quote:De laatste dagen verdringen de klanten zich in de speciaalzaak in zaden en diervoeder de Gennepermolen in Eindhoven.
Een roodborstje of toch Sjef?
Niet omdat er een spectaculaire opruiming is, maar omdat iedereen met eigen ogen een merkwaardig fenomeen wil aanschouwen.
Al sinds januari vorig jaar wordt de winkel vrijwel dagelijks bezocht door een roodborstje. Dat lijkt niks bijzonders voor een plek waar het zaad voor het oprapen ligt, maar dit roodborstje zou volgens klanten wel eens de reïncarnatie kunnen zijn van de overleden eigenaar, molenaar Sjef van Stekelenburg.
Zijn zoon Bernard: ,,Voor hij stierf zei mijn vader dat hij als roodborstje wilde terugkeren. Dat hij nog wel eens langs zou komen fladderen. Klanten herkennen het roodborstje. Ze zijn hem zelfs Sjefke gaan noemen.’’
Daags na het overlijden van Sjef dook het roodborstje op. En het diertje begon zich steeds meer thuis te voelen. Sinds het vogeltje door een lokale krant is beschreven, loopt het storm in de winkel. ,,Afgelopen zaterdag waren er twee keer zo veel mensen als anders,’’ zegt Bernard.
Cameraploegen lopen af en aan om de rondfladderende roodborst te bekijken. Het lijkt erop, alsof er in Brabant een nieuw bedevaartsoord in wording is. ,,Ze komen zelfs uit België kijken. Net was er een ploeg van de Gazet van Antwerpen.’’
De roodborst is tamelijk tam, maar het diertje laat zich niet aanraken. Volgens Bernards vrouw Märy wordt Sjefke steeds brutaler. ,,Hij houdt me erg in de gaten. Als ik zwaai komt hij al aanlopen. Als ik wat zeg zit hij echt te luisteren.’’
Zij ziet in de komst van het roodborstje toch iets bovennatuurlijks. ,,Het is wel héél erg frappant. Ach, iedereen heeft zo zijn waarheid, natuurlijk. Er zit eigenlijk niets anders op dan het te geloven.’’
Daar ben ik het dus niet mee eens.quote:Op dinsdag 25 november 2008 08:45 schreef Bastard het volgende:
Een incarnatie in een dier.. daar heb ik mijn twijfels wel over of dat mogelijk is, een ziel van een dier is minder gevorderd dan een mens, denk ik.
Hear hear.quote:Op woensdag 26 november 2008 09:28 schreef Bastard het volgende:
En ook al hebben (edele)dieren vaak meer respect voor hun soortgenoten dan dat de mens dat heeft, en denk ik dat de mens soms nog best wel eens een voorbeeld zou kunnen nemen aan het dierenrrijk.
Je kan je beter afvragen: waarom zou je dat niet kunnen / willen?quote:Zie ik toch niet zo helder waarom een mens, een ziel van een mens zou willen incarneren in een dier en vervolgens weer naar een mens.
Om te leren zeg je, of als verrijking maar wat zou je daar van kunnen leren? Toegegeven, incarnatie is zoiezo al een moeilijk begrip en de rede ervan misschien ook voor de meeste mensen maar dit zie ik ook niet helder voor mij.
Als mens leer je, doe je karma op, ga je mee aan de slag, evolueer je om een beter persoon te worden, even heel kort door de bocht mbt incarnatie gezegd dan he... je stippelt hierna, wanneer je er klaar voor bent opnieuw je paadje uit, "hoe leer ik als ziel om een status van verlichting te bereiken" welk leven zou daar bij passen, welke ouders, welke ontwikkelingen moet ik leren kennen, opnieuw beleven.
Tijd speelt aan de gene zijde geen rol.quote:Ik wil het wel open laten dat je van mens naar dier kan en vica versa waarschijnlijk dan, jij bent er in ieder geval stellig van overtuigd, ik hang er wat dat betreft in het midden bij. Maar stel nou dat je overlijdt.. hoe snel zou je dan weer kunnen incarneren, daags na al?
Als van mens naar vogeltje lukt, dan lukt het andersom ook nog wel. Of naar wat andersquote:Op woensdag 26 november 2008 11:15 schreef Prst_ het volgende:
Wat ik me dan wel afvraag is wat er met Sjef gebeurt als dit vogeltje de pijp uit gaat, bijvoorbeeld middels de kat van de buren.
o ja, lekker dan. Denkt mary: mooi, kleine Sjefke houdt me niet meer zo in de gaten, ik kan weer eens van bil goan. Staat Sjef inene weer voor de deur: vrouwke, wa flikte me nouquote:Op woensdag 26 november 2008 13:46 schreef sjoep het volgende:
Ik neem zelf eerder aan dat het roodborstje gestuurd wordt door Sjef.
Vlinders en vogeltjes worden vaak gezien als groeten van overleden dierbaren.
WIj hebben sinds deze zomer ook een roodborstje dat elke keer terug komt.
Als je in de tuin zit, dan zit het beestje binnen een mum van tijd naast je.
Heel gezelligIk denk niet dat het speciaal iemand is trouwens.
We hadden al een merel overigens, die godzijdank tegenwoordig kan zingen. Daarvoor maakte hij alleen maar herrie
[..]
Als van mens naar vogeltje lukt, dan lukt het andersom ook nog wel. Of naar wat anders
Hoe oud is zo'n roodborstje eigenlijk?quote:Daags na het overlijden van Sjef dook het roodborstje op.
quote:s Zomers broedt hij in de Lage Landen algemeen in gaten en spleten in muren, aan slootkanten, in heggen, in klimop, in bossen, in parken en in tuinen.
Waarom onder een kloon posten?quote:Op donderdag 27 november 2008 09:31 schreef Kiteless het volgende:
Vlak nadat mkijn oma overleden is vond ik een kakkerlak in het keukenkastje.
Toeval ? Dat lijkt me niet !
Ik ben ook al maanden verliefd op L.Denninger!?!quote:Op donderdag 27 november 2008 10:02 schreef Darkwolf het volgende:
FOK!
En ik maar denken dat Kiteless een echt persoon was en tevens de vriendin van L.Denninger!
(Serieus...)
Wil jij mijn nieuwe Fok! object van Verlangen zijn?quote:Op donderdag 27 november 2008 10:06 schreef PartyAmber het volgende:
Trek het je niet aan, je bent niet de enige
Vandaar dat, als je al gelooft in het bovennatuurlijke, het eerder een door Sjef gestuurd roodborstje is dan dat ie geincarneerd is.quote:Op donderdag 27 november 2008 10:12 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Maar terug naar Roodborstjes;
Hoe kan een Roodbostje, daags na het overlijden van, in januari opdoemen en reincarnatie van de goede meneer zijn als het arme dier zeer waarschijnlijk in de zomer is uitgebroed?
Inderdaad.quote:Op donderdag 27 november 2008 10:18 schreef Montagui het volgende:
Vandaar dat, als je al gelooft in het bovennatuurlijke, het eerder een door Sjef gestuurd roodborstje is dan dat ie geincarneerd is.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |