Heheh, nou ik ben afgestuurd als (medisch) socioloogquote:Op zondag 30 november 2008 10:58 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Ok, het is idd iets breder dan de echt technische studies.
Ik probeer namelijk in beeld te brengen voor welk (soort) studies dit mogelijk is.
Ik kan met toch nauwelijks voorstellen dat extern promoveren ook voor studies waar in de beroepspraktijk weinig geld in om gaat (talen, sociologie, etc) het ook mogelijk is om extern te promoveren.
@Lotjeb: om welke studie/vakgebied gaat het bij jou?
Promoveren moet je never nooit voor het geld doen. Maar je salaris zal iha zeker geen 4 jaar achter liggen op je leeftijdsgenoten, en in sommige gevallen is het een vereiste voor de beter (betaalde) banen.quote:Op zondag 30 november 2008 14:59 schreef Microtechs het volgende:
Zeg stel je doet 2 studies, bent na 6-7 jaar klaar. Grijpt de kans om te promoveren. Lig je dan niet een heel eind achter qua salaris als je (fulltime) gaat werken? Ik neem aan dat als je echt fulltime gaat werken op je 29ste en hier en daar relevante ervaring hebt je niet dezelfde salaris krijgt als een 21 jarige die net begint, toch? :p
Wat als je dan nog besluit om advocaat te worden na je rechtenpromotie, weer 4 jaar een laag salaris (advocaat-stagiar)?
Ok dan, ga ik eens een keertje kijkenquote:Op zondag 30 november 2008 15:07 schreef thabit het volgende:
Ja, dat kan. Alleen als het in een hele kleine zaal is dan kan het zijn dat vanwege ruimtegebrek een uitnodiging vereist is.
Snap ik, maar ik vroeg me dus gewoon af of er een (te) groot verschil is tussen iemand die zijn 20ér jaren aan de wetenschap heeft onderworpen(extra master, postdocs) en iemand die direct aan de slag gaat. Iets met werkervaring vs diploma's.quote:Op zondag 30 november 2008 15:20 schreef thijsdetweede het volgende:
[..]
Promoveren moet je never nooit voor het geld doen. Maar je salaris zal iha zeker geen 4 jaar achter liggen op je leeftijdsgenoten, en in sommige gevallen is het een vereiste voor de beter (betaalde) banen.
Zoals al gezegd is dat niet in zijn algemeenheid te beantwoorden. Maar wat belangrijker is, is dat je van promovendi vooral zult horen dat ze het doen omdat het een "once in a lifetime experience" is, niet vanuit het oogpunt van carričre (per sé). Ik weet dat ik voldoende kan verdienen om ontspannen te leven, dat vind ik het belangrijkste wat geld betreft, evt. nog meer is mooi meegenomen maar dat ruil ik graag in voor de vrijheid om geen uitgestippeld optimaal carričrepad te volgen.quote:Op zondag 30 november 2008 15:28 schreef Microtechs het volgende:
[..]
Snap ik, maar ik vroeg me dus gewoon af of er een (te) groot verschil is tussen iemand die zijn 20ér jaren aan de wetenschap heeft onderworpen(extra master, postdocs) en iemand die direct aan de slag gaat. Iets met werkervaring vs diploma's.
Maar goed, je hebt mijn al vraag beantwoord![]()
Dit is toch gewoon extern prromoveren - een vergoeding door een werkgever?quote:Op maandag 1 december 2008 13:06 schreef Wouser het volgende:
Ben trouwens wel benieuwd eigenlijk naar het volgende. Zijn er hier namelijk ook mensen die 'promoveren' op hun zelf? Dus helemaal niet gekoppeld zijn aan een universiteit en gewoon zelf thuis werken aan hun 'promotie'?
Aangezien ik had gelezen dat je dus helemaal niet gebonden hoeft te zijn aan een universiteit. Je kunt blijkbaar thuis gewoon een proefschrift maken met je onderzoek en alle mikmak erbij en vervolgens bij de universiteit aankloppen?
Ik heb begrepen dat universiteiten het je niet in dank afzullen nemen wanneer je het doet maar het gebeurt wel.
quote:Gepromoveerden beter af op arbeidsmarkt
De toegevoegde waarde van een doctorstitel lijkt groter dan gedacht. Gepromoveerden hebben betere banen dan niet-gepromoveerde academici en verdienen gemiddeld twintig procent meer.
Volgens een vandaag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek doen gepromoveerden het goed op de arbeidsmarkt. Ze vinden even vaak werk als niet-gepromoveerden, maar hun baan heeft meestal meer aanzien. De meesten hebben een medisch of paramedisch beroep, bijvoorbeeld arts of tandarts. Een ander substantieel deel werkt in het wetenschappelijk onderwijs.
Ze verdienen aanmerkelijk beter dan niet-gepromoveerden, al hangt dat ook samen met hun gemiddeld hogere leeftijd en ruimere werkervaring. In 2004-2005 bedroeg het gemiddelde verschil in uurloon ruim twintig procent.
Het grootst is dit verschil in de promotierichting gezondheidszorg & sociale dienstverlening (33 procent), op de voet gevolgd door humanoria, sociale wetenschappen & kunst (29 procent). In de overige richtingen is het beloningsverschil tussen gepromoveerden en gewone stervelingen kleiner dan gemiddeld.
Van de ruim één miljoen academici in de beroepsbevolking die geen onderwijs meer volgen zijn er bijna zeventigduizend gepromoveerd. Het CBS leidt dit af uit de Enquętes Beroepsbevolking die in de jaren 2004 tot en met 2007 zijn afgenomen onder telkens honderdduizend personen.
Van die gepromoveerden is dertig procent vrouw, maar dat gaat veranderen: wie in 2006-2007 een doctorstitel behaalde, was in ruim veertig procent van de gevallen een vrouw.
Volgens het CBS geven de onderzoeksresultaten 'een eerste indicatie' van de arbeidsmarktpositie van gepromoveerden. Vervolgonderzoek moet meer duidelijkheid verschaffen over de meerwaarde van de doctorstitel.
Tof! Moet je nog veel doen?quote:Op dinsdag 2 december 2008 09:43 schreef SaskiaR het volgende:
Anyway, voor mij 14 januari de grote dag
Gefeliciteerd en succes met je verdediging. Wat was je onderwerp en wat ga je nu doen?quote:Op dinsdag 2 december 2008 16:38 schreef SaskiaR het volgende:
Nee, ben al helemaal klaar, alleen het feest nog regelenBen nu mijn proefschrift aan het bewerken voor 'echte' publicatie; ik hoop het bij Oxford University Press te kunnen publiceren, maar dan moet er nog flink wat aan gebeuren.
Ja, volgens mij ondergaan vrijwel alle proefschriften met een sterk technische inhoud een droevig lot, verstoffend ergens in een donker depot van een uni-bieb.quote:Op dinsdag 2 december 2008 16:50 schreef thijsdetweede het volgende:
Oh ja, alpha's schrijven echte boekenHoe gaat een echt boek dan? Mijn proefschrift heeft natuurlijk gewoon een isbn nummer etc, alleen is het nogal onleesbaar voor de leek.
Sorry, maar dit roept nogal het beeld op van een vlugge manager die met een gelikte powerpointpresentatie het publiek een probleem aanlult dat er helemaal niet is.quote:Op dinsdag 2 december 2008 20:36 schreef Spatzmann het volgende:
[..]
hehe, ja in mijn vakgebied (requirements engineering) gaat het ongeveer hetzelfde ;P al 20 jaar wordt onderkend REQUIREMENTS ZIJN BELANGRIJK. En het gaat al 20 jaar mis
quote:Op dinsdag 2 december 2008 21:24 schreef Spatzmann het volgende:
[..]
Nou dat moet ik als academicus maar eens met bronnen komen.
Standish group -- Chaos report (1995) (http://net.educause.edu/ir/library/pdf/NCP08083B.pdf)
heb geen zin om meer te zoeken op m'n vrije avond :d
Public land in the Roman Republic: an economic and social history of the ager publicus.quote:Op dinsdag 2 december 2008 17:46 schreef Shivo het volgende:
Gefeliciteerd en succes met je verdediging. Wat was je onderwerp en wat ga je nu doen?
Volgens mij had ik je al bedankt voor dit geweldige compliment, maar ik doe het graag nog een keerquote:Op dinsdag 2 december 2008 18:25 schreef keesjeislief het volgende:
[..]
Ik moet wel zeggen dat jouw proefschrift voor een semi-leek als mijn persoontje wel weer een leuke introductie in een onbekend vakgebied is.
Klinkt ook leuk. Als je een pdf'je hebt, ben ik wel benieuwd. En gefeliciteerd met de altijd lastig te verkrijgen post-doc plekjes!quote:Op woensdag 3 december 2008 09:48 schreef SaskiaR het volgende:
[..]
Public land in the Roman Republic: an economic and social history of the ager publicus.![]()
Ik ga vanaf februari voor 2 jaar in Manchester werken als postdoc (ik werk nu al voor 3 maandjes in Leicester als universitait docent).
Tof, binnenkort kunnen we een postdoc topic openen.quote:Op woensdag 3 december 2008 09:48 schreef SaskiaR het volgende:
[..]
Public land in the Roman Republic: an economic and social history of the ager publicus.![]()
Ik ga vanaf februari voor 2 jaar in Manchester werken als postdoc (ik werk nu al voor 3 maandjes in Leicester als universitait docent).
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |