Je zegt het zelf al. Als ze goed genoeg zijn doet niemand er moeilijk over.quote:Op donderdag 29 mei 2008 23:27 schreef VoreG het volgende:
Z'n PSV verleden zal me mn reet roesten, ik kan die Ooijer gewoon niet uitstaan.
Enige club waarvan je geen oud-spelers moet halen is Feyenoord, maar dat zijn doorgaans toch al afdankertjes. Van Persie is overigens een uitzondering, dat is een held
Ik vergelijk Van Persie niet met Ooijer hoor!quote:Op vrijdag 30 mei 2008 00:44 schreef De_Ananas het volgende:
[..]
Je zegt het zelf al. Als ze goed genoeg zijn doet niemand er moeilijk over.
quote:Kluivert zegt gelijk 'ja' tegen Ajax
Door ROGIER DEELSTRA
ZEIST - Patrick Kluivert blijft solliciteren naar een terugkeer bij Ajax. De spits zou direct 'ja' zeggen bij een aanbieding van zijn oude liefde, ook als het om een stageplaats als trainer zou gaan.
,,Als Ajax belt, zeg ik 'ja'. Dat is zeker,'' aldus Kluivert in een interview met de supportersvereniging van Ajax, dat op Ajaxlife TV is uitgezonden. ,,Maar dan moeten ze wel bellen."
Kluivert stond afgelopen seizoen in Frankrijk bij Lille, maar kwam door blessures weinig in actie. Hij kreeg dan ook geen contractverlenging.
Is het niet als voetballer, dan zou de Amsterdammer (31) ook een stage op trainingscomplex De Toekomst aangrijpen. ,,Natuurlijk is AZ ook een optie, want ik ken Louis van Gaal goed. Maar het liefst ga ik zeker bij Ajax stage lopen."
De oud-international, die twee zoontjes in de Ajax-jeugd heeft rondlopen, zegt verder het niet eens te zijn met de kritiek op de jeugdopleiding van de club. ,,Ik heb het niveau gezien waarin mijn kinderen spelen... Petje af hoor."
Kluivert ging verder in op de sportieve problemen van de laatste jaren. ,,Ajax moet Ajax weer worden, weer lekker gaan voetballen en niet te veel op de beurs gaan rommelen. Het moet weer een echte voetbalclub worden, zoals in De Meer en dan komt alles goed."
Het beste nieuws sinds jaren....DE redding voor Ajax. We komen er wel weer bovenop.quote:FIFA bepaalt: 'Vanaf 2012 geldt 6+5-regel'
De FIFA heeft tijdens een congres in Sydney met een enorme meerderheid besloten het 6+5-voorstel van voorzitter Josep Blatter te aanvaarden. Vanaf 2012/13 moet de omstreden regel in werking gaan.
Blatter en de FIFA willen een beperking van het aantal buitenlanders dat uitkomt in een elftal. Van de elf spelers die per ploeg op het veld staan, moeten er minimaal zes afkomstig zijn uit het land van de club.
'Het congres stemde met een overweldigende meerderheid, met 155 stemmen voor en vijf tegen. Bedankt voor de bescherming van het voetbal', vertelde de preses vanuit Australië.
De regel zal in Europa niet kunnen worden toegepast, kondigde de Europese Commissie al aan. De Europes Unie heeft immers bepaald dat er een vrij verkeer is van werknemers binnen de grenzen van de EU. Een beperking van het aantal buitenlandse spelers is volgens de EU 'illegaal'.
Blatter zou zich echter niet zo maar gewonnen willen geven. Op 5 juni heeft hij een onderhoud met vertegenwoordigers van de EU. 'Of het illegaal is? Voor wie? Als er een wet is, dan kan een wet worden gewijzigd.'
Vanaf 2012/13 moet de omstreden regel in werking gaan. En in het seizoen 2001/11 moet er een eerste stap worden gemaakt en moeten er minimaal vier spelers uit eigen land worden opgesteld. In 2011/12 zal er een 5+6-regel van kracht zijn.
Jammer dat het nog 4 seizoenen duurt...quote:Op vrijdag 30 mei 2008 09:54 schreef Sethje het volgende:
[..]
Het beste nieuws sinds jaren....DE redding voor Ajax. We komen er wel weer bovenop.
Daar kun je toch naar toe werken nu. Op de lange termijn is deze maatregel heel belangrijk voor een club als ajaxquote:Op vrijdag 30 mei 2008 09:55 schreef Breach het volgende:
[..]
Jammer dat het nog 4 seizoenen duurt...
Dan kan meteen de hele B-jeugd (met oa Rodney Sneijder) in Ajax1 spelenquote:Op vrijdag 30 mei 2008 09:55 schreef Breach het volgende:
[..]
Jammer dat het nog 4 seizoenen duurt...
Zouden het ongeluk en de verdenking in de verkrachtingszaak er niet mee te maken hebben gehad dat Kluivert uit Nederland vertrok?quote:Op vrijdag 30 mei 2008 09:58 schreef Pritt het volgende:
Ga nou eens weg met die Kluivert meuk.
Die kerel verliet Ajax veel te jong voor een hoop geld.
Zo'n grote held is het ook weer niet
Maar goed misschien lagen de meeste toen nog in een luier.
Inderdaad. Blatter blaast wel hoog van de toren, maar de wetgeving is nu eenmaal tegen.quote:Op vrijdag 30 mei 2008 09:57 schreef sjimz het volgende:
Eerst maar eens zien dat het in Europa ook daadwerkelijk wordt ingevoerd.
Ik denk dat dit wel een rol heeft gespeeld ja.quote:Op vrijdag 30 mei 2008 10:02 schreef HeinekenAFCA het volgende:
[..]
Zouden het ongeluk en de verdenking in de verkrachtingszaak er niet mee te maken hebben gehad dat Kluivert uit Nederland vertrok?
Als stagiaire kan inderdaad. Maar waarom dan ook geen prestatie-contract? Als je hem er toch rond hebt lopen, kun je hem net zo goed nog even mee laten trainen. Niet geschoten is altijd misquote:Op vrijdag 30 mei 2008 10:40 schreef koningdavid het volgende:
Kluivert halen!
... als stagiaire dan he. Kluivert had praktisch een volmaakte techniek, volgens mij kan hij onze spitsen echt wel het nodige bijbrengen. Bij PSV zag je ook dat gasten als Afellay aangaven dat ze enorm veel van Kluivert hebben geleerd.
Als Kluivert, Bergkamp en Van Basten bijvoorbeeld Castillion (B1) even onder handen nemen heb je over 2 jaar een topper, kan niet anders.
Nou, nou, een beetje nuance is wel op zijn plaats. Natuurlijk zouden ze fantastische leermeesters kunnen zijn, maar het is altijd afwachten hoe bepaalde jongens dingen wel of niet oppikken. Sommige zijn nu eenmaal meer te beinvloeden dan anderen. En los daarvan moet je ook nog een flinke dosis talent hebben natuurlijk. Kluivert en Bergkamp kunnen mij best trainen, maar toch zal ik niet veel verder komen dan het plaatselijke zondagmiddag-bierteam.quote:Op vrijdag 30 mei 2008 10:40 schreef koningdavid het volgende:
Als Kluivert, Bergkamp en Van Basten bijvoorbeeld Castillion (B1) even onder handen nemen heb je over 2 jaar een topper, kan niet anders.
Dat is voor jou al een hele verbetering.quote:Op vrijdag 30 mei 2008 10:47 schreef Blight het volgende:
[..]
Nou, nou, een beetje nuance is wel op zijn plaats. Natuurlijk zouden ze fantastische leermeesters kunnen zijn, maar het is altijd afwachten hoe bepaalde jongens dingen wel of niet oppikken. Sommige zijn nu eenmaal meer te beinvloeden dan anderen. En los daarvan moet je ook nog een flinke dosis talent hebben natuurlijk. Kluivert en Bergkamp kunnen mij best trainen, maar toch zal ik niet veel verder komen dan het plaatselijke zondagmiddag-bierteam.
Kluiverts techniek komt van zijn talent, als je dat niet hebt kan Kluivert het je ook niet aanleren. Hij heeft veel spelinzicht, ervaring en een uitstekende wedstrijdmentaliteit. Daar kunnen andere wat van leren, maar van zijn techniek niet. Daar kunnen ze alleen maar ademloos naar kijken en bescheiden van worden.quote:Op vrijdag 30 mei 2008 10:40 schreef koningdavid het volgende:
Kluivert halen!
... als stagiaire dan he. Kluivert had praktisch een volmaakte techniek, volgens mij kan hij onze spitsen echt wel het nodige bijbrengen.
Ik weet het wel zekerquote:Op vrijdag 30 mei 2008 10:35 schreef Houniet het volgende:
[..]
Ik denk dat dit wel een rol heeft gespeeld ja.
Wat begrijp je niet aan het woord prestatie-contract?quote:Op vrijdag 30 mei 2008 10:59 schreef Breach het volgende:
Kluivert nu een contract aanbieden zou de domste actie van deze eeuw zijn. Nog erger dan Kuffour, Roger en Urzaiz bij elkaar. Kom op gasten, Kluivert heeft veel voor Ajax en Oranje betekend, hij was een geweldenaar in de periode 1997 tot 2001 maar nu is het gewoon helemaal niks meer. En dan zou ie (omdat ie ooit goed was) nu terug moeten komen
Mwa, Heitinga was gisteren ook niet super, net als van der Vaart. Van mij mag De Zeeuw komen. Een beetje concurrentie zou Gabri ook goed doenquote:Op vrijdag 30 mei 2008 11:02 schreef Urquhart het volgende:
Die De Zeeuw vond ik gisteren ook tegenvallen, ik weet nu niet of ik blij met de eventuele komst van hem moet zijn.
Ik begrijp je heel goedquote:Op vrijdag 30 mei 2008 11:17 schreef HeinekenAFCA het volgende:
[..]
Wat begrijp je niet aan het woord prestatie-contract?
Inderdaad geweldig nieuws, alleen jammer dat het zoals gezegd nog 4 jaar duurt. Maar voor Ajax kan dit een enorm goede ontwikkeling zijn, de jeugdopleiding wordt extra waardevol en spelers zullen minder snel worden weggekocht.quote:Op vrijdag 30 mei 2008 09:54 schreef Sethje het volgende:
[..]
Het beste nieuws sinds jaren....DE redding voor Ajax. We komen er wel weer bovenop.
idd. Vooral met de B1 voor de deur die over 4 jaar toch wel in het 1ste moeten spelen is dit geweldig nieuws. Spelers zullen niet makkelijk naar het buitenland vertrekken, geweldig nieuwsquote:Op vrijdag 30 mei 2008 09:54 schreef Sethje het volgende:
[..]
Het beste nieuws sinds jaren....DE redding voor Ajax. We komen er wel weer bovenop.
Voorlopig lijkt het erop dat Ajax net zo hard aan de bak kan als iedere andere club. Denk niet dat er volgend jaar veel Nederlanders in de basis zullen staan.quote:Op vrijdag 30 mei 2008 11:55 schreef devv05 het volgende:
[..]
Inderdaad geweldig nieuws, alleen jammer dat het zoals gezegd nog 4 jaar duurt. Maar voor Ajax kan dit een enorm goede ontwikkeling zijn, de jeugdopleiding wordt extra waardevol en spelers zullen minder snel worden weggekocht.
Heel de B1 staat over 4 jaar in het eerste?quote:Op vrijdag 30 mei 2008 11:59 schreef toma het volgende:
idd. Vooral met de B1 voor de deur die over 4 jaar toch wel in het 1ste moeten spelen is dit geweldig nieuws.
Het mag niet ivm de Europese wetten. Gaat niet door dus en zoals DAM al een keer aangaf, de buitenlandse clubs gaan dan gewoon tieners halen bij clubs zoals Ajax om ze als ''autochtoon'' te kwalificeren.quote:Op vrijdag 30 mei 2008 11:55 schreef devv05 het volgende:
[..]
Inderdaad geweldig nieuws, alleen jammer dat het zoals gezegd nog 4 jaar duurt. Maar voor Ajax kan dit een enorm goede ontwikkeling zijn, de jeugdopleiding wordt extra waardevol en spelers zullen minder snel worden weggekocht.
Wat een kolder inderdaadquote:Op vrijdag 30 mei 2008 12:03 schreef TerroRobbie het volgende:
[..]
Heel de B1 staat over 4 jaar in het eerste?
Laat maar komen.quote:Spelersadviseur Vlado Lemic trachtte medio maart Benfica-verdediger Luisão (foto, rechts) voor elf miljoen euro aan PSV te slijten. Toen algemeen directeur Jan Reker zijn bedenkingen daarbij koesterde, kregen de twee woorden. De ruzie was de apotheose van een maandenlang sluimerend wederzijds wantrouwen tussen twee kampen op de Herdgang, blijkt uit een reconstructie van het Eindhovens Dagblad.
Lemic kreeg in zijn poging om Luisão naar PSV te transfereren de steun van technisch manager Stan Valckx en scout Piet de Visser. Reker en de scouts hadden de veel goedkopere Francisco Rodriguez op het oog, wiens komst werd getorpedeerd door De Visser en, in tweede instantie, Valckx. Aanvankelijk was Valckx nog lovend over de Mexicaan. ‘Maar binnen een dag sloeg Stan honderdtachtig graden om en was Rodriguez niet meer goed genoeg,’ stelt een getuige.
Valckx, die eerder deze maand op non-actief werd gesteld, verdedigt zich: ‘Piet vond hem niet snel genoeg en na meerdere beelden te hebben gezien, ontstonden bij mij ook twijfels. Ook Sef Vergoossen was niet overtuigd. Het was drie tegen drie: daarna heeft Reker hem nog bekeken. Die was ook niet erg overtuigd. Daarom hebben we op dát moment besloten hem niet te nemen. Met Luisão zouden we een speler in huis hebben gehaald van absoluut topniveau.’
Luisão, een 22-voudig Braziliaans international, werd onlangs in verband gebracht met Ajax.
Eerder deze week werd gemeld dat er deze week een beslissing zou komen, ja.quote:
Ja in de B1quote:Op vrijdag 30 mei 2008 13:01 schreef Urquhart het volgende:
Een speler als Emnes hebben we in de jeugd toch ook wel rondlopen?
Net zoals vroegah. 8 van de 11 spelers Ajaciedquote:Op vrijdag 30 mei 2008 13:17 schreef Urquhart het volgende:
[..]
Mooi he die B1Het Nederlands elftal van de toekomst
quote:PSV, AZ en Ajax nemen plaats in de ECA
Begin dit jaar werd al bekend dat de G14 opgeheven zou worden en over zou gaan in de European Clubs Association (ECA). De afgelopen maanden werd achter de schermen hard gewerkt om het nieuwe orgaan vorm te geven. Namens Nederland zullen PSV, AZ en Ajax in de ECA plaatsnemen.
Nederland met drie clubs
De ECA bestaat uit de 104 grootste clubs in Europa. De grootste landen mogen vijf clubs afvaardigen, drie minder grote landen vier clubs en vijf landen - waaronder Nederland - drie clubs. Die clubs worden uitgenodigd op basis van de Europese resultaten in de afgelopen vijf seizoenen. PSV heeft in die seizoenen de meeste punten behaald, gevolgd door eerst AZ en daarna Ajax. Het maakt daarbij niet uit of de punten in de UEFA Cup of UEFA Champions League zijn behaald. Op 7 en 8 juli komen de clubs van de ECA voor het eerst bij elkaar, in het Zwitserse Zürich. Karl-Heinz Rummenige, sinds 2002 voorzitter van FC Bayern München, is benoemd tot eerste voorzitter van dit nieuwe Europese orgaan.
Die hebben minder gepresteerd in Europa, dus die mogen niet mee doenquote:Op vrijdag 30 mei 2008 13:50 schreef Rossoneri het volgende:
[..]
Waar is Feyenoord, toch een grotere club als AZ dunkt me.
Hij wordt door meerdere toch wel hoog aangeschrevenquote:EK - John Motson: 'Huntelaar wordt smaakmaker EK'
De befaamde Engelse voetbalcommentator John Motson, onder meer bekend van het stemgeluid in de FIFA-games, tipt Klaas-Jan Huntelaar (foto, links) als ‘one to watch’ op het EK.
De BBC vroeg het complete team voetbalexperts de eindwinnaar en de sterspeler van het EK te voorspellen. Acht van de vijftien kenners opteren voor Duitsland als kampioen, een sextet gaat voor Spanje (onder wie Gary Lineker) en Jonathan Pearce voorziet een Portugese eindzege.
Behalve Motson denken Steve Wilson en Jacqui Oatley dat Huntelaar de EK-vedette wordt. De Ajacied is de enige Nederlander die in deze rubriek wordt genoemd. (MA)
quote:Ook Uni Wageningen gaat Ajax helpen
Ajax heeft de hulp ingeroepen van twee universiteiten. Met de steun van de Vrije Universiteit (VU) en Wageningen Universiteit moet het Ajax Football Centre gestalte krijgen. Een 'innoverend, toonaangevend voetbalkennisinstituut' zal verrijzen op het sportpark De Toekomst in Amsterdam. Naast de VU en Wageningen zullen binnen drie weken nog enige kennisinstituten hun medewerking toezeggen, verwachten de Amsterdammers.
Het centrum zal niet uitsluitend voor Ajax beschikbaar zijn; het is de bedoeling dat ook niet-leden er voor behandeling van blessures en voedingsadviezen terechtkunnen. Met de VU - het medisch centrum van de universiteit is al bij de behandeling van Ajax-blessures betrokken - zijn al afspraken gemaakt.
De VU ontwikkelt programma's voor spiertraining en coaching. Maar een veel bredere lijn is goed mogelijk, zegt decaan Peter Beek van de faculteit Bewegingswetenschappen. Wageningen staat de voetbalclub waarschijnlijk terzijde op het gebied van voeding. Concreet betekent de samenwerking met de VU dat spierfysioloog Jo de Ruiter de maximale capaciteit van de spelers meet en dan bekijkt hoeveel daarvan onbenut blijft. Daarna kan de fysioloog een trainingsprogramma op maat verstrekken.
Verder schuift Beek Jos de Koning naar voren als man met veel expertise op het gebied van schaatscoaching. Hij kan die toepassen op de voetbalwereld. De Koning is een leerling van wijlen Gerrit Jan van Ingen Schenau, die met de uitvinding van de klapschaats voor een heuse revolutie zorgde. Beek denkt dat aan waarneming en spelinzicht van spelers via wetenschappelijke technieken veel te verbeteren valt.
"Nederland loopt een beetje achter", zegt Beek. Medewerkers van zijn faculteit zijn al in de slag met clubs als Liverpool en Everton uit de Premier League in Engeland. "Een Noorse voetbalcoach die met een computer te werk gaat, wordt hier nog steeds meewarig bekeken."
AZquote:
Precies. Eindigen volgend seizoen, en de jaren daarna, weer netjes ergens tussen plaats vier en zeven.quote:Op vrijdag 30 mei 2008 14:01 schreef PyTh het volgende:
[..]
AZ![]()
Blijf het een treurig clubje vinden.
Ze willen wel maar kunnen niet imo.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |