http://www.rtl.nl/(/actue(...)pvolger_vogelaar.xmlquote:EBERHARD V.D. LAAN NIEUWE MINISTEREberhard van der Laan volgt Ella Vogelaar op als minister van Wonen, Wijken en Integratie. Dat meldt RTL Nieuws.
AdvocaatVan der Laan werkt nu nog als advocaat in Amsterdam. Hij is mede-oprichter van het advocatenkantoor Kennedy Van der Laan. Zijn studie rechten sloot hij in 1983 cum laude af aan de Vrije Universiteit van Amsterdam.
GemeenteraadDe 53-jarige Van der Laan is voormalig PvdA-fractievoorzitter in Amsterdam. Hij zat van 1990 tot 1998 in de gemeenteraad. Hij is is verder lid van de Raad van Toezicht Publieke Omroep.
Geen onzin, want Caroline Fourest heeft hier ook een prijs voor gekregen.quote:Op vrijdag 14 november 2008 00:22 schreef SCH het volgende:
[..]
Ach kom nou, wat een onzin![]()
Jij slikt dat soort dingen echt kritiekloos he.
Waaruit blijkt dat? Hij heeft Jamie geholpen, omdat hij de discussie binnen zijn partij wilde aanzwengelen, maar hij heeft veel meer gedaan.quote:Op vrijdag 14 november 2008 00:24 schreef SCH het volgende:
[..]
Zijn focus ligt bij de islam. Maar ik heb helemaal niet zoveel op met dat gezeur over godsdiensten. Leven en laten leven; er gaat veel te veel aandacht naar religie. Ik snap die obsessie nooit zo.
Wow, nee dan moet het wel kloppenquote:Op vrijdag 14 november 2008 00:30 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Geen onzin, want Caroline Fourest heeft hier ook een prijs voor gekregen.
Wow, dan moet het wel kloppenquote:Bovendien de uitspraken in L' Expresse waartegen Ramadan rectificatie wilde bedwingen heeft hij in een rechtzaak verloren.
Het waren de eigen woorden van Ramadan.quote:
Ik vind als iemand bezwaar maakt over de wijze waarop hij in de media wordt neergezet en de rechter meent dat de omschrijvingen gezien zijn staat van dienst door de beugel kunnen, vind ik wel dat het wel moet kloppen.quote:Wow, dan moet het wel kloppen
Een prijs zegt niks, niet hoeven rectificeren ook niet, over de waarheid van de uitspraken.
Natuurlijk zijn er mensen die dan weer theoretisch willen aantonen dat deze man een duivel is.
Een rechter oordeelt over rectificatie man, dat is puur juridisch. Een rechter doet geen inhoudlijke uitspraak over die citaten uiteraard. Jemig, wat moet je jou altijd veel uitleggen.quote:Op vrijdag 14 november 2008 00:36 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Het waren de eigen woorden van Ramadan.
[..]
Ik vind als iemand bezwaar maakt over de wijze waarop hij in de media wordt neergezet en de rechter meent dat de omschrijvingen gezien zijn staat van dienst door de beugel kunnen, vind ik wel dat het wel moet kloppen.
Nee, ik geloof het niet. Iets met publiek-private samenwerking.quote:Op vrijdag 14 november 2008 00:34 schreef zoalshetis het volgende:
dit is toch niet zo'n asielzoekersadvocaat van de duiveltoch? want dan had hij beter de post van nebahat (lekker ding. voortaan (lkrd) achter haar naam) albayrak (lkrd) kunnen overnemen.
maar gelukkig is het een door de wol geverfde pvda-er, uit de hoofdstad amsterdam.
http://fr.wikipedia.org/wiki/Tariq_Ramadan#Un_double_discours_.3Fquote:Op vrijdag 14 november 2008 00:37 schreef SCH het volgende:
[..]
Een rechter oordeelt over rectificatie man, dat is puur juridisch. Een rechter doet geen inhoudlijke uitspraak over die citaten uiteraard. Jemig, wat moet je jou altijd veel uitleggen.
mijn pa heeft er destijds ook op losgeleeft. maar na vogelaar kan je er donder op zeggen dat het een erudiete man moet zijn zonder zwaarrotterdams accent. en dat zijn doopcel geleegd wordt.quote:Op vrijdag 14 november 2008 00:39 schreef PonyLover het volgende:
[..]
Nee, ik geloof het niet. Iets met publiek-private samenwerking.
Hij heeft wel weer 10 jaar over z'n studie gedaan (al was dat voor zijn generatie natuurlijk tamelijk kort)
Dat doet ie, daarmee dus wel.quote:Op vrijdag 14 november 2008 00:37 schreef SCH het volgende:
[..]
Een rechter oordeelt over rectificatie man, dat is puur juridisch. Een rechter doet geen inhoudlijke uitspraak over die citaten uiteraard. Jemig, wat moet je jou altijd veel uitleggen.
er komt uit meerdere onderzoeken naar voren dat de rechter geen mechanische robot is die met machinaire draadjes aan elkaar zit. het blijkt een mens van vlees en bloed. iemand die weldegelijk beïnvloedbaar is en soms emotioneel de bandbreedte van de wet toepast. godzijdank!quote:Op vrijdag 14 november 2008 00:37 schreef SCH het volgende:
[..]
Een rechter oordeelt over rectificatie man, dat is puur juridisch. Een rechter doet geen inhoudlijke uitspraak over die citaten uiteraard. Jemig, wat moet je jou altijd veel uitleggen.
Dat zullen ze al wel gedaan hebben.quote:Op vrijdag 14 november 2008 00:41 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
mijn pa heeft er destijds ook op losgeleeft. maar na vogelaar kan je er donder op zeggen dat het een erudiete man moet zijn zonder zwaarrotterdams accent. en dat zijn doopcel geleegd wordt.
Buiten dat is oordelen over het al dan niet verplicht rectificeren van zaken ook helemaal niet mogelijk zonder deze inhoudelijk te beoordelen.quote:Op vrijdag 14 november 2008 00:44 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
er komt uit meerdere onderzoeken naar voren dat de rechter geen mechanische robot is die met machinaire draadjes aan elkaar zit. het blijkt een mens van vlees en bloed. iemand die weldegelijk beïnvloedbaar is en soms emotioneel de bandbreedte van de wet toepast. godzijdank!
dat bedoel ik. veel mensen staan op hun achterste benen, terwijl ze niks van het verhaal afweten en alleen van de daad. astrid joosten heeft een goede poging gedaan om dit verschil te slechten.quote:Op vrijdag 14 november 2008 00:46 schreef PonyLover het volgende:
[..]
Buiten dat is oordelen over het al dan niet verplicht rectificeren van zaken ook helemaal niet mogelijk zonder deze inhoudelijk te beoordelen.
Je bedoelt probleemwijken.quote:Op vrijdag 14 november 2008 00:24 schreef OldJeller het volgende:
En wat gebeurt er nu met de kansenwijken?!
ja maar het was een ijzersterke vrouw tijdens haar vakbond periode...quote:Op vrijdag 14 november 2008 00:59 schreef Ofyles2 het volgende:
[..]
Je bedoelt probleemwijken.
Terecht dat Vogelaar nu opgestapt is, zij gaf 'delegeren' een wel heel bizarre dimensie. Plus het feit dat andere bewindslieden haar portefeuille voor een aanzienlijk gedeelte interfereerden.
het uitvoeren van beleid wordt door mindere overheden aangegrepen om hun ongenoegen te laten zien ten opzichte van hun eigen politieke keuzes. vooral linkse bezemstelen maken zich daar schuldig aan. zie ook verdonk tijdens het beleid van cohen.quote:Op vrijdag 14 november 2008 01:20 schreef Elfletterig het volgende:
Ik denk trouwens niet dat het opstappen van Vogelaar leidt tot een compleet ander beleid. Dat beleid is namelijk uitgestippeld en JUIST dit beleidsterrein is typisch langetermijnbeleid, dus niet iets dat je om de haverklap gaat bijstellen.
Hoewel ik de keuze van de PvdA begrijp, vind ik wel dat Vogelaar onevenredig zwaar en onnodig zwaar is beschadigd. De berichtgeving zou wel een tandje evenwichtiger mogen, met ook wat aandacht voor dingen die ze WEL heeft gerealiseerd.
VanderLaanwijk.quote:Op vrijdag 14 november 2008 00:44 schreef Specularium het volgende:
Opvolger:
http://www.kvdl.nl/KVdL/n(...)erhard+van+der+Laan/
http://www.rtl.nl/(/actue(...)pvolger_vogelaar.xml
Wrokkig is meer het woord dat me te binnen schiet.quote:Op donderdag 13 november 2008 21:54 schreef SCH het volgende:
Goed verhaal. Zelfbewust en realistisch.
Wegkijken en ontkennen kan hij wel. Kolping en de Waalkade zullen nooit meer hetzelfde zijn. Die man gaf een bijzonder creatieve invulling aan het bekende elkaars carrière dekken en oog voor mensen heeft hij ook... PvdA Nijmegen heeft nood aan een wegpromovering voor de komende verkiezingen dus de nieuwe staatssecretaris sociale zaken zou ook al wel eens bekend kunnen zijn.quote:Op donderdag 13 november 2008 21:27 schreef SCH het volgende:
[..]
Genoeg kandidadaten. Zowel in de fractie als in het land. En er is nog een vacature.
Misschien Albayrak? Maar Paul Depla lijkt me ook een uitstekende kandidaat.
Bronquote:'Beschamende achterkamertjespolitiek van PvdA'
GroenLinks vindt het beschamend hoe de PvdA-top minister Ella Vogelaar ‘in een achterkamer’ ten val heeft gebracht en eist een spoeddebat. PVV-leider Geert Wilders is verheugd en noemt het aftreden van de minister een 'zegen voor het land'.
Wilders hangt de vlag uit na Vogelaars vertrek
Bos en Balkenende
Premier Balkenende zegt met waardering terug te denken aan de inzet van Vogelaar.
'Iedere minister kan voor de vraag komen te staan of een volwaardig functioneren nog mogelijk is. Het onder ogen zien van die vraag, vergt moed,' aldus Balkenende.
Volgens vice-premier en partijleider van de PvdA Wouter Bos was Vogelaar haar gezag kwijt. Er was een situatie ontstaan waarin het niet meer mogelijk was 'gezagsvol en effectief' op te treden, zegt hij in een eerste reactie.
Wat vindt u van de manier waarop Vogelaar aan de kant is geschoven? Doe de poll
Fractieleider Femke Halsema eist uitleg van premier Jan Peter Balkenende en vice-premier Wouter Bos in een spoeddebat.
Ook Rita Verdonk, oud-minister van Integratie, vindt het 'verrassend en vreemd' dat Vogelaars aftreden door de partijtop wordt afgedwongen. 'Meestal gebeurt dat in de Tweede Kamer met een motie van wantrouwen,' aldus Verdonk bij het televisieprogramma Pauw en Witteman.
Puinhoop
Wilders, die Vogelaar 'knettergek' vindt, noemt het vertrek een 'reden om de vlag uit te hangen.'
Volgens Wilders heeft Vogelaar er een 'enorme puinhoop' van gemaakt en was ze 'een toonbeeld van incompetentie.'
Vogelaar is de dupe is geworden van de harde koers die de PvdA is gaan voeren onder druk van Wilders, zegt D66-leider Alexander Pechtold maar ze was ook 'communicatief zwak'.
Kans op kans
VVD-leider Mark Rutte noemt het vertrek van Vogelaar onvermijdelijk. Volgens hem heeft ze ‘kans op kans’ gekregen, maar ‘het was elke keer weer een nieuw probleem met deze minister.’
CDA-fractievoorzitter Pieter van Geel is verrast door het besluit. 'Allereerst is dit natuurlijk een persoonlijk drama voor betrokkene, verder is dit een besluit van de PvdA en dat respecteren wij.'
De SP vindt het aftreden niet meer dan terecht: 'Ze heeft de afgelopen anderhalf jaar grote schade toegebracht aan de volkshuisvesting,' zegt SP-Kamerlid Paulus Jansen. 'En de inburgering kreeg ze ook niet op de rails.'
Bronquote:Vertrek Vogelaar lost PvdA-problemen niet op
De Dag van het Respect was meteen de laatste dag van Ella Vogelaar als minister van Wonen, Wijken en Integratie. Ella kon het niet, al deugde de opdracht die ze van Wouter Bos meekreeg evenmin
Door Syp Wynia
Vogelaar licht haar aftreden toe
Haar eigen Partij van de Arbeid heeft Ella Vogelaar, eindelijk dan toch, laten vallen. Maar dan ook meteen als een baksteen, nota bene op de Dag van Respect. Premier Jan Peter Balkenende was uiteindelijk een van de weinigen die nog met respect over de vertrokken bewindsvrouwe sprak, vanwege de moed die ze zou hebben betoond door af te treden.
Dat is natuurlijk onzin. Vogelaar had geen keus.
Het vertrek van Vogelaar was onvermijdelijk, want ze kon het niet. Ze trok problemen aan in plaats van dat ze die oploste. Ze was de verkeerde persoon op de verkeerde plek. En dat is niet alleen Vogelaar zelf aan te rekenen.
Communiste
Het is, terugblikkend, onbegrijpelijk dat PvdA-leider Wouter Bos al ruim voor de formatie Ella Vogelaar aanzocht als minister. De geschiedenis van de voormalige communiste binnen de vakbeweging was al niet vlekkeloos.
Vogelaar accepteerde de onmogelijke taak die ze van Bos in het regeerakkoord meekreeg om allochtonen een handje te helpen door hun verloederde woonomgeving op te knappen. Omdat het dan in de eerste plaats over huizen gaat, moest Vogelaar ook meteen minister van Volkshuisvesting zijn.
Die gedachte deugt niet. Bos eiste bovendien van Vogelaar dat ze zelf het geld voor haar prachtwijken ging ophalen bij de weigerachtige woningcorporaties, vaak geleid door PvdA’ers die haar meteen gingen dwarsbomen.
Eenzaam
Wat Vogelaar serieuze parten speelde, is dat ze binnen het PvdA-bolwerk niet over een eigen machtsbasis beschikte.
Ze was al snel heel alleen en werd steeds eenzamer. Vogelaar bleek bovendien uit te pakken als een multiculturalist, in de PvdA-traditie van Ed van Thijn, Jan Pronk en Hedy d’Ancona. Bos had dat kennelijk niet voorzien.
Plotseling
Vogelaars laatste krediet verspeelde ze, door tegen de wens van PvdA-wethouders, PvdA-burgemeesters, de Tweede Kamerfractie en ook de ministers Wouter Bos en Guusje ter Horst in, plotseling af te zien van het instellen van een register met Antilliaanse jeugdcriminelen.
Ze liet zich bij een visite aan de Antillen ompraten door de lokale leiders die overal discriminatie en racisme ontwaren.
Alles fout
Ella Vogelaars ministerschap was een lijdensweg van ruim anderhalf jaar, waarin ze vrijwel alles fout deed: boerka’s geen probleem vinden, de islam als een aangename verrijking van Nederland presenteren, lichtzinnig denken dat het op termijn vanzelf goed komt, inburgeren gratis maken, autochtonen de schuld geven van de problemen van allochtonen en onvoldoende opletten bij de aankoop van de SS Rotterdam door een woningcorporatie.
Niet-westerse allochtonen plegen in Nederland voor het overgrote deel op de PvdA te stemmen. De PvdA heeft er ook veel aan gedaan om allochtonen aan zich te binden. Maar daarmee heeft de PvdA tevens een belangrijk deel van de traditionele achterban van zich vervreemd. Dat PvdA-dilemma wordt niet opgelost door het wegsturen van Ella Vogelaar.
Goede analyses. De Elsevier is dat maandelijkse bedrag wel waard.quote:Op zaterdag 15 november 2008 12:58 schreef Martijn_77 het volgende:
Eindelijk![]()
Nog een paar leuke artikeltjes
[..]
Bron
[..]
Bron
Maandelijkse bedrag? Ik betaal per jaarquote:Op zaterdag 15 november 2008 13:21 schreef DrWolffenstein het volgende:
[..]
Goede analyses. De Elsevier is dat maandelijkse bedrag wel waard.
* DrW kijkt op bankafschriften.quote:Op zaterdag 15 november 2008 18:48 schreef Jurgen21 het volgende:
[..]
Maandelijkse bedrag? Ik betaal per jaar
quote:Op zaterdag 15 november 2008 19:18 schreef Klopkoek het volgende:
En dus koop je allemaal fluttijdschriften op andermans geld?
Zie je: conservatieven zijn het laagste van het laagste. Mensen die anderen eronder willen krijgen.
Dat word schreeuwen uit de diamanten toren want de arbeiders zijn net klaar met het ruimen van de naburige huizen, dat kansloze arbeidersvolk willen we natuurlijk niet naast ons hebben.quote:Op zaterdag 15 november 2008 19:31 schreef Klopkoek het volgende:
Ja, jullie van je makkelijke ivorendiamanten toren.
Kom op arbeidertje, niet zo wanhopig brullen.quote:Op zaterdag 15 november 2008 19:18 schreef Klopkoek het volgende:
En dus koop je allemaal fluttijdschriften op andermans geld?
Zie je: conservatieven zijn het laagste van het laagste. Mensen die anderen eronder willen krijgen.
quote:Op zaterdag 15 november 2008 20:25 schreef sizzler het volgende:
Toch knap om geen vooruitgang te boeken zonder dat er ooit concrete doelen zijn gedefinieerd.
Alles is meetbaar SCH. Ook welzijn. Als je van tevoren geen duidelijke doelen hebt dan kan je toch al niet meer slagen?quote:Op zaterdag 15 november 2008 20:43 schreef SCH het volgende:
[..]Ja, alsof dat zo gek is. Dat abstracte geleuter van types zoals jij. Interesseert je het wat hoe het met die mensen in de wijken gaat, of gaat het alleen om het afrekenen?
Ik zou niet weten waarom niet. Dit kun je helemaal niet zo concreet meten en zeker niet in deze kabinetsperiode, een beetje Obama-like.quote:Op zaterdag 15 november 2008 20:55 schreef sizzler het volgende:
[..]
Alles is meetbaar SCH. Ook welzijn. Als je van tevoren geen duidelijke doelen hebt dan kan je toch al niet meer slagen?
Welk probleem wil je dan oplossen? En hoe weet je hoeveel geld daar voor nodig is als je geen concrete doelen hebt?quote:Op zaterdag 15 november 2008 21:05 schreef SCH het volgende:
[..]
Ik zou niet weten waarom niet. Dit kun je helemaal niet zo concreet meten en zeker niet in deze kabinetsperiode, een beetje Obama-like.
Er zijn wel concrete doelen hoor en ook problemen. Dat staat allemaal omschreven. Het is een beetje het gelul van de theoretici - de wijkbewoners weten echt wel waar het om gaat.quote:Op zaterdag 15 november 2008 21:10 schreef sizzler het volgende:
[..]
Welk probleem wil je dan oplossen? En hoe weet je hoeveel geld daar voor nodig is als je geen concrete doelen hebt?
had dan de motie van wantrouwen gesteund in de kamer en dan was ze gewoon op een nette manier afgemaakt ipv in de achterkamers. Overigens maakt 't mij persoonlijk geen moer uit, ik vond de manier waarop ze te werk ging achterlijk, wijken vorm je niet om tot prachtwijken door een likje verf of wat opknapbeurten maar door het tuig aan te pakken. En niet door het tuig op enige manier te belonen.quote:Op zondag 16 november 2008 00:01 schreef Elfletterig het volgende:
Voor Elsevier is het ook nooit goed, of wel? Wekenlang lopen ze te zaniken dat Vogelaar weg moet, dat Bos haar uit het lijden moet verlossen, enzovoort. Gebeurt dat eindelijk, komen ze weer met een citaat van GroenLinks als kop dat het 'beschamende achterkamertjespolitiek' is. Waarom is de mening van GroenLinks ineens zo belangrijk op dat moment? De mening van partijen als CDA, VVD en SP lijkt me veel wezenlijker...
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |