quote:Op donderdag 3 juli 2008 11:30 schreef weasel85 het volgende:
Paspoort is besteld, rugzak krijg ik morgen binnen! Reisgids van lonely planet ook binnen, bestudeer ik binnenkort even.
Kortom, ik heb er zin in! En misschien komt er ook nog een vriendin uit amerika even meegenieten
quote:Op donderdag 3 juli 2008 09:33 schreef Blik het volgende:
wil je alleen naar het strand?? Zo ja, dan had je waarschijnlijk beter in jan/febr. kunnen gaan. Het is nu namelijk regenseizoen. Populaire bestemmingen aan zee zijn Koh Phi Phi, Koh Samui, Koh Tao, Koh Chang, Phuket etc.
Als je ook nog wat cultuur mee wilt maken kun je ook nog naar bijv. Chiang Mai.
Ik denk trouwens dat je het met 600 wel kan redden, mits je niet teveel luxe wilt. Maar wellicht is het handig om 100 of 200 euro meer als back-up te sparen voor de zekerheid. De eilanden zijn een stukje duurder dan de overige plaatsen, soms zelfs duurder dan Bangkok
Ja je merkt veel van de inflatie. Dingen zoals duiken en reizen zijn gewoon stukken duurder. Eten is ook duurder geworden. Zolang je niet dingen doet waar veel brandstof bij verbruikt wordt valt het wel mee. De benzine enzo zijn 50% omhoog gegaan.quote:Op donderdag 3 juli 2008 16:28 schreef APK het volgende:
Zou een van de locals kunnen zeggen wat de baht momenteel doet t.o.v. de euro?
XE.com en dat soort sites geven vaak een iets lagere koers.
En is er veel te merken van de inflatie?
quote:Op zaterdag 5 juli 2008 11:32 schreef bluesparkle het volgende:
Wil even klagen
Pff tickets naar Bangkok worden wel duurder zeg.
Even de prijzen van 2006 vergeleken met die van 2008/2009 de tax is van ¤110 richting de ¤300 euro gegaan...
Met 2 personen is dat bijna ¤400 verschil, daar kun je 2 weken van rondkomen op je vakantie adres...
Ik heb vorig jaar vanuit Phuket een liveaboard gedaan van 4 dagen richting Similan. Kostte me toen zo'n 30000 bath (600euro). Er zijn genoeg duikschooltjes die dergelijke trips organiseren, maar persoonlijk geef ik altijd wel de voorkeur aan Padi 5 star diveschools...quote:Op zaterdag 5 juli 2008 08:00 schreef Travelmonkey het volgende:
Weet iemand wat een duiktrip naar de similan eilanden zo'n beetje moet kosten en welke organisatie geschikt is voor duiken?
Je had moeten afdingen joh.quote:Op zaterdag 5 juli 2008 19:13 schreef niet_links het volgende:
Ik heb het voor even over de 10.000 eur gedaan voor 2 dagen. Vanuit phuket geregeld.
quote:
Wat was de koers van de baht vandaag?quote:Op zaterdag 5 juli 2008 19:32 schreef niet_links het volgende:
Foutje.. baht natuurlijk. Ik haal die dingen wel eens door elkaar
Als je vanuit Cambodja Thailand weer in komt krijg je in principe weer een nieuw visum voor Thailand van 30 dagen. Let op, dit is wel iets veranderd dan vroegâh, want toen kon dat oneindig, nu mag je in een periode van 6 maanden maximaal 90 dagen in Thailand verblijven, (dus 3x visa on arrival stamp).quote:Op zondag 6 juli 2008 02:33 schreef weasel85 het volgende:
veel plezier gizmo!
Hmm even opheldering vragen hoor!
1)Bij aankomst thailand mag je 30 dagen blijven zonder visum? (correct toch?)
2)Visum Laos is nodig
3)Visum is nodig in Cambodja
4) MAAR... als ik vanuit cambodja weer thailand in ga moét ik nu wel een visum hebben voor Thailand? (Hiervoor was ik ook ongeveer 30 dagen in Thailand geweest, zonder visum)
http://www.thaiconsulate-amsterdam.org/free_nl.asp
Vietnam 30 dagen zonder visum...
Maleisie 30 dagen zonder visum...
Thanks alvast, blijf dit verwarrend vinden
edit:
http://www.thailandreisgi(...)igratie-thailand.php
ik citeer:
"Indien u meer dan 30 dagen naar Azië gaat, maar tussentijds andere landen dan Thailand aandoet, kunt u ook op een 'visa upon arrival' het land binnen; zolang u niet langer dan 30 dagen aaneen in Thailand verblijft is dit geen probleem."
Eigenlijk hoef je dus helemaal geen visum aan te vragen voor Thailand... ?
Edit 2:
"Veel reizigers gaan op een “visa upon arrival” naar Thailand, gaan na 30 dagen even de grens over bij Laos, Burma, Cambodja of Maleisië en blijven vervolgens weer 30 dagen met hun vernieuwde “visa upon arrival”. Zo kunnen ze het erg lang uithouden… "
Heb toch gelijk...![]()
quote:Op zondag 6 juli 2008 18:22 schreef chelloboy het volgende:
Nog 2 weken dan naar Hotel Nova Lodge in Pattaya.
Ik vind het een lawaaiige kutstad met (nog) opdringerige straatverkopers en een smerig strand.quote:Op zondag 6 juli 2008 19:34 schreef chelloboy het volgende:
Weing cultuur daar haha,ik zit gewoon 2 weken in het zelfde hotel en zie daar wel of ik wat excursies gaat doen of niet.
Ik gaat er vooral heen voor het nachtleven,en is het voor mij de 1e keer dat ik er heen gaat,dus ben wel benieuwd.
En wat andere mensen ervan vinden dat ik er heen gaat,intereseert me niet zoveel het is mijn leven.
Heb al wat mensen gesproken die er al eens zijn geweest zijn, en die zeggen dat moet je een keer hebben meegemaakt,zeker als vrijgezel zijnde.
tell mequote:Op zondag 6 juli 2008 19:39 schreef APK het volgende:
[..]
Ik vind het een lawaaiige kutstad met (nog) opdringerige straatverkopers en een smerig strand.
Als je voor de vrouwen gaat: Die zijn ook op op andere locaties te vinden....
Klinkt inderdaad een beetje amateuristisch. Bij ons ging het gelukkig lekker soepel. Waarom moest je drie prikken trouwens? Thailand is toch alleen DTP en Hepatitis-A?quote:
tetanusquote:
Oh ja buiktyfus, die had ik ook al, maar kan me niet herinneren dat m'n chick die ook heeft gehad. Zal haar gele boekje er eens op nakijken.quote:Op zondag 13 juli 2008 15:31 schreef weasel85 het volgende:
[..]
tetanus
hepatites
buiktyfus
en de volgende keer nog een keer hepatitis..
quote:Op zondag 13 juli 2008 19:29 schreef Pieldeprutkarbonkel het volgende:
Word een beetje flauw van de ticket prijzen dit jaar....iemand al eens met Air Berlin vanaf Dusseldorf gevlogen en hoe was dat?
Geen idee wanneer je weg wilt, maar ik kreeg vorige week een mailtje dat Eva-Air tot 30 november voor 777¤ incl. vliegt.quote:Op zondag 13 juli 2008 19:29 schreef Pieldeprutkarbonkel het volgende:
Word een beetje flauw van de ticket prijzen dit jaar....iemand al eens met Air Berlin vanaf Dusseldorf gevlogen en hoe was dat?
*** Please note that the tickets purchased on/after 14 July 2008, the fuel surcharge will be increased with extra EUR26,00 per return ticket and as from 01 August 2008 with additional EUR50,00 (International flight) ***quote:Op maandag 14 juli 2008 01:54 schreef APK het volgende:
[..]
Geen idee wanneer je weg wilt, maar ik kreeg vorige week een mailtje dat Eva-Air tot 30 november voor 777¤ incl. vliegt.
Hoe het er met de beschikbaarheid voorstaat weet ik niet...
Op zich kun je dan het beste ergens op Sukhumvit gaan zitten, daar zitten genoeg hotels die aan je beschrijving voldoen. Daar heb ik geen suggesties voor omdat ik daar nog nooit heb gezeten. Reistijd vanaf daar zal zo'n 20 a 30 minuten zijn.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 10:33 schreef Hik het volgende:
Heeft iemand een goede tip voor een ok hotel (middenklasse) in Bangkok voor een nachtje?
We komen op dag één rond één uur 's middags aan uit NL en vliegen op dag twee om drie uur door naar Cambodja. Het zou daarom lekker zijn als we een hotelletje konden vinden dat een beetje logisch ligt ten opzichte/in de buurt van het vliegveld. Aan de andere kant vind ik het ook jammer als we ergens in zo'n steriel vliegveldhotel te zitten; het zou leuk zijn als we wel iéts van de stad zien als we aankomen.
Iemand een goed idee? Bij voorkeur met reistijden van/naar het vliegveld!
December is zeer goed te doen, alleen zijn de tickets en accomodatie (zeker rond kerstmis en oud en nieuw) dan duurder omdat het hoogseizoen is.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 16:07 schreef Frautie het volgende:
ik zit te dubben om in december richting thailand te gaan. Is dat nou een beetje te doen? We willen een beetje rondtrekken en hier en daar chillen ah strand.
Opzich vallen de reistijden vanaf elke plek in Bangkok naar het vliegveld wel mee. Voordeel van Thailand is dat taxi's goed betaalbaar zijn, en als je naar het vliegveld gaat je (meestal) over de tollway naar het vliegveld kunt. (Uiteraard kost het doorcrossen van de niet Tollway wat meer tijd).quote:Op vrijdag 18 juli 2008 10:33 schreef Hik het volgende:
Heeft iemand een goede tip voor een ok hotel (middenklasse) in Bangkok voor een nachtje?
We komen op dag één rond één uur 's middags aan uit NL en vliegen op dag twee om drie uur door naar Cambodja. Het zou daarom lekker zijn als we een hotelletje konden vinden dat een beetje logisch ligt ten opzichte/in de buurt van het vliegveld. Aan de andere kant vind ik het ook jammer als we ergens in zo'n steriel vliegveldhotel te zitten; het zou leuk zijn als we wel iéts van de stad zien als we aankomen.
Iemand een goed idee? Bij voorkeur met reistijden van/naar het vliegveld!
Ik ben bang dat de vluchtprijzen in Thailand zelf nu ook omhoog zullen gaan, Nok Air hangt ook al aan een zijden draadje, en nu blijft alleen Air Asia over.quote:Thaise prijsvechter One-Two-Go staakt vluchten
BANGKOK- De Thaise budgetmaatschappij One-Two-Go Airlines staakt na 21 juli voor een periode van drie maanden alle vluchten. Dat heeft het bedrijf zaterdag (19 juli) bekendgemaakt. De onderneming maakt al enkele maanden flinke verliezen en heeft tijd nodig voor een reorganisatie. One-Two-Go is een onderdeel van Orient Thai Airlines.
Samen beschikken de twee over een vloot die bestaat uit oudere MD-80’s en Boeing 747’s. One-Two-Go voert binnenlandse vluchten uit, terwijl de 747’s van Orient Thai op internationale routes worden ingezet.
One-Two-Go kwam in september vorig jaar in opspraak toen een MD-82 na een binnenlandse vlucht neerstortte op de luchthaven van Phuket. Bij die ramp kwamen 89 inzittenden om.
bron: www.luchtvaartnieuws.nl
Ik vlieg altijd met Air Berlin. Soort Transavia, maar dan 10 tot 12 uur. Maar het is veruit de goedkoopste, vandaar dat ik het doe. En met NS HiSpeed kan je al voor 16 euro naar Duisburg vanaf Utrecht. Ik ben deze zomer gegaan voor 650 retour incl. tax en trein.quote:Op zondag 13 juli 2008 22:56 schreef ozzietukker het volgende:
[..]Air Berlin word ook steeds duurder, en 700++ euro zijn zij niet waard. (Voor korte afstand binnen europa een topmaatschappij gezien de aan boord service van drankje + broodje, op lange afstand zou ik het in hun A330 niet volhouden, beetje principe stoelafstand transavia).
Tip, vanaf London kan je nog wel redelijk goedkoop in Thailand komen, of in ieder geval Azië. Uiteraard moet je nog wel eerst naar London, maar met de trein kan dat al vanaf 99 euro retour, of uiteraard met Easyjet / Ryanair, maar dat laatste zal qua kosten voor bagage en dan naar Heathrow niet goedkoper zijn.
Ik ken Air Berlin / LTU wel. Vroegâh waren ze nog wel goedkoop, nu is het 700++ euro.quote:Op zondag 20 juli 2008 18:54 schreef Athlon_2o0o het volgende:
[..]
Ik vlieg altijd met Air Berlin. Soort Transavia, maar dan 10 tot 12 uur. Maar het is veruit de goedkoopste, vandaar dat ik het doe. En met NS HiSpeed kan je al voor 16 euro naar Duisburg vanaf Utrecht. Ik ben deze zomer gegaan voor 650 retour incl. tax en trein.
Alleen dat lukt dus never niet in het hoogseizoen. Helaas.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |