Tnx voor de antwoorden (Erasmo ook). Ik heb het maar gewoon bij het oude gehouden en niets veranderd voor het bestellenquote:Op woensdag 23 juli 2008 16:23 schreef dvr het volgende:
[..]
Dat hangt er vanaf wat zij er mee doen. Als ze alle afwijkende foto's eerst resizen tot die 'optimale resolutie', of als de driver van hun apparatuur dat doet, dan kan het resultaat een beetje afwijken. Anderzijds, dat zijn afwijkingen op pixelniveau die je in een print waarschijnlijk niet ziet. Maar je zou het eens kunnen proberen door twee versies aan te leveren.
[..]
Als het goed is zullen zij de RGB-foto's zelf verliesloos omzetten naar de (grotere) kleurruimte van hun apparatuur. Je kunt dat ook zelf doen, maar de vraag is of jouw software (O/S, applicaties, drivers) en monitor (fysieke beperkingen, instellingen) de foto's dan nog goed weergeven. Als je niet over apparatuur beschikt die bedoeld is om met hun kleurruimte te werken, zou ik lekker in RGB blijven werken. Je profiteert dan weliswaar niet van de betere kleurmogelijkheden van hun apparatuur, maar je zult minder snel voor verrassingen (knalblauwe luchten e.d.) komen te staan.
ps: als jij foto's zonder profiel aanlevert, zullen ze toch wel van sRGB uitgaan?
Gaat het om flitsfoto's?quote:Op woensdag 23 juli 2008 22:12 schreef weasel85 het volgende:
De ene foto is overbelicht en dan de volgende erop onderbelicht en de volgende weer overbelicht, etc etc...
Euhmm... ik neem aan van wel, er komt tenminste een flits uit ja. De ene flits is wat sterker waardoor de foto overbelicht raakt, en de volgende flits is juist weer zwak.quote:
De kleuren in normaal daglicht zijn gewoon prima, maar als het gaat om binnen foto's en of foto's in donkere omgevingenquote:Op woensdag 23 juli 2008 22:18 schreef Vliegvrager het volgende:
Kun je iets meer vertellen over dat probleem? Doet ie dat echt om en om? Zijn de kleuren bijv wel goed? In welke modus gebruik je de camera?
OMG, je kat pwnd de dynamic range van je cam!quote:Op maandag 28 juli 2008 17:45 schreef Joannie88 het volgende:
Hier een voorbeeldje (foto stelt niet veel voor hoor):
[ afbeelding ]
En nu in leektaal? Het klinkt heel ernstig..quote:Op maandag 28 juli 2008 21:31 schreef Rosbief het volgende:
[..]
OMG, je kat pwnd de dynamic range van je cam!
Dat de camera het hoge contrast tussen het wit en zwart niet aan kan, je krijgt dus steeds onderbelichting in de donkere delen of overbelichte lichte delen.quote:Op maandag 28 juli 2008 21:36 schreef Joannie88 het volgende:
[..]
En nu in leektaal? Het klinkt heel ernstig..
Door gebruik te maken van je diafragma bereik je dat. Ik zie in de Exif-informatie dat bij deze foto's gebruik is gemaakt van diafragma rond de 3.5 en dat betekend een heel klein scherptegebied omdat je dicht op je onderwerp zit. Wil je de spin in zijn geheel scherp krijgen ga je al gauw richting 6 - 8, denk ik. In plaats van dat je nu volautomatisch schiet (normal program) moet je leren om te gaan fotograferen in Av-mode: de modus waarin je als gebruiker controle hebt over je diafragma en de camera er zelf de sluitertijd bij verzint. Of eerst kijken wat de macro-stand van al je creatieve programma's (nacht, sport, portret, etc) doet en of dat voldoende resultaat oplevert.quote:Op donderdag 31 juli 2008 19:36 schreef Poison-Ivy het volgende:
Hoi, hier even de volgende vraag:
Ik ben nu even into macro-fotografie en heb een voorzetlens voor mijn cam.
Nu blijf ik steeds hetzelfde probleem (of ja probleem, ik wil weten of dit zo hoort) houden, zie onderstaande foto's:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Elke keer als ik een mooi plaatje heb en de scherpte zoek (die vind ik wel) dan blijft er ook steeds een gedeelte onscherp omdat het op een andere afstand ligt, dat snap ik. Maar een beest of voorwerp is altijd 3d dus hoe wil je dan in z'n TOTALITEIT iets scherp op de plaat krijgen?![]()
Bv. die onderste foto is leuk (althans dat vind ik) maar helaas zijn de 2 voorpoten niet scherp. Maar als ik die scherp had willen hebben werd de rest weer onscherp ...
Hebben jullie dat ook?
Waar je bij macro mee om moet leren gaan is het totale gebrek aan scherptediepte. Heeft niets te maken met de spullen die je gebruikt, is gewoon een gegeven. Bij 1:1 haal je met je diafragma helemaal dicht nog maar een scherptediepte van ongeveer anderhalve millimeter. Die totaliteit gaat je dus niet lukken als je het allemaal met de opname wilt doen.quote:Op donderdag 31 juli 2008 19:36 schreef Poison-Ivy het volgende:
Hoi, hier even de volgende vraag:
8<
Elke keer als ik een mooi plaatje heb en de scherpte zoek (die vind ik wel) dan blijft er ook steeds een gedeelte onscherp omdat het op een andere afstand ligt, dat snap ik. Maar een beest of voorwerp is altijd 3d dus hoe wil je dan in z'n TOTALITEIT iets scherp op de plaat krijgen?![]()
8<
ok, dus met een ND filter die 10 stops 'verdonkerd' zou het dan in principe kunnen. Maar, en dit is misschien een stomme vraagquote:Op donderdag 31 juli 2008 18:58 schreef dvr het volgende:
Er zijn heel donkere ND (neutral density) filters waarmee je op zich de zon kunt fotograferen, maar daarmee mag je nog steeds niet door je zoeker kijken omdat ze infrarood en ultraviolet gewoon kunnen doorlaten (en dat terwijl je pupil wijd openstaat omdat er nauwelijks zichtbaar licht is - heel gevaarlijk dus!). Als je camera live view heeft zou je het daarmee kunnen doen. Voor telescopen zijn er wel filters die ook voor visueel gebruik geschikt zijn, maar of die er ook voor camera's zijn weet ik niet.
Edit: Dit bedrijf verkoopt speciale 'solar filters' die veilig zouden zijn: Thousand Oaks Optical
Lens op oneindig (of iets daarvóór), proeffoto maken en op je schermpje kijken of die scherp is.quote:Op donderdag 31 juli 2008 20:15 schreef LoggedIn het volgende:
hoe zorg je er dan voor dat dat ding op de foto staat, als je niet door de zoekert kunt kijken?
Goed punt.. maar ik heb geen idee. Misschien varieert dat ook van camera tot camera, en kun je googelen op je cameratype in combinatie met 'eclipse' of 'solar filter' of iets dergelijks.quote:En hoe zit het met de sensor? Vindt die het wel leuk om gebombardeerd te worden met UV en IR straling?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |