Samenvatting door BaronPils:
quote:
Even een korte situatie-analyse.
Het geld is zogenaamd overgemaakt, waardoor Edwinuss gelooft dat het tijd is om de inloggegevens te geven zodat Elixabete haar rechtmatige spullen kan claimen. Dit is een vetrouwenskwestie, en Edwinuss heeft dus geloofd dat de geldoverdracht gunstig is verlopen, ondanks dat hij het daadwerkelijke geld nog niet binnen had. 'An sich' admirabel, hoewel zeker met internetverkopen, niet de slimste optie.
Vervolgens wordt er door Elixabete ingelogd en de spullen van een account naar een andere overgeheveld. Dit ondanks dat het geld nog niet feitelijk binnen is bij Edwinuss. Nu is het inloggen vooral een persoonlijke zaak voor Edwinuss, of hij dit acceptabel acht, maar het lijkt mij sterk dat het overhevelen van goederen voordat de daadwerkelijke betaling binnen is ook als 'OK' gezien wordt.
Dit is dus het punt waar Elixabete de fout in gaat. Zij had nooit deze spullen mogen 'manipuleren', of liever gezegd, voor haarzelf gebruiken, voordat Edwinuss een bevestiging had gegeven dat hij het geld daadwerkelijk binnen had. Het is het verschil tussen de spullen 'bekijken' en ook daadwerkelijk toe-eigenen.
Nu komt Elixabete met het punt dat zij het geld niet heeft kunnen overmaken omdat IBAN/BIC niet gegeven was door Edwinuss. Prima, maar de spullen moeten dan uiteraard worden teruggegeven. Niet een deel, niet de helft, gewoon alles. Het al overnemen van deze 'waren' was al incorrect, maar kan in principe nog worden gerectificeerd door gewoon alles netjes terug te geven. Dit wordt echter niet gedaan.
Edwinuss geeft niet zijn IBAN/BIC gegevens, maar er wordt wel een link gepost naar een site waar dat makkelijk te genereren is. Elixabete weigert, omdat zij vindt dat Edwinuss haar direct zijn IBAN/BIC gegevens moet geven. Edwinuss zegt nu dat hij het voor hem niet meer de moeite waard is. Op zich was dit het punt waar Edwinuss de zaak tot een einde had kunnen brengen, mits Elixabete daadwerkelijk had betaald. Desondanks is het geen argument dat Elixabete daardoor de goederen kan houden. Ze moeten teruggegeven worden totdat Edwinuss zijn geld binnen heeft.
Over de kwestie van 'blackmail', er zijn van Edwinuss' kant geen prive-gegevens over Elixabete gepost die hiervan zouden kunnen spreken. Ja, wel chatlogs, maar het was duidelijk dat deze relevant waren voor het onderwerp en geen schadelijke informatie bevatten. Inderdaad is er wel 'schade' toegebracht aan de persoon en/of reputatie van Elixabete, maar gezien de bovenstaande kwestie is dat niet meer dan terecht. Er kan dus niet worden gesproken van 'blackmail', gezien Elixabete op geen enkele wijze ergens mee wordt gechanteerd. Hierbij heb ik nog niet eens genoemd dat Edwinuss' gegevens wel worden gepost door Elixabete, wat dus wel gezien zou kunnen worden als 'blackmail'.
De oplossingen voor dit probleem zijn dus simpel (en ook al vele malen eerder genoemd) :
- Elixabete geeft het geld terug, door zelf een IBAN/BIC te genereren.
- Edwinuss stuurt alsnog zijn IBAN/BIC gegevens om deels 'over de brug te komen', en Elixabete betaalt alsnog.
- Er wordt niet betaald, en alle goederen (dus niet een deel, of de helft) worden onmiddelijk teruggegeven. Dit is de makkelijkste optie (als in, minst tijdrovende).
De situatie zoals hij nu is, dat Elixabete niet betaald omdat er geen IBAN/BIC is gegeven, is pure onzin. Als koper, zeker na een situatie zoals hierboven beschreven waarbij Elixabete al (tenminste een deel) van de goederen overneemt zonder dat het geld daadwerkelijk binnen is, zou Elixabete degene moeten zijn die het initiatief neemt en de moeite neemt om IBAN/BIC op te zoeken en te betalen. Nogmaals, het is niet de slimste zet van Edwinuss om voortijdig zijn inloggegevens te geven, maar als Elixabete hier misbruik van maakt moet zij dit rectificeren, niet Edwinuss.
BaronPils.
Chatlogs:
RapidshareVorige delen:
Deel 01Deel 02[ Bericht 84% gewijzigd door Edwinuss op 13-12-2008 22:15:18 ]