Als de banken weer goed en stabiel gaan draaien worden ze weer meer waard en kan de staat voorkomen dat ze er op verliezen (dat is belangrijker dan er op winnen)quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 18:50 schreef hetzwartegat het volgende:
Je krijgt nu dus de situatie dat de overheid de bank zo winstgevend mogelijk moet maken, zodat de bank straks voor meer dan 17 miljard kan worden doorverkocht. Deze winst moet ergens vandaan komen. Met andere woorden, de Nederlandse niet-rekeninghouders moeten eigenlijk de Nederlandse wel-rekeninghouders uitbuiten, zodat Nederland in het geheel profiteert. Snapt u het nog?
Spaargeld bij Fortis/ABN is op dit moment veiliger dan bij Postbank-ING/Rabo/SNS, maar er zullen weinig rekeninghouders twee keer overstappen, laat staan teruggaan naar hun oude bank.quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 18:50 schreef hetzwartegat het volgende:
Je krijgt nu dus de situatie dat de overheid de bank zo winstgevend mogelijk moet maken, zodat de bank straks voor meer dan 17 miljard kan worden doorverkocht. Deze winst moet ergens vandaan komen. Met andere woorden, de Nederlandse niet-rekeninghouders moeten eigenlijk de Nederlandse wel-rekeninghouders uitbuiten, zodat Nederland in het geheel profiteert. Snapt u het nog?
Ik vind mijn geld al jaren prima staan bij Rabo.quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 18:53 schreef ouderejongere het volgende:
[..]
Spaargeld bij Fortis/ABN is op dit moment veiliger dan bij Postbank-ING/Rabo/SNS, maar er zullen weinig rekeninghouders twee keer overstappen, laat staan teruggaan naar hun oude bank.
De neo-marxistische theorie op deze situatie toegepastquote:Op vrijdag 3 oktober 2008 18:50 schreef hetzwartegat het volgende:
Je krijgt nu dus de situatie dat de overheid de bank zo winstgevend mogelijk moet maken, zodat de bank straks voor meer dan 17 miljard kan worden doorverkocht. Deze winst moet ergens vandaan komen. Met andere woorden, de Nederlandse niet-rekeninghouders moeten eigenlijk de Nederlandse wel-rekeninghouders uitbuiten, zodat Nederland in het geheel profiteert. Snapt u het nog?
ja, ze gaan ook echt over een nacht hiermee.quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 18:20 schreef WallOfStars het volgende:
[..]
Damn nederland..... Hoe dom kun je zijn. Je had een commercieel bedrijf gewoon kapot moeten laten gaan en dan waar nodig de burger direct moeten helpen als overheid....nu hebben er een zwart gat bij.
Nee.. die stoppen daar nu mee..quote:Liquiditeitsproblemen
Volgens minister Bos van financiën kampte Fortis met grote liquiditeitsproblemen. Dit omdat klanten haast maaken met het leeghalen van hun rekening. Fortis kon niet meer bij andere banken terecht om geld te lenen. daarom was deze stap. Dit speelde echter met name in België.
Ja oke, maar het blijft een raar verhaal. Het blijft spannend hoe het uitpakt. Dat je nu rechtstreeks een hypotheek afsluit bij de overheid is ook vreemd.quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 18:52 schreef du_ke het volgende:
[..]
Als de banken weer goed en stabiel gaan draaien worden ze weer meer waard en kan de staat voorkomen dat ze er op verliezen (dat is belangrijker dan er op winnen)
Als ze dat niet doen is 't officieel veequote:
Rabo heeft het meest geprofiteerd van de situatie. Direct na de overname liepen veel klanten van ABN en ook van Fortis over naar Rabo. Hoeveel Rabo gewonnen heeft is niet bekend, maar schattingen gaan van een slordige 5 miljard euro aan spaargeld van Fortis/ABN naar Rabo, dit was voor de vrije val van het aandeel.quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 18:54 schreef Angel_of_Dth het volgende:
[..]
Ik vind mijn geld al jaren prima staan bij Rabo.
En dat je vervolgens weer een deel van die hypotheek terugkrijgt als hypotheekrenteaftrek. Misschien een idee: van de gelegenheid gebruik maken om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen en alle leningen omzetten naar rentepercentages van max. 3%.quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 18:56 schreef hetzwartegat het volgende:
[..]
Ja oke, maar het blijft een raar verhaal. Het blijft spannend hoe het uitpakt. Dat je nu rechtstreeks een hypotheek afsluit bij de overheid is ook vreemd.
Er zit nog wel een stapje tussen natuurlijk. Je koopt je treinkaartje bij de NS of kWh uur stroom bij Essent ook niet rechtstreeks bij de overheid.quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 18:56 schreef hetzwartegat het volgende:
[..]
Ja oke, maar het blijft een raar verhaal. Het blijft spannend hoe het uitpakt. Dat je nu rechtstreeks een hypotheek afsluit bij de overheid is ook vreemd.
Rabo is wereldwijd een van de weinige banken die de afgelopen tijd een stijgende winst hebben gezien. Goede bank.quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 18:58 schreef ouderejongere het volgende:
[..]
Rabo heeft het meest geprofiteerd van de situatie. Direct na de overname liepen veel klanten van ABN en ook van Fortis over naar Rabo. Hoeveel Rabo gewonnen heeft is niet bekend, maar schattingen gaan van een slordige 5 miljard euro aan spaargeld van Fortis/ABN naar Rabo, dit was voor de vrije val van het aandeel.
Het is maar tijdelijk.quote:Fortis dreigde alsnog om te vallen
` De tijdelijke nationalisatie van het
Nederlandse deel van Fortis was nodig
omdat de bank de afgelopen dagen alsnog
dreigde om te vallen.Terwijl op de
beurs de rust weerkeerde,liepen grote
zakelijke klanten in België weg.Het
bedrijf kreeg daardoor problemen met de
liquiditeit,maakte minister Bos bekend.
Het kabinet zag de toekomst van Fortis
zonder nadere maatregelen somber in.
De onderhandelingen over de overname
zijn gisteren,vannacht en vandaag in
het grootste geheim in Brussel gevoerd
door minister Bos,premier Balkenende en
bankpresident Wellink.Balkenende noemde
die onderhandelingen "pittig".
quote:De integratie van Fortis en ABN Amro wordt volgens Wellink doorgezet. De samenvoeging biedt ''substantiele voordelen'', aldus de DNB-president.
Mjah, hij kan iig niet meer roepen dat het een puur Amerikaans probleem is. (Zoals z'n Duitse collega het ook vermeldde.)quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 18:55 schreef JortK het volgende:
Bos zijn kop moet rollen, dit kan echt niet.
Inderdaad.. Die laatste 4 miljard (hoeveel hebben de landen totaal betaald in het vorige weekend?) was blijkbaar ook net genoeg voor 4 dagen..quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 19:04 schreef Caesu het volgende:
wie zegt dat Fortis weer gezond gaat worden.
Wie weet zijn de problemen wel fundamenteel anders hier?quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 19:04 schreef geenID het volgende:
[..]
Mjah, hij kan iig niet meer roepen dat het een puur Amerikaans probleem is. (Zoals z'n Duitse collega het ook vermeldde.)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |