld 3. Dan veranderd de waarde van A1 in 6 (A1*A2 = 2*3 = 6)
Nu kan ik dit probleem wel oplossen in visual basic. Maar ik wou graag weten of dit ook mogelijk is m.b.v. excel functies? En wanneer het mogelijk is misschien een paar tips in de goeie richting.
Ja dan zou het wel kunnen maar jammer. Dacht zelf ook niet dat het kon. Maja maakt niet uit moet me collega het maar met VB doenquote:Op maandag 22 december 2008 18:10 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Volgens mij gaat dit niet lukken. Immers, je vermeld een formule in een cel die je kunt overschrijven waarmee de formule niet meer actief is.
Je zou het door middel van een hulpcel kunnen oplossen. Maar dat had je waarschijnlijk zelf ook al bedacht.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 | Public infinity As Boolean Public address As String Private Sub Workbook_SheetChange(ByVal Sh As Object, ByVal Target As Range) Dim oSheet As Worksheet Dim iTemp As Integer Set oSheet = Sh address = Target.address If infinity = False Then infinity = True If address = "$A$1" Then oSheet.Range("$A$2").Value = oSheet.Range("$A$1").Value * oSheet.Range("$A$2").Value ElseIf address = "$A$2" Then oSheet.Range("$A$1").Value = oSheet.Range("$A$1").Value * oSheet.Range("$A$2").Value End If End If End Sub Private Sub Workbook_SheetSelectionChange(ByVal Sh As Object, ByVal Target As Range) infinity = False End Sub |
quote:Op woensdag 24 december 2008 00:19 schreef Wouser het volgende:
Ik snap er geen hol van wat je bedoeltmaarrr je wilt van iedere factuur een eigen (geautomatiseerde) nieuwe werkblad laten creëren? Uiteraard moeten meerdere facturen die van 1 klant zijn op hetzelfde blad...? Zo ja dan zou ik hier niet al te moeilijk doen maar gewoon een VB code voor maken. Kun je er ook nog een mooi formpje bij maken etc...
Ps weet niet of je weet maar je facturen zijn wel te breed voor een A4...? Iig bij mij is ie te breed.
En dit is btw wel om te huilenwerkblad 2 F32...
=(F31*1.19)-F31
oh en waarom mogen we eurotool niet bekijken
Even eerst een vraag maar was mijn gedachte, dat ik dacht dat je facturen in een nieuw werkblad wilt maken etc... dus correct? Zo ja dan zou dit ook wel misschien mogelijk zijn m.b.v. excel code zelf... Alleen zou ikzelf niet weten hoe. Ikzelf ga namelijk als het een beetje gecompliceerd wordt al snel over naar vb code omdat het simpeler is en je geen héél lange formules krijgt in een cel.quote:Op woensdag 24 december 2008 00:32 schreef hardcorekabouter het volgende:
[..]
Ik dacht al, het is ook geen doen om dit uit te leggen
Ik zag inderdaad ook dat hij te groot was, heb hem even aangepast. Dit is een eerste probeersel van mij, ik dacht zoiets is vast heel goed te doen in Excel.
Ik ben dus niet echt thuis in VB code, maar als ik het goed begrijp is dit niet echt op te lossen zonder VB code?
Ik weet niet of daarvoor een functie is maar als er zo'n functie zou bestaan zou die denk ik je computer al snel dan op hol zou slaan wanneer je die zou gebruiken... Omdat hij dan natuurlijk alle combinaties gaat uitrekenen waarbij de 3 getallen samen op 477.33 komt... Dus 477.31 + 0.01 + 0.01 is al een combinatie, 477.30 + 0.01 + 0.02 is weer een combinatie etc...quote:Op woensdag 24 december 2008 12:00 schreef DeTolk het volgende:
Goedemiddag,
We zitten op het werk met het volgende:
We hebben een lijst van 73 bedragen met bijbehorend klantnummer per bedrag.
Nu komen we op het totaalbedrag een bedrag van 477,33 tekort.
De details van de bedragen zijn helaas niet volledig zodat je alles makkelijk kan filteren.
Het enige dat we weten is dat die 477,33 bestaat uit 3 losse bedragen
Bestaat er in Excel een functie/formule om uit te rekenen hoeveel mogelijke combinaties er zijn om 3 bedragen op 1 bedrag uit te laten komen?
We gebruiken trouwens Excel 2003 NL
ligt er aan hoe alles gelinkt is. Als de link alleen \map\bestandsnaam.xls is is er niks aan de hand (mits de bestanden in dezelfde mappen worden gezet), maar is de link iets als c:\users and documents\bla\bla\bla dan werkt het nietquote:Op woensdag 24 december 2008 16:41 schreef qwerty_x het volgende:
is het mogelijk om verschillende aan elkaar gelinkte Excel files te mailen zonder dat de links verloren gaan ?
maar als je die eerstgenoemde link legt, voegt Excel er dan niet automatisch die hele riedel aan toe ?quote:Op woensdag 24 december 2008 16:51 schreef qu63 het volgende:
[..]
ligt er aan hoe alles gelinkt is. Als de link alleen \map\bestandsnaam.xls is is er niks aan de hand (mits de bestanden in dezelfde mappen worden gezet), maar is de link iets als c:\users and documents\bla\bla\bla dan werkt het niet
kan, maar dat is ook te wijzigenquote:Op woensdag 24 december 2008 16:54 schreef qwerty_x het volgende:
[..]
maar als je die eerstgenoemde link legt, voegt Excel er dan niet automatisch die hele riedel aan toe ?
aan het begin van je functie workbook (of sheet, vergeet ik altijd).enableEvents op false zetten, dan aan het eind van je functie weer op truequote:Op dinsdag 23 december 2008 10:06 schreef Wouser het volgende:
Hmmmm merk trouwens net dat het toch ook niet zo makkelijk is m.b.v. van visual basic...
[ code verwijderd ]
Dit komt namelijk in een infinity loop. Aangezien de event naar de allereerste berekening steeds weer wordt aangeroepen omdat de waarde steeds veranderd. Nu heb ik het als volgt gedaan door een extra variabele die detecteerd of de functie al 1x eerder is aangeroepen. Echter vind ik me manier niet zo ' netjes' en ik vroeg of iemand misschien een betere oplossing weet?
het is me gelukt. copy --> past linksquote:
Ghe sorry, ik heb vandeweek nog ff naar dit topic gekeken maar ik kon nergens goed uitkomen (ff snel, zo deze week is iedereen vrij druk neem ik aan?).quote:Op woensdag 24 december 2008 21:20 schreef Fortitudo het volgende:
[..]
het is me gelukt. copy --> past links
Thanks als ik weer op het werk ben zal ik het eens proberenquote:Op woensdag 24 december 2008 18:49 schreef ralfie het volgende:
[..]
aan het begin van je functie workbook (of sheet, vergeet ik altijd).enableEvents op false zetten, dan aan het eind van je functie weer op true
En hoe reken ik daar dan het aantal weken uit?quote:Op donderdag 25 december 2008 17:04 schreef DaFan het volgende:
Ik heb (Engels)
=WEEKNUM(A2) & " - " & WEEKNUM(A2+B2)
Vandaag in A2 geeft als resultaat
52 - 4
1 |
Ik zal er even mee stoeien, thanks!quote:Op donderdag 25 december 2008 17:29 schreef DaFan het volgende:
Hm ik heb nu dit, misschien beetje omslachtig maar het werkt:
[ code verwijderd ]
Dit werkt alleen als het over de jaarwisseling heengaat. Ik kom er nu niet uit hoe ik het moet doen en we gaan eten, morgen weer
=ALS(EN(A1>=(A2*0,98);A1<=(A2*1,02));"waar";"onwaar")quote:Op vrijdag 26 december 2008 00:56 schreef BertuzZz het volgende:
DaFan, je hebt geljk, ik bedoelde EN.
Nee ik kom er niet uit, ben er al een tijdje mee bezig geweest. Hij zeurt over het = teken. De vraag is dus wat doe ik verkeerd. Ik zie je oplossing graag tegemoet.
Is het zó onduidelijk?quote:Op vrijdag 26 december 2008 00:39 schreef DaFan het volgende:
Sylvesterr; ik snap er geen bal van, voorbeeldje?
Ik kan ook naar een celwaarde kijken in plaats van de achtergrondkleur. Feit blijft dat ik die 52 rijen wel langs moet lopen.quote:Op vrijdag 26 december 2008 14:55 schreef qu63 het volgende:
Kan je niet dmv een extra kolom een kleurcode meegeven?
0 = standaard
1 = ander kleurtje?
Ik ben gelukkig wel bekend met VBA. Mr. Google helpt mij vaak ook een handje wanneer ik er niet uit kom.quote:Op vrijdag 26 december 2008 14:49 schreef DaFan het volgende:
Lijkt mij dat dat wel werkt ja. Kijk ff hoe ver je komt (weet niet of je bekend bent met VBA). Als je ergens vast zit, hoor ik het wel.
Dat kan zeker weten, ik heb anderhalf jaar geleden een keer een macro geschreven voor exact dezelfde vraag.quote:Op zondag 28 december 2008 00:44 schreef mcDavid het volgende:
Hoi, ik heb een vraagje m.b.t. printen. Geen idee hoe ik het in woorden uit moet leggen dus ik doe het ff met paint
Ik heb een hele lange, relatief smalle tabel, en die wil ik printen zodattie zo op papier komt:
[ afbeelding ]
Hoe krijg ik dat voor elkaar?
-edit-
en even voor de duidelijkheid: ik weiger het om voor 44 pagina's handmatig die hele tabel in stukken te knippen en naast elkaar te plakken
Nouja.. het is een vrij uitgebreide Gantt-chart aan het worden, dus de datums staan sowieso al niet op volgorde :Pquote:Op zondag 28 december 2008 17:46 schreef DaFan het volgende:
Ooh mooi probleem :P
Morgen ff kijken :)
Ik neem aan dat je gewoon een lijst met data hebt en daarvan eigenlijk de dichtsbijzijndste (eerstvolgende) zoekt?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 | 1.1 Plannen 07-12-08 11-01-09 36 100% 25 36 0 zo 1.2 Presenteren 07-12-08 16-01-09 41 50% 30 20 21 vr 1.3 Netwerken 07-12-08 15-02-09 71 0% 50 0 71 zo 1.4 Kernkwadranten 07-12-08 25-01-09 50 0% 35 0 50 zo 1.5 Time management 29-12-08 19-01-09 22 0% 16 0 22 ma 1.6 Mentorgesprek 03-03-09 03-03-09 1 50% 1 0 1 di 2 Portfolio 4 Map 15-12-08 26-06-09 193 19% 140 37 156 vr 2.1 Plannen 15-12-08 11-01-09 28 14% 20 4 24 zo 2.2 Big Five 0 0 2.3 Mindmap 0 0 2.4 SWOT jezelf 0 0 2.5 Johari Raam 0 0 2.6 E-scan 2 0 0 2.7 Verleden-heden-toekomst 0 0 2.8 Mentorgesprek 02-06-09 26-06-09 25 25% 19 6 19 vr |
Nu als het goed is welquote:
Ik denk het wel, en zo niet dan meld ik het hier wel weerquote:Ik kan wel een voorbeeldje maken met gewoon data die in kolom A staan (denk dat ik er wel wat van kan bouwen), zou dat werken voor je?
Is het niet gewoon mogelijk m.b.v. een paar commando's dat je zeg maar het volgende dan doet...quote:Op zondag 28 december 2008 17:29 schreef qu63 het volgende:
Ik ben in mijn sheet op zoek naar de eerstvolgende deadline. De deadlines die al geweest zijn worden niet verwijderd en staan er dus ook nog gewoon in (anders was een MIN() de oplossing).
En, indien mogelijk, wil ik meerdere deadlines weer laten geven (sommige deadlines hebben dezelfde datum namelijk..)
Iemand enig idee?
Excel 2007 NL
Dat zal vast mogelijk zijn, maar ik kan het nietquote:Op zondag 28 december 2008 22:03 schreef Wouser het volgende:
[..]
Is het niet gewoon mogelijk m.b.v. een paar commando's dat je zeg maar het volgende dan doet...
- vergelijk alle kolommen met de huidige datum. Wanneer groter dan huidige datum dan sla op in een array. En die vervolgesn MIN() toepassen...
quote:Op maandag 29 december 2008 17:09 schreef DaFan het volgende:
Ik ga er vandaag niet uitkomen en ben morgen weg voor 3 dagen, sorry.
Ik wil ze in outlook krijgen, of dat agendapunten worden of taken maakt me op zich niet echt uitquote:Op maandag 29 december 2008 19:54 schreef Wouser het volgende:
zal morgen even kijken of het mogelijk is om de deadlines te laten exporteren. Vervolgens zou je gewoon in outlook kunnen kijken wat de eerste deadline is? Of moet dit ook in excel dat je bv... ctrl+p drukt en dat je dan automatisch naar de rij gaat waarin de eerste deadline staat?
1 |
Jaa, erg bedankt, die laatste zocht ik.quote:Op zondag 4 januari 2009 20:30 schreef DaFan het volgende:
Welke versie? Met 2007 kan je COUNTIFS gebruiken (je hebt Nederlands maar zie de links in de OP):
Aantal opties zijn hier:
=COUNTIFS(A1:A6,"Piet",B1:B6,"GOED")
=SUMPRODUCT((A1:A6="Piet")*(B1:B6="Goed"))
Tweede is de mooiste imo.
Btw: Antwoord is 3, geen 2
Nee, probeer hem maar eens te ontleden.quote:Op zondag 4 januari 2009 20:39 schreef qu63 het volgende:
=SUMPRODUCT((A1:A6="Piet")*(B1:B6="Goed"))-SUMPRODUCT((A1:A6="Piet")*(B1:B6="Fout"))
lijkt me?
Ik zal nog s kijken naar het bestand wat ik toen kreeg.quote:Op zondag 4 januari 2009 20:40 schreef qu63 het volgende:
En heb je ook nog een oplossing voor mij DaFan?
Thanksquote:Op zondag 4 januari 2009 20:43 schreef DaFan het volgende:
[..]
Ik zal nog s kijken naar het bestand wat ik toen kreeg.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 | Dim c As Range Dim Lastrow, j As Integer With Worksheets("Blad2") Lastrow = Range("E65536").End(xlUp).Row .Range("A1").Value = Lastrow .Range("A2").Value = Date .Range("A4").Value = 5000 j = 2 For i = 2 To Lastrow If Range("E" & i).Value <> "" Then Datum = Range("E" & i).Value .Range("A3").Value = Datum If Datum > Date Then If (Datum - Date) < .Range("A4").Value Then .Range("A4").Value = Datum - Date End If End If End If Next i For i = 2 To Lastrow If Range("E" & i).Value <> "" Then If Range("E" & i).Value - Date = .Range("A4").Value Then Worksheets("Blad3").Range("A" & j).Value = Range("E" & i).Value Worksheets("Blad3").Range("B" & j).Value = Range("B" & i).Value j = j + 1 End If End If Next i End With End Sub |
1 2 3 4 | 4-1-2009 5000 |
Nope, Blad3 is helemaal leegquote:
Ik heb ze beide dezelfde opmaak gegeven (plakken speciaal -> opmaak), maar blijf hetzelfde houdenquote:Op zondag 4 januari 2009 22:06 schreef DaFan het volgende:
Ja dat heeft met de opmaak te maken. Je moet ff kijken welke opmaak Range("A2") heeft (dat is Date) en de anderen daarop afstemmen. Anders gaat ie 2 verschillende dingen van elkaar proberen af te trekken en dat werkt niet.
Weet je hoe het wel moet? Ik gebruik nu die van hem en die werkt wel redelijk, alleen dat geeft al een enorme laadtijd.quote:Op zondag 4 januari 2009 20:42 schreef DaFan het volgende:
[..]
Nee, probeer hem maar eens te ontleden.
Je krijgt hier de volgende matrices (voorbeeld overgenomen) met mijn formule:
{1,0,1,1,0,1}
en
{1,1,0,1,0,1}
Deze vermenigvuldig je met elkaar en worden bij elkaar opgeteld (boven naar beneden, dan links naar rechts optellen)
(1*1)
(0*1)
(1*0)
(1*1)
(0*0)
(1*1)
=
1+0+0+1+0+1
=
3
Nee, de oplossing van qu63 is de beste (als je 2007 gebruikt kan je 2x COUNTIFS gebruiken). SUMPRODUCT is een redelijk zware formule als je bereiken groter worden.quote:Op maandag 5 januari 2009 16:26 schreef Jiveje het volgende:
[..]
Weet je hoe het wel moet? Ik gebruik nu die van hem en die werkt wel redelijk, alleen dat geeft al een enorme laadtijd.
Ben dr nog niet uit helaasquote:Op dinsdag 6 januari 2009 13:06 schreef DaFan het volgende:
[..]
Nee, de oplossing van qu63 is de beste (als je 2007 gebruikt kan je 2x COUNTIFS gebruiken). SUMPRODUCT is een redelijk zware formule als je bereiken groter worden.
Ik zal zo nog ff kijken voor een betere oplossing, nu eerst ff ontbijten
qu63: Was je er al uit, ik zou niet weten waarom het fout gaat namelijk als hij bij mij wel gewoon werkt.
Bedankt voor de moeite in ieder geval, die somproduct is inderdaad een veel te zware formule. Ik gebruik 2007 dus kan COUNTIFS gebruiken, hoe zou het dan worden?quote:Op dinsdag 6 januari 2009 13:06 schreef DaFan het volgende:
[..]
Nee, de oplossing van qu63 is de beste (als je 2007 gebruikt kan je 2x COUNTIFS gebruiken). SUMPRODUCT is een redelijk zware formule als je bereiken groter worden.
Ik zal zo nog ff kijken voor een betere oplossing, nu eerst ff ontbijten
qu63: Was je er al uit, ik zou niet weten waarom het fout gaat namelijk als hij bij mij wel gewoon werkt.
Die geeft een fout bij: A6,"Piet",B1quote:Op dinsdag 6 januari 2009 15:10 schreef DaFan het volgende:
=COUNTIFS(A1:A6,"Piet",B1:B6,"GOED") - COUNTIFS(A1:A6,"Piet",B1:B6,"FOUT")
Countif heet het volgens mij iig niet, want die kent ie niet. Kan alleen niet vinden welke het dan wel moet zijn.quote:Op dinsdag 6 januari 2009 15:36 schreef DaFan het volgende:
FF komma's vervangen door puntkomma's.
En ik weet niet zeker of het wel COUNTIFS heet dan? Dan zou je even onder de Formule -verkenner moeten zoeken onder de tel-functies (op dat Sigma tegen, die grote 'E' links van je formulebalk, klikken)
Bleh, nou ik kan het niet vinden.quote:Op dinsdag 6 januari 2009 16:03 schreef DaFan het volgende:
COUNTIF is iig AANTAL.ALS misschien kan je daar wat mee vinden in de Help oid of gewoon intypen en dan kijken wat de opties zijn die beginnen met AANTAL.
U heeft voor deze functie te veel argumenten ingevoerd.quote:Op dinsdag 6 januari 2009 17:15 schreef qu63 het volgende:
=AANTAL.ALS(A1:A6;"Piet";B1:B6;"GOED")-AANTAL.ALS(A1:A6;"Piet";B1:B6;"GOED") zou moeten werken lijkt me?
Geweldig, werkt prima, dankjewel.quote:Op dinsdag 6 januari 2009 18:24 schreef DaFan het volgende:
Ik heb m al:
=AANTALLEN.ALS(A1:A6;"Piet";B1:B6;"GOED")-AANTALLEN.ALS(A1:A6;"Piet";B1:B6;"FOUT")
Mn huisgenoot heeft een Nederlandse versie dus ik heb ff voor je gekeken.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 | ' The problem is as followed... ' ' Sub x() ' Dim oSheet As WorkSheet ' Set oSheet = Excel.Worksheets("FRK") ' y(oSheet) <-- Call sub y with param oSheet occures ERROR but why? ' End Sub ' ' Sub y(ByVal oSheet As Worksheet) ' ... ' End Sub |
Ontbrekende data kan je uit je grafiek houden door #N/A als waarde te maken.quote:Op donderdag 8 januari 2009 16:13 schreef static het volgende:
Zal wel een simpele oplossing voor een simpel probleem zijn, maar ik heb een range van data (dus data als in 1 jan, 2 jan, etc.) waar voor een aantal data geen waarde is (dus bijvoorbeeld 1 jan., 2 jan., 5 jan., 7 jan.) prima allemaal, maar als ik een grafiekje maak komen de ontbrekende data dus wel in de grafiek (met geen waarde). Hoe voorkom ik dat?
Edit: Excel 2003 Engels overigens.
Je vraag is mij niet duidelijk, maar het klinkt alsof je iets zoek met "regel invoegen", waardoor alles naar onderen schuift.quote:Op woensdag 7 januari 2009 22:38 schreef ruben3123 het volgende:
Ik heb excel 2007 in het Engels. Mijn vraagje gaat over een excel bestand met data over mijn aandelen.
.... (btw heb je alleen positieve rendementen?? )...
Weet iemand misschien hoe je makkelijk iets kan maken dat hij elke dag naar de volgende kolom gaat en daar weer de waardes in gaat vullen?
Me too. Gewoon macro opnemen en voetnoot aanpassen. Vervolgens zelf de Range verwijzing erin gezet en getest of het werkte.quote:Op vrijdag 9 januari 2009 14:38 schreef Jaheur het volgende:
Zo kan het dus welook weer wat geleerd.
Nee, want de belangrijke info die ik op elke pagina wil hebben zet ik altijd boven inquote:Op vrijdag 9 januari 2009 14:41 schreef Metal_Jag het volgende:
[..]
Me too. Gewoon macro opnemen en voetnoot aanpassen. Vervolgens zelf de Range verwijzing erin gezet en getest of het werkte.![]()
Ja dus.![]()
De aanpak is misschien ook handig voor jou een volgende keer.
Ja dat moet wel. Anders verandert de voetnoot alleen als je de macro uitvoert. Je moet dus printen via deze macro, zodat altijd voor de print de voetnoot aangepast wordt !!quote:Op vrijdag 9 januari 2009 14:38 schreef Jaheur het volgende:
Zo kan het dus welook weer wat geleerd.
Let wel even op, het drukt gelijk af naar je default printer met het uitvoeren van deze macro.
Ik zag het later pas aan de macro. Kan je niet beter de macro verwijzen naar "Voorbeeld pagina"? Zodat je daarna kan afdrukken ;-)quote:Op vrijdag 9 januari 2009 14:42 schreef Metal_Jag het volgende:
[..]
Ja dat moet wel. Anders verandert de voetnoot alleen als je de macro uitvoert. Je moet dus printen via deze macro, zodat altijd voor de print de voetnoot aangepast wordt !!
Bovenin kan ook zie vetgedrukte:quote:Op vrijdag 9 januari 2009 14:42 schreef Jaheur het volgende:
[..]
Nee, want de belangrijke info die ik op elke pagina wil hebben zet ik altijd boven in
Vervang de laatste regel door:quote:Op vrijdag 9 januari 2009 14:43 schreef Jaheur het volgende:
[..]
Ik zag het later pas aan de macro. Kan je niet beter de macro verwijzen naar "Voorbeeld pagina"? Zodat je daarna kan afdrukken ;-)
Verander even Y (oSheet) in Call Y (oSheet)quote:Op woensdag 7 januari 2009 16:17 schreef Wouser het volgende:
Zag net nog een @todo in mijn VB code bij excel heb net weer zitten te pruttelen maar krijg het nog steeds niet werkend...
[ code verwijderd ]
Als iemand een ideetje heeft roept u maar
ps. Sub y(ByVal oSheet As Worksheet)
veranderen in:
Sub y(ByVal oSheet As Object)
werkt ook niet
voor de geintresseerde los ik dit nu op door gewoon de naam van de sheet door te geven aan de functie. Is ook mogelijk alleen scheelt de code boven (als hij zou werken) me weer een paar regels code
Als je een tweede source toevoegt zou dit automatisch moeten gebeuren als ik mij niet vergis.quote:Op vrijdag 9 januari 2009 15:30 schreef GotenSSJ het volgende:
Heeft iemand een idee hoe ik een 2de y-as in een grafiek krijg in Excel 2007?
Nederlandse taal trouwens
Nee dit gebeurde dus niet, je moet wanneer je de gegevens toegevoegd hebt aan je grafiek deze grafieklijn selecteren, gegevensreeks opmaken, secundaire as doen.quote:Op vrijdag 9 januari 2009 15:34 schreef Superher0 het volgende:
[..]
Als je een tweede source toevoegt zou dit automatisch moeten gebeuren als ik mij niet vergis.
ook ik weer wat geleerd! En dat op een vrijdagquote:Op vrijdag 9 januari 2009 15:36 schreef GotenSSJ het volgende:
[..]
Nee dit gebeurde dus niet, je moet wanneer je de gegevens toegevoegd hebt aan je grafiek deze grafieklijn selecteren, gegevensreeks opmaken, secundaire as doen.
In Excel 2003 was dit anders, echter heb ik op deze laptop geen 2003
Ja zoiets bedoel ik. Alleen nu voegt hij bovenin een extra lege rij toe en voegt dan op plaats B1 en C1 een nieuwe waarde toe. Ik wil graag dat de gegevens die er al staan zo blijven staan. Maar dat het programma bij het uitvoeren van de macro 1 rij naar onderen gaat en daar bijvoorbeeld de formule =175*Sheet2!C114 gebruikt.quote:Op vrijdag 9 januari 2009 13:05 schreef Metal_Jag het volgende:
[..]
Je vraag is mij niet duidelijk, maar het klinkt alsof je iets zoek met "regel invoegen", waardoor alles naar onderen schuift.
in een macro krijg je dan zoiets:
Sub Macro1()
Rows("1:1").Select
Selection.Insert Shift:=xlDown
Range("B1").value = "%jouwformule op basis van cijfers in rij 2%"
Range("C1").value = "%jouwformule op basis van cijfers in rij 2%"
End Sub
Helpt je dit ?
Yep dat moet werkenquote:
Ik vraag me dan altijd af waarom je die uitkomst wilt hebben , maar wie ben ikquote:Op zaterdag 10 januari 2009 18:09 schreef SaintOfKillers het volgende:
=ALS(EN(A1="MA";B1="C");2,5)
Die kleuren, is dat dropdown of niet?quote:Op zaterdag 10 januari 2009 18:24 schreef ASSpirine het volgende:
Excel 2007 Engelse versie
Ik heb meerdere tabs aangemaakt, dit is om aandelen aankoop/verkoop bij te houden.
In het derde tabblad is het de bedoeling dat ik hier enkele gegevens van de vorige tabs plaats, kwestie van het overzichtelijk te houden. Ik gebruik per aankoop een referentie nummer, ik zeg maar iets, KPN 1, en in die rij staat de aankoopprijs, aantal, kosten, etc...
Wanneer deze weer verkocht wordt wordt dezelfde referentie nummer gebruikt, en de gegevens bij het verkopen ingevuld. Dit doe ik handmatig, is niet zoveel werk.
Maar bij het derde tabblad, de overzicht met winst/verlies wil ik eigenlijk alleen maar de referentienummer invullen, waarna deze de overige waarden automatisch invult, zoals totaalbedragen, naam, etc...
Ik heb geprobeerd met database zoeken, verticaal zoeken, horizontaal zoeken. Ik kon dit vroeger, maar het is alweer een tijdje geleden dat ik niet meer weet hoe het moet...
[ afbeelding ]
Zoiets dus, dit is mijn opmaak, gegevens zijn uiteraard gewijzigd, niemand hoeft te weten hoe goed/slecht ik het doe
Jawel, echter ik wil die functionaliteit in mijn eigen excel formulier... en dat lukt me nietquote:
Heb helaas niet jouw versie bij de hand....quote:
Damn, dat wil ik dus via een dropdown menu doenquote:Op zaterdag 10 januari 2009 18:51 schreef ASSpirine het volgende:
Nope, de kleuren is maar gewoon om even aan te duiden bij de aankoop pagina welke ik nog in mijn portefeuille heb. Dat doe ik gewoon handmatig, is niet zo belangrijk.
Heb even gekeken naar dit, je kan ook gewoon een dropdown maken dat bestaat uit Active en Inactive., de dropboxen plaats je dan in jouw kolom.quote:Op zaterdag 10 januari 2009 19:13 schreef Bellerophon het volgende:
[..]
Damn, dat wil ik dus via een dropdown menu doen
Hmm bedankt ik zal er is naar kijkenquote:Op zaterdag 10 januari 2009 19:53 schreef ASSpirine het volgende:
Klik voor voorbeeld
Ik gebruik dus de functie vlookup, gebruik de correcte parameters, maar excel haalt data van andere rijen op, terwijl ik een goede zoekparameter opgeef...
Ik heb het nu opgedeeld in tabs, zoals het werkelijk is bij mij
En de dropbox is toegevoegd, het werkt dus zoals ik heb uitgelegd, het is met een omweg bekomen. Maar het werkt, ik zal dit toevoegen in mijn bestaand sheet denk ik
Het was dan wel niet mijn vraag, maar ik krijg dit niet werkend?quote:Op zaterdag 10 januari 2009 19:35 schreef ASSpirine het volgende:
Heb even gekeken naar dit, je kan ook gewoon een dropdown maken dat bestaat uit Active en Inactive., de dropboxen plaats je dan in jouw kolom.
Selecteer de volledige kolom voor de volledige sheet, ga naar voorwaardelijke opmaak en gebruik "is gelijk aan".
Als de cel gelijk is aan "Active" --> Dan kies je jouw opmaak, je kan dan de kleur van je lettertype veranderen naar Groen en vullen met Groen.
Voor "Inactive" doe het je hetzelfde, alleen dan met een rode kleur. Krijg je in principe hetzelfde
Heb 't al opgelost!quote:Op zondag 11 januari 2009 01:29 schreef qu63 het volgende:
[..]
Het was dan wel niet mijn vraag, maar ik krijg dit niet werkend?
"Active" en "Inactive" leveren niks op...
voorbeeld:quote:Op zaterdag 10 januari 2009 22:23 schreef ASSpirine het volgende:
Heb je een voorbeeld?
Bv, je kiest in A1 uit de dropdown menu 1 en in B1, C1 en D1 komen resp 2, 3 en 4 ?
In B1: =als(A1="MA";1;ALS(A1="ZA";0;""))quote:Op zondag 11 januari 2009 14:17 schreef anconakip het volgende:
[..]
voorbeeld:
je kiest in A1 uit de dropdown menu MA en in B1, C1 en D1 komen resp 1, 2,5 en 4
je kiest In A1 uit de dropdown menu ZA en in B1, C1 en D1 komen resp 0, 0 en 8
Dat lijkt me idd ook de enige oplossing. Alleen heef hij wel enorm veel werk als hij een dropbox heeft van 10 termen...quote:Op zondag 11 januari 2009 14:44 schreef qu63 het volgende:
[..]
In B1: =als(A1="MA";1;ALS(A1="ZA";0;""))
In C1: =als(A1="MA";2,5;ALS(A1="ZA";0;""))
In D1: =als(A1="MA";4;ALS(A1="ZA";8;""))
Dan is het wachten op DaFan, die weet hoe het dan wel werktquote:Op zondag 11 januari 2009 14:52 schreef ASSpirine het volgende:
[..]
Dat lijkt me idd ook de enige oplossing. Alleen heef hij wel enorm veel werk als hij een dropbox heeft van 10 termen...
Handig joh, dat wikipedia...quote:
quote:
Euh...quote:
Zou er een macro van maken, het lijk tme niet handig om dit met formules te doen. Uitleg is met de Engelse Excel gemaakt, dus je moet zelf even zoeken hoe en wat!quote:Op dinsdag 13 januari 2009 09:10 schreef B4ron het volgende:
Dag allen,
Ik heb (denk ik) een simpele vraag. Ik heb gezocht op google en op dit forum, maar kan het niet vinden. Ik weet dat het ongeveer met IF THEN ELSE moet...
Het gaat om het volgende: ik heb hier 5 machines met elk de mogelijkheid om 3 producten per keer te maken. Nu wil ik een planning maken. Bijvoorbeeld krijg ik de vraag om 221 producten te maken. Deze ga ik dan verdelen over de machines. Dit bepaald dan het aantal runs...
Hoe krijg ik nu mooi onder elkaar het aantal runs te zien? Dus zeg maar zo:
run 1 15
run 2 30
run3 45
...
run 14 210
run 15 221
en dit dan veranderlijk met een variabele opdracht hoeveelheid.
Bedankt
PS een url naar een topic hierover ben ik ook al erg content mee!!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 | Aantalproducten = Range("D1").Value Aantalruns = WorksheetFunction.RoundDown(Aantalproducten / 15, 0) + 1 For i = 1 To Aantalruns If i <> Aantalruns Then Range("A" & i).Value = "Run " & i Range("B" & i).Value = i * 15 Else Range("A" & i).Value = "Run " & i Range("B" & i).Value = Aantalproducten End If Next i |
Opties -> Geavanceerd -> Kopje "Weergeef opties voor dit worksheet" (ofzoietsquote:Op dinsdag 13 januari 2009 09:08 schreef Stansfield het volgende:
Waar zit in excel 2007 de nederlandse versie de optie om 0 waardes en formules die deel/o hebben niet te laten zien als je het print?
Ik ga deze ook misbruiken om zo een macro aan te roepen. Was net bezig met zoeits aan het makenquote:Op dinsdag 13 januari 2009 11:48 schreef DaFan het volgende:
verhaal
Ga naar de Visual Basic editor (Alt-F11), kies links voor Sheet1 (of hoe de sheet heet waar je in wil werken, en voeg deze code toe:quote:Op zondag 11 januari 2009 14:17 schreef anconakip het volgende:
[..]
voorbeeld:
je kiest in A1 uit de dropdown menu MA en in B1, C1 en D1 komen resp 1, 2,5 en 4
je kiest In A1 uit de dropdown menu ZA en in B1, C1 en D1 komen resp 0, 0 en 8
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 | If Not Intersect(Target, Range("A1")) Is Nothing Then Waarde = Range("A1").Value Select Case Waarde Case "MA" Range("B1").Value = 1 Range("C1").Value = 2.5 Range("D1").Value = 4 Case "ZA" Range("B1").Value = 0 Range("C1").Value = 0 Range("D1").Value = 8 Case Else Range("B1").Value = "" Range("C1").Value = "" Range("D1").Value = "" End Select End If End Sub |
Mag heur!quote:Op dinsdag 13 januari 2009 11:53 schreef Jaheur het volgende:
[..]
Ik ga deze ook misbruiken om zo een macro aan te roepen. Was net bezig met zoeits aan het maken
Ja.quote:Op vrijdag 9 januari 2009 12:58 schreef static het volgende:
Dus ik MOET extra data toevoegen om ze UIT de grafiek te houden?
Groffe gok zonder zelf te proberenquote:Op zaterdag 10 januari 2009 18:21 schreef Wouser het volgende:
[..]
En waarom dacht je dat dat wel zou werken
Ik heb er naar gekeken (voordat je denkt dat ik je over heb geslagen) maar ik gebruik Autofilter zelf nooit dus ik zou het niet weten.quote:Op zondag 11 januari 2009 14:29 schreef Bart het volgende:
Twee vragen over het autofilter in Excel 2007.
1. Hoe krijg je het autofilter van 2003? Die van 2007 is namelijk veel onhandiger als ik op 1 waarde wil filteren. Zie onderstaande afbeelding:
[ afbeelding ]
Als ik op David moet ik eerst op het vinkje voor select all klikken, daarna op David en daarna op OK. In 2003 kon ik gelijk David in het dropdown-menu selecteren. Is het mogelijk om dit in 2007 voor elkaar te krijgen? Zo wil ik dus hebben als het kan:
[ afbeelding ]
Foutje heb de excel 2008 versie in nl. Waar staat het dan?quote:Op dinsdag 13 januari 2009 11:50 schreef DaFan het volgende:
[..]
Opties -> Geavanceerd -> Kopje "Weergeef opties voor dit worksheet" (ofzoiets) -> Geef een nul weer in cellen waar de waarde nul is (ofzoiets)
Letterlijk vertaald vanuit mn Engels maar moet wel te vinden zijn.
Cool, 2008, die bestaat niet.quote:Op dinsdag 13 januari 2009 12:21 schreef Stansfield het volgende:
[..]
Foutje heb de excel 2008 versie in nl. Waar staat het dan?
Ik denk het niet, als jij gewoon Office gebruikt.... OpenOffice ken ik niet maar je kan het natuurlijk proberen.quote:Op dinsdag 13 januari 2009 12:22 schreef B4ron het volgende:
DAFAN:
maakt het uit als ik achter een mac werk?
en daarbij, hoe rond ik nummers automatisch naar beneden af? (dus 6,8 naar 6 en 7,2 naar 7?)
Ik heet niet van DaFAn, maar goed:quote:Op dinsdag 13 januari 2009 12:22 schreef B4ron het volgende:
DAFAN:
maakt het uit als ik achter een mac werk?
en daarbij, hoe rond ik nummers automatisch naar beneden af? (dus 6,8 naar 6 en 7,2 naar 7?)
EDIT: SORRY NU STAAT ER EEN DUBBEL ANTWOORD...quote:Op dinsdag 13 januari 2009 12:48 schreef Metal_Jag het volgende:
[..]
Ik heet niet van DaFAn, maar goed:
in Excel 2003 (heb ik) NL versie zit dit:
AFRONDEN.BENEDEN(getal;significantie)
Waarbij je significantie = 1 gebruikt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |