en dit bracht mij op het idee om danny's favoriete, al tien jaar oude shirt te kopieren (patronen zijn er niet veel in zijn maat helaas, dus moest me behelpen met de mouw, maar hij is af en D is tevreden. Uit de resten ook nog een shirt voor Jayden gemaakt)quote:Op vrijdag 11 juli 2008 10:53 schreef E.T. het volgende:
zo.. een passend fleece-jack overnemen tot patroon valt eigenlijk best meeAlleen straks even een patroonblad pakken met het grootste herenpatroon voor de kop van de mouw, want dat krijg ik niet goed op papier zonder het jack te slopen.
kijken of ik dit weekend een tweede passend fleece-jack kan fabriceren
neem aan dat je voor swets bedoeld ?? welke maat heeft swets dan ? misschien dat ik hier nog wat groots heb liggen ? Of valt hij ook al buiten de gangbare maten ? Ik vind dat in de bladen mannenpatronen erg schaars zijn overigens.quote:Op zondag 13 juli 2008 13:16 schreef E.T. het volgende:
dat probleem met patronen in de juiste maat heb ik dus ook
vraagje, ik zit er echt over te denken om een nieuwe machine te kopen, maar wil er dan eentje die ook goed met tricot overweg kan. Waar in de beschrijving van een machine kan ik herkennen of ie goed is met tricot?
Herenconfectiemaat 64 valt niet meer onder 'gangbaar'quote:Op zondag 13 juli 2008 15:34 schreef Danny het volgende:
[..]
neem aan dat je voor swets bedoeld ?? welke maat heeft swets dan ? misschien dat ik hier nog wat groots heb liggen ? Of valt hij ook al buiten de gangbare maten ? Ik vind dat in de bladen mannenpatronen erg schaars zijn overigens.
wat betreft machine, geen idee.. ik denk dat tricot naaien niet perse aan de machine ligt of het lukt maar ook aan het soort tricot en degene die hem verwerkt (al zal het op de ene machine vast makkelijker gaan als op een andere) mijn moeder naait op een oud pfaffje en daar gaat het prima op, hier op de aldi machine ook (en de brother doet ook niet moeilijk)
daar ga ik je ook niet mee kunnen helpen vrees ik, zal nog even voor je kijken hoe 64 precies vat kwa centimeters. Danny heeft verschillende maten (net als ikquote:Op zondag 13 juli 2008 15:38 schreef E.T. het volgende:
[..]
Herenconfectiemaat 64 valt niet meer onder 'gangbaar'![]()
ik bedenk me dat je zou kunnen kijken of er misschien stretchsteken op zitten, die zijn wel handigquote:Mijn aldi-ding doet wel beroerd met tricot, dus vandaar mijn vraag. Ik heb nu een Brother op het oog dus dan zal dat wel gaan
Misshien heb je wat aan dit deze patronen? Klik of Klik . Als de links niet werken: het zijn de patronen van Simplicity, nr 4975 + 5314. Beide gaan tot maat 5XL, da's volgens mij maat 68 in herenmaat.quote:Op zondag 13 juli 2008 15:38 schreef E.T. het volgende:
[..]
Herenconfectiemaat 64 valt niet meer onder 'gangbaar'![]()
Mijn aldi-ding doet wel beroerd met tricot, dus vandaar mijn vraag. Ik heb nu een Brother op het oog dus dan zal dat wel gaan
en de zoekfunctie ook niet.quote:Op maandag 4 augustus 2008 22:47 schreef verita het volgende:
[..]
Misshien heb je wat aan dit deze patronen? Klik of Klik . Als de links niet werken: het zijn de patronen van Simplicity, nr 4975 + 5314. Beide gaan tot maat 5XL, da's volgens mij maat 68 in herenmaat.
Dit zijn goede basispatronen, die kun je als je een beetje handig bent en niet persé patroonbladen-instructies hoeft te lezen, makkelijk gebruiken en aanpassen.
Edit: links werken niet![]()
Oké, ik zal het gaan proberen. Ik kan ntuurlijk de vlieseline naknippen van het patroontje en dan op de stof strijken. en dan een naadje knippen eromheen. Of denk ik nu verkeerd... ?quote:Op woensdag 6 augustus 2008 14:37 schreef E.T. het volgende:
en als je dat te ingewikkeld vind, vlieseline ook met naad. wordt je naad wel iets dikker van, maar is niet onoverkomelijk
quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 20:17 schreef E.T. het volgende:
GKOE = Goede Kanten Op Elkaar
Volants zijn gerimpelde stroken![]()
En beleg is altijd een heel gepuzzel vind ik zelf. Ik vind 'm zo zonder mouwen al erg leuk trouwens
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |