abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 21 mei 2008 @ 18:19:28 #51
159874 Mark_V
TAKQFKAMP
pi_58806551
quote:
Op woensdag 21 mei 2008 17:29 schreef W1ZZ het volgende:
Kaldi's koffie is niet winkelgebrand maar wordt gebrand door Smit & Dorlas (wel naar recept van Kaldi). Dus dat betekent fabrieksbranden en regelmatige kwaliteitscontrole. Gelukkig ligt het wel snel genoeg in de winkel
Kan je iets meer vertellen over de melanges van de Kaldi? Wat voor bonen zitten er bijv. in die Sicilian blend? En is die Kaldi-blend eigenlijk wat? Voor Kaldibegrippen is hij nog redelijk goedkoop (ik vind Kaldi eigenlijk maar duur met hun bonen, ze zitten een dikke anderhalve euro per 250 gram boven de SL, wat toch wel hun concurrent is)

Hmmm, ik kan de OP niet meer bewerken, kan Muck mij daar extra schrijfrechten voor geven of hoe werkt dat hier?
pi_58806691
Over de blends kan ik je helaas weinig vertellen, dat is een beetje het geheim van het hoofdkantoor i.s.m. Smit&Dorlas. De Sicilian is 90% arabica en 10% robusta waardoor ik 'm voor espresso een beetje te scherp vind maar voor capp issie wel lekker. De Kaldi Blend is rather bland vind ik persoonlijk.

Over de prijs van Kaldi vs. SL: je hebt gelijk de prijzen van Kaldi liggen hoger. Maar bij ons krijg je versere koffie waarvan je precies op de verpakking kunt zien wanneer ie is gebrand en je krijgt 'm in gesealde zakken. Bij SL krijg je koffie uit een grote trechter die er al ik weet niet hoe lang in zit en je krijgt het vervolgens in een papieren zakje dat lekker lucht binnenlaat. Dus we zijn duurder dan SL maar daar krijg je imo ook wat voor terug. Overigens zijn we altijd nog weer goedkoper dan Illy
"The sunshine bores the daylights outta me!"
  vrijdag 23 mei 2008 @ 18:21:33 #53
138781 faberic
Ik snap er niks van
pi_58862246
Sorry voor die post, ik dacht niet na.
Maargoed.
Hier heb ik wat plaatjes van mijn nieuwe (tweedehands weliswaar) machine, de la Pavoni Professional!



Een vergelijking. De portafilter van La Pavoni en die van Isomac Zaffiro (E61 groep).


In het begin denk je: Die portafilter van La Pavoni is speelgoed, het is fischer-price, het slaat nergens op. Na een paar weken denk je: Die portafilter van de E61 groep is veel te groot en lomp.

Ik had wel wat problemen met de machine. Hij lekte, dus ik heb wat vervangende pistonringen moeten bestellen.
Inclusief die ringen, de tamper en het apparaat heeft het me 260 euro gekost. Ik ben er enorm blij mee, het is leuk om te doen en het kost nauwelijks meer tijd dan met een normale machine. Het voelt gewoon goed om zelf je espresso te persen.

De kwaliteit van de espresso wordt steeds beter, het verschilt alleen wel vaak tussen lekker en verschrikkelijk goed.
- Als een wijs man een goede reden heeft het woord te voeren houdt hij moeiteloos een goed betoog.
- You can say that again
  vrijdag 23 mei 2008 @ 18:25:03 #54
112545 Muck
Meine Sprache: International
pi_58862330
quote:
Op vrijdag 23 mei 2008 18:21 schreef faberic het volgende:
Sorry voor die post, ik dacht niet na.
Ach, ik keek naar je ondertitel en wist genoeg
It's al boa it's all good it's all bueno benne bon, let's go!
  vrijdag 23 mei 2008 @ 18:25:34 #55
138781 faberic
Ik snap er niks van
pi_58862340
De eerste met een Senseo Avatar heeft zich al gemeld, ik denk dat we toch weer terugmoeten naar Barista. In elk geval geen "koffie", dat is té multi-interpretabel.
- Als een wijs man een goede reden heeft het woord te voeren houdt hij moeiteloos een goed betoog.
- You can say that again
  vrijdag 23 mei 2008 @ 18:38:52 #56
112545 Muck
Meine Sprache: International
pi_58862646
quote:
Op vrijdag 23 mei 2008 18:25 schreef faberic het volgende:
De eerste met een Senseo Avatar heeft zich al gemeld, ik denk dat we toch weer terugmoeten naar Barista. In elk geval geen "koffie", dat is té multi-interpretabel.
Ach, dat is alleen zijn avatar maar, verder is OA een schatje
It's al boa it's all good it's all bueno benne bon, let's go!
  vrijdag 23 mei 2008 @ 19:13:56 #57
112339 MPG
Slaverplaatser / Koffiemanager
pi_58863413
quote:
Op vrijdag 23 mei 2008 18:38 schreef Muck het volgende:

[..]

Ach, dat is alleen zijn avatar maar, verder is OA een schatje
Stiekem wilt OA niks liever dan de beste koffie leren kennen
Als hij hier nou een warm welkom krijgt, ruilt ie zijn avatar vanzelf in
KSC JUBILEUM topic
"Sleep: A completely inadequate substitute for caffeine"
#TeamHumbug
Heeft patent op Mosterd-Maaltijd situaties
  vrijdag 23 mei 2008 @ 21:07:22 #58
97745 Thorical
finding a way
pi_58865884
Ik wil ook goede koffie met een snelfilter apparaat.
Wat is een aanrader? Ik heb 's morgens geen zin om me bezig te houden met een espresso.
  vrijdag 23 mei 2008 @ 21:37:10 #59
138781 faberic
Ik snap er niks van
pi_58866690
quote:
Op vrijdag 23 mei 2008 21:07 schreef Thorical het volgende:
Ik wil ook goede koffie met een snelfilter apparaat.
Wat is een aanrader? Ik heb 's morgens geen zin om me bezig te houden met een espresso.
Koop eerst een goede molen, enige advies wat er is.
- Als een wijs man een goede reden heeft het woord te voeren houdt hij moeiteloos een goed betoog.
- You can say that again
pi_58867267
Thorical: zoals faberic al zei staat of valt alle goede koffie met een goede molen en met daarnaast verse koffie. Het probleem met een snelfilter apparaat is dat het het water niet heeft laten koken. Het makkelijkst zou zijn gewoon zo'n trechterding voor filterzakjes te kopen en daar water op schenken dat eerst gekookt heeft en daarna even een minuutje of 2 heeft kunnen afkoelen. Eventueel wat zout door de gemalen koffie heen doet ook wonderen. Maar wel weinig, je wilt natuurlijk niet dat je koffie zout gaat smaken!
"The sunshine bores the daylights outta me!"
  zaterdag 24 mei 2008 @ 15:09:53 #61
97745 Thorical
finding a way
pi_58877786
quote:
Op vrijdag 23 mei 2008 21:37 schreef faberic het volgende:

[..]

Koop eerst een goede molen, enige advies wat er is.
Ik heb zo'n Solis maestro geval niet de beste maar ik kan de maalgraad instellen. En ik koop mijn bonen iedere week versgebrand bij Wijs en zonen.
Maar ik heb het idee dat mijn koffie binnen de kortste keren gekookt is op het warmhoudplaatje van mijn Phillips koffie zetter. Daarom verwarm ik een thermoskan voor en schenk ik de koffie daarin over als die doorgelopen is.
Het helpt om er geen Zweedse koffie zooi van te maken. Maar er moeten toch snelfilter systemen bestaan die wel een smakelijke kop koffie produceren.
  zaterdag 24 mei 2008 @ 22:40:20 #62
138781 faberic
Ik snap er niks van
pi_58887142
Ik ben zelf naast espresso ook dol op French Press. Kost niet veel, en is érg lekker.
- Als een wijs man een goede reden heeft het woord te voeren houdt hij moeiteloos een goed betoog.
- You can say that again
pi_58890448
Grappig, ik ook! Heb liever French Press dan een americano!
"The sunshine bores the daylights outta me!"
  zondag 25 mei 2008 @ 16:35:53 #64
138781 faberic
Ik snap er niks van
pi_58900940
Ik ga binnenkort weer even wat groene bonen kopen. Heeft iemand suggesties?
ik heb nu een tijdje het volgende gehad:
-Harrar
-Sulawesi
-Monsooned Malabar
-Peru
-Dominicaanse Republiek

Ik ben van plan om sowieso Malabar en Sulawesi weer te kopen. Wat zal ik verder nemen? Yrgacheffe? Bonga Wild Forest? Wat is een goede Colombia? Mandheling? Yemen?

Tell me!
- Als een wijs man een goede reden heeft het woord te voeren houdt hij moeiteloos een goed betoog.
- You can say that again
pi_58901082
yrgacheffe is qua smaak voor 80% gelijk aan harrar dus dat is niet erg spannend als je iets nieuws wilt proberen. Tegelijkertijd issie wel erg goed, ik vind 'm beter dan harrar. Sulawesi/mandheling zelfde verhaal. Yemen vind ik het geld niet waard. Een goede Colombiaan weet ik niet en Bonga Wild Forest ken ik ook niet...

Probeer verder eens wat echte klassiekers: Guatemala Antigua, Nicaragua Maragogype, Panama Boquete. En een favoriet van mij en marmhz is de Cuba Altura Lavado.
"The sunshine bores the daylights outta me!"
pi_58917164
De Cuba is op hoorde ik. Helaas!
Als je van een chocolade boontje houdt is de Haiti XXXXX ook wel lekker en die is niet te duur. Ziet er niet uit als boon maar brand wel mooi en smaakt prima.
Peru vind ik zelf ook altijd erg lekker.
Bonga is een boon van de wilde koffieplant uit de jungle. Zal qua smaak wel bij de andere Afrikanen in de buurt komen. Fruit, zurig.
Guatemala Antigua is altijd wel een fijne boon om mee te melangeren vind ik. Geeft de melange wat meer complexiteit.
Ik zou zeggen koop een combinatie van wat zwaardere basisbonen zoals de Malabar of zo'n indonesische boon of de Haiti en daarnaast wat uit Afrika of Latijns Amerka met wat meer fruit en zuurtonen (smaakprofielen vind je op hasbean en sweetmarias). Dan kan je gaan melangeren wat erg leuk is. Eventueel hebben ze inmiddels ook een robusta uit Uganda die je voor 10% kan toevoegen. Italiaanse branders zweren daarbij, voor de crema en de basis.
pi_58918735
Waarom heb ik hier nog geen TVP? Het zal de nieuwe TT zijn!
Heeft iemand ervaring met Café Britt Grana entero koffiebonen? Komt uit Costa rica. Kon ze niet laten liggen op het vliegveld van Curacao.
pi_58923084
Ja grappig, toevallig sinds 2 dagen ervaring mee. Ik hoop dat de jouwe beter zijn want ik kreeg er op een Kees van der Westen met geen mogelijkheid fatsoenlijke espresso uit...
"The sunshine bores the daylights outta me!"
  maandag 26 mei 2008 @ 20:16:46 #69
159874 Mark_V
TAKQFKAMP
pi_58926009
Kijk, er wordt weer over zelf branden gesproken. Als ik nu eindelijk wat meer tijd heb, moet ik dat ook weer eens oppakken. Zou ik van de zelfbranders hier een top5 van het ongebrand.nl assortiment kunnen krijgen? Ik ben meer van het chocoladeachtige dan het zurige....

@Marmhz, ik las op TMC dat je je Bric alweer wil gaan verkopen. Wat ontbreekt eraan? Ik lees datje wil upgraden naar een klein commercieel apparaat, maar kom je daar niet net vanaf (lees: Junior)? Naar wat voor iets ben je dan op zoek? Jammer dat hij een tank heeft, anders had ik had zeker interesse gehad (ik ben echt verslaafd aan apparaten met vaste wateraansluiting).
pi_58929140
Wat ik precies wil weet ik nog niet. In ieder geval een rotatiepomp en vaste wateraansluiting zijn wensen en het liefste ook iets om de temperatuur te regelen. Daarvoor is sowieso geld nodig dus moet de Bric eruit. Als iemand belangstelling heeft Wie tips heeft voor een machine!?
pi_58931477
De Bric is sowieso kut
"The sunshine bores the daylights outta me!"
pi_58944423
Leg eens uit?
pi_58945841
Nou ja, de mijne iig. Maakt nog steeds veel lawaai, tussen de lekbak en het apparaat zelf moet ik inmiddels met een stuk hout ondersteunen zodat ie niet in elkaar valt. De boilerdruk heb ik inmiddels naar 1.4 omhooggeschroefd maar het apparaat weet nog steeds niet behoorlijk te stomen...
"The sunshine bores the daylights outta me!"
pi_58960566
Ik snap het. Meeste van die mankementen zijn toch terug te voeren op transport schade toch?
pi_58960711
Ik denk dat je wat betreft de gammele constructie gelijk hebt. Herrie weet ik niet, ik kan me voorstellen dat ie wat resoneert door de gammelheid van de kast maar niet zo erg als hier. En over de stoomcapaciteit van de Bric lees je nergens wat goeds. Vooral dat laatste vind ik belachelijk, m'n Silvia stoomt echt veel en veel beter en die kost minder dan de helft
"The sunshine bores the daylights outta me!"
pi_59007316
quote:
Op woensdag 21 mei 2008 18:28 schreef W1ZZ het volgende:
Over de prijs van Kaldi vs. SL: je hebt gelijk de prijzen van Kaldi liggen hoger. Maar bij ons krijg je versere koffie waarvan je precies op de verpakking kunt zien wanneer ie is gebrand en je krijgt 'm in gesealde zakken. Bij SL krijg je koffie uit een grote trechter die er al ik weet niet hoe lang in zit en je krijgt het vervolgens in een papieren zakje dat lekker lucht binnenlaat. Dus we zijn duurder dan SL maar daar krijg je imo ook wat voor terug. Overigens zijn we altijd nog weer goedkoper dan Illy
Mwah over de versheid ben ik het met je eens. Doch krijg ik mijn koffiebonen altijd in een gesealde zak (als je per kilo koopt) en die papieren zakjes waarover je het hebt hebben een plastic coating aan de binnenkant.
pi_59009057
Maar die papieren zakjes worden niet geseald en dus kan er via de opening lucht naar binnen. En wat al niet meer vers is als het de zak in gaat (zie grote trechterverhaal) kan niet ineens vers worden omdat het de zak in gaat

Kijk, ik werk natuurlijk bij Kaldi dus ik zou sowieso nooit zeggen dat SL beter is, maar ik geloof er oprecht sterk in dat Kaldikoffie beter is dan Leveltkoffie.
"The sunshine bores the daylights outta me!"
  vrijdag 30 mei 2008 @ 13:58:05 #78
138781 faberic
Ik snap er niks van
pi_59011839
Kaldi is echt beter dan SL. Daarnaast is Kaldi een koffiewinkel, en SL een theewinkel. Voor thee is het perfect, maar koffie hebben ze geen verstand van, tenminste in Apeldoorn.
Toen ik vroeg wanneer die koffie gebrand was wist ze dat niet maar ze zei dat "boontjes" toch wel een dikke maand houdbaar waren. Bovendien zei ze over het systeem daar: Je vult het bovenin bij, en van onder haal je het eruit, dus je hebt altijd vers hier.
Dat slaat dus echt nergens op. Die silo's in de winkel zijn verder van glas, en ook dat is slecht voor je bonen. Ik sla geen bonen op in de hopper van mijn molen, hoewel die hopper donkergetint is (zoals een zonnebril), zodat er niet teveel (UV) straling op die bonen komt. Die silo's van SL zijn niet eens donkergetint maar glashelder.

Zelf branden blijft gewoon super! Ik deed vorige week en deze week eindexamen, en waarschijnlijk had ik als enige van Nederland een thermosfles zelfgebrande (french press) koffie bij me. Ik werd bijna ziek van de schoolkoffie die geschonken werd.
- Als een wijs man een goede reden heeft het woord te voeren houdt hij moeiteloos een goed betoog.
- You can say that again
  vrijdag 30 mei 2008 @ 14:02:03 #79
39145 Aventura
Relax, het is maar Fok
pi_59011932
Ik ben sinds kort overgestapt op de Moka Express-methode.
Nu wordt aangeraden dat je hiervoor een maling moet nemen die niet te grof is, maar ook niet te fijn. Zijn er nog meer mensen die op deze manier espresso maken, en hebben jullie evt. tips?
pi_59012212
quote:
Op vrijdag 30 mei 2008 11:45 schreef W1ZZ het volgende:
Maar die papieren zakjes worden niet geseald en dus kan er via de opening lucht naar binnen. En wat al niet meer vers is als het de zak in gaat (zie grote trechterverhaal) kan niet ineens vers worden omdat het de zak in gaat

Kijk, ik werk natuurlijk bij Kaldi dus ik zou sowieso nooit zeggen dat SL beter is, maar ik geloof er oprecht sterk in dat Kaldikoffie beter is dan Leveltkoffie.
LOL, toen ik nog kwaliteitsmanager was van een koffiebranderij heb ik ooit eens een hele partij verpakte koffie afgekeurd omdat de zakken niet goed geseald waren. Restzuurstofpercentage van 1% was en is de norm (en als je meter 21% aangeeft weet je dat er een probleem is )
De wijze houdt zich op de achtergrond, in werkelijkheid staat hij vooraan
pi_59016382
"The sunshine bores the daylights outta me!"
  vrijdag 30 mei 2008 @ 21:43:29 #82
159874 Mark_V
TAKQFKAMP
pi_59021535
quote:
Op vrijdag 30 mei 2008 14:02 schreef Aventura het volgende:
Ik ben sinds kort overgestapt op de Moka Express-methode.
Nu wordt aangeraden dat je hiervoor een maling moet nemen die niet te grof is, maar ook niet te fijn. Zijn er nog meer mensen die op deze manier espresso maken, en hebben jullie evt. tips?
Jahoor, gebruik bij voorkeur vers gebrande koffie van SimonLevelt/Kaldi oid en zeg dan dat het voor de moka is, dan malen ze het op de juiste stand. Maar als dat teveel gedoe is, de standaard "espressomaling" van de supermarkt voldoet prima. Die is namelijk te grof voor een echt espressoapparaat maar eigenlijk precies goed voor de Moka. Ik gebruik altijd de volgende methode:
1. Doe er water in tot het overdrukventieltje
2. Vul het bakje met koffie, tik hem dan even aan op het aanrecht en vul hem dan tot de rand. Niet aanstampen oid
3. Zet hem op hoog vuur totdat de koffie er aan de bovenkant eruit komt
4. Zet het vuur tijdens het doorlopen laag, anders krijg je verbrande koffie
5. Haal hem van het vuur zodra hij begint te pruttelen. Dit betekent namelijk dat er stoom door je koffie aan het gaan is. Dit betekent echt mega vieze verbrande koffie.

Hoewel ze het nadeel hebben dat er vieze alu-aanslag opkomt die niet echt gezond is, heb ik een voorkeur voor de alupotjes tot 4 persoons. Deze zijn wat dikker, waardoor hij tijdens het zetten minder warm wordt. Daarnaast gaan die RVS dingen altijd lekken. Tenslotte is meer dan 4persoons niet echt aan te raden, omdat het doorlopen dan te lang duurt, waardoor je koffie bitter wordt.
  vrijdag 30 mei 2008 @ 21:55:05 #83
39145 Aventura
Relax, het is maar Fok
pi_59021834
Kijk, dat zijn de betere tips! Ik verwarm hem altijd op middelhoog vuur, maar het is dus beter om tijdens het koken de pit wat lager te zetten? Ik dacht trouwens dat het pruttelen aangeeft dat het klaar is, maar dan ben je al aan de late kant? (Ik luister altijd vanuit de woonkamer of ik al pruttel hoor, en dan loop ik naar dekeuken). Beter erbij blijven staan dus?
pi_59023549
Ik sta op het punt om ook een espresso machine aan te schaffen, aangezien ik een enorme espresso fan ben. Alleen heb ik totaal geen kaas gegeten van het zelf zetten en zat daarom aan een volautomatische te denken, waar je wel zelf de maling, hoeveelheid water en sterkte in kan stellen. Bijvoorbeeld de Delonghi ESAM 4200 of de Saeco Talea Giro. Zijn er mensen die hier ervaring mee hebben of zitten hier alleen maar die-hards?

Daarbij komt dat ik 's ochtends dan even makkelijk op dat knopje kan duwen en de rest gaat vanzelf terwijl ik mezelf aankleed omdat ik weer s te lang in bed heb gelegen
dus
  Redactie Games vrijdag 30 mei 2008 @ 23:18:00 #85
52557 crew  Mr.Noodle
Offtopic in geleuter...
pi_59023819
De duurste en lekkerste koffie is natuurlijk Kopi Luwak...
How do you get precisely 4 Gallons of water with a 3 Gallon and 5 Gallon Can...
pi_59024006
pirke: Ik heb er ervaring mee in zoverre dat wij zowel volautomaten als semi-automaten verkopen. Als je een echte espressofan bent is er geen enkele volautomaat die je tevreden zal stellen. DeLonghi moet je sowieso direct vergeten dat is echt prut en Saeco... Tja bij ons krijgen we ze erg vaak terug omdat er wat mis mee is. Jura is het beste merk in mijn ogen. Met die apparaten kun je een goede kop koffie of cappuccino maken. Maar een goede espresso hoef je niet te verwachten.
"The sunshine bores the daylights outta me!"
pi_59024219
Hoe lang duurt het voordat ik met een semi-automaat of een manual zover ben dat ik een lekker kopje espresso kan zetten? Dus het leerproces... Het voordeel wat ik in zo'n volautomatische zag was dat ik alleen maar hoefde te fine-tunen met de instellingen.

En wat kan je me aanraden voor een budget tot 500 euro? Ik heb dus nog helemaal niets (op zo'n klein stoomding voor op het fornuis na) dus zal ook een grinder etc moeten aanschaffen.
dus
pi_59024449
Voor een budget tot 500E zou je bijvoorbeeld kunnen beginnen met een Gaggia Classic en een Solis Maestro. De Gaggia Classic is een goed beginapparaat zeker omdat je aangeeft dat je een espressofan bent (daar haal ik uit dat je minder geïnteresseerd bent in cappuccino). De Solis Maestro is een goede instapgrinder, dat betekent dattie zeker niet top of the bill is maar wel adequaat is voor het zetten van een espresso.

Hoe lang je moet leren tot je een goede espresso zet is denk ik afhankelijk van hoeveel tijd je er in wilt investeren. Er zijn imo grofweg vier variabelen waar jij als barista wat aan kunt doen: maalgraad, distributie, tampen en temperatuur. Maalgraad en tampen heb je vrij vlot onder controle, distributie en temperatuur vind ik moeilijker. Voor distributie gebruikte ik in het begin de Weiss Distribution Technique. Temperatuur is erg boonafhankelijk (elke boon heeft een optimale zettemperatuur die je bereikt met tempsurfen).

Wat ik je kan aanraden is om voor je besluit er in te duiken ook eens op www.home-barista.com en www.coffeegeek.com te gaan lezen, daar staat echt een schat aan informatie. Werken met een semi-automaat vergt een investering, maar de koffie die je er uiteindelijk uit krijgt is ook absoluut beter dan met een volautomaat.
"The sunshine bores the daylights outta me!"
pi_59024693
Cappuccino drink ik nooit, heb ik tot nu toe misschien 2x op in m'n hele leven Ik hou van een goede stevige espresso, lekker zwaar met veel volume.

Maar stel ik zou elke dag een poging doen om een espresso te maken, hoeveel tijd kost het maken en hoeveel dagen zou het duren voordat ik de kwaliteit van een volautomatische overtref?
dus
pi_59026961
Ondertussen heb ik best veel gelezen (het is ook alweer 3:45 's ochtends) en ik denk dat de Rancilio Rocky en de Rancilio Silvia beter bij mij passen dan de goedkopere tegenhangers. Inclusief nog wat accesoires wel zo'n 800 euro... en dan nog een hoop werk om het onder de knie te krijgen. Ik zal er nog eens een nachtje over slapen, want als dit echt een veel beter resultaat geeft dan zo'n volautomatische (in dezelfde prijsklasse) dan is het dat wel waard. En kwalitatief is het goed spul dat jaren meegaat als ik de reviews mag geloven.
dus
pi_59027382
Ik heb zelf ook een Silvia en daar ben ik heel blij mee. Het apparaat is in staat tot zowel een hele goede espresso als een goede cappuccino. Ik zeg er wel eerlijk bij dat de Silvia een moeilijk apparaat is om mee te leren om te gaan omdat ze heel nauw luistert wat betreft distributie en hoeveelheid koffie in het bakje. Het duurde mij zeker een maand van elke dag een paar espresso's zetten voor ik echt tevreden was met het resultaat. Voordeel is wel weer dat er op marktplaats altijd veel tweedehandsjes staan van mensen die dus zo'n ding hebben gekocht en het te veel moeite vinden.
"The sunshine bores the daylights outta me!"
pi_59027438
quote:
Op vrijdag 30 mei 2008 23:06 schreef pirke het volgende:
Ik sta op het punt om ook een espresso machine aan te schaffen, aangezien ik een enorme espresso fan ben. Alleen heb ik totaal geen kaas gegeten van het zelf zetten en zat daarom aan een volautomatische te denken, waar je wel zelf de maling, hoeveelheid water en sterkte in kan stellen. Bijvoorbeeld de Delonghi ESAM 4200 of de Saeco Talea Giro. Zijn er mensen die hier ervaring mee hebben of zitten hier alleen maar die-hards?
Ik heb een andere Saeco, waar ik erg tevreden over ben, maar wat me echt voor Saeco ingenomen heeft was de afhandeling toen er iets stuk ging. Je kan het apparaat opsturen (of zelf brengen & halen, ze zitten gewoon in NL), maar ze reageren ook snel & deskundig op vragen per e-mail, en sturen (snel! goedkoop!) onderdelen toe.
Daar had ik niet gerekend voor een apparaat in die prijsklasse..

Voor het betere zelfkoffieknutselen heb ik een ander apparaatje:
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_59034592
quote:
Op woensdag 21 mei 2008 18:28 schreef W1ZZ het volgende:
Over de blends kan ik je helaas weinig vertellen, dat is een beetje het geheim van het hoofdkantoor i.s.m. Smit&Dorlas. De Sicilian is 90% arabica en 10% robusta waardoor ik 'm voor espresso een beetje te scherp vind maar voor capp issie wel lekker. De Kaldi Blend is rather bland vind ik persoonlijk.

Over de prijs van Kaldi vs. SL: je hebt gelijk de prijzen van Kaldi liggen hoger. Maar bij ons krijg je versere koffie waarvan je precies op de verpakking kunt zien wanneer ie is gebrand en je krijgt 'm in gesealde zakken. Bij SL krijg je koffie uit een grote trechter die er al ik weet niet hoe lang in zit en je krijgt het vervolgens in een papieren zakje dat lekker lucht binnenlaat. Dus we zijn duurder dan SL maar daar krijg je imo ook wat voor terug. Overigens zijn we altijd nog weer goedkoper dan Illy
Ik was vandaag bij Kaldi in Emmen en heb ook de Sicilian gehad. Ik vond hem niet top, te hoog gebrand en toen ik dat zei, vertelde de jongeman dat er 40% robusta in zat. Dus tja, wat zit er in???

En was Kaldi niet in het begin 100% arabica?
De wijze houdt zich op de achtergrond, in werkelijkheid staat hij vooraan
pi_59035159
Bij mijn weten is de Sicilian altijd met robusta geweest, maar ik heb m erg lang zelf gedronken en ik geloof niet dat er 40% robusta in zit dat had ik wel geproefd. Mijn favo van Kaldi is overigens de Evening Delight, die is zachter en zoeter. Kan me goed voorstellen dat je vindt dat de Sicilian te donker gebrand is, ik blief ze ook liever lichter gebrand maar veel mensen vinden hem zo het lekkerst en hij loopt bij ons dan ook verreweg het hardst.
"The sunshine bores the daylights outta me!"
pi_59035382
Hoeveel beter is de Macap M4 of de Mazzer Mini tov de Rancilio Rocky eigenlijk? En zijn er nog veel verschillen tussen de verschillende MC4 / MC4T / M4 / M4D ?

Het is me ondertussen duidelijk dat als ik echte lekkere espresso wil, dat ik eerst maar eens een goede molen moet aanschaffen en dan pas naar een semi-automaat moet gaan kijken. Handmatig lijkt me voorlopig nog iets te hoog gegrepen, dat kan in de toekomst nog wel een keer als ik daar behoefte aan krijg.

Het idee dat ik altijd uitgebreid moet gaan tempsurfen bij de Silvia staat me trouwens niet echt aan, nou zijn daar ook oplossingen voor (PID), maar welke andere apparaten zouden dan in aanmerking komen? En dan liever geen stap terug in kwaliteit (vooruit mag natuurlijk wel ). Ik heb al eens gekeken naar de Quickmill Anita, de Isomac Zaffiro en nog een hoop anderen, maar ik zie door de bomen het bos niet meer...
dus
pi_59035519
Ik moet heel eerlijk zeggen dat voor het beste resultaat je bij alle single boiler machines moet tempsurfen. Dus dat betekent dat bij alle apparaten tot een euro of duizend je moet tempsurfen (of ik moet een goedkope parel over het hoofd zien).

Over de malers: Mazzer Mini (heb ik zelf) en Macap zijn absoluut een vooruitgang t.o.v. de Rocky. Maar Rocky is goede kwaliteit voor wat je ervoor betaalt, ik ken ook duurdere molens die slechter zijn dan de rocky. Nadeel van de Rocky is dattie uit de doos niet traploos instelbaar is maar dat is met enig knutselwerk wel te verhelpen. Een ander nadeel is dat ik 'm wat plastic vind terwijl de mazzer gebouwd zijn om van een flatgebouw afgedonderd te kunnen worden. Als je een erg strikt budget hebt zou ik zelf eerder kiezen voor een Gaggia Classic en een Mazzer Mini dan een Silvia/Rocky combo. Macaps zijn dan weer ietsje goedkoper dan Mazzers maar daar heb ik te weinig ervaring mee om daar iets over te durven zeggen. Ik lees overal dat ze net zo goed zijn.

Iemand anders een goed idee?
"The sunshine bores the daylights outta me!"
pi_59035560
En trouwens, dat tempsurfen bij de Silvia valt reuze mee hoor. Wat ik doe is water aftappen totdat het lichtje gaat branden (dan is ie dus op z'n koudste punt) en dan vervolgens een x aantal seconden (meestal 30, is afhankelijk van de koffiesoort) wachten tot ik het knopje van de espresso indruk. Dat is eigenlijk alles.
"The sunshine bores the daylights outta me!"
pi_59035727
Budget is helemaal niet strict, maar als noob op het gebied van espresso dacht ik onder de 500 euro totaalprijs wel iets leuks te kunnen krijgen, maar nu zit ik al te denken aan een molen van 400 :S Ach zo ging het met m'n fototoestel ook... dacht voor 1500 euro wel iets leuks te kopen, uiteindelijk bijna 4000 uitgegeven. Als je iets koopt, koop dan goei spul, is mijn motto. En natuurlijk uren lang reviews lezen op internet om een goede keus te kunnen maken. Wat een lens voor een fototoestel is, is de molen voor espresso volgens mij. De camera body en espressomachine komen daarna wel een keer kijken. En uiteindelijk draait het toch om de persoon die alles bedient.
dus
pi_59035905
Leuk dat je ook enthousiast kunt worden over dit soort dingen! Dat hebben wij hier graag De persoon is belangrijk inderdaad, maar als z'n spul niet goed is kan hij geen wonderen verrichten. Als je bereid bent op MP te kopen:

Goed uitziende Mini vraagprijs ¤275

Silvia's te over op MP ook.
"The sunshine bores the daylights outta me!"
pi_59036257
Ik heb niks tegen tweedehands, maar ik koop liever nieuw spul waar ik de geschiedenis van ken, ook al is dat misschien wat duurder. Aan de andere kant, 200 euro euro voor een Silvia tegenover 488 nieuw scheelt wel veel. Het is voor mij alleen lastig in te schatten wanneer zo'n apparaat versleten is en of het de vraagprijs nog wel waard is. Bij nieuwkoop weet je dat het gewoon goed is (uitzonderingen daargelaten).

Tja, enthausiast worden is makkelijk als je mooie foto's ziet van een goede espresso, terwijl ik op m'n werk vieze automatenprut moet drinken Zelfs de espresso's in veel restaurants zien er niet zo mooi uit als die ik de afgelopen uren heb gezien.

Maar even verdergaande op mijn keuze: dat m'n budget "vrij" is wil overigens niet zeggen dat ik graag 3x zoveel meer uitgeef dan nodig is Aangezien ik nooit cappuccino drink, is een single boiler waarschijnlijk goed genoeg, eventueel een HX voor de temperatuurstabiliteit. Op MP staan nog best veel andere machines te koop naast de Silvia, maar ik heb dus geen flauw idee wat voor mij de beste keus zou zijn. Ik wil niet over een jaar alweer op het punt staan dat ik een upgrade "nodig" heb, het moet in 1x goed zijn.
dus
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')