Dit is dus de walgelijke kutmentaliteit die ik in Nederland verafschuw. Talenten moeten gepamperd worden en verlokt tot een baan in Nederland en de rest...... ach... dat zijn nog net geen beesten.quote:Nou, sowieso hebben ze dus een vol jaar de tijd.
Maar daar ging het niet om. Ik zei simpelweg dat dat niet de mensen zijn die naar het buitenland vertrekken. De 'talenten' die enorme carrieres hebben in het buitenland zijn over het algemeen niet de mensen die hier meer dan een jaar werkeloos zouden zijn geweest. Lijkt mij.
Alweer louter vanuit het ik-perspectief geredeneerd.quote:Ik vind het garanderen en uitkeren van een bestaansminimum prima hoor, graag zelfs want het scheelt een hele zooi criminaliteit en daklozen.
Iedereen wordt er toch beter van als je passend werk hebt? Leuke gedachte van je maar oh zo onrealistisch en simpel. Ervanuitgaande dat werkloosheid een hobby is. Het wordt ook altijd beweerd door mensen die zelf aan het werk zijn en niet de marteling van werkloosheid kennen. Natuurlijk kan je best een tijdje onder je niveau werken of minder verdienen maar mensen die zeer onpassend werk doen, lopen ook weer grotere kans zeer ongelukkig of ziek te worden, met alle gevolgen van dien. Dus het antwoord is, het is ieders verantwoordelijkheid dat zoveel mogelijk mensen passend werk vinden. Niemand heeft er wat aan om jou in een baan te stoppen die je absoluut niet ligt maar die je maar moest accepteren.quote:Op dinsdag 1 juli 2008 20:01 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Niemand verbied je om doorlopend te blijven solliciteren natuurlijk. Is het de verantwoordelijkheid van de regering om een passende baan voor jou te vinden? Want dan kan je de regering beter wél ook de zeggenschap over je opleiding geven en de banen voor je uit laten kiezen. Oh brave new world.
Loop niet zo te flamen manquote:Op dinsdag 1 juli 2008 20:24 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Moeten wij dan maar met z'n allen tot in de eeuwigheid blijven betalen? Ik vind het garanderen en uitkeren van een bestaansminimum prima hoor, graag zelfs want het scheelt een hele zooi criminaliteit en daklozen. Maar op een gegeven moment kan je best verwachten dat er wat voor wordt terug gedaan. Al is het maar het oppakken van een bezem en de straten gaan vegen (graag na oud en nieuw aangezien iedereen te asociaal is om z'n vuurwerkrommel op te ruimen, die rode meuk krijg je amper uit je kleren).
Ieders verantwoordelijkheid weet ik niet, maar het is inderdaad wel in ieders belang. Helemaal mee eens.quote:Op dinsdag 1 juli 2008 20:29 schreef SCH het volgende:
het is ieders verantwoordelijkheid dat zoveel mogelijk mensen passend werk vinden.
Mwach, dat valt wel mee maar eigenbelang komt er zeker wel bij kijken ja. Maar zeg nou waarom het ook de schuld van de overheid isquote:Op dinsdag 1 juli 2008 20:26 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Alweer louter vanuit het ik-perspectief geredeneerd.
Ja wat? Moet ik dan klakkeloos meegaan in een mening die ik totaal niet deel? En als je dat al flamen noemt.quote:
Nee, maar het is wel een beetje mal dat de overheid zich ertoe verplicht om iedereen een bestaansminimum te bieden, maar dat je dan er werk tegenover zou moeten stellen. Dat lijkt misschien wel logisch, maar het is het niet. Nu krijgt de burger een plicht omdat de overheid een plicht heeft.quote:Op dinsdag 1 juli 2008 20:48 schreef Dagonet het volgende:
Er is niets mis met het eisen dat als je geld van iemand wil dat er ook iets tegenover staat.
Je hoeft niet klakkeloos mee te gaan maar een beetje serieus reageren kan toch wel? Of pak jij zelf de bezem op als je ooit werkloos bent.quote:Op dinsdag 1 juli 2008 20:48 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Ja wat? Moet ik dan klakkeloos meegaan in een mening die ik totaal niet deel? En als je dat al flamen noemt..
Er is niets mis met het eisen dat als je geld van iemand wil dat er ook iets tegenover staat.
Alsof dat je meteen aan werk helpt.quote:Op dinsdag 1 juli 2008 15:45 schreef Dutch_Nelson het volgende:
Een werkloze moet naar een uitzendbureau lopen, niks overheid.
Ik wil ook best een trapje lager, ken ook veel mensen, waaronder mijn eigen partner, die al heel lang heel bewust, vele trapjes lager werken om allerlei redenen. Is geen enkel punt. Maar als de overheid zegt: meneer SCH, u gaat nu straten maken, dan pas ik. Als er gezegd wordt: u gaat een tijdje op een saai archief wat dingen uitzoeken, dan ben ik er. As simplle as that.quote:Op dinsdag 1 juli 2008 21:01 schreef ShadyLane het volgende:
Nouja, in elk geval, alle Klopkoeks ten spijt, als ik onverhoopt in een situatie kom waarin ik helaas weer het werk zal moeten doen waar ik me tien jaar geleden niet te goed voor voelde, vind ik het niet meer dan normaal dat ik me daar nu ook niet te goed voor voel. Kom op zeg, alsof ik ver verheven ben boven een schoonmaakster alleen maar omdat ik wat meer papiertjes heb?
Als de overheid mij in de gelegenheid stelt een uitkering te ontvangen zonder mij te verplichten zo'n baantje aan te nemen, dan prachtig. Kan ik in alle rust solliciteren enzo. Maar zegt de overheid: "mevrouw Lane, u heeft een jaar de tijd gehad om iets op uw verheven niveau te regelen, dat is niet gelukt, dus gaat u nu maar een trapje lager", tja weet je, dan is het niet anders. Net zoals het tien jaar terug ook niet anders was. Ik zie echt het enorme probleem niet.
Nou, zo staat het zelden in de plannen, want die zijn altijd heel algemeen. Maar in de ware werkelijkheid zijn het mensen (ambtenaren) die mensen (werklozen) proberen te helpen. Vaak nogal onhandig enzo, maar toch zelden kwaadaardig. Dus zoeken ze voor de een een baantje in een archief en voor de ander liever lekker buiten op straat met steentjes spelen. Het is ook meestal niet de bedoeling om mensen stuk te maken - wat echt heel snel gaat als je een archivaris laat stratenmaken, en vice versa.quote:Op dinsdag 1 juli 2008 21:11 schreef SCH het volgende:
Maar als de overheid zegt: meneer SCH, u gaat nu straten maken, dan pas ik. Als er gezegd wordt: u gaat een tijdje op een saai archief wat dingen uitzoeken, dan ben ik er. As simplle as that.
Ik ben wel benieuwd wanneer de eerste saillante details uitlekkenquote:Op dinsdag 1 juli 2008 19:48 schreef SCH het volgende:
Of wil je mij verplicht bij de PVV laten werken?
Wat is er mis aan straten maken dan?quote:Op dinsdag 1 juli 2008 21:11 schreef SCH het volgende:
[..]
Ik wil ook best een trapje lager, ken ook veel mensen, waaronder mijn eigen partner, die al heel lang heel bewust, vele trapjes lager werken om allerlei redenen. Is geen enkel punt. Maar als de overheid zegt: meneer SCH, u gaat nu straten maken, dan pas ik. Als er gezegd wordt: u gaat een tijdje op een saai archief wat dingen uitzoeken, dan ben ik er. As simplle as that.
Door eigen toedoen geen passende arbeid behouden; maatregel Blijvend Gehele Weigering. Is de arbeid passend? Ja, want dat schrijft deze regel; alle arbeid is na één jaar passend.quote:Op dinsdag 1 juli 2008 19:09 schreef Xith het volgende:
[..]
Inderdaad, dus weer een jaartje WW volgens dit systeem.
Aardig argument inderdaad. Indien de WW-verzekering als meer gedifferentieerd product aan kan worden geboden (iets wat binnen het huidige staats-monopolie onmogelijk is) zouden meer mensen kunnen profiteren van een WW-verzekering. En zoals ik mijn vorige post beschreef is het vinden van een goede baan/werk belangrijk voor het op peil houden van het niveau waarop men arbeid kan verrichten. Dat kan zelfs fysiologisch onderbouwd worden, hersenen kunnen worden getraind (wat dus ook zijn weerslag heeft in fysieke beroepen! ook daar zorgen de hersenen voor de aansturing van spieren).quote:Op woensdag 2 juli 2008 04:27 schreef kraaksandaal het volgende:
Jarenlang heb ik betaald aan WW, nu heb ik na 2 jaar eigen bedrijf gestopt en tsja daar sta je dan als goedwillende burger, geen WW hoor.
De WW is geen verzekering.quote:Op woensdag 2 juli 2008 04:19 schreef Bolkesteijn het volgende:
Een werkloosheidsverzekering [blabla]
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |