abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_61976911
Ik hoop trouwens dat speculanten vooral short blijven gaan vanuit andere landen op Fortis. Weg met deze zwakke broeder. Laat de sterkste maar overeind blijven. Met 5 miljard vallen die spaarcenten van Nederlanders wel te financieren. En dat de Belgische economie dan instort... tja hoogmoed komt voor de val laten we maar zeggen.
pi_61976959
quote:
Op zondag 28 september 2008 18:17 schreef hoipim het volgende:
voor minimaal 6 duizend euro aan aandelen van fortis, en jij zegt niet druk maken?
Dat zei hij niet.
quote:
Op zondag 28 september 2008 18:07 schreef Boris_Karloff het volgende:

[..]

Je hoeft je alleen om die fortis aandelen druk te maken.
pi_61977035
Voor Fortis is het maar te hopen dat de Belgen dom genoeg zijn om vertrouwen te hebben in die garantie van hun overheid
  zondag 28 september 2008 @ 19:12:41 #229
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_61977059
quote:
Reports: Fortis Near Collapse, B&B Likely to be Nationalized

From the Telegraph: Financial crisis: Bradford & Bingley likely to be nationalised by Treasury

The biggest buy-to-let operator is on the verge of being nationalised by the Government as time runs out on attempts to find a private buyer.

B&B’s shares will be suspended when the stock market opens on Monday. By that point, the Government will either nationalise the bank or announce a deal to sell it.

[T]he deal will require public support, with many of the one million B&B mortgages left with the Treasury. As a result, taxpayers are likely to be left holding the mortgages most likely to default from the £40 billion portfolio.

From The Times: B&B and Fortis both in crisis

BELGIUM’s Fortis is this weekend poised to become the first large continental bank to fall victim to the credit crunch, as the global chaos continues with Bradford & Bingley and American savings giant Wachovia both teetering on the brink.

The Belgian central bank and the country’s regulator are paving the way for a bailout of the huge banking and insurance group, which has a £540 billion balance sheet and a market value of £12 billion.

In Britain, the fate of Bradford & Bingley will be decided today. Fren-etic talks between the Bank of England, the Financial Services Authority and the government have been taking place this weekend to save the troubled mortgage bank.
...
If no buyers come forward, B&B will be nationalised and broken up. However, while the fate of B&B offers a fascinating insight into the hardship faced by financial institutions, in terms of international significance the problems faced by Fortis are far more serious.
pi_61977150
quote:
Bos en Wellink voor topoverleg Fortis in Brussel
28 september 2008, 19:02 uur | FD.nl

Minister Bos van Financiën en president Nout Wellink van de Nederlandsche Bank (DNB) voeren nu overleg in Brussel met hun Belgische en Franse tegenvoeters over de toekomst van Fortis. Dat bevestigen ingewijden rondom de onderhandelingen.

Een woordvoerder van DNB wil niet bevestigen dat een overname van Fortis door de Franse bank BNP Paribas nu zeker is, maar welingelichte bronnen melden tegen het Financieele Dagblad dat ING is afgehaakt als kandidaatkoper, zowel voor het Nederlandse deel van Fortis als heel Fortis.

Andere media melden op basis van bronnen dat Fortis genationaliseerd zal worden door de Belgische staat.
Tja..met 1 bieder en een paar uur te gaan heb je niet zoveel te willen lijkt het?
pi_61977178
is er een mogelijkheid dat de nederlandse tak zijn eigen aandelen terug koopt samen met een investeerder?

of dat de belgen de aandelen van fortis nv teruggeven aan fortis nv?
pi_61977347
quote:
Op zondag 28 september 2008 19:02 schreef hoipim het volgende:

[..]

dat snap ik maar hoe zit de bedrijfsstructuur in elkaar?

kan de een de andere zomaar dumpen en andersom?

ik bedoel delen de twee fortissen(Fortis NV uit Utrecht en Fortis SA/NV uit Brussel) een holding die eigenaar van de merknaam en zo is?


of zijn het echt twee aparte bedrijven die zeer goed samenwerken?

ik bedoel wat houd fortis nv en fortis sa bij elkaar?
quote:
Op zondag 28 september 2008 19:03 schreef Dvm86 het volgende:

[..]

Wat zit je nou te blaten. Dit is een Nederlands forum, dus als je als Nederlander bij de Nederlandse branche van Fortis meer dan 38.000 EUR aan spaargeld hebt en Fortis valt om, dan ben je alsnog de pineut.

Hoe durf je überhaupt te stellen dat Fortis niet failliet gaat. Die injectie kan Fortis wel redden, maar voor hoe lang. De naam van Fortis is geschaad en de koers is op een dieptepunt. Niemand kan garanderen dat Fortis weer een redelijke beurskoers krijgt noch dat Fortis nieuw vertrouwen krijgt puur en alleen door een kapitaalinjectie.

Een Vlaamse vriend zei ooit tegen me. Jullie kunnen bier verkopen, wij kunnen het brouwen. Was het helemaal met hem eens. Kijk maar wat dit fijne Fortis veroorzaakt heeft. Ik zou zeggen forceer Fortis haar Nederlandse tak aan ING te verkopen en dan mogen de Belgen het lekker uitzoeken met hun ''icoon''.

Maar nee, in plaats van dat te doen, gaat de Nederlandse Bank deze fijne onderneming redden op kosten van de Nederlandse belastingbetaler.
Hij maakte zich druk over zijn aandelen
De rest verzin je ter plekke terwijl er nog niets duidelijk is. Alleen dat België de spaartegoeden voor 100% garandeert wat goed nieuws is.
Het zou wat zijn als iedereen gaat oproepen om het geld bij Fortis weg te halen. Dán is het snel gedaan ja. Fortis heeft zich verslikt in ABN Amro op een slecht moment, maar fundamenteel is er met de bedrijfsvoering weinig mis.
quote:
Op zondag 28 september 2008 19:05 schreef Dvm86 het volgende:
Ik hoop trouwens dat speculanten vooral short blijven gaan vanuit andere landen op Fortis. Weg met deze zwakke broeder. Laat de sterkste maar overeind blijven. Met 5 miljard vallen die spaarcenten van Nederlanders wel te financieren. En dat de Belgische economie dan instort... tja hoogmoed komt voor de val laten we maar zeggen.
No comment
quote:
Op zondag 28 september 2008 19:17 schreef Wokkel het volgende:

[..]

Tja..met 1 bieder en een paar uur te gaan heb je niet zoveel te willen lijkt het?
Rabobank zou ook nog een kandidaat zijn.
pi_61977389
quote:
Op zondag 28 september 2008 19:18 schreef hoipim het volgende:
is er een mogelijkheid dat de nederlandse tak zijn eigen aandelen terug koopt samen met een investeerder?

of dat de belgen de aandelen van fortis nv teruggeven aan fortis nv?
Nee


Het lijkt er nu toch op dat BNP Paribas heel fortis inclusief ABN-Amro gaat kopen.
pi_61977710
quote:
Op zondag 28 september 2008 19:27 schreef Pony-Lover het volgende:

[..]

Nee


Het lijkt er nu toch op dat BNP Paribas heel fortis inclusief ABN-Amro gaat kopen.
nee?
  zondag 28 september 2008 @ 19:41:56 #235
177053 Klopkoek
Woke Warrior
pi_61977852
Godverdomme, het begint er echt op te lijken dat dit de Nederlandse belastingbetaler geld gaat kosten

Corporotocracy a.k.a. socialisme voor de rijken
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
pi_61977870
quote:
Op zondag 28 september 2008 19:25 schreef ItaloDancer het volgende:


Het zou wat zijn als iedereen gaat oproepen om het geld bij Fortis weg te halen. Dán is het snel gedaan ja. Fortis heeft zich verslikt in ABN Amro op een slecht moment, maar fundamenteel is er met de bedrijfsvoering weinig mis.
Dat zou inderdaad wat (goeds) zijn. Het systeem verschonen. Fortis is overduidelijk niet capabel genoeg om te blijven bestaan. Ik wist twee jaar geleden al dat dit stond te gebeuren en heb daarom ook al lang geleden actie ondernomen om mijn spaargeld veilig te stellen. Als een student dit kan, dan zou Fortis dat zeker moeten.

Je denkt toch serieus zelf niet dat ze bij het omvallen van Bear pas ontdekte dat er iets goed mis was met het financiële systeem? Het vermijden van risico's is van belang voor een bedrijf van dergelijke omvang, vandaar dat ze risk management hebben. Als ING ABN te duur vond dan was ABN zeker te duur voor Fortis. En achteraf hadden ze verder niet moeten zeuren over de verplichte onderdelen die ze moesten verkopen aan Deutsche, dat hadden ze namelijk ook kunnen weten.

Al met al hoop ik dus dat deze zieke broeder, die het onheil over zichzelf heeft afgeroepen door te grote risico's te nemen in zowel sub-prime hypotheken als de aankoop van ABN, gewoon ten onder gaat.

Edit: ze hebben nog precies 2 uur en 15 minuten.
pi_61977961
je zou het ook kunnen omdraaien en abn amro fortis laten overnemen.

edit rtl schakelt meteen over naar het nieuws, als er nieuws is over fortis.
pi_61977993
Hoe zit het eigenlijk met Santander en Royal Bank of Scotland? Die zouden Fortis toch bijstaan in moeilijke tijden?
pi_61978066
quote:
Op zondag 28 september 2008 19:46 schreef hoipim het volgende:
je zou het ook kunnen omdraaien en abn amro fortis laten overnemen.
Nee.

ABN-Amro heeft momenteel maar drie aandeelhouders (Fortis/RBS/Santander) en die hebben ANB-Amro al.
pi_61978103
quote:
Op zondag 28 september 2008 19:50 schreef Pony-Lover het volgende:

[..]

Nee.

ABN-Amro heeft momenteel maar drie aandeelhouders (Fortis/RBS/Santander) en die hebben ANB-Amro al.
abn amro zou samen met de 2(rbs en santander) aandeelhouders,zijn eigen 3e aandeelhouder kunnen redden.

Kwestie van de aandelen van fortis overnemen.
pi_61978116
Met Fortis is gewoon veel mis. De arrogantie van het management heeft ze eindelijk de das omgedaan.

Zie Fortis verspeelde vertrouwen van beleggers (Tijdslijn)
pi_61978359
quote:
Op zondag 28 september 2008 19:51 schreef hoipim het volgende:

[..]

abn amro zou samen met de 2(rbs en santander) aandeelhouders,zijn eigen 3e aandeelhouder kunnen redden.

Kwestie van de aandelen van fortis overnemen.
Zo werkt dat niet.
pi_61978381
quote:
Op zondag 28 september 2008 19:59 schreef Pony-Lover het volgende:

[..]

Zo werkt dat niet.
het kan wel, en het is ook juridisch mogelijk.

je krijgt dan gewoon de constructie dat 3 bedrijven samen fortis overnemen.

geld zat
pi_61978508
quote:
Op zondag 28 september 2008 20:00 schreef hoipim het volgende:

[..]

het kan wel, en het is ook juridisch mogelijk.

je krijgt dan gewoon de constructie dat 3 bedrijven samen fortis overnemen.

geld zathttp://www.eenvandaag.nl/stemwijzerusa/mccain-obama-nl/
Een overname van Fortis door RBS en Santander is in theorie mogelijk ja. ABN-Amro kan daar geen rol in spelen die kunnen zelf namelijk geen beslissingen nemen /geld uit geven.
pi_61978545
quote:
Op zondag 28 september 2008 20:04 schreef Pony-Lover het volgende:

[..]

Een overname van Fortis door RBS en Santander is in theorie mogelijk ja. ABN-Amro kan daar geen rol in spelen die kunnen zelf namelijk geen beslissingen nemen /geld uit geven.
ABN-amro kan gemachtigd worden om zelfstandig beslissingen te nemen/ geld uit te geven, das niet moeilijk
  zondag 28 september 2008 @ 20:06:31 #248
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_61978580
Waarom laten ze Fortis eigenlijk niet failliet gaan? Met andere woorden, waarom zouden de NL en BE overheid (of centrale banken) geld pompen in Fortis?
pi_61978604
quote:
Op zondag 28 september 2008 20:06 schreef SjonLok het volgende:
Waarom laten ze Fortis eigenlijk niet failliet gaan? Met andere woorden, waarom zouden de NL en BE overheid (of centrale banken) geld pompen in Fortis?
alles in het belang van de spaarder, zoals wouter zei
pi_61978674
quote:
Op zondag 28 september 2008 20:05 schreef hoipim het volgende:

[..]

ABN-amro kan gemachtigd worden om zelfstandig beslissingen te nemen/ geld uit te geven, das niet moeilijk
Dan vindt jij lekker dat het wel kan
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')