In het boekje wat ik van het ziekenhuis heb gekregen staat dat een kind 150 ml per kilo per dag nodig heeft.quote:Op donderdag 11 september 2008 15:21 schreef tinny het volgende:
Gabi (nu 4,5 maand ) heeft zich sinds afgelopen dinsdag in eens op 4 flessen gezet per dag (van 200ml)
Tussen 19:30 en 20:00 gaat er nu het laatste flesje in en dan is het maffen tot 07:00/07:30 de volgende dag.
Ik vraag me alleen wel af of ze nu wel genoeg binnenkrijgt??
Volgens mij niet. Dat had Lilah ook ineens, de hele avond slapen. Maar die maken we nu om 23.00 uur wakker (niet dat ze altijd echt wakker wordt) voor nog een laatste flesquote:Op donderdag 11 september 2008 15:21 schreef tinny het volgende:
Gabi (nu 4,5 maand ) heeft zich sinds afgelopen dinsdag in eens op 4 flessen gezet per dag (van 200ml)
Tussen 19:30 en 20:00 gaat er nu het laatste flesje in en dan is het maffen tot 07:00/07:30 de volgende dag.
Ik vraag me alleen wel af of ze nu wel genoeg binnenkrijgt??
Ja ik denk dat ik dat eens ga doen... Ik ga er van uit dat als ze honger heeft dat ze wel gaat miepen (of wakker er van wordt).. en dat doet ze niet... dus over 2 wkn extra keertje wegen maar en kijken of het nog de goede kant op gaat.quote:Op vrijdag 12 september 2008 10:07 schreef Deepfreeze het volgende:
tinny, Wat ik ervan weet: Lang niet alle kindjes halen die liter.. Meestal blijven ze ergens tussen de 800 en 1000 cc hangen. zo rond de 4 maanden wordt de groei ook langzaam aan wat minder, dus ze hebben ook wat minder nodig.. Als ze verder gezond is, dan komt ze wel om meer als ze honger heeft. Eventueel kun je nog eens extra gaan wegen over 2 weekjes, om te kijken of ze nog goed groeit?
Ik ook niet. Heb haar toch al een flink aantal keren bij de bak weg moeten halenquote:Op vrijdag 12 september 2008 17:04 schreef hestria het volgende:
Hihi Yara, kattenbrokjes zijn ook enorm lekker!! Dennis blijft er ook telkens naar toe kruipen, zelfde als naar de kattenbaken ook al verschoon ik hem regelmatig vind ik dat nu niet zo geweldig
dat heb ik nog steeds met die van 9quote:Op vrijdag 12 september 2008 22:29 schreef k_i_m het volgende:
Ik heb vandaag Lilah d'r kast opgeruimd. En hij is nog nooit zo leeg geweest, zelfs niet voor haar geboorte. Maat 62 is geruisloos voorbij getrokken en nu moet er echt maat 68 gekocht worden of soms zelfs nog groter. Mijn timmermansoog heeft het er nog even moeilijk mee, ik heb al een paar keer dingen terug willen leggen in de winkel omdat ze me te groot leken
.
Ik ben daar eigenlijk niet zo moeilijk mee. Ik zie alles als een excuus om nieuwe kleren te kopenquote:Op vrijdag 12 september 2008 22:34 schreef bixister het volgende:
en dat wordt alleen maar erger, k_i_m! (vind ik dan - tot nu toe). het gaat zooo hard. en 't is ook vaak zo jammer van al die kleren die niet meer passen.
O, hoop dan maar niet dat al dat orengefriemel voor flaporen gaat zorgenquote:Op vrijdag 12 september 2008 17:55 schreef Brighteyes het volgende:Madelieve, veel kindjes wriemelen ook aan hun oren als ze slaap hebben, dus het kan wel hoor, dat ze voor verschillende doeleinden gebruikt worden.![]()
quote:Op vrijdag 12 september 2008 23:31 schreef Madelieve het volgende:
[..]
mijn moeder heeft serieus mijn oren aan mijn hoofd vastgetaped omdat iemand haar had wijsgemaakt dat ze daarvan rechter zouden gaan staan.
balen zegquote:Op zaterdag 13 september 2008 08:14 schreef tinny het volgende:
Mhhh de moeder van Gabi was gisteren even in tranen. Een vetbult onder haar voet bleek tijdens een second opinion in het ziekenhuis nu toch wat anders, wat? dat weten ze niet daarvoor moet het op kweek en daar komt bij dat er een enorme jaap in de vorm van een sikkel van een cm 10-12 in de onderkant van haar voet wordt gemaakt... dit betekent 4-6 weken uit de running (en ze kan dan dus ook niet voor Gabi zorgen)
dus nu is manlief an het kijken hoe hij dit gaat oplossen....
Dankje.quote:Op vrijdag 12 september 2008 22:36 schreef bixister het volgende:
isetmyfriendonfire, wat een mooie broer! en wat naar dat ie geelzucht heeft!hopelijk snel beterschap!
Jen wist vanaf het begin wat ze met een lepel moest, namelijk mond zo ver mogelijk open.quote:Rond de leeftijd van 5 tot 6 maanden wordt meestal gestart met het eten van de lepel. Alle kinderen moeten daar aan wennen: het is een andere manier van eten dan ze eerder deden en er worden andere smaken aangeboden. Als een kind veel moeite heeft om aan een smaak te wennen is het handig om een smaak te kiezen en die een aantal dagen achter elkaar te geven. Daarna kun je dan overstappen op een andere smaak.
Kinderen die voor het eerst van een lepel gaan eten blijven soms veel en langdurig zuigen en sabbelen op de lepel. Hun tong komt daarbij tussen de lippen door naar buiten, waardoor het lijkt alsof ze het eten niet lekker vinden. Dat is niet zo! Ze moeten dan nog leren om de mond goed open te doen als ze de lepel aan zien komen. En vooral moeten ze leren om met hun tong het eten naar achter in de mond brengen. Het kan wel 6 tot 8 weken duren voor kinderen dat goed kunnen.
Er zijn ook kinderen die het lastig vinden om heel dikke substanties (zoals puree) te eten. Omdat ze er niet op behoeven te kauwen, proberen ze het in één keer door te slikken. Het is daar echter vaak te stevig voor en kokhalzen is het gevolg. Het eten kan dan beter wat dunner gemaakt worden (met melk).
Sommige kinderen hebben veel moeite met het eten van dik vloeibare voeding met stukjes er in. Ze gaan dan kokhalzen, omdat ze het (zonder te kauwen) in één keer weg willen slikken. Deze kinderen kunnen beter eerst leren kauwen (door ze losse stukjes brood of groente/fruit te geven). Als ze dat goed kunnen, zijn ze ook in staat samengestelde substanties te eten.
Hier ook. Als ik d'r even snel moet laten boeren leg ik haar altijd in de box op haar buik, gaat echt veel grondiger en sneller dan over de schouderquote:Op zaterdag 13 september 2008 23:45 schreef Maneki.Neko het volgende:
Ze heeft heel vaak als ze op haar buik rolt dat ze poepies en boertjes laat, en soms een beetje nat. Dat beetje was nu blijkbaar een beetje boel. Ieuw!
Dat zei de dame van het CB hier. Maar ik vond ze erg smerig en ben er snel mee gestopt...quote:Op zondag 14 september 2008 11:43 schreef Ticootje het volgende:
Wisten jullie trouwens ook dat moeders die borstvoeding geven ook vitamine D druppeltjes moeten hebben? Ik dus niet...
Dat is dus niet waar. In moedermelk zit een andere vorm van ijzer die makkelijker opneembaar is dan in somminge andere dingen.quote:Op zondag 14 september 2008 11:43 schreef Ticootje het volgende:
Hmmz, hier worden de druppels ook erg vaak vergeten.... Ik doe ze nu gewoon op een stukje brood.
Mag ik ook inspringen op bijvoeding.... Vanaf 6 maanden moet een kindje toch echt meer hebben dan alleen moedermelk. Dat heeft te maken met ijzer, daar zit niet genoeg van in de moedermelk. Een kindje zal niet meteen een tekort krijgen, maar bijvoeden is dus wel verstandig. (Aldus mijn dietist)
Wisten jullie trouwens ook dat moeders die borstvoeding geven ook vitamine D druppeltjes moeten hebben? Ik dus niet...
Oeh, rustig slapen na tandenleed: wat een zegen.quote:Op zondag 14 september 2008 13:41 schreef Maneki.Neko het volgende:
Tand 2 is doorWe kunnen weer rustig slapen
![]()
Nou, inderdaad. Mijn dietist beweerde toch echt dat ik nu ook moest beginnen met vlees (vanwege het ijzer). Maar Jen wilt geen vlees...quote:Op zondag 14 september 2008 19:34 schreef p_iglet het volgende:
je wilt niet weten hoeveel gebrekkige kennis er omtrend borstvoeding is bij artsen en instanties!
In de hele studie geneeskunde zit 2 uur!!! onderwijs over borstvoeding, wat ook nog eens bijna alleen maar gaat over de werking en melkaanmaak.
de tekst die letterlijk in het boekje staat klopt ook wel... voor 6 maanden beginnen wordt afgeraden omdat dan idd de borstvoeding terug kan lopen omdat ene kindje minder drinkt, en de ijzeropname van het kindje wordt minder als je te vroeg bijvoeding geeft omdat ze dan niet optimaal alles uit de bv kunnen halen (dus NIET omdat er in de bv niet genoeg zou zitten), voor de voedingswaardes is bijvoeden voor de 6 maanden zeker NIET nodig. Vanaf 6 maanden beetje bij beetje oefenen en meer leren eten is prima.
20quote:Op maandag 15 september 2008 08:43 schreef Webkim het volgende:
[..]
Oeh, rustig slapen na tandenleed: wat een zegen.![]()
Hier is nummer 1 aan het doorkomen (gisteren de lepeltjestest gedaan) en Thomas is al dagen uit zijn hum en ik kan me niet heugen wanneer hij voor het laatst 's nachts een lang stuk heeft geslapen. Dieptepunt was wel vannacht: toen heb ik zelf van vier tot zeven kunnen slapen.
Voor die tijd was -ie echt overstuur, met rode blossen, warm aanvoelen, constant op mijn vingers willen bijten. Pffff, hoeveel tanden telt een gebit ook alweer?
![]()
Die schoentjes van Maarten zijn geweldig!
En bijvoeden is leuk. De gretigheid, de vieze gezichten, de smurrie tot achter de oren.
Freecell, misschien heeft Leander gewoon eens zijn dag niet. Iedereen is wel eens zonder aanwijsbare reden uit zijn hum.![]()
Ticootje, heb je het boek van Kleintjes? Da's een diëtist maar dan een die zich echt gespecialiseerd heeft in de voeding van (kleine) kinderen. Hij is er stellig van overtuigd dat vlees zeker het eerste jaar nog niet nodig is.quote:Op maandag 15 september 2008 09:09 schreef Ticootje het volgende:
[..]
Nou, inderdaad. Mijn dietist beweerde toch echt dat ik nu ook moest beginnen met vlees (vanwege het ijzer). Maar Jen wilt geen vlees...
Wat raar eigenlijk dat als je dus advies vraagt, of dat nu bij een dietist of het cb is, ze eigenlijk allemaal ervan overtuigd zijn dat borstvoeidng na 6 maanden echt niet meer voldoende is...
Zolang je zowel vast voedsel als borstvoeding niet naar binnen propt maar ook niet al te veel weigert (vooral voor wat betreft de BV) zal er toch niet zo snel iets mis zijn? Je hebt nou eenmaal kinderen die met smaak kunnen eten en kinderen die het liever allemaal wat rustig aan doen.quote:Op maandag 15 september 2008 11:36 schreef Ticootje het volgende:
Nee, owlet ik heb dat boek niet, het stond wel op mn verlanglijstje.. Maar ik heb het dus nog niet besteld.
Ik heb 1x kip geprobeerd te geven, dat duwde ze er gelijk weer uit, en 1x filet op brood en ook dat vond ze niets. Dat terwijl ze erg graag haar boterhammetje eet en ik eigenlijk met geen enkele groente of fruit problemen heb dat ze het niet hoeft.
Jen eet nu best wel veel (vind ik). Het CB en de dietist vond haar voedingschema heel erg goed... (Ik kreeg zowaar een compliment) Maar dat maakt me dus best weer aan het twijfelen omdat ze daar toch niet echt verstand hebben van lang borstvoeding geven en de voedingswaarde van borstvoeding na 6 maanden.
Ik denk namelijk dat wat Jen nu eet misschien te veel is.... Niet dat ik het naar binnen prop, ze eet gewoon heerlijk haar boterhammetje en wordt ook helemaal vrolijk als ik aan het smeren ben.
Alle tegenstrijdige verhalen maken je behoorlijk onzeker... (Hetzelfde met hoeveel ze overdag moet drinken... Ik kan haar moeilijk een trechter in de mond stoppen...)
Ja, maar met dingen oppakken is het niet zo erg. Maar ik begin het gedoe om mijn bril, de lamp, noem maar op zat te worden. Waarop Bert doodleuk zegt "ik heb er geen last van" nee schat, jij draagt ook geen bril!quote:Op maandag 15 september 2008 18:09 schreef Ticootje het volgende:
Ik pak dingen maar 2x op. Daarna is het pech...
En over oren trekken; moe, tandje, oorpijn... het kan zoveel zijn. Of ze heeft opeens door dat er oren aan dr hoofd zitten.
Whehequote:Op maandag 15 september 2008 18:10 schreef Troel het volgende:
[..]
Ja, maar met dingen oppakken is het niet zo erg. Maar ik begin het gedoe om mijn bril, de lamp, noem maar op zat te worden. Waarop Bert doodleuk zegt "ik heb er geen last van" nee schat, jij draagt ook geen bril!
Dat is inderdaad niet lekkerquote:Op dinsdag 16 september 2008 08:49 schreef Ticootje het volgende:
Vannacht om 4 uur vond Jennifer dat er genoeg geslapen was.... Bah wat vroeg.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |