abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_63806624
Waarschijnlijk zijn die update-queries het probleem. Maken die wel goed gebruik van idices?
  zaterdag 6 december 2008 @ 17:28:13 #202
179434 kloontje_de_reuzekloon
Er kan d'r maar 1 de 2e z
pi_63807440
Kijk eens in je script welke delen veel tijd innemen. Een goed artikel over het meten van je script staat op http://yapf.net/Articles/ArticleView/835 .
Hoe is je DB verder opgebouwd? Maak je gebruik van indexen? (zou kunnen schelen bij je queries, maar met 1.000.000 records vreet dat ook ruimte )
Op weg naar sint juttemes.
pi_63807675
quote:
Op zaterdag 6 december 2008 17:28 schreef kloontje_de_reuzekloon het volgende:

zou kunnen schelen bij je queries, maar met 1.000.000 records vreet dat ook ruimte
De extra ruimte die een index inneemt, weegt niet op tegen de voordelen van een goedgeplaatste index. Als je 1.000.000 ongesorteerde dingen wilt doorzoeken, kost dat gemiddeld 500.000 pogingen bij iets dat er wel in staat, en altijd 1.000.000 als de zoekterm niet gevonden kan worden. Een goede index kan dat terugbrengen tot maximaal 20 zoekacties (bij 1.000.000 elementen) om aan te geven of de zoekterm voorkomt (en zo ja waar).
pi_63807955
Ik een index genaamd 'product_code' op product_code en product_code2. Dit moet toch voldoende zijn? (dit is overigens sowieso noodzakelijk voor fulltext search)

Ik heb het eff gemeten en het duurt 15 seconden om 100 producten te doorzoeken. Dus dat ongeveer 6 per seconden

Ik zit te denken om die 2 search queries te combineren.

Zou zoiets kunnen?
MATCH(product_code, product_code2) AGAINST("$code1 OR $code2")
wat dus neerkomt op
MATCH(product_code, product_code2) AGAINST("RRTTL3* OR sss*EE44*")

Overigens heb ik alle numerieke product codes eruit gehaald en in een aparte colom gezet (product_code_num), al maakt dat qua snelheid niet veel uit.
..///
pi_63808346
quote:
Op zaterdag 6 december 2008 17:59 schreef wipes66 het volgende:
Ik een index genaamd 'product_code' op product_code en product_code2. Dit moet toch voldoende zijn? (dit is overigens sowieso noodzakelijk voor fulltext search)
Da's lastig te zeggen. Probeer eens een explain van de queries te doen (in PHPMyAdmin)
quote:
Ik heb het eff gemeten en het duurt 15 seconden om 100 producten te doorzoeken. Dus dat ongeveer 6 per seconden
15 seconden voor het doorzoeken van 100 producten is wel traag ja.
pi_63810503
Ik heb het inmiddels opgelost.. Ik filter nu alleen binnen de zelfde categorie, waardoor het een stuk sneller gaat
..///
pi_63819725
Klein Sessions vraagje,

Ik heb een website, die heeft een index.php (echt joh?). In die index.php include ik page.php, die zorgt ervoor dat de juiste content geladen wordt.

Maar nu ben ik deze website aan het ombouwen naar een andere website, deze website moet een login systeem hebben. Dit is allemaal netjes gelukt..

Alleen één probleem, na het inloggen wil ik via header('location: bla.com'); een redirect doen, maar dan krijg ik de befaamde header already sent melding.

Ik begin index.php met session_start(); en session_register(); .. iemand enig idee hoe ik het headers already sent probleem netjes en goed kan oplossen?
West Ham supporters, check: Dutchirons
Dutch Football Manager Site!
Determined to deliver, destined to dominate. - The Third Movement
  FOK!-Schrikkelbaas zondag 7 december 2008 @ 11:15:22 #208
1972 Swetsenegger
Egocentrische Narcist
pi_63820169
Sessions en headers already sent heeft niets met elkaar te maken. Je probeert een header setting te doen nadat er al data naar de browser is gestuurd.

De MOOIE oplossing is te zorgen dat je een header redirect doet VOORDAT er data naar de browser wordt gestuurd. Immers is die data die al verstuurd is een waste of resources. Zo staan er bergen met servers HTML te parsen die nooit aan de gebruiker getoont wordt.

Een quick 'n dirty workaround is gaan bufferen: http://nl.php.net/manual/en/book.outcontrol.php
pi_63820216
Oke . Iemand heeft me ooit verteld dat die twee met elkaar te maken hadden, dus zat weer is in de totaal verkeerde hoek te zoeken voor een oplossing .

Maar ik weet mss wel een andere oplossing, door gewoon de nieuwe header in een sessie/var te knallen en te laden voordat de headers zelf verstuurd worden
West Ham supporters, check: Dutchirons
Dutch Football Manager Site!
Determined to deliver, destined to dominate. - The Third Movement
  FOK!-Schrikkelbaas zondag 7 december 2008 @ 11:25:54 #210
1972 Swetsenegger
Egocentrische Narcist
pi_63820287
quote:
Op zondag 7 december 2008 11:20 schreef MrDoegewoon het volgende:
Oke . Iemand heeft me ooit verteld dat die twee met elkaar te maken hadden, dus zat weer is in de totaal verkeerde hoek te zoeken voor een oplossing .

Maar ik weet denk wel een andere oplossing
doe gewoon dit

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
<?
If (isset($_POST['login'])){
     //controleer login met de database
     //indien ok
     header("location:path/naar/waar/je/naartoe/wil");
}
?>
<html>
     <head>
          <title>de html</title>
     </head>
     <body>
          <form action="<?=$_SERVER['PHP_SELF'];?>">
                <input type="text" id="login">
          </form>
     </body>
</html>


Op die manier vind de verwerking van je login altijd plaats voordat er data naar de browser is gestuurd.

Simpele regel is eigenlijk dat header altijd VOOR <html> moet staan in je source
  zondag 7 december 2008 @ 16:43:56 #211
85514 ralfie
!Yvan eht nioj
pi_63826898
Ik heb een phpbb-forum met texten die ik wil laten zien in een eigen script. " en ' worden goed geshowed, echter Word quotes niet (zullen vast niet de enige zijn, maar wel degene die het meest opvallen

“ha” it’s

wordt in Firefox iets als

⤽ha⤝ it⤙s

en in IE idem maar met andere symbolen (welke naar firefox' symbolen worden geconverteerd zodra ik ze in mijn post plak)

In phpmyadmin worden de symbolen wel correct weergegeven, oa “ en ”. Ook phpbb geeft ze correct weer.

en wat ik ook probeer, ik krijg het niet anders in mijn script. Het veranderen van de charsets (utf-8, iso8859-1) lijkt de symbolen wel te veranderen, maar het probleem niet op te lossen. Mijns inziens moet het dus wel goed IN de database staan, maar er (op mijn manier) niet goed uitkomen.
Het rare is, dat met de text niks bijzonders gedaan wordt. Het staat opgeslagen in een BLOB (phpbb, dus niet aan te passen), wordt uitgelezen en (muv wat substr) onveranderd uitgescheten.

Dus, iemand een idee? probleem van charsets, maakt php er een zooitje van, ergens een vage instelling?

ik gebruik nu een str_replace, maar dat schiet niet hard op wanneer ik elke keer weer een of ander nieuw onbekend symbool zie...

1
2
3
4
<?php
//fok geeft de symbolen hier niet goed weer, is allemaal extended ascii
$bbcode str_replace(array('ââ&#8218;¬â&#8222;¢','ââ&#8218;¬Å&#8220;','ââ&#8218;¬','&#58;','&#46;','⤽','â¤&#157;','â¤&#8482;'),array('\'','"','"',':','.','"','"','\''),$bbcode);
?>


mijn dank voor een (betere) oplossing is groot
  FOK!-Schrikkelbaas zondag 7 december 2008 @ 16:59:51 #212
1972 Swetsenegger
Egocentrische Narcist
  zondag 7 december 2008 @ 17:25:48 #213
85514 ralfie
!Yvan eht nioj
pi_63827929
quote:
ok, dank je, dat werkt (wel eerder geprobeerd, maar nooit met "utf-8" als derde parameter) alleen nu doet ie het iets te goed; hij converteerd namelijk ook wat html (&gt; wordt &gt;) wat dan weer net niet moet. Mis ik een optie?

edit: ah, geweldig, er is nog een vierde parameter

htmlentities($string, ENT_NOQUOTES,"UTF-8", false) does the trick!

dank
pi_63828763
Ik wil graag opnieuw beginnen met php (was al is bezig maar tuts trokkken op niet veel)
Ik moet voor school een site namaken!
Ik dacht aan maffiaway!
Ik heb wel maar tot in januari daarom zoek ik nog wat tips en/of scripters
En ook een goeie fast cursus!!
Ik moet het zelf maken !!geen criminal script!!

MVG,
Immortals
ik ben iemand die spel wil maken
pi_63828919
@Immortals: in je vorige topic wilde je ook al zo'n site namaken.. waarom kies je niet iets "makkelijkers" als een uitgeklede versie van tweakers pricewatch?
pi_63829285
HET MOET VAN SCHOOL!!
Ik moet een dynamische pagina namaken!!
Er zijn vrienden van mij een nieuwe rs aan het maken!!
Ik denk dat ik een 9 haal als ik mw namaak!
Minder is niet goed want op m'nvorig werk was ik gebuisd!!
ik ben iemand die spel wil maken
pi_63829675
quote:
Op zondag 7 december 2008 18:23 schreef immortals het volgende:
HET MOET VAN SCHOOL!!
Ik moet een dynamische pagina namaken!!
Er zijn vrienden van mij een nieuwe rs aan het maken!!
Ik denk dat ik een 9 haal als ik mw namaak!
Minder is niet goed want op m'nvorig werk was ik gebuisd!!
Je denkt toch niet dat wij het gaan maken voor je?
ne okuyon, bokmu var?
pi_63829707
als je net zo onsamenhangend script als dat je schrijft wordt het nooit wat natuurlijk....
  FOK!-Schrikkelbaas zondag 7 december 2008 @ 18:47:16 #219
1972 Swetsenegger
Egocentrische Narcist
pi_63829799
Kan iemand dat 'grappige' kloontje gewoon van het forum tiefen?
pi_63845825
quote:
Op woensdag 3 december 2008 14:37 schreef Chandler het volgende:
Ik heb een tabel waar ik referers van gebruikers in opsla
1
2
3
4
5
6
7
8
CREATE TABLE `stats_ip_referers` (
  `stat_id` int(10) unsigned NOT NULL,
  `ip_id` int(10) unsigned NOT NULL,
  `referer_id` int(10) unsigned NOT NULL,
  `hits` int(10) unsigned NOT NULL,
  `lastdate` timestamp NULL default NULL,
  UNIQUE KEY `stat_id_2` (`stat_id`,`ip_id`,`referer_id`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin1;


Nu heb ik reeds 115K aan referers in deze tabel staan maar wil graag filteren wat de EXIT pagina's zijn (dus de laatste pagina waarop de gebruiker heeft gezeten). Hoe kan ik dit het beste aanpakken? heb er zelf al 2 uur mee zitten spelen maar het wil gewoon domweg niet lukken
Iemand die hier een idee over heeft?
The people who lost my respect will never get a capital letter for their name again.
Like trump...
  maandag 8 december 2008 @ 11:15:04 #221
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_63846519
quote:
Op maandag 8 december 2008 10:42 schreef Chandler het volgende:

[..]

Iemand die hier een idee over heeft?
Je slaat de pagina op die de gebruiker bezoekt. Iedere keer update je die als de tijd sinds het laatste bezoek <1 uur is.
De records die dan in je database een uur of ouder zijn zijn de exitpagina's
pi_63860671
ok, nu komt er misschien wel een hele domme vraag... ik wil op mijn apache server met php instellen dat ik geen index.php?article_id=123 meer doe maar domein.nl/articles/123

ik heb geen idee waar ik naar moet zoeken op google.. wie helpt me verder?
Amsterdam, stad van hash en coke,
Waar de vrouwen zich vrouwelijk gedragen..
En de mannen ook..
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 8 december 2008 @ 21:09:19 #223
1972 Swetsenegger
Egocentrische Narcist
pi_63860806
quote:
Op maandag 8 december 2008 21:04 schreef markiemark het volgende:
ok, nu komt er misschien wel een hele domme vraag... ik wil op mijn apache server met php instellen dat ik geen index.php?article_id=123 meer doe maar domein.nl/articles/123

ik heb geen idee waar ik naar moet zoeken op google.. wie helpt me verder?
multiviews of modrewrite
pi_63860866
quote:
Op maandag 8 december 2008 21:09 schreef Swetsenegger het volgende:

[..]

multiviews of modrewrite
heb volgens mij al een goede tutorial gevonden na je post, thanks!
Amsterdam, stad van hash en coke,
Waar de vrouwen zich vrouwelijk gedragen..
En de mannen ook..
pi_63870958
quote:
Op maandag 8 december 2008 11:15 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Je slaat de pagina op die de gebruiker bezoekt. Iedere keer update je die als de tijd sinds het laatste bezoek <1 uur is.
De records die dan in je database een uur of ouder zijn zijn de exitpagina's
Ok, ik snap het idee, dus moet ik hiervoor een cronjob schrijven!

Tnx!

Een andere vraag, is het mogelijk om middels MySQL een unieke code te genereren? met karakters a-zA-Z0-9?
The people who lost my respect will never get a capital letter for their name again.
Like trump...
  dinsdag 9 december 2008 @ 09:46:07 #226
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_63871222
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 09:35 schreef Chandler het volgende:

[..]

Ok, ik snap het idee, dus moet ik hiervoor een cronjob schrijven!

Tnx!

Een andere vraag, is het mogelijk om middels MySQL een unieke code te genereren? met karakters a-zA-Z0-9?
no problemo. En over je andere vraag:
Ik denk niet dat dat kan. Daarvoor heb je echt PHP nodig
  dinsdag 9 december 2008 @ 09:50:31 #227
107951 JortK
Immer kwaliteitsposts
pi_63871337
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 09:35 schreef Chandler het volgende:

[..]

Ok, ik snap het idee, dus moet ik hiervoor een cronjob schrijven! :)

Tnx!

Een andere vraag, is het mogelijk om middels MySQL een unieke code te genereren? met karakters a-zA-Z0-9?
Gebruik dit eens:

1SELECT md5(rand())
pi_63871470
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 09:35 schreef Chandler het volgende:

[..]

Ok, ik snap het idee, dus moet ik hiervoor een cronjob schrijven!

Tnx!

Een andere vraag, is het mogelijk om middels MySQL een unieke code te genereren? met karakters a-zA-Z0-9?
Met MySQL ga je niet verder komen dan een auto_increment op een kolom met type INT. In andere databases heb je de mogelijkheid tot het maken van eigen SEQUENCEs, zodat je dit soort dingen kunt toepassen.
pi_63873895
Jammer!!! zou best een handige oplossing zijn als je er zo een random code uit zou kunnen toveren die nog niet in een bepaald veld bestond... want nu moet ik iedere keer controlleren of een bepaalde code bestaat of niet...
The people who lost my respect will never get a capital letter for their name again.
Like trump...
  dinsdag 9 december 2008 @ 11:33:42 #230
107951 JortK
Immer kwaliteitsposts
pi_63873955
Wanneer je van een random een md5() trekt is de kans dat die uniek is toch 99,99% ?
pi_63874067
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 11:33 schreef JortK het volgende:
Wanneer je van een random een md5() trekt is de kans dat die uniek is toch 99,99% ?
Een md5(microtime()) zou nog unieker moeten zijn, aangezien een microtime() iedere 1000ste van een seconde anders is. Of in MySQL: http://dev.mysql.com/doc/(...)s.html#function_uuid
pi_63874132
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 11:33 schreef JortK het volgende:
Wanneer je van een random een md5() trekt is de kans dat die uniek is toch 99,99% ?
Zowel random als MD5 zijn niet uniek, al is de kans op dubbelen wel erg klein. Maar MD5 is niet a-zA-Z0-9 zoals Chandler vroeg, maar a-f0-9.

Als a-f0-9 genoeg is zou je een hexadecimale teller kunnen maken. Dat kan gewoon met de auto_increment van MySQL, want stiekem is dat ook gewoon een getal (zoals INT). Dan kun je het volgende doen: SELECT HEX(id) as id FROM ...
pi_63874187
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 11:37 schreef Roy_T het volgende:

[..]

Een md5(microtime()) zou nog unieker moeten zijn, aangezien een microtime() iedere 1000ste van een seconde anders is. Of in MySQL: http://dev.mysql.com/doc/(...)s.html#function_uuid
Een MD5 van de microtime() is juist minder uniek. De microtime is niet uniek en de MD5 is zelf ook niet uniek: het samenvoegen van 2 niet unieke dingen maakt het dus nog minder uniek en een grotere kans op dubbele waarden.
  dinsdag 9 december 2008 @ 12:08:10 #234
75592 GlowMouse
l'état, c'est moi
pi_63874800
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 11:33 schreef JortK het volgende:
Wanneer je van een random een md5() trekt is de kans dat die uniek is toch 99,99% ?
Met die 99.99 ben je er niet. Als je 1000 getallen maakt heb je al 10% kans op tenminste één duplicaat. Uuid is wat je nodig hebt (of althans kunt gebruiken voor wat je net beschreef).
eee7a201261dfdad9fdfe74277d27e68890cf0a220f41425870f2ca26e0521b0
  dinsdag 9 december 2008 @ 12:18:51 #235
107951 JortK
Immer kwaliteitsposts
pi_63875082
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 12:08 schreef GlowMouse het volgende:

[..]

Met die 99.99 ben je er niet. Als je 1000 getallen maakt heb je al 10% kans op tenminste één duplicaat. Uuid is wat je nodig hebt (of althans kunt gebruiken voor wat je net beschreef).
UUID is net zoiets als new_id() in MSSQL?
  dinsdag 9 december 2008 @ 12:37:13 #236
75592 GlowMouse
l'état, c'est moi
pi_63875547
Van wat ik van newid() kan vinden denk ik van wel ja; leesvoer.
eee7a201261dfdad9fdfe74277d27e68890cf0a220f41425870f2ca26e0521b0
  dinsdag 9 december 2008 @ 12:45:25 #237
107951 JortK
Immer kwaliteitsposts
pi_63878277
Ik zit met een probleem.

Ik wil een pagina maken met een file upload voor grote bestanden. Dit werkt allemaal prima en de bestanden worden zonder problemen op en neer geslingerd. Uiteraard duurt dit wel erg lang en wil je als gebruiker terugkoppeling hebben hoe ver je al bent me de upload en hoe lang het nog duurt. Na wat zoekwerk ben ik terecht gekomen bij de PHP (PECL) extensie uploadprogress: http://pecl.php.net/package/uploadprogress

Deze extensie maakt het mogelijk om van een bepaalde bestandsupload de vooruitgang op te vragen. Nou zit ik momenteel op een WAMP server en heb ik even geen beschikking over een Linux server. Het probleem is dat ik de functie uploadprocess_get_info() niet aan de gang krijg (retourneert altijd NULL terwijl dat niet de bedoeling zou moeten zijn) en waarschijnlijk ligt dat aan het feit dat ik (volgens phpinfo()) uploadprogress extensie versie 0.3.1-dev aan het gebruiken ben. Ik zie op de PECL site dat versie 0.9.1 beschikbaar is en aan reacties op het Internet zie ik dat deze goede resultaten oplevert. Echter, ik vind dus NERGENS een Windows DLL`etje voor deze versie van deze extensie. Iemand een idee waar ik die kan vinden?

Vroegâh had je pecl4win.php.net waar alle extensies in DLL formaat werden aangeboden voor Windows PHP servers, maar die bestaat niet meer tegenwoordig.
  dinsdag 9 december 2008 @ 14:30:28 #239
46383 Tiemie
sowieso wel!
pi_63878585
Hmm, me is confused. Zojuist PHP 5.2.6 (meest recente distributie waar PECL in zit) voor Windows gedownload, de php_uploadprogress.dll geladen die daar bij zat en ook die is volgens phpinfo() versie 0.3.1-dev.

Wil dit zeggen dat de meest recente versie van uploadprogress niet beschikbaar is voor Windows?
pi_63878901
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 14:31 schreef Tuvai.net het volgende:
Hmm, me is confused. Zojuist PHP 5.2.6 (meest recente distributie waar PECL in zit) voor Windows gedownload, de php_uploadprogress.dll geladen die daar bij zat en ook die is volgens phpinfo() versie 0.3.1-dev.

Wil dit zeggen dat de meest recente versie van uploadprogress niet beschikbaar is voor Windows?
interessant.. ik wist niet eens dat het kon.. Kun je die dmv ajax/js aanroepen een daarmee een progress bar vullen oid?
Amsterdam, stad van hash en coke,
Waar de vrouwen zich vrouwelijk gedragen..
En de mannen ook..
pi_63879050
Een progressbar functionaliteit voor uploads heb je niet in PHP, dat is alleen goed beschikbaar met CGI scripts in bijvoorbeeld Perl. Je zou eens kunnen kijken naar de uber uploader: http://uber-uploader.sourceforge.net/
  dinsdag 9 december 2008 @ 15:08:33 #244
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_63879598
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 14:49 schreef HuHu het volgende:

Een progressbar functionaliteit voor uploads heb je niet in PHP
Die is er wel, echter werkt het alleen met PHP 5.2 of hoger
pi_63879658
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 14:43 schreef markiemark het volgende:

[..]

interessant.. ik wist niet eens dat het kon.. Kun je die dmv ajax/js aanroepen een daarmee een progress bar vullen oid?
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 14:49 schreef HuHu het volgende:
Een progressbar functionaliteit voor uploads heb je niet in PHP, dat is alleen goed beschikbaar met CGI scripts in bijvoorbeeld Perl. Je zou eens kunnen kijken naar de uber uploader: http://uber-uploader.sourceforge.net/
Het is meestal een combinatie van PHP, AJAX / jQuery / JSON. Wat de uploadprogress extensie doet is puur naar een bestand kijken dat momenteel geupload wordt, en checken hoe veel packages reeds al verzonden zijn naar de server. Draai daar constant een AJAX / jQuery verzoekje naar dat deze aantallen ophaalt en vergelijkt met totalen en je bent al heel snel en eenvoudig in staat om een progress bar te maken.

Deze pagina legt het haarfijn uit:
http://www.scriptorama.nl(...)progress-bar-met-php
Is tevens de pagina die ik aan het gebruiken ben, ik lig alleen in de clinch met de uploadprogress_get_info() functie die constant NULL retourneert waar die een array met informatie terug zou moeten geven, en waarschijnlijk ligt dat aan het feit dat ik op een Windows Servertje met XAMPP aan het draaien ben en alleen maar uploadprogress 0.3.1-dev tot mijn beschikking heb.

Iemand aanwezig met een Linux server die deze extensie eens wilt proberen?
pi_63880094
In bovenstaande verhaal kan "jQuery" uiteraard vervangen worden door iedere willekeurige JS library, of helemaal worden weggelaten. Voor er mensen denken dat het een jQuery-ding is
pi_63880180
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 11:42 schreef HuHu het volgende:

Een MD5 van de microtime() is juist minder uniek. De microtime is niet uniek en de MD5 is zelf ook niet uniek: het samenvoegen van 2 niet unieke dingen maakt het dus nog minder uniek en een grotere kans op dubbele waarden.
Hoe is microtime() minder uniek dan rand()? Is er bij rand() niet immens veel meer kans op eenzelfde random nummer dan dat het aantal microseconden wat verstreken is sinds de epoch nog eens terugkeert Wat zie ik over het hoofd?
  dinsdag 9 december 2008 @ 15:51:38 #248
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_63880890
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 15:11 schreef Tuvai.net het volgende:

[..]

Iemand aanwezig met een Linux server die deze extensie eens wilt proberen?
Ik heb de PECL extensie uploadprogress-beta op m'n Linux server staan en het lijkt allemaal wel te werken, maar het voelt vind ik ook een beetje brak aan allemaal. Er zijn genoeg andere scripts beschikbaar die niet afhangen van PHP 5.2+ en niet in beta zijn, die bovendien meerdere uploads tegelijk kunnen tracken (dat kan met deze methode niet als ik het goed begrijp).
pi_63881197
Nou, net een maat ingeschakeld die in bezit is van een Linux server en daar precies hetzelfde op getest, en guess what, het werkt gewoon perfect. Het zat 'm dus toch in het feit dat ik op een WAMP server zat te werken met een oude uploadprogress versie (had al zo'n vermoeden, moest effe bewijs hebben).

En Tijn, je kunt er dus wel degelijk meerdere bestanden tegenlijk mee monitoren; gewoon een kwestie om een unieke identifier aan elk bestand mee te geven. Het is inderdaad wel jammer dat je er een extensie voor moet installeren, maar dan nog, installeer ik liever een extensie waarvan ik uit kan gaan dat het op dat niveau klopt, dan dat ik weer allerlei vreemde hacks / tweaks op browser/clientniveau moet gebruiken.
  dinsdag 9 december 2008 @ 16:04:20 #250
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_63881260
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 16:01 schreef Tuvai.net het volgende:

En Tijn, je kunt er dus wel degelijk meerdere bestanden tegenlijk mee monitoren; gewoon een kwestie om een unieke identifier aan elk bestand mee te geven.
Wat is dit dan?
quote:
Note that the file upload tracking is not threadsafe at this point, so new uploads that happen while a previous one is still going will disable the tracking for the previous.
bron: http://nl3.php.net/manual(...).php#ini.apc.rfc1867
pi_63881525
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 15:28 schreef Roy_T het volgende:

[..]

Hoe is microtime() minder uniek dan rand()? Is er bij rand() niet immens veel meer kans op eenzelfde random nummer dan dat het aantal microseconden wat verstreken is sinds de epoch nog eens terugkeert Wat zie ik over het hoofd?
Ik zeg niet dat microtime() minder uniek is dan rand(), ik heb het in z'n geheel niet over rand(). Je zegt alleen dat je het volgende doet: md5(microtime()). Daarop zeg ik: die twee functies samen maken het minder uniek [dan alleen microtime()]. Want zowel microtime() als md5() zijn niet uniek en door ze samen te voegen verhoog (in theorie) je de kans op een dubbele waarde.
pi_63881668
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 16:04 schreef Tijn het volgende:

[..]

Wat is dit dan?
[..]

bron: http://nl3.php.net/manual(...).php#ini.apc.rfc1867
Je bent bij APC aan 't kijken, da's weer een heel andere package.
  dinsdag 9 december 2008 @ 16:24:12 #253
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_63881778
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 16:20 schreef Tuvai.net het volgende:

[..]

Je bent bij APC aan 't kijken, da's weer een heel andere package.
Gebruikt dat PECL package niet dezelfde hooks?
pi_63881912
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 16:24 schreef Tijn het volgende:

[..]

Gebruikt dat PECL package niet dezelfde hooks?
Schijnbaar niet; ze worden immers als twee compleet andere packages aangeboden. De uploadprogress extensie vergt in feite een HTML formulier waar je een unieke identifier meestuurt, aan de hand van deze identifier maakt PHP een tekstbestandje aan in de tmp map en leest de functie uploadprogress_get_info() dit tekstbestandje als een array uit. Meerdere bestanden en zelfs meerdere gebruikers tegenlijk is dus geen probleem zo lang je maar zorgt dat je unieke identifiers gebruikt.
  dinsdag 9 december 2008 @ 16:32:01 #255
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_63881995
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 16:28 schreef Tuvai.net het volgende:

[..]

Schijnbaar niet; ze worden immers als twee compleet andere packages aangeboden. De uploadprogress extensie vergt in feite een HTML formulier waar je een unieke identifier meestuurt, aan de hand van deze identifier maakt PHP een tekstbestandje aan in de tmp map en leest de functie uploadprogress_get_info() dit tekstbestandje als een array uit. Meerdere bestanden en zelfs meerdere gebruikers tegenlijk is dus geen probleem zo lang je maar zorgt dat je unieke identifiers gebruikt.
Apart dat de PECL-methode dan toch PHP 5.2 nodig heeft.
pi_63882546
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 16:14 schreef HuHu het volgende:

Ik zeg niet dat microtime() minder uniek is dan rand(), ik heb het in z'n geheel niet over rand(). Je zegt alleen dat je het volgende doet: md5(microtime()). Daarop zeg ik: die twee functies samen maken het minder uniek [dan alleen microtime()].
Nee, dat zei ik niet. Ik citeerde iemand die het over het hashen van een random string (d.m.v. rand() of anderszins) had, waarop ik aangaf dat ik dan liever microtime() zou hashen.
quote:
Want zowel microtime() als md5() zijn niet uniek en door ze samen te voegen verhoog (in theorie) je de kans op een dubbele waarde.
In theorie misschien, maar meestal gaat het mis bij wat er gehashed wordt (een niet te unieke string). microtime() zou dan, in theorie, meer random moeten zijn dan een random getal.

Hoe groot is de kans dat md5() voor verschillende strings een zelfde hash terug geeft?
  dinsdag 9 december 2008 @ 16:59:30 #257
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_63882726
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 16:53 schreef Roy_T het volgende:

[..]

Hoe groot is de kans dat md5() voor verschillende strings een zelfde hash terug geeft?
Hangt dat niet van de lengte van de string af? Het lijkt me dat hoe langer de string, hoe groter de kans, vanwege het Pigeonhole principle. Of begrijp ik het dan verkeerd?
  dinsdag 9 december 2008 @ 17:14:00 #258
75592 GlowMouse
l'état, c'est moi
pi_63883092
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 16:59 schreef Tijn het volgende:

[..]

Hangt dat niet van de lengte van de string af? Het lijkt me dat hoe langer de string, hoe groter de kans, vanwege het Pigeonhole principle. Of begrijp ik het dan verkeerd?
Elk hokje is een mogelijke uitkomst, en aangezien de output een vaste lengte heeft, is de grootte van de input niet van belang voor het aantal hokjes. Wel weet je dat als je input altijd uit 20 bits bestaat, het aantal mogelijke uitkomsten beperkt is, dus in die zin hangt het wel van de lengte af.
Voor twee geheel willekeurige strings (waarvan dus ook de lengte variabel is) kun je daarom de eerder gegeven theorie gebruiken met x=2128.
eee7a201261dfdad9fdfe74277d27e68890cf0a220f41425870f2ca26e0521b0
pi_63889272
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>
<head><title>php opdracht 1</title>
</head>
<body>
<?php
$aantal=25;
$btw=0.89;
$omzet=26000;
$bruto="";
$netto="";
$prijs=4;

if ($omzet < 25000) {
$bruto = $omzet * $aantal;

} elseif ($omzet <50000) {
$bruto = 0.95 *($prijs * $aantal);
}else{ 0.925*($prijs * $aantal);
}
$netto = ($bruto * 0.89);

echo ($bruto $netto $aantal);
?>
</body>
</html>

/*snap niet waarom ik niks op het scherm krijg . iemand een idee? ben net begonnen met php
geen error weergave */
Redacted
  dinsdag 9 december 2008 @ 21:20:33 #260
75592 GlowMouse
l'état, c'est moi
pi_63889408
Kijk maar eens of je via php.ini of .htaccess de error_reporting en display_errors kunt veranderen. Er zit namelijk wel een fout in je script.
eee7a201261dfdad9fdfe74277d27e68890cf0a220f41425870f2ca26e0521b0
pi_63889458
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 21:20 schreef GlowMouse het volgende:
Kijk maar eens of je via php.ini of .htaccess de error_reporting en display_errors kunt veranderen. Er zit namelijk wel een fout in je script.
leg uit hoe?
heb namelijk net xamp geinstald en ben aan de slag gegaan psd'tje gepaint
en dit als uitkomst geschreven, toen dacht ik ziet er wel tof uit. geen haakjes vergeten ?

ben heel erg slecht in haakjes tot nu toe
Redacted
  dinsdag 9 december 2008 @ 21:29:34 #262
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_63889686
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 21:21 schreef cablegunmaster het volgende:

[..]

leg uit hoe?
Je zou kunnen proberen om dit bovenaan je script te zetten:

1
2
3
<?php
error_reporting
(E_ALL);
?>


Met een beetje geluk krijg je dan de foutmelding te zien waardoor je script niet werkt. Ook handig voor toekomstige problemen

De reden dat je script het niet doet is trouwens dat je echo verkeerd gebruikt. Waarschijnlijk wil je zoiets:

1
2
3
<?php
echo 'Bruto: '.$bruto.'<br>Netto: '.$netto.'<br>Aantal: '.$aantal';
?>
pi_63889880
Ik wil graag een pagina maken waarbij een gebruiker gegevens kan invoeren van een klant die dan netjes in een tabel komt te staan.
Ik heb nu het volgende, maar ik krijg geen nieuwe regel in de tabel wanneer ik gegevens invoer..

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
<?php
<strong>Een klant toevoegen</strong>                        <br/>    
<
form method="post" action="opdracht2.php">
Naam:        <input type="text" name="Naam"/>                <br/>
Kamernr        <input type="text" name="Kamernummer"/>            <br/>    
Telefoon    <input type="text" name="Telefoon"/>            <br/>
Vak            <input type="text" name="Vak"/>                    <br/>
<
input type="submit" name="submit" value="Voeg Toe!"/>
</
form>

    echo 
"<table border=solid>";
    echo 
"<th>Alle docenten</th>";
    echo 
"<tr><td><strong>Naam</strong></td>";
    echo 
"<td> <strong>Kamernummer</strong> </td>";    
    echo 
"<td> <strong>Telefoon</strong> </td>";
    echo 
"<td> <strong>Vak</strong> </td></tr>";
    
function 
VoegToe()
    {    echo 
'<tr><td>'.$_POST['naam'].'</td>';
        echo 
'<td>'.$_POST['kamernummer'].'</td>';    
        echo 
'<td>'.$_POST['telefoon'].'</td>';
        echo 
'<td>'.$_POST['vak'].'</td></tr>';
    }
    
if (
$_POST['submit']);
    {
    
VoegToe();
    }
?>
Wat doe ik verkeerd en wat moet ik doen om het werkend te krijgen?
Bodybuilding #1
Hardlopen #2
pi_63889967
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
<?php
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<
html>
<
head><title>php opdracht 1</title>
</
head>
<
body>

error_reporting(E_ALL);

$aantal=25;
$btw=0.89;
$omzet=26000;
$bruto=0;
$netto=0;
$prijs=4;

 if(
$omzet =< 25000) {
    
$bruto $omzet $aantal;
    }
elseif(
$omzet =<50000) {
    
$bruto 0.95 *($prijs $aantal);
    }else{ 
0.925*($prijs $aantal);
}
    
$netto = ($bruto 0.89);

echo 
'Bruto: '.$bruto.'<br>Netto: '.$netto.'<br>Aantal: '.$aantal';

</body>
</html>
?>


Resultaat:

Netto: '.$netto.'
Aantal: '.$aantal'; ?>

Vind het nog een beetje dubieus. dat hij bruto niet pakt. :P
Redacted
  dinsdag 9 december 2008 @ 21:45:17 #265
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_63890158
Kleiner of gelijk aan doe je zo: <=

Niet andersom
  dinsdag 9 december 2008 @ 21:47:39 #266
75592 GlowMouse
l'état, c'est moi
pi_63890226
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 21:29 schreef Tijn het volgende:

[..]

Je zou kunnen proberen om dit bovenaan je script te zetten:
[ code verwijderd ]
Dat helpt niet bij een parse error



Maar cablegunmaster: bekijk de broncode van de html-pagina die je krijgt eens, ik denk dat PHP in het geheel niet bij je werkt.
eee7a201261dfdad9fdfe74277d27e68890cf0a220f41425870f2ca26e0521b0
  dinsdag 9 december 2008 @ 21:50:15 #267
75592 GlowMouse
l'état, c'est moi
pi_63890295
Kerol: de tweede keer is geen verandering tov de eerste keer: hij toon weer exact wat je ingevoerd hebt voordat je op submit klikte. Wat je wilt is alle invoer (tijdelijk of permanent) opslaan, en wanneer de tweede keer ingevoerd wordt, eerst te tonen wat je had opgeslagen. En dan ook de tweede weer opslaan voor de derde keer, etc.
eee7a201261dfdad9fdfe74277d27e68890cf0a220f41425870f2ca26e0521b0
pi_63890407
ik zie precies hetzelfde ; geen html php vage code's die hij normaal hoort te laten zien terwijl xampp aanstaat!

maar php die afkapt bij <br> in het begin van netto.

ik krijg als ik omzet 26000 invul ook geen waarde's eruit. wat doe ik eigenlijk fout?
Redacted
  dinsdag 9 december 2008 @ 21:55:56 #269
75592 GlowMouse
l'état, c'est moi
pi_63890466
Zie je nou PHP-code ertussen staan of niet? Want als ik dit zie:
quote:
Resultaat:

Netto: '.$netto.'
Aantal: '.$aantal'; ?>
denk ik daar wel direct aan.
eee7a201261dfdad9fdfe74277d27e68890cf0a220f41425870f2ca26e0521b0
pi_63890721
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 21:55 schreef GlowMouse het volgende:
Zie je nou PHP-code ertussen staan of niet? Want als ik dit zie:
[..]

denk ik daar wel direct aan.

was even de localhost vergeten

alvast bedankt ,


Warning: Unexpected character in input: ''' (ASCII=39) state=1 in ****** on line 27
Bruto: 100
Netto: 89
Aantal: 25

krijg dit er nu uit :p snap alleen niet wat ermee bedoeld word op regel 27 zit er iets fout; een onbekend teken?

regel 27 is

echo 'Bruto: '.$bruto.'<br>Netto: '.$netto.'<br>Aantal: '.$aantal';


heeft dit met developer mode te maken? zo ja hoe en wat

http://www.sugarcrm.com/forums/showthread.php?p=111015

[ Bericht 9% gewijzigd door cablegunmaster op 09-12-2008 22:27:14 ]
Redacted
  dinsdag 9 december 2008 @ 22:07:30 #271
75592 GlowMouse
l'état, c'est moi
pi_63890821
Kijk eens goed welke strings je allemaal aan elkaar koppelt
eee7a201261dfdad9fdfe74277d27e68890cf0a220f41425870f2ca26e0521b0
pi_63890843
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 21:50 schreef GlowMouse het volgende:
Kerol: de tweede keer is geen verandering tov de eerste keer: hij toon weer exact wat je ingevoerd hebt voordat je op submit klikte. Wat je wilt is alle invoer (tijdelijk of permanent) opslaan, en wanneer de tweede keer ingevoerd wordt, eerst te tonen wat je had opgeslagen. En dan ook de tweede weer opslaan voor de derde keer, etc.
Enig idee hoe ik dat zou kunnen doen?
Bodybuilding #1
Hardlopen #2
pi_63890996
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 22:07 schreef GlowMouse het volgende:
Kijk eens goed welke strings je allemaal aan elkaar koppelt
brutto
netto
en aantal.

maar dat zijn toch losse gegevens? ik hoef ze toch niet apart te echo'en?

wat er staat : in mijn ogen : " geef bruto weer : $bruto display
(volgende regel) Geef netto weer : $netto display
(volgende regel) Geef Aantal weer: $aantal display

sluit af. dan zou hij toch geen error hoeven te produceren?
Redacted
  dinsdag 9 december 2008 @ 22:15:18 #274
75592 GlowMouse
l'état, c'est moi
pi_63891074
Tijdelijk kun je de informatie in een sessie opslaan, bij permanent moet je in de richting van een database denken. Uitgaande van sessies moet je allereerst bovenaan je script zetten dat je sessies gebruikt (session_start()), en daarna kun je de array $_SESSION gebruiken als een variabele die zijn waarde behoudt bij verschillende requests. Het beste kun je dan de dingen in een subarraytje gooien:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
<?php
// voeg nieuwe invoer toe aan $_SESSION['docenten']
if(isset($_SESSION['docenten'])) {
  
$numsaved count($_SESSION['docenten']);
} else {
  
$numsaved 0;
}
$_SESSION['docenten'][$numsaved]['naam'] = $_POST['naam'];
// etc

// toon $_SESSION['docenten']
foreach($_SESSION['docenten'] as $docent) {
  echo 
$naam// etc
}
?>


[ Bericht 1% gewijzigd door GlowMouse op 09-12-2008 22:25:00 ]
eee7a201261dfdad9fdfe74277d27e68890cf0a220f41425870f2ca26e0521b0
  dinsdag 9 december 2008 @ 22:16:56 #275
75592 GlowMouse
l'état, c'est moi
pi_63891128
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 22:12 schreef cablegunmaster het volgende:

wat er staat : in mijn ogen : " geef bruto weer : $bruto display
(volgende regel) Geef netto weer : $netto display
(volgende regel) Geef Aantal weer: $aantal display
Ik zei strings, niet regels tekst. Jij pakt de string 'Bruto: ', koppelt die aan $bruto, koppelt dat weer aan '<br>Netto: ', koppelt dat weer aan $netto, koppelt dat weer aan '<br>Aantal: ' en koppelt dat weer aan $aantal'. En bij dat laatste gaat het fout: $aantal' is geen string.
eee7a201261dfdad9fdfe74277d27e68890cf0a220f41425870f2ca26e0521b0
pi_63891170
kwestie van een '?

Ik ga php heel erg leuk vinden (stiekem )
Redacted
pi_63891339
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 21:38 schreef cablegunmaster het volgende:

[ code verwijderd ]

Resultaat:

Netto: '.$netto.'
Aantal: '.$aantal'; ?>

Vind het nog een beetje dubieus. dat hij bruto niet pakt.
Op regel 27 van de code doe je een leuke berekening waar je vervolgens niets met het resultaat doet. Beetje zonde om processortijd op die manier te verspillen
pi_63891469
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 22:23 schreef Light het volgende:

[..]

Op regel 27 van de code doe je een leuke berekening waar je vervolgens niets met het resultaat doet. Beetje zonde om processortijd op die manier te verspillen
/* joh ik gebruik een quad hiervoor

daarnaast m'n opdracht af Dankje glowmouse */

Redacted
pi_63891709
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 22:25 schreef cablegunmaster het volgende:

[..]

/* joh ik gebruik een quad hiervoor :D

daarnaast m'n opdracht af Dankje glowmouse */

:)
Ow, ik zie dat ik een verkeerd regelnummer opgaf. Ik bedoelde de regel met
1
2
3
<?php
    
}else{ 0.925*($prijs $aantal);
?>
pi_63893595
quote:
Op dinsdag 9 december 2008 22:32 schreef Light het volgende:

[..]

Ow, ik zie dat ik een verkeerd regelnummer opgaf. Ik bedoelde de regel met
[ code verwijderd ]


die had ik verbeterd
maar bedankt dat je me erop wees ff getest bij 78000 gaf hij 0 aan en ik maar even denken

bedankt
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Redacted
  woensdag 10 december 2008 @ 13:15:34 #281
187069 slacker_nl
Sicko pur sang
pi_63903482
/* grappig dat sommige hier forumposts als comments plaatsen */
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.
  woensdag 10 december 2008 @ 13:39:26 #282
84926 WyriHaximus
Release the hounds smithers!
pi_63904176
quote:
Op woensdag 10 december 2008 13:15 schreef slacker_nl het volgende:
/* grappig dat sommige hier forumposts als comments plaatsen */
1
2
3
4
5
6
<?php
/***
 * Best grappig, zou het nou een rage gaan worden?
 * Of is het gewoon een hype?
**/
?>
phluphy for president!
pi_63912167
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
<?php
$getal1 
$_POST['getal1'];
$getal2 $_POST['getal2'];
if (!
is_numeric($getal1$getal2))
{     
echo 
"Je hebt geen numerieke getallen ingevoerd.";
}
else
{
    
$uitkomst $getal1 $getal2;
    echo 
"$getal1 + $getal2 = $uitkomst";
}

    <
br/>
<
a href="index.html">Nog eens optellen</a>
?>


Waarom krijg ik deze error:
Warning: Wrong parameter count for is_numeric() in C:\xampp\htdocs\phpweek2\opdracht3\opdracht3.php on line 4?
Owja, en dat html binnen de PHP tags doet FOK! vanzelf ..
Bodybuilding #1
Hardlopen #2
pi_63912413
quote:
Op woensdag 10 december 2008 18:53 schreef Kerol het volgende:

[ code verwijderd ]

Waarom krijg ik deze error:
Warning: Wrong parameter count for is_numeric() in C:\xampp\htdocs\phpweek2\opdracht3\opdracht3.php on line 4?
Owja, en dat html binnen de PHP tags doet FOK! vanzelf ..
Omdat is_numeric() maar 1 parameter wil hebben, geen twee.
  woensdag 10 december 2008 @ 20:23:42 #285
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_63914652
quote:
Op woensdag 10 december 2008 19:03 schreef Light het volgende:

[..]

Omdat is_numeric() maar 1 parameter wil hebben, geen twee.
Precies.

Kerol: om twee getallen te controleren, moet je er zoiets van maken:

1
2
3
4
5
6
7
<?php
if (!is_numeric($getal1) || !is_numeric($getal2))
{     
echo 
"Je hebt geen numerieke getallen ingevoerd.";
}
else 
etc...
?>


Als nu $getal1 niet numeriek is, of $getal2 niet numeriek (of allebei), komt de foutmelding op het scherm.
pi_63914712
Heel erg bedankt
Bodybuilding #1
Hardlopen #2
pi_63914741
quote:
Op woensdag 10 december 2008 20:23 schreef Tijn het volgende:

[..]

Precies.

Kerol: om twee getallen te controleren, moet je er zoiets van maken:
[ code verwijderd ]

Als nu $getal1 niet numeriek is, of $getal2 niet numeriek (of allebei), komt de foutmelding op het scherm.
Je moet op regel 2 nog een ) toevoegen, anders krijg je een heel andere foutmelding op het scherm
  woensdag 10 december 2008 @ 20:27:36 #288
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_63914768
quote:
Op woensdag 10 december 2008 20:26 schreef Light het volgende:

[..]

Je moet op regel 2 nog een ) toevoegen, anders krijg je een heel andere foutmelding op het scherm
Het is dat Fok! zo traag is, anders had je dat niet eens kunnen zien
pi_63914891
quote:
Op woensdag 10 december 2008 20:26 schreef Light het volgende:

[..]

Je moet op regel 2 nog een ) toevoegen, anders krijg je een heel andere foutmelding op het scherm
Had het zelf ook al gezien dus het leverde geen foutmeldingen op
Bodybuilding #1
Hardlopen #2
pi_63915904
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
<?php
$getal1 
$_POST['getal1'];
$getal2 $_POST['getal2'];
if (!
is_numeric($getal1) || !is_numeric($getal2))
{     
echo 
"Je hebt geen numerieke getallen ingevoerd.";
}
else
{
    if(
$_POST['reken1']=1)
    {
    
$uitkomst $getal1 $getal2;
    echo 
"$getal1 + $getal2 = $uitkomst";
    }
        if(
$_POST['reken2']=1)
        {
            
$uitkomst$getal1 $getal2;
            echo 
"$getal1 - $getal2 = $uitkomst";
        }
            if(
$_POST['reken3']=1)
            {
                
$uitkomst $getal1 $getal2;
                echo 
"$getal1 / $getal2 = $uitkomst";
            }
                if(
$_POST['reken4']=1);
                {
                    
$uitkomst $getal1 $getal2;
                    echo 
"$getal * $getal = $uitkomst";
                }                
}


    <
br/>
<
a href="index.html">Nog eens de rekenmachine gebruiken!</a>
?>


Waarom krijg ik nu ALLE antwoorden? (Dus */+ en -) Ik heb bijvoorbeeld alleen Optellen aangekruist bij mijn aankruisvakjes en nog drukt hij alles af.
Bodybuilding #1
Hardlopen #2
  woensdag 10 december 2008 @ 21:05:57 #291
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_63916005
quote:
Op woensdag 10 december 2008 21:02 schreef Kerol het volgende:

[ code verwijderd ]

Waarom krijg ik nu ALLE antwoorden? (Dus */+ en -) Ik heb bijvoorbeeld alleen Optellen aangekruist bij mijn aankruisvakjes en nog drukt hij alles af.
Omdat dit altijd waar is:

1
2
3
<?php
if($_POST['reken1']=1)
?>


Je zet $_POST['reken1'] op 1 en dan bekijk je of dat waar is of niet. Ja, natuurlijk is dat waar, dus PHP voert de code onder de if uit.

Wat je waarschijnlijk wilt is dit:

1
2
3
<?php
if($_POST['reken1'] == 1)
?>


Nu vergelijk je $_POST['reken1'] met het getal 1 en als dit gelijk is, wordt de code onder de if uitgevoerd
pi_63916319
Nu krijg ik helemaal geen oplossing afgedrukt...
Dit is mijn html code;
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
<html>
<head>
</head>
<body>
<form method="post" action="opdracht4.php">
<input type="text" name="getal1"/>                                    <br/>
<input type="text" name="getal2"/>                                    <br/>
<input type="radio" name="reken1"/>Optellen (+)
<input type="radio" name="reken2"/>Aftrekken (-)   
<input type="radio" name="reken3"/>Delen (/)   
<input type="radio" name="reken4"/>Vermenigvuldigen (*)                     <br/>
<input type="reset" name="reset" value="Verwijder!"/>    
<input type="submit" name="submit" value="Bereken!"/>   <br/>

</form>
</body>
</html>

En nogmaals de PHP, nu met '=='
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
<?php
$getal1 
$_POST['getal1'];
$getal2 $_POST['getal2'];
if (!
is_numeric($getal1) || !is_numeric($getal2))
{     
echo 
"Je hebt geen numerieke getallen ingevoerd.";
}
else
{
    if(
$_POST['reken1'] ==1)
    {
    
$uitkomst $getal1 $getal2;
    echo 
"$getal1 + $getal2 = $uitkomst";
    }
        if(
$_POST['reken2'] ==1)
        {
            
$uitkomst$getal1 $getal2;
            echo 
"$getal1 - $getal2 = $uitkomst";
        }
            if(
$_POST['reken3'] ==1)
            {
                
$uitkomst $getal1 $getal2;
                echo 
"$getal1 / $getal2 = $uitkomst";
            }
                if(
$_POST['reken4'] ==1)
                {
                    
$uitkomst $getal1 $getal2;
                    echo 
"$getal * $getal = $uitkomst";
                }                
}


    <
br/>
<
a href="index.html">Nog eens de rekenmachine gebruiken!</a>
?>



Waarom krijg ik geen uitkomst te zien :?
Bodybuilding #1
Hardlopen #2
pi_63916449
1
2
3
4
5
6
  <br/>
<a href="index.html">Nog eens de rekenmachine gebruiken!</a>
/* staat zonder echo tag */
<?php
echo ('<br/><ahref="index.html">Nog eens de rekenmachiene gebruiken!</a>')
?>


dat is wat ik zie ^^;; of je haalt het meteen uit de code

?> <br/>

dan pakt hij de html wel weer
Redacted
pi_63916548
Waarom zou je in vredesnaam een echo voor een href gebruiken, cablegunmaster. Die tekst komt sowieso al in beeld omdat het een link is. En ja, het klopt dat je alleen 'Nog eens de rekenmachiene gebruiken!' ziet, maar het probleem is dat ik geen berekening en antwoord van de ingevoerde getallen krijg!
Bodybuilding #1
Hardlopen #2
  woensdag 10 december 2008 @ 21:22:25 #295
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_63916602
Misschien is het handig als je in je formuliertje de radiobuttons niet alleen een naam maar ook een waarde geeft. Als je ze dan allevier dezelfde naam geeft, kun je maar 1 optie selecteren. In je PHP-code kun je dan de waarde van deze ene naam vergelijken en zo de juiste actie uitvoeren.
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 10 december 2008 @ 21:25:28 #296
1972 Swetsenegger
Egocentrische Narcist
pi_63916737
quote:
Op woensdag 10 december 2008 21:21 schreef Kerol het volgende:
Waarom zou je in vredesnaam een echo voor een href gebruiken, cablegunmaster. Die tekst komt sowieso al in beeld omdat het een link is. En ja, het klopt dat je alleen 'Nog eens de rekenmachiene gebruiken!' ziet, maar het probleem is dat ik geen berekening en antwoord van de ingevoerde getallen krijg!
Je moet na die laatste curly bracket wel een ?> neer zetten. Dat sowieso.
pi_63916750
quote:
Op zondag 7 december 2008 11:25 schreef Swetsenegger het volgende:

[..]

doe gewoon dit
[ code verwijderd ]

Op die manier vind de verwerking van je login altijd plaats voordat er data naar de browser is gestuurd.

Simpele regel is eigenlijk dat header altijd VOOR <html> moet staan in je source
Done, roep een login functie aan als ISSET($_POST[slogin])

Die functie is in feite een kopie van het oude login script, maar dan zonder het formulier. Maar waar het in de oude situatie de sessions wel werkte, doen ze dat nu niet meer. Terwijl er eigenlijk niks aan veranderd heb.

1
2
3
   $tekst = 'Login succesvol';
               $totosession[login] = 'ok';
               $totosession[user] = stripslashes($username);


Snap er niks van, want het script is toch zo'n beetje hetzelfde gebleven.
West Ham supporters, check: Dutchirons
Dutch Football Manager Site!
Determined to deliver, destined to dominate. - The Third Movement
pi_63916786
quote:
Op woensdag 10 december 2008 21:25 schreef Swetsenegger het volgende:

[..]

Je moet na die laatste curly bracket wel een ?> neer zetten. Dat sowieso.
Mja, dat heb ik maar om een of andere reden zet FOK! hem ergens anders neer
Bodybuilding #1
Hardlopen #2
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 10 december 2008 @ 21:27:35 #299
1972 Swetsenegger
Egocentrische Narcist
pi_63916812
post je hele script eens
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 10 december 2008 @ 21:28:02 #300
1972 Swetsenegger
Egocentrische Narcist
pi_63916832
quote:
Op woensdag 10 december 2008 21:26 schreef Kerol het volgende:

[..]

Mja, dat heb ik maar om een of andere reden zet FOK! hem ergens anders neer
ff tussen code tags zetten ipv php
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')