quote:AEX-fondsen op Wall Street, slot
05-12-2008 22:10:00
AMSTERDAM (Dow Jones)--Van de AEX-fondsen met een notering in de VS, staan er vrijdag na het slot van Wall Street 7 op winst in vergelijking met hun slotkoers op de AEX, 0 onveranderd en 0 op verlies. Omgerekend boekt de AEX op Wall Street een winst van 7,02 punten (3,06%).
De fondsen op een rij, met achter hun naam de koers op Wall Street (omgerekend in euro's) en het verschil tussen de koers in New York en de slotkoers in Amsterdam (in percentage): Aegon 4,112 (+3,79); ArcelorMittal 16,88 (+8,21); ASML 11,11 (+2,87); ING 6,212 (+4,19); Kon. Olie 18,73 (+4,40); Philips 12,62 (+4,38); Unilever 17,47 (+2,70) Bron: Wallstreetweb.nl
quote:VS VANDAAG: Wall Street sluit hoger
05-12-2008 22:16:00
AMSTERDAM (Dow Jones)--Wall Street is vrijdag hoger gesloten. Een rally in de laatste handelsuren zorgde voor plussen op de borden. In eerste instantie was de stemming nog scherp negatief na een teleurstellend banenrapport.
De toonaangevende Dow Jones-index eindigde 3,1% hoger op 8.635,42 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 3,7% tot 876,07 punten, terwijl de technologiezware Nasdaq 4,4% won tot 1.509,31 punten.
Voorbeurs werd de markt onaangenaam verrast door het banencijfer van de Amerikaanse overheid. Het aantal banen daalde in november met 533.000 veel harder dan vooraf verwacht. Dit is volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid het grootste banenverlies sinds 34 jaar.
Beleggers hadden de hele ochtendhandel nodig om de data te verwerken. In eerste instantie stutten de banencijfers de zorgen over de Amerikaanse economie, nu alle sectoren duidelijk last van de financiele crisis lijken te hebben.
In de middaghandel stapten koopjesjagers echter in. Met name financiele waarden werden gekocht. Ook fondsen die minder gevoelig zijn voor conjunctuurschommelingen waren in trek. Daarentegen bleven oliemaatschappijen diep in het rood staan door een verdere daling van de olieprijs.
Die daalde op de New York Mercantile Exchange met $2,86 of 6,5% tot $40,81. Tijdens de sessie zakte de olieprijs korte tijd onder de $40 per vat. Op weekbasis werd een verlies van 25% opgetekend, het grootste weekverlies sinds 1991.
Ook de autosector stond overigens wederom in de aandacht. Vandaag verdedigden de bestuursvoorzitters van General Motors, Chrysler en Ford herstelplannen voor hun bedrijven voor het Huis van afgevaardigden. Zij vragen miljarden aan overheidssteun om uit de problemen te komen, maar een beslissing daarover wordt pas volgende week verwacht.
quote:AMSTERDAM VANDAAG: AEX sluit lager door banenrapport VS
05-12-2008 17:57:00
AMSTERDAM (Dow Jones)--De Amsterdamse beurs is vrijdag met verlies gesloten. Het zwaartepunt van de handelsdag vormde het arbeidsrapport uit de Verenigde Staten dat slechter was dan verwacht. Daarop dook de AEX nog verder de min in om uiteindelijk de dag af te sluiten met een fors verlies.
De AEX-index sloot 4,72% lager op 229,44 punten, de Midkap verloor 4,28% op 291,47 punten en de Smallcap eindigde 1,42% lager op 292,64 punten.
"We zijn vandaag lager gesloten nadat het arbeidsrapport uit de VS over november nog slechter bleek dan beleggers hadden verwacht", zegt handelaar Geoffrey Leloux van Keijser Capital. "Nu zien we de impact van de crisis op de reele economie", zegt hij over het arbeidsrapport.
Volgens de handelaar ziet de nabije toekomst er niet rooskleurig uit. In de maanden november en december wordt de weerslag van bedrijfsresultaten zichtbaar, zegt Leloux. "En de resultaten bepalen toch de koersen." Hij verwacht de komende weken nog meer slechte macrocijfers en dat zal op het sentiment drukken. Een rally voor het einde van het jaar ziet Leloux dan ook niet plaatsvinden. "We raken nu een dieptepunt en beleggers stappen echt niet in."
Fugro en Boskalis staan volgens Leloux op een nieuw laagste punt van dit jaar. Fugro en SBM Offshore voerden vrijdag de lange lijst met dalers aan. Fugro verloor 8,5% en SBM sloot 9,0% lager. Leloux wijst erop dat olieprijs onder druk staat. Enige stijger in AEX vrijdag is Wereldhave dat 3,1% hoger sloot. Een verklaring voor de sijging heeft de handelaar niet.
De omzetten waren vrijdag "niet heftig" en niet "buitensporig hoog" zegt de handelaar. De neerwaartse trend is nog niet over er is geen sprake van bodemvorming volgens Leloux. Beleggers kijken naar het geld. "Cash is king" legt Leloux uit. Niemand wil volgens hem instappen. Alleen staatsobligaties; zij vormen een "veilige haven" voor beleggers.
De trend is volgens Leloux dat het slot van Wall Street in het laatste uur wordt bepaald. Daar hangt de opening voor maandag van af denkt hij. Leloux verwacht al met al maandag een lagere opening.
Staatsobligaties sloten hoger. De euro noteerde omstreeks 17.35 uur op $1,2643 tegen $1,279 8.30 uur vrijdagochtend.
De compleet kansloze en nergens op gebaseerde uitslagen van vandaag - met miljoenen banen in de haast failliete autoindustrie op de tocht, wereldwijde recessie op komst enz. enz. - zijn als volgt:quote:
Indd; na een dag met zeer slecht nieuws over het aantal banen en de autoindustrie vinden beleggers het toch een zeer aangename moment om in te stappenquote:Op vrijdag 5 december 2008 22:56 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
De compleet kansloze en nergens op gebaseerde uitslagen van vandaag - met miljoenen banen in de haast failliete autoindustrie op de tocht, wereldwijde recessie op komst enz. enz. - zijn als volgt:
[ afbeelding ]
Dat kan wel zo zijn, maar feit is dat ze beiden nog steeds bestaan. Waarom knalt 't dan ineens midden op de handelsdag zo omhoogquote:Op vrijdag 5 december 2008 23:00 schreef LXIV het volgende:
Ik bedoel: stel dat jij handelt in de VS, en je zit al tijden op een bult met cash om in te stappen. Wat is dan een beter moment daarvoor op het moment dat Ford/GM vallen? Geen enkel. Dus daarom krijg je dan een stijging.
quote:Op vrijdag 5 december 2008 23:00 schreef LXIV het volgende:
Ik bedoel: stel dat jij handelt in de VS, en je zit al tijden op een bult met cash om in te stappen. Wat is dan een beter moment daarvoor op het moment dat Ford/GM vallen? Geen enkel. Dus daarom krijg je dan een stijging.
http://www.iex.nl/columns/columns_artikel.asp?colid=39419quote:Doemgoeroe luidt bodembel
Peter van Kleef - 21 november 2008, 11:45
Marc Faber, de man die bijna altijd aan zijn grijze paardenstaart het toneel op wordt getrokken, als hij weer een doemscenario voorziet, heeft gesproken. En, houdt u vast, hij ziet zomaar een kans voor een stevig herstel in de komende drie maanden.
De enorme hoeveelheid geld die door overheden in het systeem worden gepompt, zouden een stevige rally moeten veroorzaken in aandelen die hard zijn afgestraft. Maar Faber houdt ook de keerzijde van de medaille voor.
Als de geldpomp vergeefs blijft draaien en de enorme injecties geen resultaat opleveren, dan moeten we ons opmaken voor een periode die erger wordt dan de Grote Depressie (vanaf 1929). Voorlopig houdt Faber het er op dat de markten ondertussen 'terribly oversold' zijn.
"De rally op de aandelenmarkten kan leiden tot een sell off van obligaties en de dollar", denkt Faber. "Die aandelenrally kan wel eens sterker uitpakken, dan nu rekening mee wordt gehouden." Fabers track record is imposant genoeg om zijn uitspraken serieus te nemen.
Overigens liet hij een dikke maand geleden ook al optekenen dat de dalingen dermate overdreven zijn dat een herstel niet onlogisch was. Zijn bodembel klonk toen in elk geval een tikkeltje te vroeg. Lees gerust verder op CNBC.com.
Zo laag staan de koersen niet hoor. Zeker niet wanneer de PPT elke keer ingrijpt om de koersen weer de lucht in te gooien.quote:Op vrijdag 5 december 2008 22:59 schreef LXIV het volgende:
Dat is bekend. Ik bedoelde de koers van Aegon.
Kijk, en dat het nu allemaal slecht is, dat klopt. Daarom staan de koersen ook zo laag. Wanneer de grote drie eindelijk failliet zijn dan zal de beurs ook een sprongetje maken. Waarom? Omdat de angst dan eenmaal uit de markt is dat zij failiiet kunnen gaan.
Dat PPT (als het bestaat) grijpt alleen in bij extreme dalingen op één dag. Niet om de koers boven een bepaalde grens (8000) te houden. Dat is namelijk niet mogelijk en zeker niet op de langere termijn.quote:Op vrijdag 5 december 2008 23:14 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Zo laag staan de koersen niet hoor. Zeker niet wanneer de PPT elke keer ingrijpt om de koersen weer de lucht in te gooien.
Bij ING zie je vaak ook een olifant zo ook vandaag...quote:Op vrijdag 5 december 2008 23:19 schreef LXIV het volgende:
Dat olifantje van Aegon. Dat bestaat wel. Al een hele tijd. Ik vraag me af wie/wat dat nu is!
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |