Het is eigenlijk heel simpel; Feyenoord is gewoon te vergelijken met AZ vorig seizoen. Daar is het wel mee goed gekomen, maar ik zie Feyenoord momenteel nog verder afglijden dan Az al deed, en Feyenoord moet er wel voor waken dat ze straks niet de rest van dit seizoen in de degradatiezone spelen zodra ze weer 'wakker' worden.
Aan één kant kun je deze wanprestaties wijten aan weinig geluk of gewoonweg tegenslag, maar er wordt om één of andere reden gewoon heel slordig gespeeld door spelers die vorig seizoen dragende krachten waren (zoals De Cler en Makaay bijvoorbeeld), naast de vele blessuregevallen, en dat heeft toch een oorzaak, en ik neig er naar om te denken dat dit te wijten is aan de manier van trainen van Verbeek, ook is Verbeek met z'n geprofessionaliseerde technische staf er nog niet in geslaagd vertrouwen terug te brengen (of te behouden) en om wat te doen aan de problemen in de afwerking. Bovendien is de trainer toch echt de eindverantwoordelijke.
We moeten met z'n allen oppassen dat we niet continu onbewust de ondergrens weer een stuk naar beneden schuiven en het afdoen als dat het allemaal zo erg nog niet is, wij zijn Feyenoord, en wij horen nóóit rond de 16de plaats te spelen, daar zijn simpelweg geen excuses voor. Niet met dit elftal en deze technische staf.
Dus hoezo kan Verbeek hier niets aan doen?  
 
 Als je met dit elftal 10de had gestaan had het eigenlijk al belachelijk moeten zijn en tot gefronste wenkbrauwen moeten leiden en had er al een crisis-sfeer moeten hangen. Dat iedereen de laatste tijd zo berustend reageerd is een bevestiging van het feit hoe ver Feyenoord eigenlijk al is afgezakt, en hoe gewoon men dit al is gaan vinden.
Ik zie Verbeek dit niet zo snel oplossen eerlijk gezegd, maar het is wel zaak dat Feyenoord heel snel weer de weg omhoog gaat vinden, maar we hebben aan Az vorig seizoen kunnen zien hoelang je in zo'n periode kunt zitten, en dat vond iedereen toen toch ook aan Van Gaal te wijten (op een bepaald moment). 

Zelfs een volksheld als Van Hanegem werd al na een paar slechte wedstrijden geslachtofferd in 1995.
Punt is dat Feyenoord geen geld heeft om óf Verbeek (en staf) te ontslaan óf om nieuwe spelers aan te kopen waarmee Verbeek wel in staat is resultaten neer te zetten, maar dat valt Peter Bosz te verwijten, dat is het resultaat van jarenlang wanbeleid, inclusief de afgelopen 3 seizoenen waarin hij TD is, wellicht had er iets minder afgelost moeten worden en iets meer geinvesteerd in de spelersgroep, zodat er komende jaren in één klap veel meer af te lossen was geweest door CL-inkomsten.
[ Bericht 6% gewijzigd door Tomatenboer op 29-10-2008 22:41:29 ]
											
						'De neiging rijke en machtige mensen te bewonderen, zelfs welhaast te aanbidden en mensen van arme of gewone komaf te verachten dan wel te negeren is de belangrijkste en meest universele oorzaak van de corruptie van ons morele besef' Adam Smith