abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_65829297
quote:
Op vrijdag 6 februari 2009 09:05 schreef Liejannuh het volgende:

[..]

Nouja, een Bento is toch eigenlijk een soort kunstobject en een volledige en gevarieerde maaltijd en dat is toch iets meer dan alleen maar een berg rauwkost in een bakje gooien lijkt mij.
Ik ben pas net weer begonnen met bento's maken en had van de week niet erg veel tijd, vandaar dat ik niet echt veel gebruik heb gemaakt van mn figuurtjes en mallen enzo. Maar van de week heb ik meer tijd en dan ga ik ook wel weer eieren in vormpjes maken, groenten/fruit in vormpjes maken enzo, dan wordt het idd weer wat kunstzinniger Maar dat kunstzinnige vind ik niet essentieel voor een bento hoor, het is leuk om te doen, maar hoeft niet persee vind ik.

En zoals MM ook al zegt, het gaat idd vooral om het voedzame en gevarieerde maaltijd, het is toch heel wat anders dan gewoon brood met kaas.
pi_65876135
Ik sluit me hier helemaal bij aan! Hoewel het kunstzinnige ook erg leuk is, maar niet reeel om dat vaak te doen (teminste bij ons niet )
pi_65881468
Vandaag maar 1 pauze, dus niet zoveel mee



Mini-torilla's met philadelphia kruiden, rode paprika en mais ( erg lekker). Daarnaast ananas met beenham op een cocktailprikkertje ( ook errug lekker) en daarnaast 4 gehaktballetjes en worteltjes die nog over waren van vorige week
pi_65882422
Hoeft niet altijd kunstzinnig, maar volgensmij hoort het wel dichtgepakt te zitten en bovendien is twee trommels met groenvoer nu niet echt een gevarieerde maaltijd
Sweet and innocent...
pi_65882610
Ik hou altijd aan dat de bodem helemaal bedekt is, niet dat hij echt helemaal volgepakt zit. En vorige week waren gewoon ff snelle dingen, niet erg veel tijd aan besteed, eitjes die mislukt waren en dergelijke. Ben dat commentaar wel een beetje zat inmiddels.

Er is heel lang niet in dit topic gepost voordat Amthezia enthousiast raakte, door haar ben ik ook weer erg enthousiast geworden, maar heb er gewoon nog niet veel tijd voor gehad om er echt veel aandacht aan te besteden. Ik weet ook wel dat het zo niet echt helemaal een bento is zoals die oorspronkelijk bedoeld is, maar het gaat mij erom dat ik wel iets meer aandacht aan mn eten besteed dan gewoon brood met kaas te eten. En als ik meer tijd heb, dan zal ik ook wel weer gevarieerder en meer met vormpjes gaan doen.

Ik vond die van vandaag iig gevarieerd genoeg
pi_65882768
Huh, sorry hoor... :/
Sweet and innocent...
pi_65883600
ik vind volgepropt ook beter en meer bento. maar als je energiebehoefte/bakje dat niet toelaat dan moet je het gewoon lekker zo doen zoals bijv. Sylvana!
Ach ja, een echte ECHTE bento, dat kunnen zoveel dingen zijn.......
Vandaag had ik ook niet een boeiende versie (zie website), maar wel leuk mijn nieuwe foodpicks gebruikt!
Morgen doen we er weer eentje met onigiri, heb nieuwe ponsjes gekocht waar ik me mee wil uitleven!
pi_65883740
Ananas met beenham trouwens.....hmm klinkt wel lekker! *krijg zin in beenham* haha
pi_65907097
Vandaag waren ze weer leuk gelukt, zeker met die paarse rijst en hello kitty eitje! (klik op de foto’s voor een grotere foto)
Alleen het blijft klooien met die maten voor de ei-vormpjes, in het autootje moet toch een klein L.


Er zat in: zalm, witte kool, peultjes, edamame’s, onigiri met paarse shiso furikake, hello kitty eitje, veldsla, cherry tomaatjes en olijven.


Close-up Hello Kitty eitje

Voor mijn lieve man:

Er zat in: zalm, witte kool, peultjes, edamame’s, onigiri met paarse shiso furikake, auto-eitje.
pi_65908858
Ze zijn idd weer goed gelukt ja

En dan had je wel een groot "klein" eitje, want bij mij moet er ook in het autootje echt wel een XL ei
pi_65910495
Hola wat ontdek ik nu, een bende nederlandse bento-makers ^.^ !
Na het lezen van de topics op fok! toch maar eens een account aangemaakt hierzo.

Ik maak al een hele tijd bento's voor mijn schooldagen aangezien het gewoon gevarieerder is en vaak ook gezonder. Ook spaart het mijn bankrekening, aangezien ik niet meer in verleiding kom veel te duur spul op school te kopen. Dit omdat de boterham met kaas die al een tijd door mijn tas dwaalde een stuk minder aantrekkelijker was.
Hier een kleine greep uit mijn al gemaakte lunches:







Toch leuk om te merken dat er meer mensen zijn die,naast het feit dat het misschien iets meer tijd kost dan het smeren van een boterham met pindakaas, toch ook de voordelen ervan inzien!
pi_65911154
OWwwww hoe lief!!! Keileuk zeg !!!
Ik heb meteen een paar vragen voor je

1. Waar heb je dat mega-cutiecute kuikentje bakje vandaan??
2.Waar is de vis van gemaakt?
3. Vind je gekleurde rijst niet beetje chemisch smaken?? (daar ben ik zo bang voor)

Welkom hier, en ik hoop dat je nog een boel leuke foto's plaatst!!! Groetjes. Iris
pi_65911519
Dankje ^.^ Ik heb hier ook al veel leuks voorbij zien komen tussen de posts!

1) Dat kuikentje bakje komt gewoon een keer van de xenos. Als je goed neust kom je daar soms meer bentospul tegen dan je zou denken! Ik heb er zo ook een met een varkentje, kikker en een panda Erg handig voor kleine snackjes zoals rozijnen en noten.

2) Het visje is gevuld met kip in satesaus, met als decoratie sesamzaadjes.

3) Normale voedselkleurstof proef je verder niet en in mijn geval gebruik ik kleurstof gebaseerd op natuurlijke stoffen. De blauwe is geloof ik op basis van een of andere bes en ook smakeloos Gewoon gekocht bij een toko, die hadden een heel arrangement aan verschillende kleurmiddelen ^.^
Het helpt als er toch een klein smaakje aan zit misschien om bij bijvoorbeeld rijst het in gekleurd water te koken in plaats van het naderhand pas toe te voegen.

Dan een vraagje terug, aangezien ik het enkele keren hier al voorbij heb zien komen. Importeren jullie je furikake (via ebay ofzo)? Sinds hier nergens in de buurt het spul verkrijgbaar lijkt te zijn

[ Bericht 10% gewijzigd door vahmpcat op 10-02-2009 13:58:13 ]
pi_65911913
Ik kom vaak bij de xenos, maar die nog niet gezien *snif*
Daar heb je wel een punt ja, ik ben erg van: "Lekkere bento's" , dat is prioriteit nr: 1!!
Ik zal het gewoon eens uitproberen..... wel gaaf blauwe rijst kan je zo mooi als lucht of zee gebruiken

Ik vind het echt leuk dat we er weer iemand bij hebben hahah, zo jammer dat niet meer mensen dit doen
Daarom ben ik ook mijn website begonnen, zodat hopelijk meer mensen enthousiast worden!!
pi_65912508
Vahmpcat, dat ziet er prachtig uit! Ik ben helemaal weg van dat visje in de blauwe rijstzee
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_65912693
Ze waren geloof ik van de zomer in Amsterdam... pas paar maanden later dat ze ze ook in Tilburg hadden. En tuurlijk moet je bento ook smaken! Ookal kan ik me indenken dat je er ook dingen in kan doen om te proberen naast ander spul wat erin zit. En schaden kan het niet, dus waarom zou je niet gewoon wat proberen? Ben bijvoorbeeld serieus meer wortel gaan eten sinds ik bento's maak, lekker en gezond!

Bentomakers zijn er in Nederland laatste tijd wel meer dan voorheen heb ik het idee. ( dit ook door de ontdekking van dit topic)In mijn directe omgeving ben ik samen met een schoolvriendin de enige.

[ Bericht 10% gewijzigd door vahmpcat op 10-02-2009 14:31:43 ]
pi_65914663
Ja inderdaad!! Wortel is zeker ook lekker! Ik ga dit weekend nog ff naar de Xenos haha, ff checken!

Ik ken niemand in mijn omgeving die dit doet. Maar ik heb een forum wel helemaal enthousiast gekregen, en doen nu 2-4 meiden regelmatig een bento! Nog niet echt met figuurtjes ofzo, maar wel lekkere dingen in bakjes
pi_65916711
Wat een ontzettende leuke bento's vahmpcat

Leuk dat er nog zo iemand zo enthousiast is en ze zien er echt leuk uit

Ik ken in mn omgeving ook niemand die bento's maak, dus vind het erg leuk als er hier op het forum dan weer iemand is die het doet
pi_65920224
Wat een positieve reacties allemaal ^.^
Maken jullie dagelijks een bento of een vast ander aantal in de week?

En er zijn zat mensen die het doen hoor, ook vast wel meer Nederlanders dan je zou denken Ook in amerika nemen steeds meer mensen het initiatief om bentos te maken voor hunzelf of familie. Daar blijkt het al lastig genoeg te zijn om een gezonde en betaalbare maaltijd te vinden en het is natuurlijk ook een handige manier om kinderen nieuwe dingen te laten proberen. Ik at vroeger geen sla, behalve die ik zelf in een vormpje gezaaid had zelf, want dat was "andere"sla *not*

[ Bericht 12% gewijzigd door vahmpcat op 10-02-2009 17:48:56 ]
  † In Memoriam † dinsdag 10 februari 2009 @ 23:57:44 #270
141844 Macka66
Ingewikkeld doekiemonster
pi_65934648
vahmpcat, ik haal mijn furikake bij een vestiging (in Den Haag) van de Oriëntal supermarkten groep.
DancingPhoebe op <a href="http://forum.fok.nl/topic/1352192/3/51#73971988" target="_blank" >23/10/09</a>:[/b]
God, wat is het toch een dunne scheidslijn tussen een vrije geest zijn en je plek in het universum niet kennen :')
pi_65938302
Meestal doen we 2-3x in de week voor ons beiden. Voor mezelf meestal 5 dagen in de week

Vandaag:

Vandaag hadden we mazzel, want wij hadden de bento-boxen al helemaal voorbereid (gisterenavond)! We hoefden alleen het eitje uit de vorm te halen en alles in een leuke vorm in de doos doen. En gelukkig maar, want we stonden pas om 5.16 op *oops*

In de bento van Sander zit:

Plakken gehaktbrood, salade, worteltjes, pinda's, vis-eitje, spekkoek en wraps met zalmpasta.

In de bento van mijzelf zit:

Plakken gehaktbrood, salade, mozzarella/tomaten spiesjes, hart-eitje, aardappelsalade met paprika, komkommer en lenteui. (en een lepel, want aardappelsalade eten met stokjes... is niet te doen!)
pi_65942178
wat een tof ei!
'Met een banaan door het water, later'
Franky boy | fanmail, hatemail, lovemail, sexmail | Tom
pi_65942925
quote:
Op dinsdag 10 februari 2009 17:43 schreef vahmpcat het volgende:
Wat een positieve reacties allemaal ^.^
Maken jullie dagelijks een bento of een vast ander aantal in de week?
Ik maak alleen bento's als ik een pauze heb op school, maar heb maar 3 dagen in de week les en als ik bij mijn vriend slaap die dag ervoor kan ik geen bento maken ( ga echt niet alles mee naar hem nemen) dus ik maak ongeveer 1 tot 3 bento's per week

Wat een leuke eitjes Amthezia!!!
pi_65945367
Die mozzarella-tomaatspiesjes!
There is no love sincerer than the love of food.
pi_65947876
ik ga vanavond alleen wel een pincet kopen, ik word helemaal gestoord van het geklooi 's ochtends vroeg om de nori-frutjes op te pakken! Het eitje was niet meer zo mooi tijdens de lunch, de nori had zich verspreid, leek net een stoffig ei Maar het was lekker!!
pi_65974088
Er was een valentijnswedstrijd online, en daarvoor heb ik deze gemaakt



Heeft wel ff geduurd, voornamelijk de tekst in de sesamzaadjes!

2 close-ups:


De bruid ik ben zelf erg tevreden over het boeket!


De bruidegom!

Ik heb het gemaakt met: aardappelpuree, olijven, creamcheese, ei, zwarte sesamzaadjes en 1 blaadje sla
pi_65976640
Hij is

(Alleen klopt volgens mij het antwoord niet bij de vraag)
Life is short, eat dessert first.
pi_65977408
Res-fucking-pect!
'Met een banaan door het water, later'
Franky boy | fanmail, hatemail, lovemail, sexmail | Tom
pi_65978037
*bloos* thanx

Ik vond het wel leuk klinken anders had ik alleen yes gehad.....
Ben wel benieuwd wat anderen ervan vinden
Hij is alleen niet heeeel lekker want de aardappelpuree is wel erg naturel
pi_65978409
Lief!
There is no love sincerer than the love of food.
pi_65979343
Ziet er prachtig uit en bruid en bruidegom zijn om op te eten!
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_65984811
quote:
Op dinsdag 10 februari 2009 23:57 schreef Macka66 het volgende:
vahmpcat, ik haal mijn furikake bij een vestiging (in Den Haag) van de Oriëntal supermarkten groep.
Misschien een geschikt uitstapje voor in de carnavalsvakantie dan, ben alleen bekend met wat losse toko's hier en met het chinatown-gedeelte in Amsterdam voor zover aanwezig.

Ik maak bento's als mijn dag de moeite waard is voor die dag, maar meestal toch zo'n 4 per week. Het is nogal jammer van het werk als er niets van gegeten word natuurlijk.
En mooi hoor die thema-bento, alleen ben ik dan verder niet zo'n fan van aardappels. Ik heb op school ook geen opwarm mogelijkheden dus dan al helemaal niet

(belachelijk ergens natuurlijk dat het cateringbedrijfje bij mij op school alles wat hun winst kan kosten zo draaien dat et niet mag en we dus niet eens een magnetronnetje hebben voor algemeen gebruik. mgoed...)
pi_65984907
Op de Nieuwmarkt zit ook een vestiging van Oriental.
pi_65986527
Bento-meeting in Den Haag wie kan ons rondleiden hahaha
pi_65996143
Als ik ergens nooit kom eigenlijk is het Den Haag, niet in de buurt en kheb helemaal niets met de stad verder, maar wie weet als ik er keer tijd voor heb Word me vriend een keer meeporren, lang leve ov

Om dan ook maar bij te dragen nog picturewise:
Bento van maandag, wel moest er in het linkerbakje in de ochtend nog een konijn-gevormd-ei bij Niet erg shocking ofzo, maar was wel lekker


En misschien leuk om ook foto's te posten van je tot nu toe verzamelde bento doosjes? Ben wel benieuwd naar hoe jullie totaalpakketjes eruit zien ook naast natuurlijk een mooie inhoud. Laat maar zien zou ik zeggen! (of ben ik de enige die gek genoeg is er verschillende te hebben hier?)

Dan begin ik maar met 1 van mijn doosjes, mijn thermo-bento: Totoro theme ^.^





Voorbeeld van de 2 kleine bakjes en hoe het thermobakje er zelf uitziet (zonder deksels dan)
Oh en pandadoosje nog.
pi_65996392
Ik wil weten wat er in die doosjes zit!
pi_65997003
quote:
Op donderdag 12 februari 2009 19:19 schreef Taurus het volgende:
Ik wil weten wat er in die doosjes zit!
In mijn vorige post van mijn lunch van maandag:
Inarizushi gevuld met sushi-rijst en nori decoratie, op rossa sla, stukjes leverworst, ijsbergsla, een ei werd dan toegevoegd. En rechterkant: pitloze druiven, paar partystokbroodjes, met leverworst en brie, en stukjes kaas. En in het panda doosje

Rozijntjes met sesamballetjes
Vrij simpel dus, handig te maken bij tijdnood (kan serieus iedereen in 10 minuten )

Als je zo'n uitleg bedoelde tenminste, of gewoon inhoud foto's?
pi_66004394
AAAAAAAAARG, waarom willen mn ei-vormpjes nou steeds niet lukken

Al meerdere keren geprobeerd, maar lukt maar niet om een goed vormpje te krijgen :S Net had ik een beertje gemaakt, maar het beertje miste een gedeelte van zn hoofd :S

Morgenochtend heb ik geen tijd om een nieuwe te maken, dus nou maar gewoon alleen ham+ananas, mini-paprika's en cherrytomaatjes.
pi_66009941
Jammer ja dat je eitjes steeds niet lukken Wat kan helpen is dat je je eieren rechtop in het beertje zet.
Bij ons gaan ze ook niet altijd goed hoor....... maar ik verstop ze, of mix ze ergens doorheen :$

@vahmpcat, toffe doosjes zeg!!!
pi_66013090
Totoroooo

leuk!
Zomerkind <3 & Winterkind <3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
pi_66014573
Ik heb serieus nog noooit problemen gehad met echt mislukte eieren in me vormpjes?
Wat voor eieren gebruik je? O.o

Ik gebruik altijd gewoon de scharreleitjes van de aldi of de verse eitjes die ik bij me ouders meejat en meestal past de boel prima. In een konijnvormpje gaat een iets smaller en kleiner ei, voor een beertje of auto iets groter enzo. Selecteer me eitjes uit het doosje op basis van wat ik ermee wil vormen. En meestal zit het eigeel nog redelijk netjes in het midden ook.



Wel laat ik ze meestal een paar uurtjes/nachtje rusten in de koelkast.
En ze zijn nog echt nog heet als ik ze afpel, kan ze dan maar net vasthouden en ben altijd blij als ze dan in vormpje zitten
pi_66020243
Ik denk dat ik er al achter ben waarom ze mislukken. Volgens mij maakte ik eerst de vormpjes van binnen nat, zodat de eieren er niet aan bleven plakken. Nu plakken ze namelijk steeds aan het vormpje vast, waardoor er dus stukjes aan het vormpje blijven zitten als ik het eitje eruit haal. Eitjes zijn verder wel groot genoeg namelijk. Alleen er breken dus stukjes af als ik ze uit het vormpje haal.

Ik heb nu vakantie, dus voorlopig geen bento's voor mij.
pi_66033624
Vakantie, doe maar luxe ^.^ Ik moet nog een weekje wachten helaas.
Hoop dat je eieren dan nu wel lukken! Staan altijd zo feestelijk
Toch een geniale uitvinding die eier-vormers, khad er zelf nog nooit aan gedacht voor ik begon met bento's maken.
pi_66043078
Was nog bij "beste idee van Nederland". Had een meneer iets van 3 jaar gewerkt aan een hartjen eitjesvormer.. Maar die bestaan dus al.. domper voor hem..
Life is short, eat dessert first.
pi_66048368
o m g !! wat is dit léuk!!! ik wist niet dat ze dit in nl ook deden

*bespeurt een gevaar op nieuwe verslaving.* gelukkig heb ik hier allemaal geen tijd voor
erf de ogen van je kind - kijk erdoor
pi_66048394
quote:
Op vrijdag 13 februari 2009 23:59 schreef missy_c het volgende:
Was nog bij "beste idee van Nederland". Had een meneer iets van 3 jaar gewerkt aan een hartjen eitjesvormer.. Maar die bestaan dus al.. domper voor hem..
Ah wat zielig.
There is no love sincerer than the love of food.
pi_66048419
waar haal je die eiervormpjes
erf de ogen van je kind - kijk erdoor
pi_66048478
quote:
Op vrijdag 13 februari 2009 23:59 schreef missy_c het volgende:
Was nog bij "beste idee van Nederland". Had een meneer iets van 3 jaar gewerkt aan een hartjen eitjesvormer.. Maar die bestaan dus al.. domper voor hem..
Wel zielig op zich, maar aan andere kant heeft ie dan ook geen goed onderzoek gedaan of het al bestond. Google kan op "egg mold" als een hele hoop van die dingen vinden.
quote:
Op zaterdag 14 februari 2009 10:08 schreef pinquit het volgende:
o m g !! wat is dit léuk!!! ik wist niet dat ze dit in nl ook deden

*bespeurt een gevaar op nieuwe verslaving.* gelukkig heb ik hier allemaal geen tijd voor
Zoveel tijd neemt het nou ook weer niet in beslag hoor het 'is even inpassen in je dagritme
En het is natuurlijk geen vereiste om er gezichtjes etc in te maken. Proberen kan geen kwaad en t'is lekker!
quote:
Op zaterdag 14 februari 2009 10:12 schreef pinquit het volgende:
waar haal je die eiervormpjes
het almachtige e-bay komen de mijne vandaan
pi_66099472
Bij mij komt ook heel veel van e-bay vandaan, maar ook bij de Xenos heb ik heel veel bento-spul, zoals bakjes vandaan
pi_66117838
Aaah wat zijn jullie allemaal weer leuk bezig Die totoro bento is echt CUTE. En die valentijnsbento, wat een werk joh

Om het leven wat makkelijker te maken, hier twee tips:
TIP 1! Bij de Xenos verkopen ze nu leuke plastic cocktailprikkers in allerlei kleurtjes. Kun je zo laten, of er aan de bovenkant nog een leuk plaatje bovenop doen.
TIP 2! Op youtube heb je altijd van die filmpjes van onwijs skilled japanse meisjes die alles zo 1,2,3 onder de knie hebben. Er is ook zo'n eiertruukje. Even getest, echt het beste truukje ooit om je ei te pellen: ei koken (werkt alleen met hardgekookte eieren!) op je aanrecht even op zn kop en op zn kont tikken, zodat de schil daar barst. Daar een paar stukjes afpulken (doorsnede van 2 cm denk ik) en dan hard op de boven- of onderkant blazen. Hierdoor vliegt het ei er in perfecte staat aan de andere kant van de schaal uit (wel je hand ervoor dus.. )
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')