Als een hoogbegaafd kind, met normaal begaafde ouders terecht kan bij een oom, opa of andere volwassene van zijn/haar niveau, dan kan een kind met een normale begaafdheid, maar laagbegaafde ouders toch bij nog heel wat meer mensen in haar omgeving terecht.quote:Op vrijdag 31 oktober 2008 19:00 schreef ShadyLane het volgende:
[..]
Ik ben in een goeie bui, dus ik ga er zowaar even serieus op in. Zo'n verschil in intelligentie kan best tot problemen leiden, en het jeugdige genietje zal ongetwijfeld zo nu en dan naar z'n briljante oom trekken, of naar een leraar, of een vriend met wie hij op 1 lijn zit op dat gebied, maar als we het over normaal begaafde emotioneel volwassen mensen hebben dan kunnen die in elk geval een ouderrol vervullen voor hun kind. En daar ging het hier om, een ouderrol.
En nee, laten we niet gaan verzanden in een 'waar ligt dan de grens?'-gedoe, want die vraag kan hier in zo'n topicje toch niemand beantwoorden. Dat proberen deskundigen zo goed mogelijk te doen, laten we vooral niet op hun stoel gaan zitten.
aah, dus de natuur is niet meer van deze tijd .. dat is namelijk wat dit is, een volkomen natuurlijk proces dat al voor de geboorte begint, erop gericht om het ouderlijke instinct te stimuleren, zodat je je best doet om dat kleine wezentje te beschermen tot die voor zichzelf kan zorgen .. dat heeft totaal niets te maken met materialisme of eigendom, dat is een oerinstinct ..quote:Op vrijdag 31 oktober 2008 18:18 schreef SeventhWave het volgende:
[..]
Jamaar, maakt toch niet uit wie er voor een kindje zorgt zolang het kindje maar genoegliefde
krijgt? Dat hele bloedeigen en verwantschap gedoe is zo racistisch. En dat er domme mensen zijn die zich emotioneel hechten aan een babie voordat die geboren is, dat is vreselijk materialistisch, niet meer van deze tijd.
[..]
Eerder van de zotte dat mensen een intelligent wezen er uit floepen en het tot hun eigendom verklaren. Een chimpansee mag je ook niet zomaar uit Afrika overvliegen als huisdier, en een mens is veel intelligenter, dus ja, eerder van de zotte dat je zonder vergunning een kind mag opvoeden.
mwah, jij lijkt een bijzonder gevoelskoud persoon met een totaal gebrek aan inzicht in het ouderschap, ik heb zo mijn twijfels of jij kinderen kan opvoeden .. we kunnen je maar beter bij voorbaat steriliseren voor je het verknald .. zo beter ?quote:Is het teveel gevraagd om een goed onderbouwde redenatie voor de huidige vorm van ouderschap te verwachten? En als ieder misbruikt kind uit huis geplaatst wordt zitten we binnen de kortste keren met een tekort aan kindertehuizen, en er zijn zat mensen die dan maar een nieuw kindje maken als het eerdere kindje wordt afgepakt. En wie gaat de dure staats opvoeding van al die kinderen betalen?
heb je naar die mensen gekeken, ze zien praten .. ze zijn traag, ja, te traag om in deze maatschappij op vol tempo mee te draaien, maar ze komen absoluut niet dom over en zeker niet kinderlijkquote:Op vrijdag 31 oktober 2008 18:59 schreef nikk het volgende:
[..]
Het gaat niet om het intellectuele verschil an sich. Het gaat erom dat de ouders zelf op een kinderlijk niveau zitten.
en hoe kom jij aan het idee dat iemand met minder intelligentie geen ouderrol kan vervullen, die kan die ondersteunende knuffel niet geven, ook al begrijpt die er geen snars van, net als mams van de huishoudschool ? Volgens jou is iemand met een verstandelijke handicap per definitie kinderlijk ?quote:Op vrijdag 31 oktober 2008 19:00 schreef ShadyLane het volgende:
[..]
Ik ben in een goeie bui, dus ik ga er zowaar even serieus op in. Zo'n verschil in intelligentie kan best tot problemen leiden, en het jeugdige genietje zal ongetwijfeld zo nu en dan naar z'n briljante oom trekken, of naar een leraar, of een vriend met wie hij op 1 lijn zit op dat gebied, maar als we het over normaal begaafde emotioneel volwassen mensen hebben dan kunnen die in elk geval een ouderrol vervullen voor hun kind. En daar ging het hier om, een ouderrol.
En nee, laten we niet gaan verzanden in een 'waar ligt dan de grens?'-gedoe, want die vraag kan hier in zo'n topicje toch niemand beantwoorden. Dat proberen deskundigen zo goed mogelijk te doen, laten we vooral niet op hun stoel gaan zitten.
Ik ben ook in een goeie bui en daarom ga ik graag op deze onzinnige stelling in.quote:Op vrijdag 31 oktober 2008 19:00 schreef ShadyLane het volgende:
[..]
Ik ben in een goeie bui, dus ik ga er zowaar even serieus op in. .........................................................................En nee, laten we niet gaan verzanden in een 'waar ligt dan de grens?'-gedoe, want die vraag kan hier in zo'n topicje toch niemand beantwoorden. Dat proberen deskundigen zo goed mogelijk te doen, laten we vooral niet op hun stoel gaan zitten.
Of een kindje blij is, later als die groot is, hangt van een heleboel verschillende factoren af ..quote:Op vrijdag 31 oktober 2008 19:53 schreef Aoristus het volgende:
wat zal dat kindje blij zijn als hij later groot is
Het gaat hier niet om de huishoudschool of LTS maar om verstandelijk gehandicapten...quote:Op vrijdag 31 oktober 2008 19:15 schreef Gia het volgende:
[..]
Ik ken dus echt een gezin waar de ouders niet meer hebben dan huishoudschool en LTS en waar de dochter hoogbegaafd is. De zoon heeft PDD-nos. Hadden ze daar de kinderen dan ook maar uit huis moeten plaatsen omdat die ouders te dom zijn om hun dochter te helpen?
De mensen waar het hier om gaat zijn vrij 'normale' volwassenen. Ze komen geheel niet kinderlijk over en weten heel goed waar ze mee bezig zijn. Ze vragen om hulp, dagopvang voor hun kindje, omdat ze beide overdag werken. Wat is daar mis mee? Intelligente mensen mogen dat toch ook!! Waarom zij niet?
als je een bepaalde test niet binnen een bepaalde tijd kan afleggen wordt je gekwalificeerd als verstandelijk gehandicapte ..quote:Op vrijdag 31 oktober 2008 21:12 schreef nikk het volgende:
[..]
Het gaat hier niet om de huishoudschool of LTS maar om verstandelijk gehandicapten...
De huisarts, verloskundige, MEE Gelderse Poort, Bureau Jeugdzorg en Raad voor de Kinderbescherming is geen klein groepje mensen. Sowieso gaat het hier om een voorlopige maatregel. De rechter zal over een paar weken beslissen. Al geef ik het echtpaar weinig kans.quote:Op vrijdag 31 oktober 2008 21:00 schreef quo_ het volgende:
[..]
Ik ben ook in een goeie bui en daarom ga ik graag op deze onzinnige stelling in.
Ik zou zeggen JUIST met zijn allen op de stoel van de deskundigen gaan zitten. DIt is gelukkig geen dagelijkse kost maar wel extreem ingrijpend in de persoonlijke levenssfeer. Dit overlaten aan een klein groepje zgn. deskundigen van de plaatselijke kinderbescherming die er hun eigen psychologisch experiment van maakt zou ik juist een grote schande vinden.
Om maar één van de hulpverleners te quoten: „Op het moment dat wij kennismaakten wist zij nog niet dat haar tasje klaar moest staan en wat een wee was.”quote:Op vrijdag 31 oktober 2008 21:23 schreef moussie het volgende:
[..]
als je een bepaalde test niet binnen een bepaalde tijd kan afleggen wordt je gekwalificeerd als verstandelijk gehandicapte ..
dat betekent dus, dat je niet per definitie te dom bent om dingen te begrijpen, je hebt alleen langer nodig om iets te begrijpen, verstandelijk gehandicapten op dat niveau zijn dus ook niet kinderlijk, dat zijn gewone volwassen mensen
link naar die quote ?quote:Op vrijdag 31 oktober 2008 21:26 schreef nikk het volgende:
[..]
Om maar één van de hulpverleners te quoten: „Op het moment dat wij kennismaakten wist zij nog niet dat haar tasje klaar moest staan en wat een wee was.”
Ik ken het echtpaar niet, maar aangezien alle hulpverleners het er over eens zijn dat het kind uit huis moest worden geplaatst gaat het echt niet om het niet op tijd afmaken van een toets.
Nee.quote:Op zaterdag 1 november 2008 09:40 schreef Gia het volgende:
Vraagje aan Nikk: Werk je soms bij MEE of jeugdzorg, dat je ze zo sterk verdedigt?
dat stukkie in het bold, dat valt me nu pas op .. hoe kom je aan het idee dat het tijdelijk is ?quote:Op vrijdag 31 oktober 2008 21:24 schreef nikk het volgende:
[..]
De huisarts, verloskundige, MEE Gelderse Poort, Bureau Jeugdzorg en Raad voor de Kinderbescherming is geen klein groepje mensen. Sowieso gaat het hier om een voorlopige maatregel. De rechter zal over een paar weken beslissen. Al geef ik het echtpaar weinig kans.
Lees de zin nog eens, en meteen ze zin die erachter staat, dan is je vraag beantwoord.quote:Op zaterdag 1 november 2008 14:30 schreef moussie het volgende:
[..]
dat stukkie in het bold, dat valt me nu pas op .. hoe kom je aan het idee dat het tijdelijk is ?
Als je ervan uitgaat dat iets 'tijdelijk' is, dan zorg je dat de natuurlijke band tussen moeder en kind zich kan ontwikkelen ipv maatregelen te treffen die zorgen dat het kind zich aan een ander gaat hechten en zijn moeder niet meer herkent, na die 4 weken .. toch ?
wat bedoel je .. dat ze kansloos zijn ? Dat is dus al bij voorbaat besloten, door een handje vol hulpverleners, zonder verder onderzoek ed, de gang naar de rechter is maar een formaliteit .. coulance naar de rechtstaat zeg maar ?quote:Op zaterdag 1 november 2008 15:08 schreef Big_Fat_Wombat het volgende:
[..]
Lees de zin nog eens, en meteen ze zin die erachter staat, dan is je vraag beantwoord.
Ja. En daarmee antwoord ik in 1 moeite door ook op het bericht van Gia. Het gaat mij er niet om hoe groot het intelligentieverschil is tussen ouder en kind, het gaat mij er om of iemand in staat is een ouderrol te vervullen.quote:Op vrijdag 31 oktober 2008 19:51 schreef moussie het volgende:
Volgens jou is iemand met een verstandelijke handicap per definitie kinderlijk ?
Ik heb al een voorbeeld genoemd van een verstandelijk gehandicapte vrouw die in haar eentje 2 normaal begaafde kinderen heeft opgevoed. Dat die kinderen op een bepaald moment beter weten hoe het moet met de maandelijkse rekeningen dan moeder is helemaal niet erg. Daar leren ze juist heel veel van.quote:Op zaterdag 1 november 2008 16:06 schreef ShadyLane het volgende:
[..]
Ja. En daarmee antwoord ik in 1 moeite door ook op het bericht van Gia. Het gaat mij er niet om hoe groot het intelligentieverschil is tussen ouder en kind, het gaat mij er om of iemand in staat is een ouderrol te vervullen.
Iemand voor wie het kind moet zorgen in plaats van andersom, kan dat niet. En ik ben op dit moment van mening dat dit in het geval van twee verstandelijk gehandicapte ouders altijd het geval is.
Geef mij 1 concreet voorbeeld van iemand die is opgegroeid met twee verstandelijk gehandicapte ouders en die niet in emotioneel opzicht (en wellicht nog in veel andere opzichten ook) verschrikkelijk tekort is gekomen, en ik zal mijn mening graag herzien
Dat is een aanname, maar nee dat bedoelde ik niet. Je vroeg waar stond dat het tijdelijk was, dus ik wijs je op de zin waar je het zelf over hebt, want dat is nou juist waar het uit te herleiden is: "Sowieso gaat het hier om een voorlopige maatregel. De rechter zal over een paar weken beslissen." De rechter gaat nog beslissen, dus niks staat vast. Bij de beslissing zal de rechter de zaak juist bestuderen (rechtsgang), dus dat gespeculeer over 'geen onderzoeken' en dergelijke is ook nogal voorbarig.quote:Op zaterdag 1 november 2008 15:14 schreef moussie het volgende:
[..]
wat bedoel je .. dat ze kansloos zijn ? Dat is dus al bij voorbaat besloten, door een handje vol hulpverleners, zonder verder onderzoek ed, de gang naar de rechter is maar een formaliteit .. coulance naar de rechtstaat zeg maar ?
Ja, jij bent een mens van de wereld en de rest doet maar wat.quote:Op zaterdag 1 november 2008 15:57 schreef Gia het volgende:
...
Ik vermoed dat die hulpverleners denken dat deze SOORT mensen toch geen gevoel hebben.
Ach ja, wat beseffen die daar nou van, toch?
Eigenlijk zouden ze naar het buitenland moeten verhuizen om nog een kind te kunnen krijgen, want elk volgend kind wordt hier toch weer preventief afgepakt.
Tjonge, wat een KUT instanties.
Stelling?quote:Op vrijdag 31 oktober 2008 21:00 schreef quo_ het volgende:
Ik ben ook in een goeie bui en daarom ga ik graag op deze onzinnige stelling in.
Moet ik je er nog op wijzen dat je m'n punt niet begrijpt, of doe je dit bewust?quote:Op zaterdag 1 november 2008 16:12 schreef Gia het volgende:
Dat die kinderen op een bepaald moment beter weten hoe het moet met de maandelijkse rekeningen dan moeder is helemaal niet erg. Daar leren ze juist heel veel van.
Welk punt?quote:Op zaterdag 1 november 2008 16:16 schreef ShadyLane het volgende:
[..]
Moet ik je er nog op wijzen dat je m'n punt niet begrijpt, of doe je dit bewust?
dat is nou juist wat ik zeg, er is niets 'tijdelijks' aan een maatregel waarbij de natuurlijke gang van zaken, het hechtingsproces tussen moeder en kind, onherstelbaar verstoord wordt .. na 4 weken kent dat kind de geur van zijn moeder niet meer, is het gehecht aan een ander .. het uitgangspunt hierbij is dat het kind nooit meer in contact gaat komen met zijn oudersquote:Op zaterdag 1 november 2008 16:13 schreef Big_Fat_Wombat het volgende:
[..]
Dat is een aanname, maar nee dat bedoelde ik niet. Je vroeg waar stond dat het tijdelijk was, dus ik wijs je op de zin waar je het zelf over hebt, want dat is nou juist waar het uit te herleiden is: "Sowieso gaat het hier om een voorlopige maatregel. De rechter zal over een paar weken beslissen." De rechter gaat nog beslissen, dus niks staat vast. Bij de beslissing zal de rechter de zaak juist bestuderen (rechtsgang), dus dat gespeculeer over 'geen onderzoeken' en dergelijke is ook nogal voorbarig.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |