Hollandse satire .... inderdaad ja.quote:Op zaterdag 29 november 2008 13:42 schreef Bora-Bora het volgende:
@ES57: is deze post de tegenhanger van het radiofragment uit de OP?
Hi-la-risch, die Hollande humorquote:Op zaterdag 29 november 2008 13:48 schreef ES57 het volgende:
[..]
Hollandse satire .... inderdaad ja.
Humor voor homo's dus?quote:Op zaterdag 29 november 2008 16:21 schreef ColdFeet het volgende:
[..]
Hi-la-risch, die Hollande humor
De Vlamingen komen me soms de neus uit, absoluut. Met hun overdreven beleefdheid enzo. Maar ik vind Vlaamse humor dus wel echt geniaal, vaak. Veel subtieler en aardiger
Uiteindelijk betaal je er toch voor via de belasting. Gezondheidszorg is in Belgie echt niet tientallen malen goedkoper dan in Nederland.quote:Op zaterdag 29 november 2008 11:58 schreef MLI het volgende:![]()
Je snapt toch zelf ook wel dat je gewoon overkomt alsof je zwaar op je pik getrapt bent?
En qua gezondheidszorg, wij betalen 12 euro per kwartaal en vrijwel alles wordt vergoed. Je hier laten behandelen is ook veel goedkoper. Een psycholoog is niet vergoed maar die kost dan ook maar 5 euro per consult. Psychiaters worden dan weer wel vergoed.
Tja, zouden Belgen dat wel snappen? Of willen ze ons doen geloven dat Belgische artsen bereid zijn om voor een hongerloontje patiënten te genezen?quote:Op zondag 30 november 2008 21:08 schreef Halcon het volgende:
[..]
Uiteindelijk betaal je er toch voor via de belasting. Gezondheidszorg is in Belgie echt niet tientallen malen goedkoper dan in Nederland.
Kan jij niks aan doen toch? Zeg ik ook altijd tegen Duitse leeftijdgenoten die beginnen over WOII.quote:Op maandag 1 december 2008 10:30 schreef secoh het volgende:
Ik schaam me als Belg zijnde in dat soort programma's.
Ik heb geen enkele klacht over mijn huisarts, specialist en ziekenhuis. Mijn huisarts spreek ik 2x per jaar en een specialist bezoeken in het ziekenhuis gebeurt eens in de 2-3 jaar. Ik ben altijd hoffelijk ontvangen en behandeld. Er zullen best wel ziekenhuizen zijn waar het allemaal wat minder is maar die ken ik persoonlijk niet.quote:Op maandag 1 december 2008 10:25 schreef MLI het volgende:
Tuurlijk betaal je daar via de belasting voor. Draagt hier de helft van je salaris af. Maar dan nog, het zorgsysteem hier is bijvoorbeeld wel gericht op service. Net als bijvoorbeeld een land als Denemarken. De artsen hier zeggen altijd 'als er een Hollander langskomt, dan weet je dat er iets aan de hand is'. Je wordt door je arts veel serieuzer genomen. In Nederland is het systeem toegespitst op kostenbesparing en dat merk je ontzettend in de houding van de arts.
Hun bier is beter, meer niet.quote:Op maandag 1 december 2008 11:05 schreef MLI het volgende:
Interesseert me niet want ik woon niet meer in Nederland en ik wil ook niet meer terugkeren. Vlamingen hebben ook wel eens gelijk in hun kritiek, accepteer dat gewoon. Trek er, zoals de gemiddelde Nederlander, gewoon je schouders over op. Da's veel sympathieker dan gelijk Vlaanderen in zijn totaliteit afkraken omdat er 3 Vlamingen waren die durfden om ook eens iets over Nederlanders te roepen.
quote:Op maandag 1 december 2008 11:12 schreef erikkll het volgende:
Gaat StuBru eigenlijk dit jaar nog iets doen tegelijk met de nederlandse glazen huis actie op 3fm?
Idemquote:Op maandag 1 december 2008 10:30 schreef secoh het volgende:
Ik schaam me als Belg zijnde in dat soort programma's.
Nee, niet iedere Nederlander begrijpt dat!quote:Op maandag 1 december 2008 23:50 schreef erikkll het volgende:
Ach welnee, dat is toch nergens voor nodig. Wij nederlanders begrijpen natuurlijk ook dat niet elke belg hetzelfde is of denkt. Ik wens als oost-nederlander ook niet geassocieerd te worden met de vele westerlingen die ons land rijk is. Maar zelfs daar zitten goede mensen tussen. Wat enkele personen zeggen valt gewoon niet te projecteren op de vele anderen in een land
Als Westerling lach ik me dood om jullie. Jullie praten allemaal zo raar. Nou ja, bij jullie Oosterlingen zal er ook wel een slim iemand tussen zitten die zich verstaanbaar kan maken aan de rest van Nederland.quote:Op maandag 1 december 2008 23:50 schreef erikkll het volgende:
Ik wens als oost-nederlander ook niet geassocieerd te worden met de vele westerlingen die ons land rijk is. Maar zelfs daar zitten goede mensen tussen.
He bah, niet Sofie Lemaire. Geen idee wat die Belgen daar toch in zien. Was al niks als sidekick bij Peter Vandeveirre en dat totaal niet-grappige Canvasprogramma van haar was ook al geflopt.quote:Op maandag 1 december 2008 19:40 schreef Masanga het volgende:
[..]
Net als de voorbije jaren worden tijdens Music For Life drie presentatoren voor zes dagen opgesloten, zonder eten; ze drinken alleen maar sapjes. Zo tonen de presentatoren hun onvoorwaardelijk engagement voor het vluchtelingenprobleem. De drie bewoners van het glazen huis 2008 zijn: Tomas De Soete, Siska Schoeters en Sofie Lemaire.
meer info: http://www.stubru.be/musicforlife/
Preciesquote:Op dinsdag 2 december 2008 04:54 schreef ES57 het volgende:
[..]
Als Westerling lach ik me dood om jullie. Jullie praten allemaal zo raar. Nou ja, bij jullie Oosterlingen zal er ook wel een slim iemand tussen zitten die zich verstaanbaar kan maken aan de rest van Nederland.![]()
Ik denk dat men het argument vooral gebruikt als het uitkomt. "Kijk eens hoe goedkoop de Belgische zorg is". Het is een kwestie van verder kijken dan je neus lang is natuurlijk.quote:Op maandag 1 december 2008 05:06 schreef ES57 het volgende:
[..]
Tja, zouden Belgen dat wel snappen? Of willen ze ons doen geloven dat Belgische artsen bereid zijn om voor een hongerloontje patiënten te genezen?
Belgen kijken nooit ver, ze zijn goed in navelstaren en leugens verkondigen over hun noorderbuurtjes.quote:Op woensdag 3 december 2008 21:53 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ik denk dat men het argument vooral gebruikt als het uitkomt. "Kijk eens hoe goedkoop de Belgische zorg is". Het is een kwestie van verder kijken dan je neus lang is natuurlijk.
Precies, in Winterswijk en Haarlo had ik een tolk nodigquote:Op dinsdag 2 december 2008 04:54 schreef ES57 het volgende:
[..]
Als Westerling lach ik me dood om jullie. Jullie praten allemaal zo raar. Nou ja, bij jullie Oosterlingen zal er ook wel een slim iemand tussen zitten die zich verstaanbaar kan maken aan de rest van Nederland.![]()
Ik woon in winterswijk en ben er van overtuigd dat je geen enkele moeite hebt mij te verstaan.quote:Op donderdag 4 december 2008 16:06 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Precies, in Winterswijk en Haarlo had ik een tolk nodig![]()
En dat terwijl iemand die net van de boot uit Paramaribo stapt prima te verstaan is
wat breng je het aardig en subtiel!quote:Op donderdag 4 december 2008 19:19 schreef motherflocker het volgende:
Belgen sporen gewoon weg niet, voelen zich altijd onderdrukt en hebben een haat tegen ons waarvan ze vaak zelf niet eens weten waarom!
Dat gelook ik bestquote:Op donderdag 4 december 2008 16:08 schreef erikkll het volgende:
[..]
Ik woon in winterswijk en ben er van overtuigd dat je geen enkele moeite hebt mij te verstaan.
zelfs als nederlander schaam ik me voor dit soort programma'squote:Op maandag 1 december 2008 10:30 schreef secoh het volgende:
Ik schaam me als Belg zijnde in dat soort programma's.
Als ze je nu nog algemeen beschaafd vlaams hadden geleerd was dat mooi geweest.quote:Op vrijdag 5 december 2008 10:56 schreef motherflocker het volgende:
Heb zelf op de middelbare school gezeten daar en vind dat ze veel liever zijn als DAN die nederlandse breezers..
quote:
quote:Op maandag 1 december 2008 10:25 schreef MLI het volgende:
Tuurlijk betaal je daar via de belasting voor. Draagt hier de helft van je salaris af. Maar dan nog, het zorgsysteem hier is bijvoorbeeld wel gericht op service. Net als bijvoorbeeld een land als Denemarken. De artsen hier zeggen altijd 'als er een Hollander langskomt, dan weet je dat er iets aan de hand is'. Je wordt door je arts veel serieuzer genomen. In Nederland is het systeem toegespitst op kostenbesparing en dat merk je ontzettend in de houding van de arts.
Dit is iets wat ik al langer vermoedde. Ja, de Nederlandse gezondheidszorg heeft zo zijn problemen. Maar in Belgie zijn er weer andere, nog grotere problemen. Zo ben je in Belgie financieel zwaar de lul als je chronisch ziek wordt. Na elke bezoek mag je daar contant afrekenen met de arts. In Nederland is zoiets ondenkbaar.quote:Belgische gezondheidszorg zakt langzaam naar achteren
BRUSSEL - Dat we de beste gezondheidszorg ter wereld hebben, zoals onze politici en zorgverleners vaak beweren, wordt tegengesproken. We eindigen maar twaalfde in de Euro Health Consumer Index (EHCI). Nederland staat al een aantal jaar aan de top. België zakt jaar na jaar verder weg.
Van onze redacteur
Nederland aan de top en wij pas twaalfde? Waarom komen al die Nederlanders dan naar hier voor hun hart- en andere operaties?
Om drie redenen, waarvan er twee ook uit deze index blijken. Ten eerste: wachtlijsten kennen wij haast niet en zij wel. Ten tweede is de toegankelijkheid van diensten in beide landen zeer hoog, maar de Nederlanders zijn slim en bouwen zelf weinig ziekenhuizen uit in bijvoorbeeld grensstreken, omdat ze weten dat wij een overaanbod hebben en zij er goedkoop gebruik van kunnen maken.
Ten derde, en dat blijkt niét uit deze index, is de tevredenheid van de patiënt zeer hoog; die heeft vooral te maken met de 'randvoorwaarden': het eten in het ziekenhuis, de vriendelijkheid van de arts. Daarin scoren we goed omdat de patiënt keuzevrijheid heeft en de concurrentie volop speelt. De Nederlanders voeren nu ook de concurrentie in.
Twaalfde op 31, zou je 'niet slecht' kunnen noemen, ware het niet dat onze politici en zorgverleners voortdurend zeggen dat wij de beste gezondheidszorg ter wereld hebben en we vroeger de zesde plaats bekleedden.
In de meeste 'geobjectiveerde' rangschikkingen staan we niet zo goed. Voor levensverwachting, kindersterfte, kansen op overleving na kanker, scoren we maar middelmatig.
De EHCI-index vertrekt van zes criteria en 34 indicatoren. Ze gaan over patiëntenrechten (en daarvoor scoren we goed) en over de uitbouw van de elektronische informatie-uitwisseling ('e-health') waarin we matig scoren.
Voor wachtlijsten zitten we zeer goed: vierde, net na Zwitserland, Luxemburg en Duitsland. Ook voor beschikbaarheid en toegankelijkheid van diensten scoren we goed: aantal kataraktoperaties, vaccinatiegraad van kinderen, beschikbaarheid van tandzorg, aantal transplantaties.
Voor 'resultaten' is onze score slecht: aantal hartaanvallen met dodelijke afloop; overlevingskansen van kankerpatiënten, kindersterfte, ziekenhuisinfecties (DS 13 november), zelfmoorden.
Tot slot is ook gemeten hoe snel nieuwe geneesmiddelen beschikbaar zijn. Ze dringen 'merkwaardig traag' door, zegt EHCI. Hoe dat komt? Dat wordt bewust afgeremd om de uitgaven in te beperken. Voor een deel speelt hier ook mee: de grote achterstand die het (verwaarloosde) geneesmiddelenagentschap tot voor kort had.
Als redenen voor de magere prestatie van België noemden de onderzoekers spontaan: de zwakke resultaten, de hoge resistentie tegen antibiotica, het lage succes bij het terugdringen van het aantal zelfmoorden, de slechte behandeling van diabetespatiënten en de vertragingen bij de terugbetaling van nieuwe medicijnen.
Dokter Arne Björnberg, onderzoeksdirecteur bij de EHCI, zegt dat België in 'het rapporteren van gegevens aan internationale instellingen bijna tien jaar achteroploopt'. Hij legt daarmee de vinger op de wonde.
We hebben veel, we doen veel, we vullen veel formulieren in en we tellen veel, maar echt meten doen we ontzettend weinig. Dat we tot vorige week geen harde gegevens hadden over de ziekenhuisbacterie, zegt veel: hoe kun je ze dan efficiënt bestrijden?
De kern van het verhaal is dat we inefficiënt zijn omdat we te weinig meten en vervolgens bijsturen, met andere woorden: ons gezondheidssysteem wordt niet goed geleid.
Het zit hem dus in het beleid. Veel wordt stilzwijgend geduld, bijvoorbeeld overbodige hartcentra, of overbodige en verouderde onderzoeken die nog gebeuren 'omdat de apparatuur nog niet is afgeschreven'.
Directeur Johan Hjertqvist zei nog dat patiënten in België er ook bij zouden winnen als er zoals in de buurlanden rangschikkingen en beoordelingen van artsen en ziekenhuizen zouden gepublicerd worden.
Bron: De Standaard
Update;quote:Nederland doet het meest voor arme landen; België heeft niet zo veel over voor arme landen
Desondanks blijven Belgen beweren dat Ollanders gierig zijn
09 december 2008
Nederland koploper in ontwikkelingshulp, België 14de
Nederland doet het meeste aan ontwikkelingshulp voor arme landen. Dat blijkt uit een jaarlijkse ranglijst met 22 rijke landen die door de Amerikaanse denktank Center for Global Development is opgesteld. Nederland laat de Scandinavische landen Zweden, Noorwegen en Denemarken achter zich op de lijst.
Milieu en veiligheid
De denktank kijkt voor de lijst naar hoeveel regeringen doen op de terreinen hulp, handel, migratie, technologie en investeringen voor arme landen. Daarnaast wordt gekeken naar milieuaspecten en de oplossing van veiligheidsproblemen. Nederland blinkt volgens de denktank uit in buitenlandse hulp en hulp bij investeringen.
Wapenexport
België staat net na Spanje en Duitsland veertiende in die rangschikking en scoort net iets beter dan vijf jaar geleden. België is maar voor twee onderdelen een topland: hulp aan het buitenland en prestaties op milieugebied. Voor drie onderdelen staat ons land bij de staart: migratie, veiligheid en technologie. Negatieve factoren voor de algemene score van België zijn vooral het kleine aantal ongeschoolde immigranten uit ontwikkelingslanden dat in de jaren negentig België binnenkwam, de wapenexport naar arme landen en ondemocratische regimes, de kleine bijdragen die het land levert aan internationale vredesmachten en humanitaire interventies en de geringe overheidssteun voor onderzoek en ontwikkeling.
VS pas 17de
Onderaan de lijst staat Zuid-Korea dat weinig hulp biedt en de interne markt afschermt voor producten uit ontwikkelingslanden. Japan doet het niet veel beter, evenals de Verenigde Staten dat zeventiende staat. Dat komt volgens de opstellers van de lijst omdat ze wel hulp bieden, maar vooral aan landen die daar niet veel zinnigs mee doen. Het gaat vooral om landen waar de VS politieke belangen heeft, zoals Afghanistan, Irak en Pakistan. (novum/kh)
Rangschikking
1. Nederland
2. Zweden
3. Noorwegen
4. Denemarken
5. Ierland
6. Verenigd Koninkrijk
7. Nieuw-Zeeland
8. Finland
9. Australië
10. Oostenrijk
11. Canada
12. Spanje
13. Duitsland
14. België
15. Portugal
16. Frankrijk
17. Verenigde Staten
18. Zwitserland
19. Griekenland
20. Italië
21. Japan
22. Zuid-Korea
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |