In de eerstkomende periode kan je het echt wel op je buik schrijven. Miljarden zijn verdampt en jij denkt dat er ergens 3 liggen voor het totale project? Zelfs de 500mln + nog het geld voor onvoorziene bijkomstigheden is te veel voor nu. Eerst de economie weer op toeren, dan pas weer dit soort 'luxe' producten voor de maatschappij.quote:Op maandag 22 december 2008 17:33 schreef Kopbal het volgende:
[..]
Voor dit soort megaprojecten komt echt wel geld vrij hoor.
De huidige Kuip is gebouwd tijdens een veel zwaardere crisis dan de huidige, volgens mij was het deels een soort van werkverschaffingsproject voor werklozen. Dat zou nu weer denkbaar zijn, want juist als de bouwsector in de problemen raakt zal de overheid dat willen stimuleren.quote:Op maandag 22 december 2008 19:23 schreef Red_85 het volgende:
[..]
In de eerstkomende periode kan je het echt wel op je buik schrijven. Miljarden zijn verdampt en jij denkt dat er ergens 3 liggen voor het totale project? Zelfs de 500mln + nog het geld voor onvoorziene bijkomstigheden is te veel voor nu. Eerst de economie weer op toeren, dan pas weer dit soort 'luxe' producten voor de maatschappij.
Het kan ook dat de overheid besluit om zulke projecten, die veel werkgelegenheid kunnen opleveren, naar voren schuift.quote:Op maandag 22 december 2008 19:23 schreef Red_85 het volgende:
[..]
In de eerstkomende periode kan je het echt wel op je buik schrijven. Miljarden zijn verdampt en jij denkt dat er ergens 3 liggen voor het totale project? Zelfs de 500mln + nog het geld voor onvoorziene bijkomstigheden is te veel voor nu. Eerst de economie weer op toeren, dan pas weer dit soort 'luxe' producten voor de maatschappij.
quote:De gebiedsvisie wordt volgend jaar vertaald naar een Structuurvisie Stadionpark.
Het concept wordt met een milieueffectenrapportage ter inzage gelegd voor inspraak (verwacht derde kwartaal 2009) en vervolgens door de gemeenteraad vastgesteld (verwacht eerste kwartaal 2010).
Vervolgens worden bestemmingsplannen uitgewerkt, om te beginnen (tussen 2010 en 2012) voor de nieuwe Kuip en de kunstijsbaan.
De eerste bouwvergunningen kunnen dan op z'n vroegst begin 2013 worden afgegeven.
De uitvoering van de plannen heeft een looptijd van 2009 tot 2028.
hoe is dat in godsnaam mogelijk, dat is bijna het dubbelequote:Op maandag 22 december 2008 17:32 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Er waren ook gedachtes voor de arena om er een stadion van 90.000 van te maken.
Veld laten zakken, stoelen tot aan het veld bouwen, eerste ring dicht maken en er een 3de ring opzetten. Dat zou bouwkundig het maximale zijn.quote:Op dinsdag 23 december 2008 05:31 schreef ruud_fr het volgende:
[..]
hoe is dat in godsnaam mogelijk, dat is bijna het dubbele
Vlak onder het veld ligt een parkeergarage, hoe wou je al die auto's kwijt?quote:Op woensdag 24 december 2008 23:55 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Veld laten zakken, stoelen tot aan het veld bouwen, eerste ring dicht maken en er een 3de ring opzetten. Dat zou bouwkundig het maximale zijn.
Parkeerverbod invoerenquote:Op donderdag 25 december 2008 02:51 schreef wolferl het volgende:
[..]
Vlak onder het veld ligt een parkeergarage, hoe wou je al die auto's kwijt?
Parkeer garage zou in deze variant gedeeltelijk verdwijnen.quote:Op donderdag 25 december 2008 02:51 schreef wolferl het volgende:
[..]
Vlak onder het veld ligt een parkeergarage, hoe wou je al die auto's kwijt?
Het gaat vooral om de extra businessunits die er in komen. Dat levert veel meer op dan gewone stoeltjes.quote:Op donderdag 18 december 2008 14:36 schreef wolferl het volgende:
Feyenoord mag het nieuwe stadion huren van Rotterdam.
Dus waar moeten ze op verdienen dan?
En er zijn wel degelijk plannen om, of uit te breiden in de ArenA of een nieuw stadion bouwen.
Met het oog op een mogelijke WK en een OS.
Parkeergarage aanpassen was een mogelijkheidquote:Op donderdag 25 december 2008 02:51 schreef wolferl het volgende:
[..]
Vlak onder het veld ligt een parkeergarage, hoe wou je al die auto's kwijt?
Die hypotheek maakt niet uit.quote:Op donderdag 18 december 2008 16:22 schreef rubbereend het volgende:
Ik moet het nog zien aangezien je linksom of rechtsom een financieel zwakke club behangt met een enorme hyptheek en ik zie bij PSV hoe zwaar die belasting dan kan zijn
maar een hypotheek weegt wel extra en je moet hem wel kunnen krijgen.........quote:Op vrijdag 26 december 2008 09:56 schreef Keltie het volgende:
[..]
Die hypotheek maakt niet uit.
Feijenoord hangt nu met een loeizware huur
Bij Vitesse is er natuurlijk iets anders aan de hand, daar staat het stadion los van de club. Vitesse mocht willen dat ze eigenaar is van het stadion.quote:Op zaterdag 27 december 2008 10:42 schreef Staanplaats het volgende:
Die financiering moet mede mogelijk gemaakt gaan worden door alle 'neven-activiteiten' die zich rondom het stadion gaan afspelen, zoals de verhuur van kantoren, winkels en congreszalen etc.
Toch vrees ik voor het Vitesse senario, waarbij de niet-voetbaltak het geld verdient en de voetbaltak de grote put zonder bodem blijkt te zijn. Hoe kan in godsnaam het voetbal centraal staan bij de nieuwe Kuip als er nu al wordt gezegd dat dát niet rendabel gaat zijn?
Ik moet het nog allemaal zien, ben wel benieuwd wanneer er meer duidelijkheid komt omtrendt de gehele invulling van het plan. Duidelijk is wel dat er een belangrijke rol is weggelegd voor de gemeente anders was Gudde nooit aangetrokken als directeur.
bron Gelderlanderquote:'Huis van Topsport doorzetten'
vrijdag 26 december 2008 | 19:13 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 27 december 2008 | 12:37
NIJMEGEN - Zowel voetbalclub NEC als de gemeente Nijmegen wil alles op alles zetten om de topsportaccommodatie in en rond stadion De Goffert te bouwen. "We zijn niet net als Apeldoorn van plan om daar een dure shopping mall te bouwen maar een accommodatie voor én de sportwereld én de gezondheidszorg én het onderwijs.
Die partijen hebben niet zo veel te maken met de crisis", zegt Paul Depla, sportwethouder van Nijmegen.
In en rond stadion De Goffert moet een topsporthal verrijzen waar diverse Nijmeegse topsportclubs onderdak vinden. De hal wordt deels onder de grond gebouwd en komt te liggen onder een glooiend dak dat begroeid is met gras.
Directeur Jacco Swart van NEC is eveneens vastbesloten de uitbreiding van Stadion De Goffert met 8000 zitplaatsen door te zetten. "De tijd is er rijp voor", zegt Swart. De uitbouw van het stadion is ook onderdeel van de toezeggingen die de club aan trainer Mario Been heeft gedaan voor hij zijn handtekening onder zijn contractverlenging zette, dat de club zowel in de spelersgroep als in de accommodatie zou investeren. In de oorspronkelijke opzet van het Huis der Topsport zou de gemeenteraad van Nijmegen medio dit jaar al groen licht gegeven moeten hebben. "Dat is niet gelukt", zegt Depla. "Maar dat vind ik niet zo erg. Als dat in 2009 gebeurt, is het ook goed. We moeten profiteren van de flow waarin NEC zit. Daarom is het zaak nu door te pakken. Hiermee kunnen we ook de sponsors ten noorden van de Waal duidelijk maken dat ze in Arnhem niks te zoeken hebben. Ze moeten hier zijn, in Nijmegen."
De vraag is of Feijenoord dus eigenaar wordt van het stadion en als dat het geval in hoeverre zij eigendom worden. De bedoeling is om de amateur tak, het stadion en de club weer bij elkaar onder te brengen, maar hoe dit precies geregeld gaat worden is niet duidelijk. Ook voor de financiering worden varianten geopperd om de gemeente bijvoorbeeld ook aandelen (of certificaten) te geven. Ik ben wel benieuwd hoe het nu precies juridisch geregeld gaat worden en wat de rol van iedereen gaat worden.quote:Op zaterdag 27 december 2008 13:43 schreef rubbereend het volgende:
[..]
Bij Vitesse is er natuurlijk iets anders aan de hand, daar staat het stadion los van de club. Vitesse mocht willen dat ze eigenaar is van het stadion.
Zie ook wat directeur Van Merwijk van Stadion Feijenoord hierover heeft gezegd. De hoofdlijn van de financiering bestaat uit de uitgifte van aandelen, een banklening en founders, partners, sponsors naamgeving en een overheidsbijdrage.quote:Op zaterdag 27 december 2008 14:16 schreef Staanplaats het volgende:
[..]
De vraag is of Feijenoord dus eigenaar wordt van het stadion en als dat het geval in hoeverre zij eigendom worden. De bedoeling is om de amateur tak, het stadion en de club weer bij elkaar onder te brengen, maar hoe dit precies geregeld gaat worden is niet duidelijk. Ook voor de financiering worden varianten geopperd om de gemeente bijvoorbeeld ook aandelen (of certificaten) te geven. Ik ben wel benieuwd hoe het nu precies juridisch geregeld gaat worden en wat de rol van iedereen gaat worden.
Gaat de gemeente alleen garant staan of krijg zij ook inspraak/zeggenschap en hoe wordt de nieuwe rolverdeling tussen de club en het stadion..
Partners en sponsors leuk en aardig maar moet maar zien dat daar een substantieel bedrag naar voren komt voor de financiering. En wat moet ik me precies voorstellen bij een founder? Bij wie gaan de aandelen terechtkomen?quote:Op zaterdag 27 december 2008 16:33 schreef ES57 het volgende:
[..]
Zie ook wat directeur Van Merwijk van Stadion Feijenoord hierover heeft gezegd. De hoofdlijn van de financiering bestaat uit de uitgifte van aandelen, een banklening en founders, partners, sponsors naamgeving en een overheidsbijdrage.
http://www.bvmsport.nl/index.php?page=news&id=467
Zo begint elk project/plan hè? Van grof naar fijn .....quote:Op zaterdag 27 december 2008 17:16 schreef Staanplaats het volgende:
Het zijn tot nu toe hele mooi praatjes maar de precies invulling is niet gegeven.
Off topic, maar, is jouw ondertitel expres fout?quote:Op zaterdag 27 december 2008 17:28 schreef ES57 het volgende:
[..]
Zo begint elk project/plan hè? Van grof naar fijn .....
Het feit dat de gemeente Rotterdam vierkant achter de plannen staat is erg belangrijk voor de verdere realisering.
Joh hoef je mij niet te vertellen, maar is wel essentieel in hele verhaal.quote:Op zaterdag 27 december 2008 17:28 schreef ES57 het volgende:
[..]
Zo begint elk project/plan hè? Van grof naar fijn .....
Het feit dat de gemeente Rotterdam vierkant achter de plannen staat is erg belangrijk voor de verdere realisering.
Geen gevoel voor humor?quote:Op zaterdag 27 december 2008 17:36 schreef Blight het volgende:
[..]
Off topic, maar, is jouw ondertitel expres fout?
Ik heb begrepen dat het niet alleen gaat om het nieuwe stadion maar om de infrastructuur er om heen ('de piazza van Van Merwijk")quote:Op zaterdag 27 december 2008 17:51 schreef Staanplaats het volgende:
[..]
Joh hoef je mij niet te vertellen, maar is wel essentieel in hele verhaal.
Komen er alleen baten bij of vallen er ook lasten af en zo ja welke en zo niet hoeveel stijgen die lasten dan.
Ik vrees wel voor een vitesse scenario, waar een voetbalstadion wordt gebouwd dat bij lange na niet vol zit en waar alleen de exploitatie van niet-voetbalacitiviteiten geld opeleverd. Ik ben wel benieuwd welke geldstromen en inkomsten nu precies bij Feijenoord terecht gaan komen.
Ik vroeg me af of het inderdaad een gebbetje was, vrolijke vriend.quote:
klinkt mooi, maar een banklening krijgen zal niet zo simpel zijn als het klinkt. Ik denk gewoon dat de gemeente Rotterdam veel zal moeten bijspringen door garantiestellingen enzoquote:Op zaterdag 27 december 2008 16:33 schreef ES57 het volgende:
[..]
Zie ook wat directeur Van Merwijk van Stadion Feijenoord hierover heeft gezegd. De hoofdlijn van de financiering bestaat uit de uitgifte van aandelen, een banklening en founders, partners, sponsors naamgeving en een overheidsbijdrage.
http://www.bvmsport.nl/index.php?page=news&id=467
Toen VVV stadion de Koel liet verbouwen hebben ook heel wat supporters meegeholpen. De stoel waar ik mijn SCC voor heb, heb ik destijds zelf op de tribune geplaatst....quote:Op maandag 29 december 2008 19:52 schreef kevin6188 het volgende:
Weet niet zozeer of dit nu de beste plek is, maar iemand net het item op het RTL Nieuws gezien over Union Berlin? De club bespaart drie miljoen euro aan manuren omdat fans meehelpen het nieuwe stadion te bouwen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |