Even afgezien van het inhoudelijjke aspect van de tekst, het heeft denk ik niet zoveel zin om daarover op door te zeiken, denk ik dat de boer wel in zijn recht staat. Nota bene even verderop heeft een horecazaak het woord "Koffie" in de dakpannen gemaakt en daar doet ook niemand moeilijk over, zelfs de theedrinkers niet. Ik hoop dan ook dat de boer zijn gelijk krijgt en dat de tekst mag blijven staan. Wat mij betreft is het een stukje hollandse traditiequote:'Jezus redt' moet van het dak af
Automobilisten op de A15 hebben het misschien wel eens gezien: de tekst 'Jezus redt' levensgroot op het dak van een boerderij. Maar Zijn Naam moet weg. De gemeente Giessenlanden vindt 'Jezus redt' niet in het landschap passen.
De tekst staat op het dak van de boerderij van Joop van Ooijen. Hij wil de blijde boodschap aan iedereen uitdragen. Ook bijvoorbeeld aan het sluipverkeer dat langs zijn boerderij rijdt als er weer eens een file op de A15 staat. De automobilisten worden er op die manier vaak aan herinnerd dat er hoop is voor de toekomst omdat ze gered kunnen worden door Jezus.
De gemeente Giessenlanden is niet blij met de tekst op het dak en wil dat Van Ooijen de letters voor 4 november weggehaald heeft. Doet hij dat niet, dan moet Van Ooijen elke week een dwangsom betalen van 500 euro.
Joop van Ooijen zal de boodschap van zijn dak verwijderen. Voordat hij de pannen van het dak haalt, laat hij voor de zekerheid een advocaat onderzoeken of er toch nog juridische mogelijkheden zijn om 'Jezus redt' te laten staan.
Ik geloof dat men jou alles met een rietje in je hol moet blazen, er staat: Even afgezien van het inhoudelijjke aspect van de tekst, het heeft denk ik niet zoveel zin om daarover op door te zeiken,quote:Op woensdag 8 oktober 2008 09:06 schreef Megumi het volgende:
Terecht van de gemeente mede omdat deze reclame boodschap niet klopt.
In sommige gemeentes mag je de kleur van je zonwering nog eens niet bepalenquote:Op woensdag 8 oktober 2008 09:10 schreef Boze_Appel het volgende:
Hij mag die niet de kleur van zijn eigen dak bepalen?
Voorspelbaar.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 09:08 schreef schoelje het volgende:
[..]
Ik geloof dat men jou alles met een rietje in je hol moet blazen, er staat: Even afgezien van het inhoudelijjke aspect van de tekst, het heeft denk ik niet zoveel zin om daarover op door te zeiken,ik wist het
Godzijdank werken figuren als jij niet bij de gemeente, anders zou er van vrijheid van meningsuiting weinig meer overblijven.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 09:06 schreef Megumi het volgende:
Terecht van de gemeente mede omdat deze reclame boodschap niet klopt.
Zielig of niet. Die boer moet toch lekker helemaal zelf weten wat voor letters hij op zijn eigen dak heeft?quote:Op woensdag 8 oktober 2008 09:21 schreef SadKingBilly het volgende:
"koffie in het dak mag wel maar jezus redt niet"
Tsja, leuren met koffie is tot daar aan toe, leuren met een sprookjesboek vind ik nogal zielig.
Beetje niveau "geindoctrineerde jongeren met zwarte pakkies in winkelstraten die denken dat ik gered moet worden"...
http://tinyurl.com/4cll92quote:Op woensdag 8 oktober 2008 09:23 schreef schoelje het volgende:
Kan iemand de tekst vinden in Google Maps? Het moet er ergens zijn maar ik kan hem niet vinden.
Goed dat je het aanhaalt, want ook de gemeente geeft aan dat er sentimenten meespelen bij de beslissing om de boer aan te schrijven. Atheďstische azijnzeikers hebben zich aan de tekst geërgerd en dit aangekaart bij de gemeente. Andere woningen met een tekst in het dak hebben geen verontwaardiging opgeroepen.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 09:25 schreef Reuzenpanda het volgende:
Ey, snelweg-spam!
En je kan toch niet koffie met Jezus vergelijken! Koffie redt ECHT, elke ochtend! En "koffie" is een advertentie en een wegwijzer zodat je weet daar hebben ze koffie, maar "jezus redt" is een reli-statement. Denk trouwens nog steeds dat het vrijheid van meenigsuiting zou kunnen zijn. Maar ik weet dus niet hoe de wetten van de gemeente over het uiterlijk van je eigendom hier een rol in speeld.
Maar goed, koffie is dus 1000x beter dan Jezus!!!
Nee, dat kun je zeker niet omdat je daarmee een negatieve boodschap uitdraagt. Vergelijk het even met een potje darten. Als iemand van je eigen team scoort dan mag je juichen. Als iemand van de tegenstander een fout maakt en je juicht dan draag je een negatieve boodschap uit en kun je reactie's verwachten van mensen die kwaad op je worden. Hetzelfde kun je ook een beetje zeggen van vloeken. Dat mag dan voor sommigen een manier zijn om je hart te luchten, in je omgeving kan het echter aanmatigend werken als je het doet, je negatieviteit kan dan overslaan op anderen.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 09:53 schreef franknitty het volgende:
ik mag toch een ook geen jezus is een kankerlul op me dak zetten. En dan heb ik nog meer gelijk als die boer ook
Dan liever die van Maarten van Roozendaal, Red mij niet:quote:
Users als Lod laten zien dat van alle zendelingen de seculiere zendeling het meest irritant en hardnekkis isquote:Op woensdag 8 oktober 2008 11:46 schreef Lod het volgende:
[..]
Dan liever die van Maarten van Roozendaal, Red mij niet:
Want? Ik ben geen zendeling, ik dwing niemand tot mijn geloof (of ongeloof in mijn geval). Ik wil alleen niet dat anderen mij hun geloof opdringen.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 11:56 schreef schoelje het volgende:
Users als Lod laten zien dat van alle zendelingen de seculiere zendeling het meest irritant en hardnekkis is
Ja, maar een tekst als "Jezus Redt" op het dak van je boerderij in een dorpje in de bijbelbelt noem ik geen geloof opdringen. Ik kan mij geen voorbeelden verzinnen in Nederland waarbij het christelijk geloof echt opgedrongen wordt. Behalve dan van ouders die hun kinderen dwingen om mee te gaan naar de kerk, maar dat is niet publiek. Dat is een zaak tussen ouders en hun kinderen.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:01 schreef Lod het volgende:
[..]
Want? Ik ben geen zendeling, ik dwing niemand tot mijn geloof (of ongeloof in mijn geval). Ik wil alleen niet dat anderen mij hun geloof opdringen.
Ja dat vind ik altijd zo'n gezeik. Dan zijn die 4 in de hemel opgenomen en hoeven ze geen lijdzaam bestaan meer te lijden op deze aardbol goed?quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:48 schreef Modus het volgende:
Ja en dan gebeurt er op de A15 een keer een ongeluk met 4 doden waavan 2 ernstig en dan zien ze dat dak op de achtergrond. Leg dát dan maar eens uit!.
quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:51 schreef Scorpie het volgende:
Het was veel leuker geweest als het in het Engels was geschreven:
"Jesus saves!"
"...passes to Moses, Moses dunks and scores!!"
Dit dusquote:Op woensdag 8 oktober 2008 10:00 schreef Koepert het volgende:
Als Buurmannen op je dak zetten: En hij passt, en Mozes scoort!!
(Hardinxveld)-Giessendam is redelijk reli, op zondag moet je daar op de dijk oppassen voor overstekende zwarte rokken iig. De slagboom gaat nog net niet naar beneden op zondag.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:32 schreef Lod het volgende:
Volgens mij behoort Giessendam niet tot de bijbelbelt
Jawohl, koffie is beter dan Jezus. Heil, heil, sieg heil!quote:Op woensdag 8 oktober 2008 09:25 schreef Reuzenpanda het volgende:
Ey, snelweg-spam!
En je kan toch niet koffie met Jezus vergelijken! Koffie redt ECHT, elke ochtend! En "koffie" is een advertentie en een wegwijzer zodat je weet daar hebben ze koffie, maar "jezus redt" is een reli-statement. Denk trouwens nog steeds dat het vrijheid van meenigsuiting zou kunnen zijn. Maar ik weet dus niet hoe de wetten van de gemeente over het uiterlijk van je eigendom hier een rol in speelen.
Maar goed, koffie is dus 1000x beter dan Jezus!!!
mee eens dit is belachelijkquote:Op woensdag 8 oktober 2008 09:25 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Zielig of niet. Die boer moet toch lekker helemaal zelf weten wat voor letters hij op zijn eigen dak heeft?
Idd. Heeft de gemeente niks beters te doen dan zich hier druk over te maken vraag je je af.quote:
Dan is dat de straf van God voor die heidenen.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:48 schreef Modus het volgende:
Ja en dan gebeurt er op de A15 een keer een ongeluk met 4 doden waavan 2 ernstig en dan zien ze dat dak op de achtergrond. Leg dát dan maar eens uit!.
Dan vergis ik me, of er is er nog een die dat heeftquote:Op woensdag 8 oktober 2008 16:06 schreef SupaMario het volgende:
Gaat om DEZE Boerderij.
Woon er redelijk in de buurt, hij staat in Giessenburg of net in Schelluinen
Dit staat in het stukje op ND.nl:quote:Op woensdag 8 oktober 2008 16:19 schreef Conflict het volgende:
[..]
Dan vergis ik me, of er is er nog een die dat heeft
En ik kan me ook een dak met 'Eurodusnie' erop herinneren ergens?quote:Op weg naar het gemeentehuis van Giessenlanden blijken er meer daken te zijn met een tekst erop. 'De Korenbeurs' prijkt in grijze letters op een oranje dak: een stuk minder opvallend dan de letters bij Van Ooijen, maar ongeveer van dezelfde grootte. De Korenbeurs zou dus ook een vergunning moeten hebben. Op het gemeentehuis geeft woordvoerder Mathilda Poirot uitleg: ,,Wij hebben voorschriften voor reclame-uitingen. Daarin wordt rekening gehouden met het landschap, met hoe opvallend een reclame is en bijvoorbeeld met de oppervlakte van het dak dat ervoor wordt gebruikt. Aan die regels is de betreffende tekst getoetst en toen is een verbod uitgevaardigd.''
Met de inhoud van de tekst heeft het verbod niets te maken, benadrukt Poirot. Maar dan heeft de Korenbeurs dus ook een vergunning? Poirot aarzelt en moet dit navragen. Even later kan ze melden dat die toestemming van de gemeente er nog niet is, maar dat de Korenbeurs wel in een procedure zit waarin deze vergunning wordt aangevraagd. Poirot geeft toe dat er sentimenten meespelen, omdat mensen zich storen aan de evangeliserende tekst. ,,Van verschillende kanten is dit aangedragen bij de welstandscommissie en er zijn ook vragen over gesteld in de gemeenteraad. Maar bij de afweging laten we ons niet leiden door de inhoud van de tekst.''
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |