quote:
Groot aantal Ajax-supporters trekken richting Hamburg
Het UEFA Cup-duel van Ajax tegen Hamburger SV in Hamburg is in trek bij de supporters van Ajax. In Hamburg maakt men zich op voor het arriveren van ongeveer 3.000 Ajax-supporters in Duitsland.
Duitse autoriteiten zijn niet bang voor ongeregeldheden. Er wordt een kleine 1.000 man ingezet om alles in goede banen te leiden. Naast de 3.000 supporters zullen er ook een aantal Nederlandse journalisten aanwezig zijn, die verslag uitbrengen van het UEFA Cup-duel.
quote:
Lindgren: "Vooral slim spelen"
De vorige week van Rasmus Lindgren was een zeer wisselvallige. Met Ajax won hij van PSV, maar zondag was AZ met 2-0 te sterk. Tussendoor maakte de Zweed bovendien zijn debuut voor het nationale elftal.
"Een week van pieken en dalen", zo beschijft Lindgren de week in het AD. Donderdag strijdt Lindgren met Ajax tegen Hamburger SV. Bij afwezigheid van Maarten Stekelenburg en Klaas-Jan Huntelaar is hij zelfs aanvoerder.
Een opvallende keuze. Lindgren oogt rustig en in het begin van het seizoen was hij bovendien nog reserve. "Rasmus heeft een mening in de kleedkamer en daar komt hij voor uit", zo legt trainer Marco van Basten uit.
"De trainer heeft mij nooit persoonlijk verteld dat ik derde aanvoerder was", zegt Lindgren zelf. "We moeten er ook niet een te grote zaak van maken. Het is best leuk om het een keertje te zijn. Ja, ik geef mijn mening in de kleedkamer. Ik probeer mijn visie op het spel over te brengen, maar zo bijzonder is dat niet. Het moet zelfs, communiceren over de zaken die gebeuren in het veld. Eigenlijk ben ik altijd al zo geweest, ik ben zeker niet verlegen."
Donderdag wacht dus Hamburger SV. "Ik hoop niet dat het sneeuwt. Al mag dat nooit een excuus zijn. Als het sneeuwt, hebben beide teams daar last van. Tegen AZ ging het net harder sneeuwen na hun tweede doelpunt. Dan is het moeilijker terug in de wedstrijd te komen. Ik stuurde waar mogelijk, als centrale middenvelder en aanvoerder. Het lukte niet.’’
Eerder verloor Ajax in de UEFA Cup van Aston Villa. Lindgren denkt dat de tegenstander van donderdag met die ploeg te vergelijken is. "Villa en HSV zijn ongeveer even sterk. Van de wedstrijd in Engeland hebben we geleerd dat er voor ons ook mogelijkheden liggen als we in de wedstrijd maar weinig kansen krijgen. Hoe we moeten spelen? Vooral slim, dat is belangrijk."
Op zaterdag 10 juni 2023 14:52 schreef GGMM het volgende:Eigenlijk is elke prijs die in het voetbal gewonnen wordt terug te leiden naar het Ajax-DNA