aha, het zijn er iig tien teveel, en ik begrijp niet dat ze het over 10 hebben als er 100 "jongeren" zijn.quote:Op donderdag 8 mei 2008 20:26 schreef Guncta het volgende:
Lekker gebruik ook van het woord tien. Het mag dan wel kloppen, maar toch, had liever tien ipv tiental gezien.
Ik woon midden in de randstad en ik denk ook gewoon aan zwemmen, ijs en tot laat op het terras zitten. Nooit last van dit soort geouwehoer iig. Laat je beeld niet bepalen door nieuwsberichten en Fok, zou ik zeggenquote:Op donderdag 8 mei 2008 20:37 schreef zwemmerseczeem het volgende:
WTF is er toch mis in de Randstad dat ze de boel er nooit gezelllig kunnen houden.
Als ik aan zon denk denk ik aan zonnebrand ijsjes en zwemmen en niet aan zwervende jeugdbendes aanhoudingen en overlast. Maar ik loop natuurlijk achter.![]()
De 10 kwamen uit een groep van 100 mensen.quote:Op donderdag 8 mei 2008 20:33 schreef salutem het volgende:
[..]
aha, het zijn er iig tien teveel, en ik begrijp niet dat ze het over 10 hebben als er 100 "jongeren" zijn.
Zijn die 10 dan aangehouden ??
Ach ja, als ik het niews mag geloven staat de Randstad permanent in de fikquote:Op donderdag 8 mei 2008 20:44 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Ik woon midden in de randstad en ik denk ook gewoon aan zwemmen, ijs en tot laat op het terras zitten. Nooit last van dit soort geouwehoer iig. Laat je beeld niet bepalen door nieuwsberichten en Fok, zou ik zeggen
Hier nog een, ik merk amper problemen, ook niet aan de kust.quote:Op donderdag 8 mei 2008 20:44 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Ik woon midden in de randstad en ik denk ook gewoon aan zwemmen, ijs en tot laat op het terras zitten. Nooit last van dit soort geouwehoer iig. Laat je beeld niet bepalen door nieuwsberichten en Fok, zou ik zeggen
Daar loopt al een topic over. En gelukkig laat die regering gewoon alle hulp toe zodat er niet nog meer doden vallen.quote:Op donderdag 8 mei 2008 21:18 schreef Meki het volgende:
Maak jullie hier maar druk om zandvoort
maar maak je absoluut niet zo druk om Myanmar waarbij 120.000 doden zijn gevallen.
Stel dat ik denk: alle Marokkanen zijn klootzakken. Dan kan ik dat niet over de Turken denken?quote:Op donderdag 8 mei 2008 21:18 schreef Meki het volgende:
Maak jullie hier maar druk om zandvoort
maar maak je absoluut niet zo druk om Myanmar waarbij 120.000 doden zijn gevallen.
Iedereen denkt hier aan zichzelf.. ik heb nergens meegemaakt dat er mensen zijn die anderen helpen... dit is werkelijk diep triestquote:Op donderdag 8 mei 2008 21:20 schreef popolon het volgende:
[..]
Daar loopt al een topic over. En gelukkig laat die regering gewoon alle hulp toe zodat er niet nog meer doden vallen.
wat leg jij voor rare relaties dan...quote:Op donderdag 8 mei 2008 21:32 schreef Meki het volgende:
[..]
Iedereen denkt hier aan zichzelf.. ik heb nergens meegemaakt dat er mensen zijn die anderen helpen... dit is werkelijk diep triest
Meki, verbeter de wereld en begin bij jezelfquote:Op donderdag 8 mei 2008 21:32 schreef Meki het volgende:
[..]
Iedereen denkt hier aan zichzelf.. ik heb nergens meegemaakt dat er mensen zijn die anderen helpen... dit is werkelijk diep triest
En dan nog. Andere mensen helpen komt ook weer voort aan jezelf denken. Zie het als een oud vrouwtje helpen oversteken. Dat doe je ook alleen maar, omdat je het kut vindt om haar niet te helpen en dat het voor jezelf goed voelt om haar over te laten steken.quote:Op donderdag 8 mei 2008 21:33 schreef eer-ik het volgende:
[..]
wat leg jij voor rare relaties dan...
Als je hier post, denk je automatisch nergens anders aan?
Ben dat ook wel met je eens.quote:Op donderdag 8 mei 2008 21:37 schreef Guncta het volgende:
[..]
En dan nog. Andere mensen helpen komt ook weer voort aan jezelf denken. Zie het als een oud vrouwtje helpen oversteken. Dat doe je ook alleen maar, omdat je het kut vindt om haar niet te helpen en dat het voor jezelf goed voelt om haar over te laten steken.
Mensen die andere mensen helpen denken alleen maar aan zich zelf.
Juist en hoe krijgen we dat aan het verstand van de mensen die deze jongeren tot in den treure vertroetelen en de hand boven het hoofd houden ?!quote:Op donderdag 8 mei 2008 21:37 schreef Guncta het volgende:
[..]
Mensen die andere mensen helpen denken alleen maar aan zich zelf.
Whehe, maar dat maakt het tegenovergestelde ook weer waarquote:Op donderdag 8 mei 2008 21:37 schreef Guncta het volgende:
Mensen die andere mensen helpen denken alleen maar aan zich zelf.
Ik heb geen idee wat voor groep het is, maar een hardnekkige groep overdreven streng behandelen, daar waar we naar streven, gaat ook niet werken. Zoals bij probleemjongeren nu aan de orde is.quote:Op donderdag 8 mei 2008 21:39 schreef salutem het volgende:
[..]
Juist en hoe krijgen we dat aan het verstand van de mensen die deze jongeren tot in den treure vertroetelen en de hand boven het hoofd houden ?!
Wanneer begint er iemand te begrijpen dat deze jongeren alleen maar luisteren naar een kordaate en harde hand!
En daar sla je de spreekwoordelijke spijker op zn kop.quote:Op donderdag 8 mei 2008 21:43 schreef Guncta het volgende:
[..]
Consequent wezen en de verwachtingen die we van ze hebben omhoog halen geef ik dan veel meer kans.
Helemaal mee eens.. We moeten de politie uit Birma/Myanmar over laten komen om het probleem met de kansjongeren aan te pakken. Dan is het probleem binnen 1 jaar opgelost.quote:Op donderdag 8 mei 2008 21:18 schreef Meki het volgende:
Maak jullie hier maar druk om zandvoort
maar maak je absoluut niet zo druk om Myanmar waarbij 120.000 doden zijn gevallen.
Of anders voorman Meki met deze jongeren op het vliegtuig zetten om daar de helpende hand te bieden...quote:Op donderdag 8 mei 2008 22:51 schreef HarryP het volgende:
[..]
Helemaal mee eens.. We moeten de politie uit Birma/Myanmar over laten komen om het probleem met de kansjongeren aan te pakken. Dan is het probleem binnen 1 jaar opgelost.
geloof me als ik zeg dat meki wel een pas op de plaats heeft gemaakt de laatste tijd. hij weet nu dat er mensen zijn die niet al zijn schrijfsels even ludiek inschatten.quote:Op donderdag 8 mei 2008 23:13 schreef Hephaistos. het volgende:
Mooi om te zien dat het Meki na al die jaren nog steeds lukt om topics te laten ontsporen
Ik hou van je, soms.quote:Op donderdag 8 mei 2008 23:16 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
geloof me als ik zeg dat meki wel een pas op de plaats heeft gemaakt de laatste tijd. hij weet nu dat er mensen zijn die niet al zijn schrijfsels even ludiek inschatten.
quote:Op donderdag 8 mei 2008 23:44 schreef Floripas het volgende:
Lees ik scheef danzij het Loirevocht, of zie ik nou nergens staan dat het om Marokkanen gaat?
wederzijds, soms.quote:
Het zijn Finnen.quote:Op donderdag 8 mei 2008 23:44 schreef Floripas het volgende:
Lees ik scheef danzij het Loirevocht, of zie ik nou nergens staan dat het om Marokkanen gaat?
nee, dat wordt het niet. sterker nog, het wordt elk jaar vervelender aan de kust met die gastjes. en nee, dat zijn geen jongens van jan de wit.quote:Op vrijdag 9 mei 2008 00:15 schreef Elfletterig het volgende:
Wordt dit verhaal niet een beetje opgeklopt? Tien jongeren zorgen voor overlast. Verder weten we eigenlijk bijna niks, behalve dat ze uit Amsterdam komen.
Ja, ik zie het verder ook niet.quote:Op vrijdag 9 mei 2008 00:15 schreef Elfletterig het volgende:
Wordt dit verhaal niet een beetje opgeklopt? Tien jongeren zorgen voor overlast. Verder weten we eigenlijk bijna niks, behalve dat ze uit Amsterdam komen.
quote:Op vrijdag 9 mei 2008 00:19 schreef Floripas het volgende:
[..]
Ja, ik zie het verder ook niet.
Het kunnen best Marokkanen zijn, hoor, maar hoe weet iedereen in dit topic dat nou?
Heb jij weleens in de trein naar Zvoort gezeten op een zomerse dag? De kans dat je dan overlast ondervindt van kansenjongeren is 100%.quote:Op vrijdag 9 mei 2008 00:19 schreef Floripas het volgende:
[..]
Ja, ik zie het verder ook niet.
Het kunnen best Marokkanen zijn, hoor, maar hoe weet iedereen in dit topic dat nou?
Ja, kom, ik ga meestal bij Amsterdam-noord of bij Katwijk ergens, en dat zijn ongebakkenbiefstukrooie tuigjes.quote:
nou wat een tuig! volgens mij weet jij niet precies waar je het over hebt. deze marokkanen verpesten gewoon een hele dag zandvoort. en nee dat is niet hetzelfde als tien keer de bal richting jouw borsten schoppen door een goedingesmeerde en nog steeds rode robert-jan...quote:Op vrijdag 9 mei 2008 00:23 schreef Floripas het volgende:
[..]
Ja, kom, ik ga meestal bij Amsterdam-noord of bij Katwijk ergens, en dat zijn ongebakkenbiefstukrooie tuigjes.
Oplossing? Ze werden toch opgepakt? Waarom moeten wij opzoek gaan naar een verdere oplossing?quote:Op donderdag 8 mei 2008 20:01 schreef salutem het volgende:
Zoals elk jaar begint het weer, "jeugd" uit amsterdam en omstreken trekken massaal naar de kust om de boel te verzieken.
Je zou denken dat men leer heeft getrokken uit voorgaande jaren, maar nee.
Op geen enkele manier worden ze bijgestaan, tegen gehouden in hun slooptocht naar zee.
http://www.spitsnieuws.nl(...)ouden_in_zandvo.html
Wie weet of heeft de "oplossing" ?
Tja, als dat kennelijk algemeen bekend is dat het 'kansenjongeren' zijn, dan zal dat zo zijn. Ik snap alleen nog steeds niet waarom mensen met watervrees een zwembad of zee opzoeken.quote:Op vrijdag 9 mei 2008 00:18 schreef zoalshetis het volgende:
nee, dat wordt het niet. sterker nog, het wordt elk jaar vervelender aan de kust met die gastjes. en nee, dat zijn geen jongens van jan de wit.
ik heb van doekle begrepen dat het gaat om een soort van watervrees. in zwembaden zie je ongeveer hetzelfde gedrag. sommige zwembaden zijn zelfs gesloten.
wij, als in jouw overheid. die kan dit soort dagjesverpesters toch gewoon weren op het station, of bij de parking. zelfde als clubbeleid. teveel gasten die het voor de minderheid verpesten? toegang ontzeggen. en anders gewoon een groep mannen zoeken en 'terugetteren'.quote:Op vrijdag 9 mei 2008 01:10 schreef Picchia het volgende:
[..]
Oplossing? Ze werden toch opgepakt? Waarom moeten wij opzoek gaan naar een verdere oplossing?
Als iemand een sanctie heeft gehad voor zijn gedrag, dan vind ik dat daarmee de zaak wel afgedaan is totdat die persoon weer de fout ingaat. Een persoon moet zijn leven kunnen beteren. Als er sprake is van recidive dan moet de rechter daar rekening mee houden. Gewoon de straf omhoog gooien.quote:Op vrijdag 9 mei 2008 01:22 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
wij, als in jouw overheid. die kan dit soort dagjesverpesters toch gewoon weren op het station, of bij de parking. zelfde als clubbeleid. teveel gasten die het voor de minderheid verpesten? toegang ontzeggen.
Dat is altijd een goed idee.quote:en anders gewoon een groep mannen zoeken en 'terugetteren'.
Je krijgt geen verbod vanwege je zweetvoeten, of je moet ze ten toon spreidenquote:Op vrijdag 9 mei 2008 01:59 schreef Picchia het volgende:
Je zou door een chagrijnige agent maar een verbod krijgen om stranden te bezoeken. Of een stationsverbod, dan kan ik niet eens meer naar mijn werk. Of een snelwegenverbod. Winkelcentrumverbod omdat je overlast veroorzaakte met je fiets. Moet je boodschappen doen in een andere stad.
Elke overtredende van de wet, een flinke dildo in de reetquote:Op donderdag 8 mei 2008 20:01 schreef salutem het volgende:
Zoals elk jaar begint het weer, "jeugd" uit amsterdam en omstreken trekken massaal naar de kust om de boel te verzieken.
Je zou denken dat men leer heeft getrokken uit voorgaande jaren, maar nee.
Op geen enkele manier worden ze bijgestaan, tegen gehouden in hun slooptocht naar zee.
http://www.spitsnieuws.nl(...)ouden_in_zandvo.html
Wie weet of heeft de "oplossing" ?
Jongeren die te dom zijn om hun eigen kansen te zien en te pakken en in plaats daarvan liever naar de overheid wijzen om hen kansen aan te reiken.quote:Op zaterdag 10 mei 2008 09:13 schreef Gia het volgende:
Wat zijn eigenlijk 'kansjongeren'?
Dat gaat niet, daar zit de profeet al, en uitkakken lukt ook niet want de pot is bezet door god.quote:Op zaterdag 10 mei 2008 01:32 schreef Druuna het volgende:
[..]
Elke overtredende van de wet, een flinke dildo in de reet
dat zal ze wel leren!
Als jij me dan een hele goede reden kunt geven waarom ik bij een strandtent niet rustig van een witbiertje mag genietenquote:Op zaterdag 10 mei 2008 12:44 schreef Martijn_77 het volgende:
Droogleggen voor onder de 25 en heel hard optreden zero tolerance
Dat. Droogleggen. Toegangscontrole. Is men potverdriedubbeltjes helemaal belatafeld.quote:Op zaterdag 10 mei 2008 12:48 schreef FJD het volgende:
[..]
Als jij me dan een hele goede reden kunt geven waarom ik bij een strandtent niet rustig van een witbiertje mag genieten
quote:Op zaterdag 10 mei 2008 12:58 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Dat. Droogleggen. Toegangscontrole. Is men potverdriedubbeltjes helemaal belatafeld.
Ik kreeg het vroeger ook met enige regelmaat naar m'n hoofd geslingerd als ik weer eens iets had uitgevreten maar waar het nou precies vandaan komt geen idee. Leuk woord iddquote:
Een strandverbod! Wedden dat het dan zo weer rustig is op het strand! Dat zal ze leren!quote:Op zaterdag 10 mei 2008 12:58 schreef Yildiz het volgende:
Dat. Droogleggen. Toegangscontrole. Is men potverdriedubbeltjes helemaal belatafeld.
Correctie: 100 jongeren zorgen voor overlast, 10 zijn er opgepakt. Eerder deze week waren er ook al 10 man opgepakt.quote:Op vrijdag 9 mei 2008 00:15 schreef Elfletterig het volgende:
Wordt dit verhaal niet een beetje opgeklopt? Tien jongeren zorgen voor overlast. Verder weten we eigenlijk bijna niks, behalve dat ze uit Amsterdam komen.
Bergen is idd erg relaxed, ook Noordwijk vind ik leuk. Zandvoort en Scheveningen hebben het al lang niet meerquote:Op zaterdag 10 mei 2008 13:08 schreef SHE het volgende:
Wie gaat er dan ook naar Zandvoort. Zelfs Bloemendaal is ruk.
ijmuiden
bergen
Heerlijk rustig, zelfde zee.
hun kleding afpakken en naakt naar huis naar hun moeders laten lopen.quote:Op zaterdag 10 mei 2008 16:21 schreef Wokkel het volgende:
Het is jammer dat de normale mensen op het strand zichzelf laten ringeloren door 100 kutjochies, je zou ze stuk voor stuk een enorm pak slaag moeten geven dan is het gelijk afgelopen.
Die kansenkikkers zijn vaak de ergsten.quote:Op zondag 11 mei 2008 22:14 schreef salutem het volgende:
oh nog meer kansjongeren !! net gemaakt in Breda centrum : [ afbeelding ]
Da's al jarenlang mijn voorstelquote:Op zaterdag 10 mei 2008 16:31 schreef Prego het volgende:
[..]
hun kleding afpakken en naakt naar huis naar hun moeders laten lopen.
Kan het aan mij liggen of zie ik in je bron nergens 'Marokkanen' staan?quote:Op maandag 12 mei 2008 10:48 schreef salutem het volgende:
en we gaan vrolijk verder :
van zandvoort.nl :
Wat brengt weekend?
In Zandvoort was het op vrijdagmiddag rustig. Wederom waren duizenden mensen naar het strand gekomen om er te genieten. De burgervader kijkt er met genoegen naar. ‘Iedereen is welkom. Zandvoort is gastvrij, maar het moet relletjestrappers duidelijk zijn dat we ze geen millimeter de ruimte geven.’ De sfeer in de badplaats is ondanks het politieoptreden geladen. Wat gaat het weekend brengen. Een mobieltje meldt een binnenkomend sms-je: ‘Zat gisterenavond eerste rang bij wedstrijd Politie - Marokkanen. 1 - 0 voor de Politie'. Hoe dan ook: toon is inmiddels weer gezet: Een kleine groep verziekt het voor de rest.
http://binnenland.nieuws.(...)p_strand_Bloemendaal
klopt bijna, het zijn nml 2 bronnen. en je gaat me toch niet vertellen dat je niet weet dat noord afrikanen al jaren voor deze problemen zorgen ?quote:Op maandag 12 mei 2008 11:41 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Kan het aan mij liggen of zie ik in je bron nergens 'Marokkanen' staan?
Ik zie alleen maar een vechtpartij na 'Sneakers'.
Sommige mensen zorgen volgens andere mensen wel eens voor problemen inderdaad.quote:Op maandag 12 mei 2008 11:56 schreef salutem het volgende:
[..]
klopt bijna, het zijn nml 2 bronnen. en je gaat me toch niet vertellen dat je niet weet dat noord afrikanen al jaren voor deze problemen zorgen ?
Alles, omdat veel mensen het probleem liever niet onder ogen willen/kunnen zien.quote:Op maandag 12 mei 2008 12:01 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Sommige mensen zorgen volgens andere mensen wel eens voor problemen inderdaad.
Maar aan een stukje tekst waar het woord Marokkanen niet in staat kan ik inderdaad niet zien of het inderdaad Marokkanen waren. En, die bron waar het dus wel in stond, waar is die?
En, wat doet het er toe?
Ja, die link stond er dus niet bij.quote:Op maandag 12 mei 2008 12:13 schreef salutem het volgende:
[..]
Alles, omdat veel mensen het probleem liever niet onder ogen willen/kunnen zien.
Speciaal voor jou de link er ff bijgepakt.
http://www.zandvoort.nl/w(...)8?opendocument#boven
Omdat zij het continu zijn die de boel verzieken. En men er niks aan kan/wil/mag doen omdat men anders een racist is bij het benoemen van die groep.quote:Op maandag 12 mei 2008 12:24 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Ja, die link stond er dus niet bij.
Maar wat voor probleem moet ik onder ogen zien? Dat mensen zich soms niet aan regels houden, dat sommige mensen zich misdragen? No shit, nog ander nieuws?
En dat beantwoordt nog steeds mijn vraag niet, wat doet het ertoe dat het Marokkanen zijn?
So fucking what.... Nieuws en Achtergronden.quote:Op maandag 12 mei 2008 14:03 schreef Super7fighter het volgende:
Is ook oud nieuws, de berichten dateren uit 2003 en 2004.
Waarom ben jij zo gefrustreerd?
Danku.quote:Op maandag 12 mei 2008 20:13 schreef Elfletterig het volgende:
Wellicht haalt Salutem deze oude links nog eens aan om aan te geven dat dit probleem al jaren speelt? Ik geloof wel in de aanpak in dit topic: Haagse politie geeft allochtone jeugd pak slaag
Laat de politie er maar eens op los rammen. Je zult soms toch eens een onconventionele maatregel moeten nemen om de grenzen aan te geven. Dit soort jeugdbendes (afkomst even daargelaten) moet gewoon eens goed in de gaten krijgen dat zij in dit land NIET de dienst uitmaken en ook niet ongestoord hun gang kunnen gaan.
des te erger dat ze al jaren bezig zijn en de politie nauwelijks iets onderneemt, of kan ondernemen. zonder die 3 goedbedoelende, aangepaste marokkanen te discrimineren.quote:Op maandag 12 mei 2008 14:03 schreef Super7fighter het volgende:
Is ook oud nieuws, de berichten dateren uit 2003 en 2004.
Wil je echt dat ik elk geval ga opsommen dat ik persoonlijk heb meegemaakt dat gerelateerd is aan de noord afrikaanse cultuur ?!quote:Op maandag 12 mei 2008 14:03 schreef Super7fighter het volgende:
Is ook oud nieuws, de berichten dateren uit 2003 en 2004.
Waarom ben jij zo gefrustreerd?
Welke cultuur?quote:Op dinsdag 13 mei 2008 08:47 schreef salutem het volgende:
[..]
Wil je echt dat ik elk geval ga opsommen dat ik persoonlijk heb meegemaakt dat gerelateerd is aan de noord afrikaanse cultuur ?!
quote:Op maandag 12 mei 2008 12:24 schreef Yildiz het volgende:
[..]
wat doet het ertoe dat het Marokkanen zijn?
Kop in het zand-houding. SCH zou trots op je zijn. Het gaat hier om een terugkerend probleem, dus dat is wel wat meer dan mensen die zich 'soms' niet aan regels houden. Het is zelfs al zo erg dat je van een trend kunt spreken, omdat dit verschijnsel kennelijk al een jaar of 4-5 gaande is, zo valt af te leiden uit de berichtgeving van nu en uit het verleden. Dat het om Marokkanen gaat, is in dit geval dan ook relevant, want het is een specifieke groep die de problemen veroorzaakt. Elk jaar weer.quote:Op maandag 12 mei 2008 12:24 schreef Yildiz het volgende:
Maar wat voor probleem moet ik onder ogen zien? Dat mensen zich soms niet aan regels houden, dat sommige mensen zich misdragen? No shit, nog ander nieuws? En dat beantwoordt nog steeds mijn vraag niet, wat doet het ertoe dat het Marokkanen zijn?
over sch gesproken... heeft ie 2 weken homos (grieks eiland) geboekt?quote:Op dinsdag 13 mei 2008 12:34 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Kop in het zand-houding. SCH zou trots op je zijn. Het gaat hier om een terugkerend probleem, dus dat is wel wat meer dan mensen die zich 'soms' niet aan regels houden. Het is zelfs al zo erg dat je van een trend kunt spreken, omdat dit verschijnsel kennelijk al een jaar of 4-5 gaande is, zo valt af te leiden uit de berichtgeving van nu en uit het verleden. Dat het om Marokkanen gaat, is in dit geval dan ook relevant, want het is een specifieke groep die de problemen veroorzaakt. Elk jaar weer.
Waarom vraag je dat aan mij? Zie ik eruit als iemand die er behoefte aan heeft om buiten dit forum om contact te onderhouden met SCH?quote:Op dinsdag 13 mei 2008 12:42 schreef zoalshetis het volgende:
over sch gesproken... heeft ie 2 weken homos (grieks eiland) geboekt?
LOL DILLIGAF !quote:Op dinsdag 13 mei 2008 13:10 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Waarom vraag je dat aan mij? Zie ik eruit als iemand die er behoefte aan heeft om buiten dit forum om contact te onderhouden met SCH?
Och nee toch, daar is ie weerquote:Op donderdag 8 mei 2008 21:18 schreef Meki het volgende:
Maak jullie hier maar druk om zandvoort
maar maak je absoluut niet zo druk om Myanmar waarbij 120.000 doden zijn gevallen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |