Over mezelf:quote:Werken bij de Luchtmacht.nl
Lengte
Mensen worden steeds langer. Er zijn dan ook steeds meer sollicitanten die als vlieger die niet in een bepaald vliegtuigtype passen. Meestal is dat geen probleem als je korter bent dan 1,93 meter. Als je langer bent dan 2 meter of korter dan 1,63 meter, pas je gewoon nergens meer in: solliciteren heeft dan geen zin. Ben je tussen de 1,93 en de 2 meter dan kan het zijn dat je in een bepaald vliegtuigtype past. We weten dat alleen zeker als we een paar metingen doen. Ga in dat geval, voordat je solliciteert, even langs bij onze 'meten is weten' service voor een precieze meting: dan weet je het zeker. Voeg de uitslag van die meting bij je sollicitatiepapieren dan weten wij ook dat de meting al heeft plaats gevonden.
Jammer genoeg. loop ik met lenzen in mijn ogen met een flinke afwijking. Namelijk +3.75 en +4.75. Inderdaad zijn die waarden te hoog. Maar 1 alinea verder staat er dit.quote:Werken bij de Luchtmacht.nl
Bril of contactlenzen?
Een geringe oogafwijking is geen beletsel om te solliciteren naar de functie van vlieger, loadmaster, verkeersleider of gevechtsleider. Het is spijtig maar je maakt geen enkele kans om door de keuring te komen met een afwijking die groter is dan +2 of -6. Als je een correctie van maximaal -2 of +2 hebt maak je een goede kans dat je zicht voldoende is. Bij een afwijking tussen -2 en -6 bestaat een kans dat het zicht voldoende is. Die kans is echter niet groot. Daarom vragen we je een meting te laten doen bij onze 'meten is weten' service voordat je solliciteert en de uitslag daarvan bij je sollicitatiepapieren te doen.
Nou heb ik het er best voor over om mijn ogen te laten laseren voor deze opleiding (ik ben aardig op de hoogte van de kosten, maar ik heb er al vaker overwogen om mijn ogen te laten laseren). Ongeacht de geringe risico's die het met zich meebrengt. Echter Lasik valt af, aangezien daarmee de kansen voor het vliegen in een F-16 verspeeld zijn. Nou heb ik al gezocht op PRK en LASEK, maar elke website geeft weer andere waarden over de maximum-behandelbare waarden.quote:Werken bij de Luchtmacht.nl
Laseren
Laseren is een techniek die nog vrij nieuw is: we zijn dus erg voorzichtig geweest om mensen met gelaserde ogen goed te keuren. Tegenwoordig mag je solliciteren met gelaserde ogen, maar alleen als het is gedaan met de methode PRK, Lasek of Lasik. Let op: als je gelaserd bent volgens de methode Lasik mag je geen F-16 vlieger worden. Als je een andere behandeling als deze drie hebt gehad wordt je niet goedgekeurd en heeft solliciteren dus ook geen zin.
Een laserbehandeling leidt er niet altijd toe dat je gezichtsvermogen helemaal aan onze eisen voldoet. Als je er over denkt om je ogen te laten laseren voor je sollicitatie ga dan even langs bij onze 'meten is weten'
service voor een oogmeting en een advies.
Wat hebben wij dan een godsgruwelijk slechte decaan op schoolquote:Op dinsdag 26 augustus 2008 00:07 schreef Sparqq het volgende:
Met HAVO mag je trouwens geen rechten doen, daar heb je toch echt VWO voor nodig.
HBO-rechten is wel wat anders dan het echt werk op de UNIquote:Op dinsdag 26 augustus 2008 00:15 schreef Tomm90 het volgende:
[..]
Wat hebben wij dan een godsgruwelijk slechte decaan op schoolMaar weer eens een bezoek aan gaan brengen
edit; hier staat wat anders overigens !
Dat dus. En jachtvlieger gaat denk ik niet lukken. Maar er zijn genoeg andere leuke functies bij de Luchtmacht.quote:Op dinsdag 26 augustus 2008 01:22 schreef Nobu het volgende:
Je weet dat de keuze jachtvlieger/helikoptervlieger door de luchtmacht gemaakt wordt?
aannamesquote:Op dinsdag 26 augustus 2008 09:42 schreef gelly het volgende:
[..]
Dat dus. En jachtvlieger gaat denk ik niet lukken. Maar er zijn genoeg andere leuke functies bij de Luchtmacht.
Telefoontje? Ze sturen je gewoon een brief met een datum en routebeschrijving.quote:Op donderdag 28 augustus 2008 12:29 schreef TC_Artemis het volgende:
Ik zelf wacht op een telefoontje van de luchtmacht op dit moment, voor de eerste afspraak voor de keuring, ik ben niet heel zenuwachtig en maak er gewoon van wat ik er van kan maken. Ik zelf denk dat ik wel binnen alles val en ben ook erg gemotiveerd. In dit geval schijnt mijn lengte me mee te helpen, ik ben 1.72m, pas dus overal in. Ook ben ik compleet in verhouding, dus lichamelijk zit het wel goed.
Maar een ding: laat je zoiezo niet tegenhouden door iets, ga gewoon naar die keuring, zij weten als geen ander of je ogen goed zijn of niet, en of je binnen de limieten valt, ga er gewoon voor.
Oh, de brief die ik kreeg had het over bellen voor een afspraakquote:Op donderdag 28 augustus 2008 16:27 schreef Nobu het volgende:
[..]
Telefoontje? Ze sturen je gewoon een brief met een datum en routebeschrijving.
KL=Landmachtquote:Op donderdag 28 augustus 2008 17:40 schreef Esses het volgende:
welke keuring bedoel je? PO of het specifiek gerichte onderdeel van de KL in soesterberg (dacht ik)
solly u vergetenquote:
Ga eens een ander topic vervuilen met die ruggengraatloze instelling.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 10:27 schreef Smacher het volgende:
Doet me denken aan Idols..
Laat je droom varen.. want het word toch niks...
Lekkere instelling is dat zeg, mensen zoals jij moesten zich eigenlijk gewoon lekker verwijderen uit de genenpoel.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 10:27 schreef Smacher het volgende:
Doet me denken aan Idols..
Laat je droom varen.. want het word toch niks...
Frustrerend spelletje is dat ja.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 19:00 schreef TheHamsterSlayer het volgende:
Ik ben al bij de eerste selectieronde afgevallen (PO-1) voor de beruchte 3D-test. Van de 20 deelnemers waren maar 2 door. En daaarna heb je nog stuk of 5 moeilijke selectiefases. De kans is gewoon nihil dat je erdoor heen komt, tenzij je gewoon aanleg en de WIL hebt om vlieger te worden.
Succes!
Praat geen poepquote:Op dinsdag 26 augustus 2008 00:07 schreef Sparqq het volgende:
lengte is al probleem, mensen van die lengte hebben moeite om door de G-test te komen. Ten tweede zijn je ogen echt niet te best. Ik denk dat je weinig kans hebt, maar proberen is gratis dus zou zeggen het is een gokje waard.
Met HAVO mag je trouwens geen rechten doen, daar heb je toch echt VWO voor nodig.
Wie niet waagt wie niet wint. Motivatie is het belangrijkst. Helivliegers gaan plusminus een jaar naar de USA (type-afhankelijk), F16 vliegers plusminus 2 jaar.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 10:21 schreef Smacher het volgende:
Het is één van de uitputenste opleiding die je maar kan bedenken.. je gaat geloof ik een jaar naar US,, voor een opleiding.. en je moet alleen met dikke voldoendes halen,, en geen 6 of 7.. dus je moet echt van goeie huizen komen om dat alllemaal te halen..
Dus ik zou maar goed gaan nadenken of het allemaal haalbaar is,, en dat je veel moeite voor moet doen en uiteindelijk het toch niet haalt.....
Doet me denken aan Idols..
Laat je droom varen.. want het word toch niks...
Het gaat vooral om de lengte van je rug en je bovenbenen; bij twijfel ga je gewoon een keer passen.quote:Op maandag 25 augustus 2008 23:56 schreef Tomm90 het volgende:Over mezelf:
18 jaar
1.90 - 1.94 meter (weet het niet 100% zeker, ook geen meetlint thuis)
Vrij lange benen naar verhouding. (heb gehoord dat dit ook nog invloed heeft?)
Naar mijn idee, uitgegroeid![]()
Wanneer ik ergens gemotiveerd voor ben, leer ik snel en makkelijk. Voor school doe ik eigenlijk al vrij weinig en toch ga ik met ruime voldoendes over. Mijn enige probleem is Nederlands. Maar dat is sinds wat bijles ook al aanzienlijk verbeterd.quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 10:21 schreef Smacher het volgende:
Het is één van de uitputenste opleiding die je maar kan bedenken.. je gaat geloof ik een jaar naar US,, voor een opleiding.. en je moet alleen met dikke voldoendes halen,, en geen 6 of 7.. dus je moet echt van goeie huizen komen om dat alllemaal te halen..
Dus ik zou maar goed gaan nadenken of het allemaal haalbaar is,, en dat je veel moeite voor moet doen en uiteindelijk het toch niet haalt.....
Het werkt als volgt;quote:Op zondag 31 augustus 2008 16:44 schreef SolDat het volgende:
Hoe zit het eigenlijk met de Nederlandse Transport/Verkenning/Aerial refuell vliegtuigen?(C-130H's, DC-10 etc.)
Aangezien ik wel vaker hoor: "Als je niet geschikt bent als F-16 piloot kan je nog altijd goedgekeurd worden als Helikopter piloot", maar nooit hoor je iets over de pilotenopleiding van deze toestellen, of worden die niet door de KLu opgeleidt?
quote:Functiesoort: Vliegen
Jachtvlieger of Helikoptervlieger, van tevoren weet je niet welke van de twee het wordt. Dat bekijken we samen tijdens je vliegopleiding. Het is ondermeer afhankelijk van je aanleg en voorkeur, maar ook van de behoefte van de Luchtmacht.
Heeft mij altijd al gefascineerd.quote:Op zondag 31 augustus 2008 17:42 schreef Esses het volgende:
Jawel, maar dat wil toch niemand? Zo'n ding vliegen ;-)
Er word bij defensie immers altijd over de "gevechts"functies gepraat.
Dus het valt onder Jachtvlieger?quote:Functiesoort: Vliegen
Jachtvlieger of Helikoptervlieger, van tevoren weet je niet welke van de twee het wordt. Dat bekijken we samen tijdens je vliegopleiding. Het is ondermeer afhankelijk van je aanleg en voorkeur, maar ook van de behoefte van de Luchtmacht.
Je wordt gekeurd voor de functie vlieger, en alleen bij uitzondering kan je door de keuring komen met een stempeltje dat je niet geschikt bent voor f-16 (bijvoorbeeld te lange beentjes).quote:Op zondag 31 augustus 2008 16:44 schreef SolDat het volgende:
Hoe zit het eigenlijk met de Nederlandse Transport/Verkenning/Aerial refuell vliegtuigen?(C-130H's, DC-10 etc.)
Aangezien ik wel vaker hoor: "Als je niet geschikt bent als F-16 piloot kan je nog altijd goedgekeurd worden als Helikopter piloot", maar nooit hoor je iets over de pilotenopleiding van deze toestellen, of worden die niet door de KLu opgeleidt?
Maak je geen zorgen, de militairen op Nieuw Milligen zijn heel aardigequote:Op woensdag 17 september 2008 22:23 schreef hoogvlieger het volgende:
ben vanavond gebeld om een afspraak te maken voor een voorlichtingsavond van de KLu. Omdat ik geintreseerd ben in de functie officier luchtverkeersleiding moet ik hiervoor naar Nieuw Milligen toe. Iemand ervaring met zo'n avond?
Niet alleen in de T-38, ook in andere vliegtuigen. Ik heb er verschillende mogen "passen". De A-10A is berucht krap. Nou ben ik belachelijk lang (2.02m), maar in de A-10 kon ik alleen maar "zitten" als ik mijn knieën zo'n beetje tegen mijn borst had. De F-16 heeft daarmee vergeleken een zee van ruimte, maar de onderkant van de console laat voor iets langere benen geen enkele ruimte voor je knieschijven. Hetzelfde bij de F-15, terwijl de F-18 weer wel ruim is. Uiteindelijk deed ik mijn vlucht in een CT-133 (de Canadese T-33), die vreemd genoeg (het toestel stamt uit midden jaren 40) nog comfottabeler zat dan de gemiddelde gezinsauto.quote:Op dinsdag 23 september 2008 09:51 schreef Lightning_NL het volgende:
Dat is absoluut niet zo Borovan. Je ogen moeten goed zijn. Maar zo'n kritiek punt is het echt niet. Er is zoveel waar je lichamelijk aan moet voldoen. En als je te lang bent, heb je ook een grote kans dat je bovenbenen te lang zijn. Het gaat dus om lichaamsverhoudingen. Als je bovenbenen te lang zijn, zou je je knieen verbrijzelen bij een eventuele eject op de T38.
Ik ken de T-38 cockpit niet. Althans: niet hands-on, maar ik gok dat de NF-5B ruwweg hetzelfde is. Qua ruimte voor je knieën is die vergelijkbaar met de F-16.quote:Op dinsdag 23 september 2008 20:54 schreef Lightning_NL het volgende:
Ja ok, maar bij de keuring voor de luchtmacht gaat het dus om lengte, en dan vooral de lengte van je bovenbenen, zoals eerder gezegd, voor de eject op de T38.
Het gaat inderdaad om de eject, maar niet om de rand van het dak. Het gaat om het raken van de onderkant het dashboard. Trust me: ik mocht om die reden niet mee met een F-16. Een F-16 heeft namelijk die rand niet. Bovendien zit hij bij de andere vliegtuigen ver genoeg naar voren.quote:Op dinsdag 23 september 2008 23:27 schreef Lightning_NL het volgende:
Het gaat zoals al eerder gezegd om de eject, waarbij de knieen van iemand met te lange bovenbenen de voorste metalen rand van de koepel zouden raken.
Bij een T-38 wordt alleen het deel van de canopy direct boven je afgegooid, bij de F-16 het hele ding. Logisch natuurlijk omdat dat één geheel is. Mensen worden ook geselecteerd op of ze in een T-38 passen, niet of ze in een F-16 passen.quote:Op dinsdag 23 september 2008 23:55 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Het gaat inderdaad om de eject, maar niet om de rand van het dak. Het gaat om het raken van de onderkant het dashboard. Trust me: ik mocht om die reden niet mee met een F-16. Een F-16 heeft namelijk die rand niet. Bovendien zit hij bij de andere vliegtuigen ver genoeg naar voren.
Aangezien ik zelf geen vlieger was heb ik alleen ervaring met de backseat. Op de F-'teen' serie heb je dan een integraal af te werpen dak, van voor naar achter. Hetzelfde op de CT-133 (T-33) en de Hawk T.1. Als je 'uitstapt' kom je alleen de console tegen, canopy is (als het goed is) allang weg. Je bent je knieën alleen kwijt vanwege de console. In de achterste cockpits van de F-4 en de F-5B (vergelijkbaar met de T-38), die wel gescheiden cockpitdaken hebben, vormen de dashboards van de cockpit één lijn met de canopyrand. Dat is ook logisch, want je wilt de dashboards niet net buiten het bereik van de crew hebben, maar juist zo dichtbij mogelijk. Ik kan werkelijk geen enkele reden verzinnen waarom het voorin anders zou zijn.quote:Op vrijdag 26 september 2008 16:53 schreef Nobu het volgende:
[..]
Bij een T-38 wordt alleen het deel van de canopy direct boven je afgegooid, bij de F-16 het hele ding. Logisch natuurlijk omdat dat één geheel is. Mensen worden ook geselecteerd op of ze in een T-38 passen, niet of ze in een F-16 passen.
om precies te zijn duurt het ongeveer 2 seconde voordat jij aan je parachute hangt als piloot zijnde.quote:Op zaterdag 27 september 2008 12:18 schreef RonaldV het volgende:
Nou moet ik wel zeggen dat je het verschil niet zult merken: een bail-out (vanaf ontsteking tot boven de staart zijn) kost alles bij elkaar een halve seconde of zo. Da's veel te kort om te merken of je door de console of door de windscreen geraakt wordt, en het resultaat is hetzelfde. De discussie is dus eigenlijk zinloos.
Dat is flink balen voor je. Voor welke functie bedoel je eigenlijk? Kan me moeilijk voorstellen dat ze opleidingsplekken hebben geschrapt.quote:Op donderdag 1 oktober 2009 11:44 schreef YorZor het volgende:
Ikzelf heb de keuringen afgelopen zomer succesvol afgerond maar werd onder het label "minder geschikt" geplakt omdat ze opleidingsplaatsen hebben moeten schrappen. Op het moment is er een wachtlijst voor de komende aantal klassen. Dus goedgekeurd betekend niets zolang je het contract niet in je handen gedrukt krijgt. Maw, I'm screwed
Voor vragen over de selectie mail/pm je maar.
respect voor die kleuters met hun grijze driewielers?quote:Op vrijdag 29 augustus 2008 19:00 schreef TheHamsterSlayer het volgende:
Je kunt het beste even het CML in Soesterberg bellen over hoe en wat, je wordt immers daar gekeurd mocht je door de eerste selectieronden heen komen. Maar voordat het zover is moet je eerst nog heel wat testen afleggen, en geloof mij maar, die zijn niet eenvoudig! Respect voor de mensen die vlieger zijn voor de luchtmacht.
Er zijn niet alleen F16-vliegers bij de Koninklijke Luchtmacht, en ja, je mag er best wel respect voor hebben als je door de selectie heen komt en de vliegeropleiding succesvol kunt afronden. Er zijn gewoon heel weinig mensen die daar capabel genoeg voor zijn, of jij dat nou wilt inzien of niet. Jij bent zelf misschien een afvaller? En aan een militair toestel 'vraag' je echt niet of ze voor je de bocht om willen gaan hoor. Ik weet niet welke films jij kijkt???quote:Op donderdag 1 oktober 2009 15:46 schreef Incolumis het volgende:
[..]
respect voor die kleuters met hun grijze driewielers?
nou nee dank je, arrogant volk is het. bovendien, ze besturen die F-16 helemaal niet, ze vragen of ze een bochtje rond mogen.
ik heb 3 jaar als F-16 onderhoudsmonteur rondgelopen op Twenthe. dat met die driewielers werd door iedereen geroepen. als je dat volk in een cafe zag, dan had je er alleen maar medelijden mee.quote:Op donderdag 1 oktober 2009 18:34 schreef Lightning_NL het volgende:
[..]
Er zijn niet alleen F16-vliegers bij de Koninklijke Luchtmacht, en ja, je mag er best wel respect voor hebben als je door de selectie heen komt en de vliegeropleiding succesvol kunt afronden. Er zijn gewoon heel weinig mensen die daar capabel genoeg voor zijn, of jij dat nou wilt inzien of niet. Jij bent zelf misschien een afvaller? En aan een militair toestel 'vraag' je echt niet of ze voor je de bocht om willen gaan hoor. Ik weet niet welke films jij kijkt???
Dat betekent alleen maar dat jij niet weet wat je allemaal moet kunnen om te vliegen. En wat is uadron?quote:Op donderdag 1 oktober 2009 23:12 schreef Incolumis het volgende:
[..]
ik heb 3 jaar als F-16 onderhoudsmonteur rondgelopen op Twenthe. dat met die driewielers werd door iedereen geroepen. als je dat volk in een cafe zag, dan had je er alleen maar medelijden mee.
het enige waar piloten goed in zijn is multitasken en uadron.
Jammer, gezien je achtergrond zou je verwachten dat je wel beter zou weten, maar helaas. Jammer ook dat het zonder enige vorm van onderbouwing komt (en nee, omdat iedereen het roept betekent het niet dat het dan ook maar zo is).quote:Op donderdag 1 oktober 2009 23:12 schreef Incolumis het volgende:
[..]
ik heb 3 jaar als F-16 onderhoudsmonteur rondgelopen op Twenthe. dat met die driewielers werd door iedereen geroepen. als je dat volk in een cafe zag, dan had je er alleen maar medelijden mee.
het enige waar piloten goed in zijn is multitasken en uadron.
mja typvautjequote:Op vrijdag 2 oktober 2009 00:07 schreef Lightning_NL het volgende:
[..]
Dat betekent alleen maar dat jij niet weet wat je allemaal moet kunnen om te vliegen. En wat is uadron?
wij moesten het vaak opruimenquote:Op vrijdag 2 oktober 2009 08:30 schreef RonaldV het volgende:
NIet dat het afbreken van de mess ook maar iets te maken heeft met monteurs...
Incolumis heeft wel gelijk: aircrew, en in het bijzonder piloten krijgen de gekste opmerkingen over zich heen. Een deel uit jaloezie (al ken ik heel veel aardige vliegers), een deel om ze gewoon te pesten, zodat ze ook met beide voeten op de grond blijven. 'Grijze driewieler' is nog één van de aardiger omschrijvingen trouwens. Hun vliegoveralls worden steevast 'kruippakjes' genoemd (voor wie hem niet snapt: wacht maar tot je kinderen hebt), en een majoor heb ik F-16 piloten ooit eens woedend horen omschrijven als 'soldaten in heel dure schuttersputten die ook gewoon moeten luisteren!' (wat natuurlijk in de basis klopt als een zwerende vinger).
ach er zitten echt wel goeie kerels bij hoor, ze zijn niet allemaal eikelsquote:Op vrijdag 2 oktober 2009 09:36 schreef RonaldV het volgende:
Ik denk dat dat een Twenthe probleem was dan. Ik heb op Leeuwarden nooit problemen gehad, noch met vliegers van 323, noch met 322. En met Volkel ben ik naar Italië en Canada geweest, in beide gevallen ook zonder enig probleem met vliegers. Nou ja: een Duitse Exchange piloot die nogal op zijn strepen stond.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |